PDA

View Full Version : Една от многото еднакви теми...



Christi Dimitrowa
02-09-2015, 15:58
Здравейте!
Първо, извинявам се, че темата се преповтаря с много други, но разгледах някои от последните теми и видях, че има няколко лица, които са доста компетентни на темите фитнес, хранения и тн и тн... Момиче, високо 160, 53-54 кг съм и искам да сваля и да стегна. Чакам времето да се позатопли и да почна да бягам в парка, за да успея да изчистя мазнинките.. Днс почнах ограничаване от някои храни, а другата седмица ще започна диета за пречистване понеже няма да съм на училище и ще имам възможността да се концентрирам напълно в/y това. Имам проблеми с мотивацията, мотивирана съм точно за 1-2 дена, амбицирана да правя това или онова, и накрая нищо не става. Отпуснах се много и се дразня от този факт. Започнах клекове, за стягане на дупето,през деня имам що годе добро физическо натоварване като цяло и после вкъщи правя упражнения, но ми доскучава и не се чувствам задължена както бих се чувствала ако ходех на фитнес примерно... И незнам, някакви идеи как да го преборя този мързел? И друго, мога ли да приемам ел карнитин? Някой който го е ползвал може ли да ми каже за ефектите които се наблюдават и дали има някакви странични такива? :)
Изгубих същевината на темата като цяло но мислите ми и те се поразбъркаха... Всякакви съвети, насоки, линкове и тн ще ми бъдат полезни :) Благодаря предварително!!

chupachups
02-09-2015, 16:46
Просто, воля. Казваш си "аз мога да го направа, ще преборя мързела". Нека те мотивират успехите ти за напред, свалените килограми, хубаво оформеното тяло и това което си си сложила за цел. За всяко нещо трябва да се трудиш, няма как. Всеки път, като тръгнеш да мързелуваш си кажи "С това нищо няма да постигна, нека направя нещо за себе си" и ставаш да правиш упражнения. Аз съм същата на моменти и в началото особенно. Отидох в нов (по-добър) отбор и за да се впиша трябваше да се бъхтя много, за да ги настигана. За около 1 година станах дори по-добра от някой, но си казвах преди всяка тренировка "Аз мога" и вече резултатите са на лице. Имай воля :) Успех!

VinDiesel
02-09-2015, 16:54
Ако днес в това начинание се стремиш 2-3 дни, то утре ще си така и в живота. Ще искаш да постигнеш някаква житейска цел и до 2-3 дни, просто ще се откажеш?? Първо се пребори с това нещо, захванеш ли се с нещо, се захващай до край, иначе смисъл не виждам.

Защо в днешно време всички прибягвате пък прахообразните подправки, вместо да се целите към натуралното.
Този л-карнитин не ти го препоръчвам. Ако искаш само с бягане да свалиш и да стегнеш, трябва да правиш спринтове + бавно тичане, или спринт + бавно ходене. Така не само ще сваляш, но и ще стягаш мускулите си. Клекове добре си започнала да правиш, спираш сладкишите, газираното, хляба и пържено с олио. Наблягай на плодове, зеленчуци и чисти меса без мазнина. Рибата също е за предпочитане. Успехът се гради на това, колко всъщност го искаш това нещо. Не си ли устремена и мотивирана на 100%, няма как да очакваш и 100% резултат.
Успех!

Rakshy
02-09-2015, 19:39
Имай на предвид, че фитнеса и изобщо тези неща не са за всеки. Ако просто не можеш, няма смисъл да се измъчваш.

Основната причина за загуба на мотивация или пълната ѝ липса е, че не знаеш защо всъщност го правиш. Разбери защо го искаш. Отговора на въпроса ще ти бъде постоянната мотивация.

ChristiDimitrowa
02-18-2015, 11:22
Нещо не ми дава да си вляза в стария акаунт ама както и да е.. Правя го защото искам.. Не се чувствам добре в кожата си но пък се чувствам толкова безволева понякога че ми идва да си ударя два шамара.. Не се чувствам дебела,но не се чувствам и слаба... А искам да съм слаба..
Благодаря на всички ви за съветите иначе :)

yakuza_
02-18-2015, 11:40
Яж на воля и събирай за липосукция. Др.Енчев чака клиенти!

bsfit
02-21-2015, 20:50
Повечето в форума си нямат и грам поука от смисъла на думата "фитнес" , прочели,чули и вече знаят всичко!
Ще ти предложа да разгледаш този фитнес блог (http://danevfit.net) , има полезни статии и момчето много помага!

VinDiesel
02-21-2015, 20:53
Открехни ни вратите към рая…

Rakshy
02-21-2015, 21:22
Супер скептично съм настроен към тия блогове след като видях в нещо от рода на Стамов Фитнес или нещо такова, че креатина е вреден, и че не прави нищо освен да те надува... Не се рекламирай.

tochko
02-23-2015, 14:21
Като стана дума за мотивация аз ползвам един "глупав" метод. Не гарантирам че ще ти помогне, но при мен действа. Например: Имал съм гаден ден, но вече 2 поредни дни не съм правил щанги, чувствам се отпуснат, но знам че трябва да ида в залата, но просто няма тонус. Започвам да се гледам в огледалото и да си мисля колко съм малък-изреждам всичко в тялото си което мразя, всичко което не мога, що за нищожество съм на фона на някой по-здрав от залата. Внушавам си, че от мен не става нищо, че всички ще се отрекат от мен (поради грозен външен вид) даже, че нямам място под слънцето. Това продължава доста дълго при мен :D . И след това се питам искам ли да остана в дупката или да се мъча да излезна от нея. Отговорът е ясен. Значи трябва да работя по въпроса. А когато приключиш се самонагради с нещо (но да не е сладко хахах).
Напълно обратната мотивация също работи много добре, но когато вече си постигнала нещо. Например аз си внушавам, че тренирам така все едно няма утре, че не съм подвластен на болка и умора, че няма нещо което не мога да постигна като резултат. Огледалото и Еминем помагат също.
Истината е, че и в двата случая си мислиш пълни глупости. Изводът от всичко това е, че "филмирането" може да те направи машина. Тялото има огромен капацитет, мозъкът също, номерът е да се научиш да ги ползваш.
Фитнесът в твоя случай е необходимост, смятам, че тази тема ще ти е полезна http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/573648-%D0%9E%D1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D 0%BD%D0%B5-%D1%87%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D0%B1%D1%8F%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B5

Rakshy
02-23-2015, 19:11
Интересен метод, ама не мисля, че има смисъл да си нанасяш такава щета.. Накарай някой да ти направи "slap city" https://www.youtube.com/watch?v=ugaJm7XlkAI

Нечовешко е :D

tochko
02-24-2015, 15:43
Добра идея, ще я пробвам :D