PDA

View Full Version : Пътуване със самолет на непълнолетни



radi023
02-19-2015, 22:26
Здравейте :)
Имам един въпрос относно пътуването на непълнолетни със самолет и се чудех дали някой тук може да ми помогне. На 15 години съм и живея с родителите си в Испания от 2012, това лято искам да си ходя в България обаче нямам пълномощно от родителите ми, имам 2 варианта за да си го изкарам
1. Посолството в Мадрид, обаче живея на около 600км от Мадрид и както всички добре знаем, в българската администрация нищо не става с едно ходене и не с родителите ми нямаме възможността да си правим разходки до Мадрид нон-стоп
2. Испански нотариус, обаче както се изрази баща ми "на митницата в България ще те гледат все едно носиш птеродактил в куфара" и е възможно да ми направят проблем
Четох в един сайт, че ако с родителите ми сме постоянни резиденти в чужбина мога да напусна България без пълномощно обаче не можах да намеря информация за обратното, напускане на друга страна
Извинявам се за правописа и изразите ми, но говоря български само с майка ми и баща ми и не си говорим надълго и нашироко и забравям някои неща ;(