PDA

View Full Version : Въпрос към момичетата



nayitsirh
02-16-2015, 09:35
Запознали сте се скоро или едва се познавате с дадено момче. Поради някаква причина вие си говорите, но не сте се опознали. Интересно ми е, какво очаквате да чуете от това момче? Каква тема би ви била най-приятна за разговор? Кое би ви направило добро впечатление и какво - лошо? Моля, споделете си мненията. Благодаря предварително :)

paradosou
02-16-2015, 10:10
Хубаво питане.
Няма една тема, която да ми е най-приятна; да кажем, че гледам цялостно, т.е доколко по принцип му се отдават разговорите и доколко конкретно ние двамата ще си паснем. И друг път съм казвала - чувствам се като дрогирана (в тарикатския смисъл, разбира се ;d), ако срещу мен стои някой, който умее да флиртува, да вкарва напрежение в разговора, да се закача без това да звучи нахално\прекалено самонадеяно, да изненадва... Опитвам се да стоя далеч от очакванията в пълния смисъл на думата, обаче си ги намесил във въпроса си, така че ще ти отговоря конкретно - очаквам да се заговорим спонтанно, без някой от двамата предварително да си е разигравал 3-5-10 стратегии в главата; да е искрен; дори да съм го грабнала да избягва опитите да ми навлезе като ураган ;d в личното пространство, от някакви наистина непреднамерени вметки в разговора да личи, че е възпитан и знае как да се държи в различни ситуации, да му се получават шегите... По подразбиране харесвам всичко изброено до момента.
Специално на мен лошо впечатление ми прави момчето до говори за предишната си приятелка, без значение дали изсипва критика, или показва, че му липсва и съжалява за раздялата. Така де, все пак тъкмо сме се запознали, нали ;d?! Друго - да демонстрира не напълно истинско самочувствие, да подчертава социалния\материалния си статус, да да е невротичен тип и да си позволява груби коментари относно дреболии, да очаква аз да водя разговора и въобще посоката на познанството, да не понася добронамерена ирония...
Все пак за да дам мнение и по въпроса с темите - много ценя способността да прескачаш от едва в друга с подчертана лекота; на някои може да им се струва разхвърляно, обаче аз пък съм фенка. Ии конкретност за финал ~ цели във всякакъв смисъл, баналното - книги и филми, приятелства, пътувания, учене на език или на каквото и да е друго, кой как си губи времето, реакциите на хората (или по-скоро причините за тях)... Общо-взето всичко, стига да е с правилния човек.

TheDeath
02-16-2015, 10:11
Всяка девойка е различна и има различни интереси... Например, мен би ме впечатлило при разговор с мъж да хване и да ми разкаже на дълго и широко за новия модел на Индиан и как са в пъти по-добри от прехвалените Харли-та :) Но предполагам това няма да впечатли 90% от останалите момичета. Хубаво е да й задаваш въпроси, какво харесва, какви хобита има, как си прекарва свободното време, за да разбереш все пак какво би й било интересно

xXxPETYAxXx
02-16-2015, 10:15
Добро впечатление ми правят момчетата, които могат да говорят на повече от една тема. Не очаквам да чуя нищо конкретно, защото всеки човек си е различен и няма как да имам изискван шаблон, но има неща, които не бих искала да чувам. Много мразя когато някой, с който скоро съм се запознала да започва да човърка прекалено лични теми.
В общи линии, добре би било човека да попита, ако не знае какви са интересите ми и ако има някой сходен по него да развием разговора. И те би трябвало в течение на диалога да изкочат и други теми, разбира се, стига отговорите да не са само с "да/не/мхм/и аз/така е" и разни такива.

CoNviCt
02-16-2015, 10:21
Всяка девойка е различна и има различни интереси... Например, мен би ме впечатлило при разговор с мъж да хване и да ми разкаже на дълго и широко за новия модел на Индиан и как са в пъти по-добри от прехвалените Харли-та :) Но предполагам това няма да впечатли 90% от останалите момичета. Хубаво е да й задаваш въпроси, какво харесва, какви хобита има, как си прекарва свободното време, за да разбереш все пак какво би й било интересно

Разби на пух и прах познанията ми за флирт с момичета. ^^

NomNomNom
02-16-2015, 10:30
Всяка девойка е различна и има различни интереси... Например, мен би ме впечатлило при разговор с мъж да хване и да ми разкаже на дълго и широко за новия модел на Индиан и как са в пъти по-добри от прехвалените Харли-та :)
Или як DC дизайн с nexus-и ( ако ми каже 77хх дори няма да повярвам ).

Не знам дали ще си говорите фейс-ту-фейс , ама ако смяташ да й пишеш, недей, ами я изкарай навън.

paradosou
02-16-2015, 10:31
Не знам дали ще си говорите фейс-ту-фейс , ама ако смяташ да й пишеш, недей, ами я изкарай навън.
да

TheDeath
02-16-2015, 10:37
Разби на пух и прах познанията ми за флирт с момичета. ^^

Е, затова споменах, че е хубаво да се позапознае с нещата, които са интересни на конкретната девойка. Понеже всеки е различен и някои теми, които са интересни за една жена, може да са скучни за друга....

CoNviCt
02-16-2015, 10:39
Окай, какво друго харесваш?

VinDiesel
02-16-2015, 10:55
Само аз ли разбрах, че автора всъщност е авторка и пита, какви теми да подхване с момче? И също, какво очаквате да чуете от новото момче.

Blab
02-16-2015, 11:07
ако искаш да предразположиш някого, независимо от намеренията си към него - приятелски или любовни, най-добрата стратегия е да го подтикнеш да говори за собствените си интереси. когато човек говори за нещо, което обича, се ентусиазира и се чувства добре, всъщност - и двамата се чувствате добре, защото комуникацията е успешна - ти разбираш много от нещата, които го вълнуват, а той не се чувства неловко/затормозен/затруднен в опита си да поддържа тема, която му е далечна/непозната. а и мъжете като цяло обичат да ти обясняват как стоят разни неща, да те (на)учат на нещо и прочее. когато харесвам някого, му позволявам тази изява на егото:Д дори е възможно да избегна спора, който всъщност може да е голямо тийзване, ако хората са достатъчно обиграни и адекватни (интелигентни се подразбира, мисля си).

и аз не обичам да ми се говори за бивши, когато някой го прави, червената лампичка веднага светва в главата ми, и знам, че този човек не е готов за нова връзка, или поне не с мен, щом още еуфорията от самото начало не му достига да изтласка образа на неуспешната любов мааалко настрани.

вино по-нагоре спомена и самоизтъкването. ако е в обосновани рамки, аз лично мога да го преглътна, защото виждам мотивациите зад тази проява, която е един вид компенсаторен механизъм - веднъж, и перчене (не ми се търси за термина при мъжките животински видове, който ми бяга в момента) - втори път. т.е. той те харесва достатъчно, че да ти демонстрира с какво е ценен като индивид и е мъъъничко несигурен/притеснен, за да го прави, което намирам за сладко:Д а по това кой с какво се хвали разбираш и кой на какво държи - приоритети, ценности, т.е. всичко важно в основата на един човек. един вид ситуацията е win-win.

аз лично не обичам да говоря за политика с човек, с когото тепърва (ще) се опознаваме. водя такива разговори ежедневно с близки и не толкова близки хора и винаги, ама винаги водят до неприятни диспути, а нерядко и караници, които супер много ме напрягат, защото всеки опитва да наложи мнението си, което автоматично прави комуникацията невъзможна, т.е. безсмислена (освен за изразходване на насъбрали се гняв и агресия, разбира се).

понеже съм супер романтично до глупост същество, си позволявам да вкарам човека в ролеви игри - например да си измисляме какъв би бил животът ни заедно //реално това започна от разговор с една приятелка по образец на "Божури и незабравки" на ГГ преди години, но се случва да го използвам и при други опознавания. човек се отпуска, когато мечтае, а това, за което мечтае някой, силно ме интересува. реално мечтите показват идеала на един човек за него самия, т.е. изпълненият потенциал (който е вероятно никога да не бъде постигнат, но какво от това). хоризонтът на един човек е това, което ме привлича в него - какъв иска да бъде, не какъв е. защото <сега> е някакъв незначителен фрагмент от времепространството, а хората сме вектори, или поне тези хора, с които аз искам да имам вземане-даване. (много глупав израз:Д)

CoNviCt
02-16-2015, 11:11
Хаха, може ли да се "заям" за нещо? // се използва за едноредов коментар. ^_________^

Blab
02-16-2015, 11:15
да, и за да сме полезни в темата:
ако бяхме на среща, сега аз щях да ти благодаря, че ме обогатяваш и да ти почеша егото.
ти да отпиеш доволен от бирата си, а аз да си навлажня устните:Д

CoNviCt
02-16-2015, 11:23
Аз щях да се ухиля до уши. И да ти заобяснявам как всъщност това е нещо съвсем просто. После щях да сбърча чело. Не обичам бира.

Ivaaaaa
02-16-2015, 11:43
Запознали сте се скоро или едва се познавате с дадено момче. Поради някаква причина вие си говорите, но не сте се опознали. Интересно ми е, какво очаквате да чуете от това момче? - на първо място да даде някаква базисна представа за себе си. евентуално и аз за мен.
Каква тема би ви била най-приятна за разговор? - след това лесно се захващат безброй много теми от това колко кофти е специалността, която учи/м, колко дърти са професорите, хобита, филми, музика, смисълът и безсмислието на живота, разни екзистенциални тъпотии, че дори и секс. да, като за начална фаза на опознаване не е много традиционно, но ми се е случвало и ако успея да се събера и да не стана червена от срам, се получават интересни разговори.
Кое би ви направило добро впечатление и какво - лошо? - не ми харесва, когато е отстъпчив, добричък, когато се съгласява с всичко. трябва да има 'мерене на пишки', хах. установих, че си падам по такива момченца, които гледат надменно над другите, мислят се, и обикновено са /в моите очи/ за най-най. всички други са утайки :Д /това отразява донякъде моето..хм, отношение към света/. не си падам по намеците, защото обикновено не ги схващам ;д - директно.
Моля, споделете си мненията. Благодаря предварително :)

ако разбира и от зимни спортове..., ще го изчукам на място :Д. като цяло всичко си зависи от момичето, а за да разбереш как да подходиш - един кратък общ разговор е напълно достатъчен. всичко друго идва от само себе си.

102
02-16-2015, 12:06
баси как е спрел момчетата да се изкажат
мразя те авторе

an7raks
02-16-2015, 12:10
мразя те авторе

Не ме копирай, ве, протеже долно!
Аз първи ви мразя всички!

102
02-16-2015, 12:12
ненавиждам те

yakuza_
02-16-2015, 12:16
баси как е спрел момчетата да се изкажат
мразя те авторе

Демокрация е, нека автора не те спира.

А не е ли целта на всички разговори с момиче да стигнат до питането - как правиш дабъл килл с ликантроп на кула, след като бкб-то ти е на цд, а лича няма ултимейт и е твърде тъп за да ти даде армор ака амор?!