PDA

View Full Version : blue screen of death



Dagichka
02-23-2015, 19:30
хелоу,
с windows 7 съм, лаптопът е на годинка точно, HP ProBook нещо си e ;д ии напоследък започна да забива без видима причина плюс понякога както си цъкам нещо в нета изведнъж ми дава синия екран и се рестартира.. предложения какво може да е? цъкнах от настройките да не се рестартира автоматично (един приятел ми препоръча), но пак се случи синия екран и запецна така и трябваше да си играя да махам батерията..

skate
02-23-2015, 19:42
i az sam s probook i pri men sa poqva siniq ekrak i imah nqkvi samneniq 4e e 6toto mn sa nagrqva i mu zeh ot oniq stoiki s ventilator da mu duha studeno i sq po-rqdko stava tai

SpiritInBlack
02-23-2015, 20:01
Blue screen се получава обикновено когато често хайбърнейтваш. Пробвай няколко дена без нея да видиш дали ще продължи.

skate
02-23-2015, 20:12
kva e taq duma e lud :D hiiburtnasdahjsdahsdas

JDeel
02-23-2015, 22:18
Причини за такова нещо не са една и две. И какво пише на тоя екран, ако не е тайна нали?

npp
02-24-2015, 05:17
хелоу,
с windows 7 съм, лаптопът е на годинка точно, HP ProBook нещо си e ;д ии напоследък започна да забива без видима причина плюс понякога както си цъкам нещо в нета изведнъж ми дава синия екран и се рестартира.. предложения какво може да е? цъкнах от настройките да не се рестартира автоматично (един приятел ми препоръча), но пак се случи синия екран и запецна така и трябваше да си играя да махам батерията..

почисти системния регистър с wise registry cleaner, после ако не се оправи, пиши

Auriss
02-24-2015, 06:23
ъпдейти някакви теглила ли си - било то за операционната система или за драйвъри ?

Бях със същия проблем допреди 2 седмици след последния ъпдейт на Нвидиа. Не знам къде ми беше акъла изобщо да ъпдейтвам, но да - син екран докато ползвам браузъра. И само тогава. За капак нищо в ивент вюъра, а БСОД-а ми хинтва към проблеми с рамта, каквито просто нямам.
Върнах старите драйвъри и проблемът се разреши.

Ако не ти е абсолютно наложително да ползваш Windows, просто слагай там Убунту или някоя друга линукс дистрибуция и забравяш за всякакви такива мизерии

yakuza_
02-24-2015, 07:27
Ако ти крашва с BSOD има една програма - WhoCrashed, съвсем елементарна е, пусни я, ще ти изпише причината за краша, ако не знаеш как да го оправиш, постни резултата тук. Аз дълго време се чудех от какво се получава при мен, накрая се оказа, че е от мрежовите драйвъри и в момента го нямам тоя проблем.