PDA

View Full Version : Проблем с лаптоп асус отново...



funkey
02-22-2015, 00:24
Поредния ми въпрос ще е- защо почти всеки път като затворя лаптопа си и го оставвя така за малко,звука ми се губи и трябва да го рестартирам за да се оправи? Показва ми,че работи звука,но всъщност нищо не се чува... Някаква идея как се оправя това?

npp
02-22-2015, 13:36
преинсталирай драйвера за звуковият адаптер, ако не се оправи така, тогава може да е от прегряване

funkey
02-22-2015, 19:02
преинсталирай драйвера за звуковият адаптер, ако не се оправи така, тогава може да е от прегряване

Е той е в спящ режим,тоест си почива,как ще прегрява?

anonymous908491
02-22-2015, 19:40
Е той е в спящ режим,тоест си почива,как ще прегрява?

Какво значи звук, къде опитваш да слушаш ?

npp
02-22-2015, 20:29
Е той е в спящ режим,тоест си почива,как ще прегрява?

ако температурата в стаята където го държиш е над 30-35 градуса целзий, тогава въобще не се чуди ако прегрее дори в idle режим (все пак е геймърски модел, а такива греят повече), а опита ли най-напред да решиш проблема като преинсталираш аудио драйвера за всеки случай?, проблемът с прегряването може да се яви дори след shut down на системата, понеже ако е прегрял, тогава когато се изключи, охлаждането спира да работи и така може да прегреят разни чипове повече отколокото в работещ режим

funkey
02-23-2015, 20:24
ако температурата в стаята където го държиш е над 30-35 градуса целзий, тогава въобще не се чуди ако прегрее дори в idle режим (все пак е геймърски модел, а такива греят повече), а опита ли най-напред да решиш проблема като преинсталираш аудио драйвера за всеки случай?, проблемът с прегряването може да се яви дори след shut down на системата, понеже ако е прегрял, тогава когато се изключи, охлаждането спира да работи и така може да прегреят разни чипове повече отколокото в работещ режим
Все още не съм пробвал с преинсталирането ще пробвам.Не мисля ,че лаптопа е геймърски.

JDeel
02-23-2015, 22:15
Как така прегряване и 35 градуса, зима е :| Пък и да прегрее, звуковата карта какво общо има, тя е просто една от студените части. Прегряват процесор или видеокарта, резултатите са рестартирания и забивания на видеото. Ама звуковата карта... според мен просто има някакъв софтуерен проблем или драйвърите нещо са бъгави. Трябва да се проверят логовете за повече детайли. А ако има нещо вързано към HDMI, значи има пренасочване на звука.