PDA

View Full Version : Asus laptop



funkey
02-17-2015, 13:33
Zdraveite na vsi4ki! (Sorry za latinicata,no pi6a ot universiteta :D ) Predi 4 meseca nqkade si kupih nai nakraq nov laptop Asus s harakteristiki 8gb ram; 1 tb hard; 2 gb video gforce; i7.Predi 2 sedmici nqkade reshih da si instaliram NVidia experience I ot tam zapo4na problema. Igrata koqto cukam e dota2. Reshih da si q optimiziram s tazi programa , za da mi varvi po dobre igrata na max grafiki.Taka I stana,no ne za dulgo. 30 min igra nqkade fps-to mi dropna na 15 ot 60 I ot togava po 1-2 puti na den kato cukam dota fps-to mi spada t 60 na 30 (I to na minimalni grafiki) I trqbva da relogna dotata za da se opravi...Imate li nqkakva ideq na kakvo se dulji tova I kak da go popravq? Nqmam vazmojnost da go zanesa eventualno na serviz poneje sum v angliq ,a 4ak lqtoto 6te se pribiram... Vse pak mi e nov laptopa I ne moga da priema da mi pravi takiva shegi...

yakuza_
02-17-2015, 14:10
Не виждам какво ще ти помогнат в сервиза, обикновено поддръжката е само на хардуеъра, а това явно не е такъв проблем. Аз бих махнал тая програма и ако пак не се оправи, бих преинсталирал драйвърите на видео картата.

JDeel
02-17-2015, 19:01
Най-вероятно процесора е с динамична честота и като се нагрее малко и му пада честотата => почва да сече и т.н. При мен поне е така на лаптопа. Иначе май за настолните ги правят по обратния начин - като се натоварят да се самоовърклокват. Просто в днешно време процесорите не работят винаги на една и съща честота :)

Ей това си виж: http://prntscr.com/66e8qw Ако при натоварване започва да ти пада, пробвай ThrottleStop

npp
02-17-2015, 21:41
възможно е и самата програма(GeForce Experience) да смъква клока на видео адаптера при по-високи температури

funkey
02-18-2015, 10:56
@Jdeel ако може да ми обясниш как се борави с тази програма... :D
@ Yakuza,npp Ще изтрия сега програмата и ще видя какво ще стане.

JDeel
02-18-2015, 14:10
И аз не знам как се борави с програмата, честно да ти кажа :D По принцип търсих (и още търся) начин как с настройка да го направя да не пада честотата, ама нито имам такава в BIOS-а, нито пък настройките в Power Options дават резултати. Тая програма обаче върши някаква работа, поне през повечето време.

Аз процедирам така - пускам програмата, цъкам на 2, после на 1 (за да ми се появи бутона Save) и натискам Save. Настройките ми са ей такива, само съм махнал някои отметки, ама би трябвало да става с каквито и да е. Или е бъгава програмата, или де да знам, но ако само я пусна и не натисна Save, в даден помент процесора пак решава да си сваля честоата.

funkey
02-18-2015, 18:23
Значи махнах програмата... и сега ще пробвам с този тротъл,(Понеже продължава да прави същата глупост) и ако с това не стане ,вече ще прейнсталирам драйвърите пък каквото сабя покаже...