PDA

View Full Version : Почитай си жената... Ама друг път!



Lomski_skitnik
02-09-2015, 09:15
В нашето съвременно, нравствено деградирало общество, се наблюдава тенденцията и момичетата да проявяват агресия, увеличава се броя на „мъжките момичета“ и бодибилдърките. Както всяко нещо, и тези изменения в поведението на нежния пол, си имат причина, която се крие в „силния“ пол.
В миналото мъжете са работили по цял ден на полето, дори и в най-големия пек. Жените пък са си стояли вкъщи и са шетали. Те са чистели, готвели, перяли, гледали са животните и децата. И мъжете ги почитали, защото нямало как да вършат всичко сами. Пък и да вдигнеш ръка срещу жена е било равносилно на публично унижение.
А сега? Техническият подем е изял почти изцяло ролята на жената. Перални, съдомиялни, фурни, прахосмукачки… Пък и мъжете вече не се трепят по цял ден на полето. Машините го правят вместо тях. И така, лека полека, уважението към жената почти е изчезнало.
В юношеските си години много момчета правят „връзки“ с момичета, само заради секса, и ги зарязват веднъж щом ги вкарат в леглото. Питайте тези празноглавци как се изчезва за 60 секунди, когато се окажеш баща. Не знам как такива хора изобщо могат да те гледат в очите.
Къде се дянаха онези мъже, които ти отварят вратата, пускат те да минеш първа, подават ти ръка, когато слизаш, дърпат ти стола, когато ставаш и сядаш? Къде изчезнаха кавалерите? Или май дотам е стигнала деградацията, че тези мъже ги наричат „мъже под чехъл“?
Днешният главен критерий за истински мъж явно са мускулите и парите – щом имаш ръка, като на културист, и/или си богаташ, си мъж… Нищо, че главата ти може да е по-куха и от междупланетарното пространство. А ако се появи някой кавалер, той най-често остава в пълна сянка. Въпреки, че се държи с любимата си, като с принцеса, търпи всичките и капризи и т.н., тя продължава да изпитва симпатии към някой друг „мъжага“, който дори не я чака за да я изпрати, камо ли нещо повече. „Какво ще кажат другите за мен, като ходя с тоя грозник?“ и тем подобни bullshit-ове са просто идиотски… Да живееш за хорското мнение не си е оферта. Само дето не можеш да угодиш на всички, така че поне угоди на себе си. Следвай сърцето си.
От казаното по-горе сигурно вече виждате защо написах силният в кавички, в края на първия абзац. Да нападаш слабите и беззащитните изобщо не е мъжка постъпка. Това е проява на слабост и невъзможност да убедиш другия без да прибегнеш до физическа саморазправа. Тя е за слабите.

an7raks
02-09-2015, 15:29
Простотии...
Ми, ако се държиш с всяка като подлизурко, да, ще ти викат путьо и никоя няма да те приема за повече от приятелче... Съвсем не казвам, че е лошо да отваряш вратата на момичето или да й издърпваш стола, когато сяда. Лошо е да го правиш "щото така е кавалерско и така трябва". Прави го по свое желание и то, когато момичето го заслужава и никой няма да те смята за чехъл. Не си длъжен и да й търпиш всичките капризи. Когато заслужи, може да й угодиш с нещо, но отново, защото ти така искаш, а не защото така трябва.
Ако си неуспял, нямаш амбиции и хъс за развитие, нормално да те смятат за слаб. Нито семейството ви ще живее в апартамент, купен с "кавалерство", нито децата ви ще се хранят от това, че си кавалер. Естествено е жената да търси някаква сигурност или поне перспектива у теб.
Цялото мрънкане беше, щото ти си се мазнил на някаква мацка, а тя не те е отразила, нали?

Lomski_skitnik
02-09-2015, 16:59
Тя ме отряза след като го написах това есе. И, не, не го правя щот' трябва. Честно казано само ги пускам пред мен, а другото си го правя с всички, като ми искат нещо и го давам... Нито съм се „мазнил“ на някого...

an7raks
02-09-2015, 19:23
Е, то която и да беше, щеше да те зареже, като обобщиш, че всички са курви, които търсят пари...

VinDiesel
02-09-2015, 19:25
Мъжа трябва да си личи че е мъж. Жените харесват властните мъже, не мъже по-меки от самите тях. :)

Lomski_skitnik
02-10-2015, 07:10
Е, то която и да беше, щеше да те зареже, като обобщиш, че всички са курви, които търсят пари...

Така е логично, но тя чете есето пред класа и през цялото време се смееше, а друга ми стисна ръката, като знак на съгласие. Никой не изрази мнение против мен. Освен другите момчета, де :D

NomNomNom
02-10-2015, 08:48
Баси филма

heartshapedbox
02-10-2015, 08:53
Ама това, което си написал, есе ли било? Че и в училище си го чел? Мале, мале :Д

Lomski_skitnik
02-10-2015, 09:38
Ем, след като е в лично творчество... Ако беше спонтанно избиване на тапата трябваше да го сложа в „лични драми“ :D

NomNomNom
02-10-2015, 11:45
Хахахахахах, кефиш ме

Lomski_skitnik
02-11-2015, 07:51
Радвам се :)

an7raks
02-12-2015, 14:55
Тая, дето ти е стиснала ръката утре ще ти каже, че много те харесва, ама иска да сте "само приятели".

Lomski_skitnik
02-13-2015, 15:57
Не ми е казвала, че ме харесва. Но наскоро ми каза, цитирам: „Ти си моя идол!“. Не че се хваля или нещо такова; тя си има гадже от години, така че... А и аз я харесвам само като приятелка. Да не говорим, че това есе съм го писал преди почти 1 година.

an7raks
02-13-2015, 19:57
Като за човек, опитващ се да пише някакви работи, приемаш думите ми доста буквално...

Lomski_skitnik
02-14-2015, 14:02
Като за човек, опитващ се да пише някакви работи, приемаш думите ми доста буквално...

Това си е мой недостатък, който понякога ми играе лоши шеги

SHPAIdURmeN
02-15-2015, 11:56
Нищо не разбрах.

chupachups
02-15-2015, 17:38
Нищо не разбрах.

Не си сам :D

MonnyMonsterr
03-15-2015, 21:53
Хората наистина са деградирали и в днешно време е модерно да си тъп и да се държиш като "гъзар". Защото е много "готино" и "гъзарско" да подсвиркваш на момичета по улицата, да си бройкаджия. Също така е много на мода да си правил секс с поне 10 момичета за да се похвалиш, нищо че не можеш да ги накарат да изпитат удоволствие, камоли да свършат.

Не разбрахте нищо от написаното, аз пък разбрах всичко и се радвам, че се намери някой, който да каже какъв е проблема на днешните тийнейджъри. Но може би всичко започва от семейството. Според мен е много важно родителите да учат децата да уважават другите - не само жените, но и всички останали хора.

Да, лесно е да си намериш някоя фльорца ако имаш мускули и пари. Но самия ти какво печелиш? Естествено, ако изключим секса, такова момиче единствено ще иска пари. Но всеки си преценява. Важно е да бъдете себе си и хората да ви оценяват заради самите вас, а не заради "обвивката".

SHPAIdURmeN
03-15-2015, 22:18
Не разбрахте нищо от написаното, аз пък разбрах всичко и се радвам, че се намери някой, който да каже какъв е проблема на днешните тийнейджъри. Но може би всичко започва от семейството. Според мен е много важно родителите да учат децата да уважават другите - не само жените, но и всички останали хора.

Нищо ново под слънцето /т.е. не си попаднала на други, които са писали затова/
+ всичко започва от семейството след това щафетата се поема и от приятелите, като семейство пак играе роля.

MonnyMonsterr
03-19-2015, 23:39
Нищо ново под слънцето /т.е. не си попаднала на други, които са писали затова/
+ всичко започва от семейството след това щафетата се поема и от приятелите, като семейство пак играе роля.

Да, не съм попадала на такива хора. Но съм съгласна с теб, приятелите са важни. Както се казва "с каквито се събираш, такъв ставаш". Забелязала съм го при абсолютно всички. Дори да се опитваш да не ставаш като хората с които общуваш... не се получава.

Но пък и нещата са много относителни защото човек започва сам да изгражда мнение. То е повлияно от хората и събитията около даденя човек, от това как той приема тези събития, как разсъждава над тях. Имам и примери от личния си живот: Цялото ми семейство не са особено толерантни към обратните например. Естествено, не са ми казвали че мразят някой конкретен човек, но ги чувам как говорят когато стане дума за обратни да кажем... Аз не съм такава и съм на напълно противоположно мнение. Много защитавам "различните" защото мога да се поставям на тяхно място. Това беше само един пример от ежедневието и както казах, влияние има, но човек сам изгражда себе си.

SHPAIdURmeN
03-21-2015, 23:57
;-)

Muffins
04-09-2015, 22:36
Мъжа трябва да си личи че е мъж. Жените харесват властните мъже, не мъже по-меки от самите тях. :)

Ето тук е където повечето мъже задават въпроса. "Защо жените тичат след мъжете, които ги нараняват? " Еми да си кажа често , че не е много "естествено" да има мъже с по-малко косми по тялото от някои жени, или мъже с по-малка физическа сила от жена си. Това си е чисто природно една жена да иска стабилен до нея мъж. То това си е заложено във всеки женски индивид. Колкото по-мъжествен е един мъж, толкова е по-търсен няма какво да се лъжем :D