PDA

View Full Version : Мечта за Америка.



Georgiev98
02-17-2015, 18:59
Здравейте, имам няколко въпроса на които ще съм много благодарен ако отговорите.В момента съм 9 клас в Първа Английска гимназия.От скоро започнах да мисля за бъдещето си и с какво искам да се занимавам след като завърша.Мислех си много на широко и истината е, че това което искам е да уча в колеж.Искам да уча в много добър колеж (не някакъв обикновен) и това ме води към Америка.Все пак там са най-добрите колежи.България ще се опитам да избегна, защото според мен нивото на образование тук не е високо.С няколко думи, искам да си уредя живоа, да получа много добро образование и съответно след това работа.
Знам, че това ще е адски трудно за постигане и ще трябва да си съдера г*за от учене, но съм готов да го направя.Това което искам са насоки.Като за начало това с което искам да се занимавам.Раздвоен съм между Физика (с Астрономия) или компютърно програмиране.
Проблемът е, че в училище няма как да ме научат на това което ми трябва по физика или програмиране за да поснигна своята цел.Затова е ясно, че трябва да се задълбоча по предмета и да наблягам на него освен в училище така и извън него.Трябват ми допълнителни уроци , но проблемът е, че не знам къде мога да ги намера.И нямам предвид някакви частни уроци по 5 лв. на час понеже някои учител от някое забутано училище му е хрумнало да изкара повече пари.Просто много искам да се занимавам с тези неща и ми трябва сериозна подготовка.Ако ще да ходя на някакви летни курсове в чужбина съм готов.Парите също така не са проблем.Къде мога да получа такова високо ниво на образование ?
Освен това няма да откажа съвети за това как трябва да се ориентирам и как да постигна максималното, за да ме приемат в един добъп колеж.
Също така при положение, че съм в Английската има ли изобщо някакъв шанс да постигна това което искам или Английската ме дърпа надолу ?
Много ще съм благодарен на този които ми даде съвети и ме насочи в правилната посока.
Благодаря предварително.

CoNviCt
02-17-2015, 19:04
Английската те дърпа надолу. Трябва да си в спортно училище.

d-r.Zob
02-17-2015, 21:20
Приятелю, имаш огромно самочувствие!

VinDiesel
02-17-2015, 21:27
Честно казано, за много от нещата си е прав, искаш ли да учиш, в гимназиите просто не искат да ти помогнат.

CoNviCt
02-17-2015, 21:48
Честно казано, за много от нещата си е прав, искаш ли да учиш, в гимназиите просто не искат да ти помогнат.

Това е просто някакъв statement. Не можеш да ме убедиш, че е верен. Никога учител не ми е отказвал помощ, когато съм искал да се развивам в дадена насока. Никой нищо не ти изсипва наготово. Помага се само на тези, които работят вкъщи, интересуват се и желаят да се развиват допълнително. За останалите средностатистически ученици си има определено ниво, което те трябва да покрият. И толкова.

ForzaFelipe
02-17-2015, 22:43
винаги имаш шанс да постигнеш целите си. Имаш време да разучиш как да кандидатстваш и учиш в Щатите, въпроса е, че таксите на тези университети в който искаш да учиш са доста солидни, ако не се лъжа средно по 40 хиляди на семестър/година.

Georgiev98
02-18-2015, 06:17
Парите не са проблем пак казвам.Те сай-малкият.
Аз не съм казал, че учител ще ми откаже помощ или нещо от сорта.Но каквато и помощ да ми окаже ми се струва малка.Какво може да направи той за мен освен нещо да ми дава повече задачи.
Идеята ми е къде мога да намеря хубави курсове в които се учи по детайлно и интензивно физиката.
И аз не ви говоря, че искам да ходя в Принстън, Харвард и другите световни колежи, а нещо по-скромно но добро.

neteinteresuva
02-18-2015, 12:16
Ти какво искаш,Айнщайн ли да ти преподава...

chiemi
02-18-2015, 12:49
Големите мечти се изпълняват с помощта на много малки стъпчици.Най-голямата насока, която мога да ти дам е да следваш това което си решил, да действаш а не да обмисляш бъдещето си на сляпо.И също така- не се възгордявай!Грешно е.Намери си някого, с когото да се конкурираш.
Ходи на различни състезания и турнири по физика.Ходи на консултации по физика ако има такива, просто наблюдавай какво се случва и там.НЕ спирай да задаваш въпроси на учителя си.Ако искаш да станеш много добър, не очаквай да е нужно да платиш за това.
Вземи класовете напред и така..А да и още нещо- обичай това с което се занимаваш и се интересувай от него.Тогава ще бъдеш успешен.А дали ще си в Америка или на северния полюс..Не знам и няма значение.

Georgiev98
02-18-2015, 16:06
За физиката-якно.Там поне мога да взимам свети от учители и така нататък.Ами компютърното програмиране? Защото честно казано склоня повече към него.Там пък откъде мога да науча нещо поне малко.Можем да изключим информационни технологии в даскалото, защото там всеки час без изключение си сядаме и правиме каквото си искаме като учителят хич не му дреме на шапката.

RapExotic
02-18-2015, 18:51
Ти ако сам не умееш да учиш и най-добрия учител не може да ти помогне. Вярно е, че в гимназиите повече те карат да затъпяваш от колкото да поумняваш, но пък тези, които го проумеят стават доста образовани и успяли личности в последствие. Всичко си зависи единствено от теб. Сядаш, четеш, учиш, прилагаш наученото на практика и така ..

anonymous895156
02-18-2015, 19:13
Ами компютърното програмиране? Защото честно казано склоня повече към него.Там пък откъде мога да науча нещо поне малко.

http://lmgtfy.com/?q=%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B5+%D0% BF%D0%BE+%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B C%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5
информационните технологии са презентации на пауър пойнт, информатиката е друга наука
защо смяташ, че "добрият" колеж води до "добра" работа
допускал ли си, че това е красива заблуда
нали разбираш, че няма специални позиции за работа, които се заемат само от хора, завършили в принстън, особено в ИТ сферата; че на никого не му пука къде си завършил, защото бизнес действителността и теоретичните познания от унито са далеч едно от друго, важно е какви проекти си правил, къде си работил и доколко си продуктивен; че основното място, откъдето програмистите черпят знания, е интернет, а не катедрата на фми; че предприемаческото мислене, комбинирано с добри познания в някоя област, е единственото нещо, което може да те направи нещо различно от работник
професори има навсякъде, въпросът е да имаш интерес към това, с което се занимаваш, и да ги питаш
имам чувството, че вярваш, че един американски информатик може да отговори на мъдрите ти въпроси, но българските му колеги - не, и затова бягаш от тукашното образование като дявол от тамян

всъщност какво значение имат професорите, освен ако не създаваш хуманоид с изкуствен интелект, нали имаш интернет

и друго - освен ако не си син на делян пеевски или нямаш академични постижения, които да ти осигурят пълна стипендия за американски университет/колеж (има разлика, за която не споменават в 16 Wishes), цял живот ще влачиш наистина голям студентски заем и ще се питаш "защо"

lovelemons97
02-19-2015, 20:14
Според мен се ориентирай повече към програмирането.Аз лично виждам повече тази специалност в бъдещето.Не е толкова лесно обаче да влезеш в американски колеж, не мислиш ли?Дори и с нужните познания трябва да знаеш че ще си 1 от хилядите желаещи и способни кандидати.Трябва да направиш така, че те да пожелаят да учиш в техния университет не знам как да ти го обесня, имам приятели който са потърсени специално от университета в Америка и догодина ще учат там.Участвай в олимпиади, състезания и изгради портфолио.

anonymous908491
02-19-2015, 20:16
В езиковите много се друсат, ти на какво си ?

Seattle
02-20-2015, 06:00
Учи се сам, толкова много материал има особенно за програмирането. Ако ти е интересно и забавно, се ще си се занимаваш с правенето на глупави програмки, които колкото и да са глупави все научаваш по нещо. Форуми "хакерски" колкото щеш. Ако пък държи да се учиш по учебник, гледаш кви ползват в някой Американски университет и си купуваш. Преди да забравя, ти искаш да си в Университет, не в колеж, има разлика.
Ама по скоро ми се струва че си тормозиш главата с глупости. Ти все още незнаеш кво искаш и утре може да ти хрумне съвсем друга идея; не го взимай на вътре, повечето 15 годишни сте така :) Живей си животеца, занимавай се с квото ти е интересно, и като станеш 12 клас вече му мисли.

koce1313
02-26-2015, 19:00
Здравей! :)
И аз искам да ида и да уча и да се развивам в САЩ! :3

По твоята тема мога да кажа, че за програмиране можеш да идеш в телерик http://academy.telerik.com/!
Много мои приятели ходят там и са супер доволни, а и се справят перфе с програмиране :) Езиците които можеш да изучаваш са Java, C++, HTML и още с които не съм запознат :D

TheDeath
02-27-2015, 06:07
От личен опит смея да твърдя, че няма особено значение къде си придобил знанията си, въпроса е да можеш да ги докажеш.
Прост пример - в предишната фирма в която работех търсеха сис админи - дойдоха на интервю двама младежи, единия беше с диплома от някакъв супер гъзарски университет някъде из Англия (май), другия беше с диплома за завършено средно специално в Бг. На техническото интервю пича с университета не успя да направи нищо - не успя да обясни нито една процедура, а този със средното без да се замисля отговаряше на въпросите, обяснявайки най-добрите практики, които е прилагал към конкретната задача. Наеха втория и му платиха курс, за да вземе все пак по-престижен документ.
Идеята ми е да не се хвърляш на високо с някакви супер елитни места, а просто да се концентрираш в самия процес на изучаване на материала.

ThEKiNgG
02-27-2015, 21:37
Очевидно нямаш никаква представа как работи света извън интернет! Ако си мислиш ,че да завършиш в добър колеж означава да си уредиш живота жестоко се лъжеш!