PDA

View Full Version : Да си за първа година в гимназията



allcrazypeople
02-23-2015, 19:53
Здравейте, другата година ще съм "заек" както се нарича, когато си за първа година в гимназията и се чудех какво е усещането ...по-точно казано как сте се чувствали в първите няколко дни =) Лесно ли си намерихте приятели или пък сте препочитали старите си съученици ? Амн било ли вие трудно да свикнете в новата среда ? И казват, че понякога в някои училища посрещат новодошлите с моркови или със зеле така и не разбрах ..не, че има голямо значение, но пак ще е интересно, ако решите да споделите или да дадете някакви съвети като може би някои знаят, че съм чужденка и наистана ще ми помогнете доста и дори може би не само на мен, а на още много хора в мойто положение . Благодаря предварително и моля без хейт =))

Mozzela
02-24-2015, 07:29
Ми готино е усещането, свикваш бързо и така.. Запознай се като разбереш в коя гимназия ще си с хората от випуска по фейсбук и си уговорете срещи да се видите, после ще си много по отворен, ще познаваш хора и няма да си сам :) иначе за морковите и зелето не е така както си го представяш, мятат малко и леко или само ви дават моркови.. Това е най яката година от гимназията

chupachups
02-24-2015, 09:15
Първия ми учебен ден на 8ми клас... абсолютно нищо не помня, бях много шашната, защото попринцип съм стеснителна :D Попринцип 1-2 седмици по-рано се намерихме във фб с едно момиче от класа и се видяхме, поне да се познаваме на 15ти, 2 седмици след това се изпокарахме, ама тва е друг въпрос... Иначе след първите 2 седмици си се сприятелих с класа без проблеми, не е страшно :)

VinDiesel
02-24-2015, 09:19
Намерих си доста бързо компания, дори и с най-големите покрай спорта.

shmatarok
02-24-2015, 11:30
Споко, всички са ошашавени първата година. Поне при нас бяха. На нас вълците навремето ни бяха направили огромни моркови от картон, а вътре бяха пълни с лакомства - бонбони, чипсове, шоколади, всякакви глупости. Бързо свикнах с новия клас, после се изпокарах с всички, 'ма това са подробности. :D

allcrazypeople
02-24-2015, 17:17
Благодаря на всички и се радвам за вас, че всичко е било добре =) Успокоих се и мога да кажа, че с нетърпение чакам да отида в гимназията =)

OlD Shutherhand
02-24-2015, 19:12
Аз тази година съм 8клас.Първите дни се чудех къде се намирам ама накрая се оправих.Бъди общителна и лесно ще си намериш приятели.А такива неща със зеле и моркови изобщо не е имало при нас.

today_was_a_charytale
02-25-2015, 06:22
Тази година съм 8-ми клас.По-големите класове мразят всички осмокласници без видима причина и не ни взимат насериозно.Първата седмица в класа не смеехме да си говорим.А относно морковите, поне при мен нямаше подобно нещо.

simona-t
02-25-2015, 13:09
Аз тази година ще съм 8ми клас. Поне не се тревожа. (познавам целия клас) Не, че е кой знае какво, но ще е същото като в сегашния ми клас.

Challenger
02-25-2015, 20:42
Ух, беше преди около две години, хубави времена бяха. Не съм имала никакви притеснения, познавах около 5-6 човека бегло, а и с двамата ми най-добри приятели сме в един клас. Моркови имаше, но аз го намирам за сладко, традиция е все пак. Чужденка ли си? Откъде идваш?

allcrazypeople
02-26-2015, 16:45
Емн аз съм с една дума азиатка, родена съм в България...малко ми е неловко на пиша точно от къде съм, защото в старото ми училище тоест в сегашното не ме харесват много и мога да кажа, че нямам мн приятели ..все пак уча в частно училище и може би знаете какви са повечето деца там..надявам се в нормалното училище ще ме приемат каквато съм и ще бъде тотално различно или пък точно обратното...пак ще съм различната и винаги ще съм момичето, което трябва да търпи обиди всеки ден..дано да ме разберете за какво говоря =)

fanton1
02-26-2015, 17:00
Е поне моя клас е много сплотен и див . :D Първия ден се чудех в коя стая съм и къде ми е класната толкова знаех къде съм че ..... Намерих нови приятели бързо и не ми беше трудно да се впиша . Предполагам ,че и теб ще те приемат такава каквато си все пак никой не знае какъв ще е класа му .

VikkyNirvana
02-26-2015, 20:12
Споко ;) Имай самочувствие,но се дръж добре с всички и проблем нямаш :д В мойто даскало по-големите са пичове и си лафим редовно :д Удряй го свободно и да не ти дреме :д

allcrazypeople
02-27-2015, 11:22
Благодаря на всички, които ми споделиха своите преживявания и ми дадоха съвет =) Надявам се наистана всичко да е както си трябва и да не се притеснявам повече =)