PDA

View Full Version : Любовта към природата



Aeternal
02-14-2015, 23:24
Омръзнаха ми еднотипните 'спорове'(силно казано) в политика и ми се иска да участвам в една малко по-абстрактна дискусия.

"Природата не ни дава възможност да вършим престъпления, които биха я ощетили; възможно ли е разумът да приеме, че по-слабият наистина е в състояние да засегне по-силния? Какво представляваме ние в сравнение с нея? Възможно ли е, докато ни е създавала, тя да е вложила в нас нещо, което да й навреди?"

Екзистенциален въпрос, не е ли благородния стремеж на човечеството всъщност стремеж да запазим себе си и нашите извратени методи?
В "Матрицата" и поне на още 2 места беше застъпено мнението, че биологично, хората сме като вирусите, но ако човек се замисли, целта на вирусите не е безцелното убиване, а размножаването. Нещо, което може да се каже за всеки един биологичен вид на планетата, на всички доминираща цел в битието им е размножавенето.
Повечето хора си мислят, че една ядрена война би унищожила живота на планетата. Чернобилската зона на алиенация е живо доказателство, че би унищожила единствено човешкия живот. На планетата е имало поне няколко събития, които унищожават над 99% от живота, но той пак се възражда.
Та, това което ми е интересно е, тези движения за спасяване на планетата и средатата - плод на страх ли са, или са плод на човешкото его, което трябва да властва над всичко?
//фен съм на простотията и ако някой се опита да троли се надявам поне да е забавен.

golemiq_korab_minava
02-14-2015, 23:32
Според един филм, който гледах.. прекаленото изпускане на въглеороден диоксид може да доведе до напълно унищожаване на живота на планетата, следствие парниковия ефект.

Според мен желанието ни да оцелеем като вид в добра среда ни кара да се опитваме да пазим природата от една страна, от друга природата не е само наша - разум.

Aeternal
02-15-2015, 00:09
Според един филм, който гледах.. прекаленото изпускане на въглеороден диоксид може да доведе до напълно унищожаване на живота на планетата, следствие парниковия ефект.

Има създания, които живеят на дъното на океаните и те не зависят от слънчевата светлина или състоянието на атмосферата.
Дори да стане такава война, че да дигне облак, който да затъмни слънцето за години(ефективно предизвиквайки термоядрена зима) на планетата ще остане живот независим от тези условия.

Aeternal
02-15-2015, 00:28
Двоен пост.

golemiq_korab_minava
02-15-2015, 08:01
Не беее . СО2 като се натрупало във въздуха и като няма растения ли не знам, нямало как да се махне и те така.

Аз също мисля, че живота няма да изчезне - ами само ние и целия познат свят, който познаваме... ще останам микроорганизми, които след милиони години пак може да създадат голямо биоразнообразние, но имай предивид, че ни остават още 3 милярда години живот на земята, преди слънцето да започне да ни поглъща.

Абе тъпо е при положение, че не сме открили още живот на друга планета, да унищожаваме нашия.