PDA

View Full Version : Как да постъпя?



sixlettets
02-21-2015, 18:56
Здравейте, хора! Имам нужда от съвет. Има едно момиче, с което сме "приятели" от 7 години, преди колкото всъщност и се влюбих в нея. Имало е много драми, постоянно си е имала приятел - един след друг, знае за чувствата ми към нея, нищо че на този етап уж няма такива, но естествено това е театър и тя го знае. С последния си приятел е от 4-5 години, но паралелно имахме кратка авантюра (нищо по-сериозно - не си го позволихме докато е с него, но така и не се разделиха, а времето минаваше) та уж ни обичала и двамата. Отдръпвал съм се и съм се връщал - като в омагьосан кръг е. Естествено сега вече не съм заслепен от любов към нея, но пък и чувства имам... но истината е, че през цялото време тайничко я чакам, с надеждата да се разделят, и тя го знае - има караници и кратки раздели между тях, но естествено моят ред не идва, колкото и жалко от моя страна да звучи :) и не мога да си дам шанс с друго момиче, нищо че опитвам, няма как да я преодолея докато е около мен. Сега основният ми въпрос... драмата вече не е как да я спечеля, щото картинката става жалка, но пък продължава да ми хвърля залчета, или поне аз така го възприемам, че да ми дава надежда. Та... въпреки, че сме много близки и си споделяме всичко, без любовна тематика, и според нея характерите са ни "идентични" и винаги съм се старал да съм по-добрият от него във всяко отношение, то това остава неоценено. Сега, той може да е много добър любовник де, пък аз не мога да се меря с това, щото не сме имали сексуален контакт. Извинявам се за колоритния израз, ама вече ми писна на х*я от тази ситуация и се чудя кое е правилното - да стискам и да чакам, страдайки и тъпчейки на същото място да се появи някоя по-специална, която да ми отлепи вниманието от нея и да си запазим приятелството, с вероятността никога да не я преодолея, или да взема най-накрая да се стегна и да разбия "най-доброто ни приятелство" и да бъда лошия и виновен в нейните очи?

jghgh
02-21-2015, 19:12
7 години да търпиш и да чакаш е много.
It's time to move on.

Няма сми' да чакаш.. ако толкова те искаше, да те е взела досега. Изчезвай и не се връщай никога повече, защото достатъчно време си загубил.
Никой не заслужава да го играе резерва. Стягай се и си опичай акъла.:)

paradosou
02-21-2015, 19:37
драмата вече не е как да я спечеля, щото картинката става жалка, но пък продължава да ми хвърля залчета, или поне аз така го възприемам, че да ми дава надежда
Възможно, особено щом споменаваш, че преди сте имали авантюра. Честно, момичетата, които гонят внимание по такъв жалък начин, са толкова много, че май трябва Световната здравна организация да се самосезира и да обяви пандемия от неориентираност. xD
Къса и се събира с приятеля си, от друга страна на теб дава смесени сигнали само колкото да се чувства значима като откликнеш, ставали са драми, не знае значението на думата 'обич'...и всичко това е малко, за да си извадиш заключението, че супер излишно хабиш енергия?!
Най-лошата услуга, която можеш да си направиш (и за съжаление си правиш), е че си я обявил едва ли не за незаменима. Друга може да те заинтригува повече, споко. Трябва обаче да се измъкнеш от усещането, че си вложил прекалено много, за да се откажеш; това със сигурност също ти влияе. Не бъди поредната изтривалка. Опитай в бъдеще да се раздаваш само за правилните хора. Заслужаваш повече от подмятане или да те игнорират. Абе... много може да се пише по темата, ама от мен толкова.

lovelemons97
02-21-2015, 19:40
7 години да търпиш и да чакаш е много.
It's time to move on.

Няма сми' да чакаш.. ако толкова те искаше, да те е взела досега. Изчезвай и не се връщай никога повече, защото достатъчно време си загубил.
Никой не заслужава да го играе резерва. Стягай се и си опичай акъла.:)

Съгласна съм.Но има и вариант да те приема за даденост.За нея няма полза да разкара нито един от двама ви щом ви обича.Но мисля, че ако те изгуби ще разбере какво иска и ако това си ти- ще направи всичко възможно да е с теб.

paradosou
02-21-2015, 20:02
Но мисля, че ако те изгуби ще разбере какво иска и ако това си ти- ще направи всичко възможно да е с теб.
Чак пък... Ако ситуацията се обърне (много силно се съмнявам) е съвсем възможно обръщането да е продиктувано от егото й, а това се различава от оптималната опция, т.е да го иска заради самия него.

102
02-21-2015, 20:05
седем години да искаш някого и да не му скачаш на мен ми е странно
отдалечи се или бъди нагъл

jghgh
02-21-2015, 20:07
В прекалено много голяма част от случаите от такива истории нищо не излиза.
Нещата са прости - иска ли те, или не те иска.
Това с пускането на "залъци" е да те държи наоколо и да си помпа егото. Това са 7 години.
Нещата са прости като бял ден.

В любовта е или всичко, или нищо. Докато хората "тълкуваме" и се опитваме да си намираме вратички, все ще страдаме.
За мен по-ясно от това, че тази не те иска, няма. Ако толкова те е искала, е щяла да идва при теб, когато е късала с момченцата си.

7 години е прекалено много време, което си й отделил. Просто й тегли една майна и не се обръщай назад, дори не се надявай да й стане гадно и да се връща. Не ти трябва такова момиче.

jghgh
02-21-2015, 20:10
А, и да обичаш двама - BITCH PLEASE.
Не, сериозно. Колкото повече стоя в тази тема, толкова повече се паля.

Бедното момче, наистина.

http://i.imgur.com/RFRtEcH.jpg
^ето това е за обичането на двама..
Просто я разкарай!

102
02-21-2015, 20:12
всъщност джхъръхъмъхъ хората се променят
не говоря за конкретния случай ама чак така да обобщаваш

jghgh
02-21-2015, 20:21
7 години въртиш някого, знаеш че има чувства към теб, и така и не се решаваш?
Айде молА ти се.
Такива игри на егото са ми просто ясни отвсякъде, както съм ги наблюдавала, така съм ги и играла.
Животът не е розова пързалчица.

Ако авторът си тръгне и на момичето й скимне, че мноооооого го обича, по-вероятно е да е отчаян опит да го задържи като ego feeder.
Просто статистики бе, мейт.
7 години да не можеш да се наканиш искаш ли един човек или не? И през това време пред очите му тръгваш и късаш с най-различни?

Това просто е жалко, а и момичетата не функционираме така. Или те харесваме, или не те харесваме.

Кажи ми, моля те, на теб трябват ли ти 7 години, за да разбереш искаш ли да си с някого?

Това момче не трябва да си губи времето повече. Унизително е да въртиш 7 години човек на пръстта си и да не го освободиш, ако не смяташ да си с него. А това дали искаш да си с някого или не, мисля че вече го изяснихме, че е проста аритметика - искаш ли го (да) или не го искаш (не).
Навсякъде, където има чудене и колебаене, отговорът автоматично е "не". Тая логика не ме е предавала 21 години :lol:
Да не говорим че в риъл лайф не съм виждала истории като неговите да завършват добре. Някой чуди ли се дали иска да е с теб, отписвай го просто. Simple as that!

102
02-21-2015, 20:27
на мен ли говориш бе

tireheb
02-21-2015, 20:32
ама сложете некъв лимит
7 години е много, окей
2 как е ? :О

Blab
02-21-2015, 20:51
Това просто е жалко, а и момичетата не функционираме така. Или те харесваме, или не те харесваме.

Навсякъде, където има чудене и колебаене, отговорът автоматично е "не". Тая логика не ме е предавала 21 години :lol:

Simple as that!

ким))
//со уайз, со уайз:Д

аз искам да знам кога е родена девойката. през май, нали?:Д

Auriss
02-21-2015, 21:01
ама сложете некъв лимит
7 години е много, окей
2 как е ? :О
2 месеца приемливо звучи, да :}

VinDiesel
02-21-2015, 21:03
Още при запознанството си с нея преди 7 години, ти не си успял да я грабнеш…
Какво те накара да вярваш 7 години, че ще я спечелиш. За нея ти винаги ще бъдеш приятел.
И 7 години от живота си ти ги проспа????
Нямаше ли други жени през това време?
Намери си незабавно друга и бъди готов, след като си намериш друга, тя да започне да се държи, както ти си се държал с нея 7 години.

102
02-21-2015, 21:06
вие сте по-зле от автора

VinDiesel
02-21-2015, 21:12
вие сте по-зле от автора

А ти си автора. :)
Край, разкрих те.

102
02-21-2015, 21:13
хвана ме шерлок

tireheb
02-21-2015, 21:13
2 месеца приемливо звучи, да :}

не ве, честно
щот аз съм чакал 2 (години)
тъпо ли съм напраел :С

mm28
02-21-2015, 21:25
Темата се изчерпа с отговорите на jghgh. По ясно и точно не виждам какво да се каже.

galaxy29
02-21-2015, 21:33
може би тричките отбележили се в темата ревнуват и завиждат на момичето, защото тях никой не ги е чакал и затова така я режат.. ;/
и за ко генерализирате така..
момичето може да е някоя пикла, която не знае ко иска и той да иска да я светне, но да не знае как, защото е смотаничък, ако е така, може да се отсмотли (знам, че няма такава дума ВСЕЗНАЙКОВЦИ ТЪПИ) и да я спечели или пък тя вече да го приема като просто приятел и той да си прави грешни изводи и като цяло нещата може да не са така, както ги обобщихте
та дам, не ми е ясно защо генерализирате така, всъщност ми е ясно, защото сте спрели и вече ще взема да забъркам някой Неспрелтин, даже ще го пусна на пазара безплатно, че се отчайвам
и сериозно, пак ли намесихте зодиите, иде ми да запаля тамян заради вас -.-

jghgh
02-21-2015, 21:35
:lol: ^

sixlettets
02-21-2015, 22:51
Така, благодаря за адекватните отговори. 7 години е абсолютно много време - факт. Още толкова и ще спре да ми става, тогава драмата ще свърши :D. Майтап. Не очаквам тя да се промени и да пламне любовна приказка, хора. Минах го този етап. Професията ми е да водя задълбочени разговори с хора всекидневно и многократно.Въпреки, че не мога да съм много обективен, не смятам, че съм смотан :D, по-скоро се определям като адски наивен и доверчив, което всъщност ме цака, пък и съм почти на 25.... :) Не, не е родена май месец, зодия Везни е :D. Аз съм близнаци. Имаше други жени - проблемът е, че колкото и да се опитвах - чувства към тях нямаше. Анонимен съм, естествено и нямам за идея да си отделя минута за реклама, но имам частен бизнес и от 5 години не съм излизал от фитнеса (може и комплекси да са, 'бах ли го, донт джъдж ми), така че не страдам от липса на внимание, но проблемът е, че съм идиот мейби :). Може би това ми харесва в нея- че не е меркантилна, знам ли. Пък и общуването е топ левел, може би заради годините прекарани заедно и това, че се познаваме един - друг в детайли и се разбираме дори без поглед.
Последният ми въпрос е как да направя нещата така, че да бъде най-безболезнено. Трябва ли да говоря с нея и да и кажа какво съм решил или просто лека-полека да се отдръпна от нея? Да добавя, че сме почти съседи - през 10-15 къщи и е леко трудно да не я срещам въобще, че дори и да искам. Другото, което е, окей ли е просто да прекратя контакт на 100%, след отношенията, които сме изградили през годините?

да добавя още нещо: не съжалявам на 100% за изгубените години, защото тя винаги е била мотивацията постоянно да се стремя да бъда по-добър във всяко отношение, което ме е изградило като личността, която съм и поне за това съм й благодарен :)

paradosou
02-21-2015, 23:19
Може би това ми харесва в нея- че не е меркантилна, знам ли.
Има много такива мадами :). Вярно изглеждаш адски наивен, ама пък е съвсем постижимо един ден да почнеш да отсяваш по...-рязко (не намирам подходяща дума) и да изградиш връзка с точната. Най-малкото си добряк. Успех! :)

per-dead
02-21-2015, 23:38
Последният ми въпрос е как да направя нещата така, че да бъде най-безболезнено.

Мълчание. Ако вземеш да и се обясняваш какво си решил да правиш, така и даваш възможност да те задържи. Точно в такъв момент си най-уязвим - ще ти каже две-три мили думички, а на теб малко ти трябва точно в такава ситуация и пак ще и вървиш след задника. Просто повече не я търсиш и не и отговаряш. Имаш си работа, хоби, има какво да ти запълва времето. Знам, мислиш си "толкова години опити и какво ли не, малко трудно ми се струва ей така просто да забравя за нея". И е така, но пич, не си заслужава.

HollyGolightly
02-22-2015, 04:03
Здравейте, хора! Имам нужда от съвет. Има едно момиче, с което сме "приятели" от 7 години, преди колкото всъщност и се влюбих в нея. Имало е много драми, постоянно си е имала приятел - един след друг, знае за чувствата ми към нея, нищо че на този етап уж няма такива, но естествено това е театър и тя го знае.
УЖАС!!!! Получавам изключително неприятно Deja vu докато те чета.
Може би съм пристрастна с мнението си, но според мен и на момичето му е през там където каза, тоест болезнено ще бъде само за теб, a как да избегнеш болката никой не може да ти каже, понеже няма универсална рецепта.

Azoria
02-22-2015, 04:54
Е, какво толкова го нападате момичето, че не мога да разбера?! Седем години,та седем години, била го "задържала", не знам си какво.. Тя си е имала различни връзки през всичкото това време - е, извинявай, авторе, ама ти какво правеше през тия години? Чакаше я да дойде при теб и да ти каже,че само ти я разбираш и трябва да сте заедно и някакви подобни цитати от романтични филми? Не е отвърнала на чувствата ти, ти сам си решил да останеш около нея, никой не ти е виновен за загубеното време, Освен ти самия. Няма смисъл да я чакаш повече, намери си друго момиче.

NomNomNom
02-22-2015, 07:17
7г. не си правил секс?
Ако да, девствен ли си?

102
02-22-2015, 08:02
7г. не си правил секс?
Ако да, девствен ли си?

спрете да се пъхате в живота на хората

NomNomNom
02-22-2015, 08:07
на анонимните хора, които вече си споделиха всичко

102
02-22-2015, 08:10
не ми проваляй кефа
винаги съм искал да го кажа
призовавам да не се бъркате в живота на другите

Azoria
02-22-2015, 08:42
Имаше други жени - проблемът е, че колкото и да се опитвах - чувства към тях нямаше.

NomNomNom

102
02-22-2015, 08:46
да ти изглежда като човек който прави "секс без чувства" ?
съгласен съм с номномном

Azoria
02-22-2015, 08:49
Да бе,сигурно е чакал тя да му е първата .

102
02-22-2015, 08:53
момчето прави подаръци без да е ебал що да е правил секс

sixlettets
02-22-2015, 09:33
:D Последната ми връзка продължи шест месеца, до преди около месец, та знам за какво се използва :D. Нямаше смисъл да продължаваме, щото нещата не се получаваха.
Как да опиша това чувство, което имам... може да звучи малко грубо, като сравнение, но представете си, че много ви се яде киви примерно :D обаче по една или друга причина не можете да ядете киви, а то расте в съседния двор и като го видите това киви пак ви се прияжда, пък още повече, като видите как някой друг яде киви, нищо че вие през това време си ядете ябълки, примерно. Псайколъджи! :D Отклоняваме се от въпроса. Казах ви, че вече нямам намерение да я печеля, а как да се отърва от парещата ревност, която изпитвам, като мина покрай тях и видя колата на нейния приятел, примерно. Трябва ли да прекъсна всякакви отношения или да не развалям създадените такива и да търся друга алтернатива.
Pre-dead и аз гледам в тази насока, защото вече съм се опитвал да обяснявам преди години и ей го на какво дередже съм. Не я обвинявам бе, хора, като неще - неще, не се и сърдя. Просто искам аз да се отърва от тази необходимост, без да я наранявам нея, пък и без да съжалявам и да ми липсва след време, просто не знам как да "оперирам" :D

HollyGolightly
02-22-2015, 09:42
Като толкова ти течат лигите по това "киви," недей да гледаш в съседният двор. Спираш всякакъв контакт с нея и не седиш да я мислиш с кого какво прави, ами си намираш някакво занимание, след време може и приятелка, но не такава, която просто да ползваш като замяна.

Blab
02-22-2015, 09:56
Не, не е родена май месец, зодия Везни е :D. Аз съм близнаци.
ахахахах, то все тая. телец, везни, все е по венера, ясна ми е:Д
ти си лакейче малко сУадко.)) не си бойфренд матириъл в нейните очи. казвам ти го направо, защото само така ще ме разбереш (а и останалите вече достатъчно разтеглиха и развързаха възелчетата на темата). за себе си съм сигурна, че е отделила време да те преценява, наблюдавайки и анализирайки личността и поведенията ти, но щом не си се класирал, значи другите са по-нагоре в нейната оценъчна таблица. продължи нататък; успех!

VinDiesel
02-22-2015, 11:01
Ако спреш на 100% контактите с нея, все пак сте комшии, виждате се често, ще изглеждаш слаб.. Не се прави на чук, винаги можеш да й кажеш здрасти, да питаш как е и т.н. Но не и да флиртуваш...
Просто не я гледай влюбено, както си я гледал 7 години, гледай я като обикновено момиче.

102
02-22-2015, 11:04
гледай я като фуста каквато е

GuardianAngel
02-22-2015, 12:31
Братче издържал си 7 години ! Когато харесваш едно момиче,никога не тръгвай към нея с намерението да сте приятели,иначе завинаги ще си останеш във френд зоната ,което в случая не те устройва...7години.Още от началото ясно заявяваш или си с мен или чао.Щото се получава това ,че ти я задоволяваш емоционално,разбираш я ,стараеш се да си по добър от него и накрая тя все пак е с него? Остави я сама,не и давай нищо...така тя ще го поиска от приятеля си...и той няма да и го даде както ти..тогава е шанса и да осъзнае какво си бил за нея.Иначе докато си стоиш до нея,тя ще ти дава залчета,ще се чувства добре ,а ти ще се гърчиш вътрешно.Не си го слагай толкова на сърце това приятелство,ти имаш чувства ...това не е съвсем приятелство и никога не е било.Кажи и чувстата си ясно..и ако тя изберене него,продължи напред успех !

pandabear
02-22-2015, 15:10
седем е добро число... ;д

според мен е възможно да обича и двама ви. просто са различни видове обич. към него е онази пламенна, наелектризираща, спираща дъха, а към теб е онази, която ѝ носи само спокойствие и хармония. май не прозвуча много ясно, но имах предвид, че я е грижа и за теб, но на много по-различно ниво. и мисля, че това ти го е показала за всичките тези години. не е нужно да се стараеш да си "по-добър" от сегашния ѝ приятел, тъй като ти може би си, но щом тя е с него толкова дълго време, то в нейните очи просто няма по̀. според мен не е редно да се терзаеш още, да чакаш, да се надяваш. няма да ти давам съвети как да я превъзмогнеш, защото сам ще усетиш, какво е най-добре да направиш, стига да се решиш да го направиш.

sixlettets
02-22-2015, 17:06
:) Благодаря на всички!

lovelemons97
02-22-2015, 17:11
Чак пък... Ако ситуацията се обърне (много силно се съмнявам) е съвсем възможно обръщането да е продиктувано от егото й, а това се различава от оптималната опция, т.е да го иска заради самия него.

Според мен-да.Защото си мисля, че просто тя не знае какво иска (случвало ми се е) и ако това което желае си тръгне ще се осъзнае.Но пък разбира се, че може и да не се, казах го като опция.

hheh
02-22-2015, 20:18
Не знам какво сте се разписали толкова много.
Не ти трябва такова момиче,честно намери си друга любов

Ivaaaaa
02-25-2015, 08:47
ахахахах, то все тая. телец, везни, все е по венера, ясна ми е:Д


сори, че вдигам темата, но да питам кво от тва, че е ВЕНЕРА и кво значи да си ВЕНЕРА. аз съм везна и не бих разигравала момченце 7г. ако трябва да съм честна сигурно ще ми е приятно да ми храни егото, но за малко ;д