PDA

View Full Version : Отслабване чрез бягане и хранене.



SomethingCreative
02-13-2015, 16:52
Здравейте !

Момче съм на 18 години, напоследък се поотпуснах и от 69кг преди година и половина съм качил на 84.Преди това пак имах подобен проблем и бях до 79кг, но се хванах сериозно и свалих 10кг за 1година г/д.
Аз знам какво трябва да правя от опит, но все пак бих искал някой по-разбиращ да ме насочи.
Основния ми проблем са бедрата. Ходя да бягам 3-4 пъти(колкото ми позволи времето) в седмицата,през ден разбира се - по 5 км. за по 30-45 минути.Вече 2 седмици има някакъв резултат, но се чувствам адски изтощен физически...
Почвам да си мисля, че ще трябва добавка и не съм сигурен - Л карнитин(и какъв, течен, таблетки и т.н) или Протеин(също съм доста некомпетентен по тоя въпрос). И последният проблем ще да е храненето.
Аз знам какво да ям, но количеството е проблема. Имам спомен, че когато сваляш трябва да гориш повече калории, отколкото приемаш.. Това вярно ли е ?

Мерси предварително и се надявам някой да оправи тази каша в главата ми :D !!

Rakshy
02-13-2015, 20:26
Ако искаш просто да изгориш мазнини намаляваш калориите, но да не са по-ниско от BMR калориите на тоя етап. Тичането на мен ми се вижда множко, ама аз не съм фен на кардиото и всичко над 15 мин ми се вижда множко ;д

Изтощението ти идва от претоварването от тичането и недостатъчната почивка. Ако искаш да продължиш така спокойно можеш да си вземеш кофеин на таблетки примерно, да те държи буден.

Добавките винаги можеш да ги пиеш. За сваленото нямаш проблем да си вземеш л-карнитин. Течния мисля, че е по-добре.

SomethingCreative
02-14-2015, 11:42
Ами навсякъде пише, че якото горене почва след 30 минута на тичането. Последните две седмици се занимавах с училище доста и спането не беше както трябва. Ще се поправи.
Благодаря иначе за съвета, ще си взема Л-карнитин.

VinDiesel
02-14-2015, 11:47
Бягането ти идва в повече, намали го, изгради си ползотворен хранителен режим и ще станат нещата.

За отслабване, ще отслабнеш, но няма да мине само с бягането, ако искаш да изглеждаш добре.

heartshapedbox
02-14-2015, 11:47
Няма нужда да пиеш добавки според мен, а и не очаквай кой знае какви резултати за две седмици.
От калории нищо не разбирам и нямам какво да те посъветвам :д

tochko
02-14-2015, 19:31
Здравей, според мен ще са ти най-полезни тренировки за релеф-чистене на мазнини. Ще ти е нужно да започнеш фитнес, защото в домашни условия по-трудно би станало. Най-общо това са тренировки с малка тежест и голям брой повторения и голяма интензивност. Имаш кратки почивки в които трудно възстановяваш и имаш дадените 45 минути. Има множество програми за релеф в нета и повечето са + кратко кардио в края. Сам съм правил такива тренировки, те най-често са кръгови и залагат на базови упражнения и са доста по-ефективни от кардиото само по себе си. Ако почнеш фитнес заложи и на техниката си в упражненията и на дишането. Кардиото по принцип си има минуси защото вдига стресовия хормон-свръхизщощава те и не те оформя цялостно. Л-карнитина би сработил според мен, но откъдето и да го погледнеш фитнеса му е майката. От протеин нямаш нужда защото не се стрмиш нито към качване на маса, нито към запазване на резултати след качването. Вкарвай си достатъчно белтъчини с храната. Заложи на правилно хранене (ниско въглехидратна диета трябва да е добре) и си поспивай хубаво.
Желая ти упех :)

AngelBelchev
02-16-2015, 13:23
30-45 минути кардио е много добре за човек, който иска да топи мазнини, но НЕ спомена никъде за качване на мускулна маса. Без фитнес обаче нещата ще станат бавно. Тренирай първо с тежести и след тренировката - кардио.
@ автора - никъде не видях нищо относно храненето. Нито тренировки, нито добавки, нито чудо ще ти помогнат ако ПЪРВО не си оправиш храненето.

SomethingCreative2
02-16-2015, 15:54
Да, относно храненето - малко е по-сложно да спазвам някаква стриктна диета, затова просто съм спрял всичко, което е вредно.
Нищо сладко,тестено,пържено и т.н Сутрин ям овесени ядки/активия и по една ябълка между закуска и обяд. После преди фитнес/бягане по един-два банана - след фитнеса някаква манджа - леща/яйца/ориз и т.н. Следобед пак някой плод и за вечеря различно от типа на риба/печени картофи и такива различни. Като цяло вкъщи храненията са здравословни, проблемът е като съм навън, но засега сичко е 6.
Иначе мерси много за съвета за кръговите упражнения. Въобще не ми мина през главата.. Обаче съм сигурен, че след фитнеса кардиото трябва да е макс 15-20 минути, за да не се натоварва сърцето. Мисля, че добре ще се съчетае с Л-карната.

Само ако някой знае кога е най-добре да се пие Л-карнитина. Преди бягането, преди фитнеса като цяло или след фитнеса(съмнява ме, но знам ли :D ).

Мерси много за помощта на всички !!

Rakshy
02-16-2015, 19:42
макс 15-20 минути, за да не се натоварва сърцето

http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20130719030227/degrassi/images/2/2c/56158-Doctor-Who-10-laughing-gif-d1CI.gif
https://media.giphy.com/media/G1Zu26ae7mZr2/giphy.gif
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/aQqBE67_460sa.gif

VinDiesel
02-16-2015, 19:49
Не знае момчето… Хватката е точно това да направиш.

AngelBelchev
02-17-2015, 06:11
http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20130719030227/degrassi/images/2/2c/56158-Doctor-Who-10-laughing-gif-d1CI.gif
https://media.giphy.com/media/G1Zu26ae7mZr2/giphy.gif
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/aQqBE67_460sa.gif

+1


Сутрин ям овесени ядки/активия и по една ябълка между закуска и обяд. После преди фитнес/бягане по един-два банана - след фитнеса някаква манджа - леща/яйца/ориз и т.н. Следобед пак някой плод и за вечеря различно от типа на риба/печени картофи и такива различни. Като цяло вкъщи храненията са здравословни, проблемът е като съм навън, но засега сичко е 6.
Мерси много за помощта на всички !!

Ако искаш да чистиш увеличи приема на протеин и намали въглехидратите.

SomethingCreative2
02-17-2015, 21:16
Толкова ли имате нужда да се чувствате по-велики в нещо, че трябва да се подигравате на хората, които не са наясно с нещата ?
Няма проблем, но си го пазете за себе си. То си има един израз - задай въпрос в интернета и изчакай да ти обяснят колко си тъп.

Rakshy
02-17-2015, 23:03
Толкова ли имате нужда да се чувствате по-велики в нещо, че трябва да се подигравате на хората, които не са наясно с нещата ?
Няма проблем, но си го пазете за себе си. То си има един израз - задай въпрос в интернета и изчакай да ти обяснят колко си тъп.

Абе, лайньо, бъди благодарен, че ти се дават адекватни отговори и вземи прочети нещо вместо да ми се засягаш тука. Кво очакваш като казваш, че кардиото (cardio - kardia (гр.) - сърце) товарело сърцето. Аз ли съм виновен, че си невеж?! Като пишеш тъпотии ша се смея.

heartshapedbox
02-18-2015, 04:57
Обаче съм сигурен, че след фитнеса кардиото трябва да е макс 15-20 минути, за да не се натоварва сърцето.
Как така не си наясно с нещата, обаче казваш 'сигурен съм'? Никой няма да ти откаже правилната информация, просто недей така "компетентно" и уверено да раздаваш грешни съвети, заблуждаваш и други с такива изказвания.

tochko
02-18-2015, 14:14
Не се пести като тренираш, защото целта ти е преразход на енергия/калориен дефицит. Продължителността на тренировката е индивидуална, но е напълно възможна да се направят няколко интензивни кръга 40 или 50 мин и след малко почивка да се вкара кардио от дори 30 мин. Това сиг ще прозвучи като научна фантастика, но наистина работи, възможно е, но ще ти трябва да почнеш от много по-малко за да стигнеш до там и постоянно да вдигаш летвата. Сърцето си се товари, винаги и ако нямаш някакви кризи, проблеми няма защо да се тревожиш за него. Вкарвай повече белтъчини за сметка на въглехидратите, защото белтъчините не могат да се превърнат в мастна тъкан за разлика от въглехидратите. Не разчитай много много на здравословните готови продукти от магазина а си ги приготвяй сам по възможност. Л-карнитина мисля че отстъпва по качество на фат-бърнъра но не съм наясно кое ще е по-добре за теб.
Помисли и какво ще правиш след като кътнеш защото както си писал по-горе си връщаш теглото като спреш. За да се харесваш трябва да се поддържаш по всяко време на годината.

SomethingCreative2
02-18-2015, 16:44
Абе, лайньо, бъди благодарен, че ти се дават адекватни отговори и вземи прочети нещо вместо да ми се засягаш тука. Кво очакваш като казваш, че кардиото (cardio - kardia (гр.) - сърце) товарело сърцето. Аз ли съм виновен, че си невеж?! Като пишеш тъпотии ша се смея.

Недей почвай темата за невежество, щот съм абсолютно сигурен, че освен фитнеса друго не ти е в главата. Пък и да греша, начина по който палиш мн добре показва що за човек си. Ще те помоля да не коментираш повече, дошъл съм да получа информация, а не да се занимавам с такива хора.

А към heartshapedbox - въобще не съм гледал как съм се изразил, а това за сърцето така съм чул някъде и така съм запомнил.
Случва се, никъде не съм тръгнал съвети да раздавам.

Мерси мн на пича над мен, че е нормален човек и мерси за съветите!

Rakshy
02-18-2015, 18:56
Недей почвай темата за невежество, щот съм абсолютно сигурен, че освен фитнеса друго не ти е в главата. Пък и да греша, начина по който палиш мн добре показва що за човек си. Ще те помоля да не коментираш повече, дошъл съм да получа информация, а не да се занимавам с такива хора.

Имам малко свободно време и ще ти отговоря.
Нямаш никаква представа що за човек съм, нито можеш да си направиш какъвто и да е извод.
Не съм обичайната батка, в чиято глава друго освен тежести няма. Просто т'ва ми е хоби и среда, в която се интересувам.
За да не е някво празно мнение:

В твоя случай най-добра полза би ти свършил Л-карнитина и Yohimbine. Ако имаш пари си ги вземи.
1вото - какъвто и да вземеш не мисля, че ще има голяма разлика. Вземи си тоя на АМИКС щото мисля, че е най-евтин.
2рото - HAYA

SomethingCreative2
02-19-2015, 07:50
Та вчера бях малко афектиран, за което искам да се извиня, ако съм те засегнал.

Мерси иначе за съветите и за разбирането.