PDA

View Full Version : какво да уча



oliver
02-18-2015, 02:54
здр. имам проблем който немога да реша сам. моля помогнете. значи искма да уча. и знам какво точно искам да правя, но нз как се води професията и какво трябва да завърша. става въпрос за следното. искам да развеждам хора по разни курорти и ваканции.нещо като гид, знам че е свързано с туризъм, но нз дали с някоя определена част на туризма или... абе сетихте се предполагам за какво говоря. обичам да патувам. и така сега чакам вашите отговори.

Andjyy
02-18-2015, 04:44
http://orientirane.mon.bg/development/?m=1

xXxPETYAxXx
02-18-2015, 11:00
Екскурзоводство. Но в някои университети това е предмет от специалността "Туризъм".

RosaCalvaria
02-18-2015, 11:11
Това, за което говориш ти е екскурзоводството.
Не знам от къде си и как стоят работите със специалностите в твоя град, но във Варна в Колежа по туризъм например, можеш да станеш и екскурзовод, и аниматор, и каквото друго ти побере ума и е пряко свързано с туризма. :)

ameli
02-18-2015, 14:53
Това можеш да го правиш и без да си завършил нищо, единствено ти трябва да знаеш 2-3 езика на отлично ниво.

Kardashian
02-21-2015, 15:42
Не нужно екскурзоводство има анимация в туризма (аниматор), което е по-близо до желана от теб специалност. Има различни колежи, както във Варна, така в Шумен или София, разровичкай се.