PDA

View Full Version : Сърбеж и малки червени пъпки над интимните части след бръснене



Начинаещ
02-15-2015, 19:10
Здравейте. Момче съм, на 14 години, и преди няколко дни за първи път реших да премахна окосмяването в зоната над интимните части. Беше доста аматьорска работа, но истинският ми проблем е - след бръсненето, се появиха много малки червени пъпки в областта, в която съм премахнал окосмяването, както и ужасен сърбеж. До колкото знам, сърбежа е нормален, но за червените, подобни на пъпки точки - не. Сигурно и те са нормално явление, но се допитвам до тези, които имат опит в тази сфера. Бях наблегнал на зоната над интимните части и точно там са точките и сърбежа. Още не съм се мазал с нищо, само измиване с вода съм правил при изкъпване(душ). Понякога сърбежа изобщо не се усеща, но понякога се усилва много леко. Не нося бельо, което да е прилепнало и да ми пречи. С други думи, гледам да не наранявам още кожата там, тъй като знам, че в тази зона кожата е много по-нежна, от колкото на други места.

VinDiesel
02-15-2015, 19:14
Кожата ти е нежна явно, също така си остави 1 самобръсначка само за тази зона, не с една да си бръснеш 5 места.

alek200
02-15-2015, 20:24
1. Кожата ти е чувствителна.
2. При бръснене със самобръсначка човек сваля най-горния и фин слой кожа, така кожата се раздразва.
3. Когато косъмчетата ти избиват отново на повърхността, понякога не могат да излязат и затова се получават пъпчици.
4. Винаги след като си се бръснал си слагай крем примерно крем "здраве", все пак знаеш, че след бръснене на брада хората използвах кремове или автършейв.

Напълно нормални са тези пъпчици и сърбежа, най-добре не се чеши, а се мажи и се мий по-често.

Начинаещ
02-16-2015, 13:01
Благодаря ви за бързите отговори. Бях закупил една нова самобръсначка от магазина и не съм я ползвал за други места. А, да попитам, някой знае ли други видове крем, които стават за чувствителната кожа там? И, тъй като съм напълно начинаещ в тази област, изобщо допуска ли се при бръснене да се използват някакви средства, освен минаването със самобръсначка. Тоест, дали има нещо, което може да се направи преди премахването на окосмяването, за да стане то по-"ненараняващо" кожата?

georgi12
02-17-2015, 09:24
Ползвай депилаторен крем за интимни зони.