PDA

View Full Version : Обица под езика



V_Andriyanova
02-17-2015, 17:44
Такам, решила съм да си слагам обичка под езика и имам няколко въпроса.. Ще купя лидокаин, абокат 16ка, сандрин и обеца, но искам да попитам тези неща.. Колко време след пробиването не може да се яде ? Как се почиства ? Трудно ли се слага ако е халка ? А трудно ли се сваля ? Ако я сваля ще зарастне ли дупката (ако ми омръзне евентуално) ? Благодаря предварително. :)

kaRamella
02-17-2015, 17:57
Халка на езика?
Как така ;д

VinDiesel
02-17-2015, 18:00
Има предвид за ципата, която е към езика(юздичката) и се намира под езика :D

Относно другото посъветвай се с гугъл :D

kaRamella
02-17-2015, 18:06
Хааааааааааааааааааааа....н е съм прочела правилно.Извинявай.
Имах приятелки с такива, едната реши че ще си направи сама,направи си,раздра си цялата ципа и ходеше да и я премахват...Не го прави сама.

VinDiesel
02-17-2015, 18:08
Хааааааааааааааааааааа....н е съм прочела правилно.Извинявай.
Имах приятелки с такива, едната реши че ще си направи сама,направи си,раздра си цялата ципа и ходеше да и я премахват...Не го прави сама.

Край, хванах те! :D

V_Andriyanova
02-17-2015, 18:37
Аз ще внимавам, с абокат ще я сдупча и ще стане предполагам сполучливо. В чичко гугъл не излезе. А също така и да ви питам кое би стояло по-добре според вас http://www.a2pstore.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/4/8/489.jpg или изцяло сребриста

DisappointedDreamer
02-17-2015, 18:38
Сама се пробих на 16. Нямах проблеми с ядене и т.н. С халка е по-трудно, да. Ако я махнеш, рискуваш изобщо да не успееш да я сложиш обратно - зараства страшно бързо, особено в началото. Не съм я промивала с нищо.

Но, да, отиди да те пробие професионалист.

galen_plamen
02-17-2015, 18:50
Как сама, на 14 години - Ти представяш ли си какви бели може да си причиниш .

V_Andriyanova
02-17-2015, 19:34
Още един въпрос - усеща ли се, че я има тази обица, когато говорите ?
Евентуално ако се скъса тая ципа какви са процедурите ? :D

kaRamella
02-17-2015, 20:16
Край, хванах те! :D

Какво направих?

VinDiesel
02-17-2015, 20:55
Какво направих?

Не внимаваш в час. :D

heartshapedbox
02-18-2015, 09:50
Аз моята си я нося от не знам колко години вече, пробих се в 9 клас май. В самото пробиване няма нищо сложно, но трябва да внимаваш да не изкривиш дупката. Завиването на топчетата обаче си е голям зор, особено ако са мънички.
Аз си я нося с обица-бананче (като за вежда). Ходила съм и с халка, но не ми беше удобно.
Промивай я със Сандрин след всяко хранене, сутрин и вечер. Ще я усещаш при говорене/ядене/тн. първите дни, докато свикнеш, че е там. С времето ще спреш да обръщаш внимание, на мен дори ми е странно, когато я сваля.
Ако я махнеш, ще зарастне.
Гледай първите дни да избягваш млечни/алкохол/цигари/лютиво.
Най-добре отиди при професионалист, вмрсто да се дупчиш сама. А от Лидокаин няма нужда според мен, болката е повече от минимална.

V_Andriyanova
02-18-2015, 18:02
Аз съм с доста нисък праг на болка и затова. Взех си лидокаин гел, но няма ефект и се чудя дали спрея действа.. Някой да го е изпробвал ? @heartshapedbox забелязваше ли се първите дни че я има докато говориш ? И колко дни беше дискомфортът ?

VinDiesel
02-18-2015, 18:20
Мен са ме пръскали с лидокаин(зъболекарката), ставам като Силвестър Сталоун, джуките се разминават и фъфля :D, болката е притъпена.

V_Andriyanova
02-18-2015, 18:27
Значи поне спрея на лидокаин действа и нищо не се усеща ? :D

VinDiesel
02-18-2015, 19:08
Мен ме пръска с него, защото каквото и да сложа в устата си, ми се повдига, дори сутрин е голяма битка с четката :D.
Иначе за болката мисля че я намалява, но не напълно, както е упойката. Спокойно, не вярвам да е толкова болезнено.
Иди най-добре в някое студио, там ще имат каквото е нужно, ако държиш да не изпиташ болка.

V_Andriyanova
02-18-2015, 19:23
Студио в малкия ни град няма :D в болницата дупчат уши и отивам и я помолих за хеликс и казах с абокат и се отказа, за езика няма шанс да се навие така че оставам сама :D някой знае ли как точно се пробива с абокат ? :D

kaRamella
02-19-2015, 09:23
По-добре се откажи.Тва не е шега работа.

heartshapedbox
02-19-2015, 09:44
Не мисля, че се забелязваше докато говоря.
Зная, но не мисля, че е редно да давам подобни съвети, най-малкото после бих се почувствала тъпо, ако вземеш да си прее*еш нещо.
От къде си?

V_Andriyanova
02-19-2015, 16:58
Девин. Обясни ми как точно се дупчи, така поне шанса да прееба нещо е по-малък :D

tori
02-19-2015, 17:26
Дупчи се с форцепси и игла за пиърсинг. Толкова ли не можеш да почакаш докато отидеш в по-голям град, където има студия? Като цяло самопробиването не е здравословно и това, че някой си е нямал проблеми не значи, че ти няма да имаш. Окей - в студио също е възможно да попаднеш на човек с ръце в задника до лактите (казвам, защото ще ме контрираш с това) ама шанса е много по-малък, отколкото да ръчкаш сама и необразована вкъщи.

heartshapedbox
02-19-2015, 17:30
И аз мисля, че е по-добър вариант да хванеш един автобус до Пампорово/Смолян, там ще има студио.
Ако толкова искаш да се пробиваш сама, в интернет сигурно има много клипчета, гледай и давай на своя отговорност.