PDA

View Full Version : Местене



Jaycee
02-08-2015, 08:40
Здравейте,

исках да питам дали някой от вас е запознат с местенето от едно училище в друго. И по-конкретно ако уча в професионална гимназия (техникум) и искам да се преместя в момента в езикова гимназия (или изобщо някъде) какв ае процедурата? Никой от училищното ръководство НЕ желае да ме уведоми, или ако някой пожелае ми дава НЕ вярна информация. Освен това ще мога ли да се преместя в езикова да кажем, ако съм оставен на поправителен по предмет, който е специален и няма да се учи там? Благодаря ! :)

SHPAIdURmeN
02-08-2015, 08:49
Разговаряй с хората от дадената ЕГ, но със сигурност ще държиш изпит, според паралелката, която си избереш.

marilyn
02-08-2015, 16:47
Може и да е възможно, но ще трябва да държиш приравнителни изпити. Най-добре е да идеш да питаш в езиковата гимназия, в която искаш да се запишеш. Освен това, трябва да има свободно място в паралелката, за която кандидатстваш.

RapExotic
02-08-2015, 17:50
Първо кажи кой клас си в момента и след кой клас си приет в техникума. Ако си с прием след седми клас е невъзможно да се преместиш почти никъде, освен в непрофилирана паралелка. Ако си с прием след 8 можеш, но трябва да държиш приравнителни. В езикова се съмнявам да те вземат, тъй като те имат една година подготвителна и учат по съвсем различен план.

OMGOMG
02-08-2015, 18:40
Никакъв шанс : никоя езикова няма прием след 8 клас

SHPAIdURmeN
02-08-2015, 21:30
Никакъв шанс : никоя езикова няма прием след 8 клас
Приемат, просто има преравнителен изпит

Jaycee
02-09-2015, 05:49
Здравейте пак, благодаря за отговорите. След 7ми съм влязал, дано мога да изляза....
Ще попитам днес в ЕГ-то! :)