PDA

View Full Version : Стига вече :(



theflash
02-22-2015, 09:57
Здравейте !
На 20 години съм и от както за 1ви път ми дойде цикъла винаги ми е нередовен .
Пеех ясмин 2 години после 6 месеца почивка и после пак 3 месеца го пеех ..
Докато го пия ми идва на време . В момента не го пия 2 месеца ми идва на 34/35 ден но сега ми закъснява пак днес е 37 ден . Също така имам и някакви топченца от двете страни г.д се намират при яйчниците.
Ходя редовно на гинеколог и ми е казала че левият яйчник ми е поликистозен . Притеснява ме това ,че имам дългогодишен приятел и не използваме презервативи но ме пази той когато не пия хапчета . Но така всеки месец се чудя дали ще ми дойде или не притеснявам се... Как мога да го регулирам и да ми идва нормално :(

puddinggg
02-23-2015, 22:05
Здравей! Знам какво е, имам същия проблем, и за мен е много дразнещо. Отбелязвай си в календарче кога ти идва всеки месец. Аз така хванах по едно време, че 2 месеца ми идва 27-8 дни след началото и на 3-тия 32-3 дена, и после пак така. По едно време пак се смени цикъла и сега се опитвам пак да му хвана цаката :Д Също така може да ти е много нередовен, ако си подложена на стрес. Не знам как може да се регулира, може би след пубертета(който при нас продължава доста дълго) всичко ще се оправи, надявам се.

Wednesday666
02-24-2015, 07:45
Първо, като искаш да си по-сигурна, защо не почнеш да се пазиш от време на време?
Може да ти е дългогодишен приятеля, но това не означава да спреш да се пазиш, освен ако не искаш да забременееш, което аз не виждам да имаш като желание.
Другото, като ходиш на гинеколог той какво ти каза за нерегулярността на цикъла?
А и съм чувала, че Ясмин-а не бил толкова ефективен, защо не попиташ за друго хапче, което би могъл да ти предпише?

theflash
02-28-2015, 16:09
Пазех се с хапчета но гинеколога ми каза да направя почивка от 3 месеца ? Все още не ми е дойдело ... Притеснява ме това ,че много ме боли лявата гърда и напипвам нещо но не съм сигурна какво е .. звънях на гинеколога и сигурно ще отида в сряда . Също така и левият яйчник на моменти доста ме боли , някаква тъпа болка ...
Чудя се дали да не сменя гинеколога в моя градя няма много много избор . Дали да не отида в София там да ме прегледат .Може ли да ми предложите някоя гинеколожка .

theflash
03-06-2015, 13:50
Цикълът ми дойде на 48 ден ... Мисля че не е нормално .. Иначе колежке не ни е проблем да имаме дете ,даже много искаме просто изчакваме да завършим висше образование . Но ако стане и преди това ще сме много щастливи :)
Няма много коментари по темата ми.. на какво се дължи не зная .. аз знам,че не сте професионалисти и не може да ми дадете някакъв точно конкретен отговор на проблема ми .