PDA

View Full Version : Медено-сладка брачна темичка



Страници : [1] 2

tori
02-24-2015, 06:42
Добро утро, форонни хора. Събудих се в някакво много сладичко настроение и реших да ви питам някои работи относно предложенията за брак, ще съм много благодарна ако се получи някоя наистина сладка, прекрасна тема. Ще помоля отсега кривотийките на фороня да си намерят друга сладка тема за разваляне.

Момиченца, как бихте искали вашия Той да ви предложи брак? Ако имате вдъхновение от клипче(та), наспамете темата, за да видим и ние. Нужно ли е да има много хора, рог на изобилието на масата в скъп ресторант или предпочитате просто да си поговорите само двамата за идеи и дата? Нужно ли е въобще да коленичи, за да ви направи впечатление? Всъщност това с колянцето и кутийката не е ли измислено по-скоро за впечатление у другите? А фамилиите бихте ли си сменили или не? А тиренцето?
Момченца, вие как бихте направили предложение? Бихте ли били окей ако Тя реши двамата да си пишете клетви? А „за“ ли сте относно това да се направите на идиот, за да ѝ предложите? Въобще какво мислите за това?
Към всички. Бихте ли се оженили/омъжили отново за същия човек, дори да не сте се разделяли/развеждали? Просто, за да си докажете любовта отново. Също така много би ми било интересно вече бракуваните да споделят разни работи, да разкажат как е било всичко от-до.

Както казах - ще ми се темата да остане сладичка, мила и прекрасна и ще ви помоля да не я насочвате натам дали въобще бихте се омъжили/оженили, дали бихте подписали предбрачни договори и доколко това има смисъл. Представете си, че вече сте сигурни в човека до вас, искате Тя/Той да е вашата брачна половинка и нямате съмнения, че човека срещу вас е Правилния (въобще не вярвам в това, но не намирам по-подходящ израз). Само за сведения - не съм тръгнала да се женя, просто една картинка от фейсбук снощи ме разнежи. А именно тва (https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10999811_10153239225741840_7142365723976479511_n.j pg?oh=1a8d91559c27a003ad20d988ec0cc217&oe=558EF1F6).
Прекрасен ден ви желая и наистина искам да останете позитивни.

Auriss
02-24-2015, 07:06
Ей тъкмо Анархи ще се включи да разкаже как е предложил на неговото животно хаха :)

Супер темичка, браво ! Екстра дискусия ще се получи !

tori
02-24-2015, 07:15
Радвам се, че ти харесва. ^^ Наистина ми се ще да се получи нещо интересно. Сподели и ти виждания, все пак.

LadyDi
02-24-2015, 07:55
Я да видим :)

paradosou
02-24-2015, 07:58
Я да видим :)
Струва ми се, че няма да сподели 8-).

LadyDi
02-24-2015, 08:01
Аурис ли? Със сигурност. По-скоро имах предвид останалите...

paradosou
02-24-2015, 08:04
аха; тори, прекратявам спама))

ChaoSiLUsION
02-24-2015, 08:08
То при мен не беше интересно, щото беше лишено от любов..

Темата е интересна, ще я следя определено

102
02-24-2015, 08:12
естествено че бих предложил като сме си сами
предполагам че ще издебна некъв момент в който дори да очаква предложение по принцип да е изненадващ
/сигурно ще е нещо сладко-дебилно обикновено такива неща ми хрумват
всъщност сигурно ще е сериозно с любов в очите :)
относно фамилиите
аз лично нямам некви желания да ми зимат фамилията
даже напротив
само ако иска да я зима
единственото готино е може би че става твойта си госпожа
искам да кажа и за сватбите
тва дето каниш баба пена 16-тата братчедка нема как да стане при мен
отвращават ме такива неща
иначе ритуалите може би бих ги спазил

102
02-24-2015, 08:12
нормално е да е лишено от любов
нали си предложил на снимка на кристен стюарт

anonymous708973
02-24-2015, 08:14
А именно тва (https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10999811_10153239225741840_7142365723976479511_n.j pg?oh=1a8d91559c27a003ad20d988ec0cc217&oe=558EF1F6).


А, намерила съм го значи!!

Да започнем с практичния аспект. Фамилията ще я сменям задължително, най-вероятно обаче ще искам мъжкия вариант на неговата. Най-напред ще трябва да си сменя и първото име, че с двете заедно ще е такава трагедия, че ще ме режат от интервюта само заради името.

Повечето предложения за брак, които са из нета под формата на клипчета, не ми допадат. Да, евентуално ако бях на мястото на мадамата, нямаше да кажа не само щото не ми харесва, ама просто... не е това, което си представям. Преди филма в киното да ми пуснат наши общи снимки и с въпроса, тцъ. Това наскоро го четох, филмът е бил 50 shades of grey :lol: Пичът до какви мерки е прибегнал, за да не гледа филма :ДДД
Или да ми организира някакви хора на средата на центъра да танцуват, да привлече внимането на една камара хора и тогава да ме пита... не, не е моето нещо.
Знам и за един случай, в който родителите на мацката знаели предварително, а пичът идва да я "иска" с неговите родители, торта и музиканти на Бъдни вечер. Ужасно ми се вижда.

Няма да ме изкефи и да ме попита все едно ме пита какво ще ядем днес. Трябва да е някак специално според мен.
Знам, че той също споделя идеята. Не е по публичните изяви, но пък е романтичен такъв и винаги се старае обстановката да ни е приятна. Макар че като се сетя как буквално се изпуснахме, че се обичаме, нищо чудно и така да стане 8-) И това е някак хубаво, все едно е толкова естествено и подразбиращо се <3
Най-изтърканият вариант с ресторант и пръстен в десерта - ако има как да не се омаже :дд - ми се вижда съвсем миличък.

Отново практичен аспект - не държа на пръстен сякаш. Да, мило е, да, наистина ще е странно да предлагаш без да държиш нищо в ръка, някак... увисва, обаче подобни разходи са напълно излишни за едно бъдещо младо семейство. Не съм много и в час с цените, ако е стотина лева, се трае, ама повече...?

102 го е написал мн сладко.
Засегнал е сватбите, аз там няма да почвам, че ще стане трагично :д

ChaoSiLUsION
02-24-2015, 08:15
Ми не просто беше супер спонтанно както си лежим в леглото и си говорим, аз питах, тя прие - целунахме се - край на историята.
Не изпитвах почти никакви чувства към нея така или иначе

102
02-24-2015, 08:21
не знам аз дето не понасям бижута коя ше ма земе без да си нося пръстена

NomNomNom
02-24-2015, 08:23
Искам да сме сами у нас и да няма сеирджии и да не пада на колене, ако падне на колене , ще трябва да клякам да го вдигам или да си седя с него, защото не съм нито господ, нито някой дето му искаш прошка, че ми пада на колене.
Фамилията в моето семейство не е ритуал да се приема ( по майчина линия ), оставаш си с твоята и детето го кръщават с трето име на дядото.
Чудя се дали искам да имам испанска фамилия с тиренце, ще го мисля като дойде времето.
Клетви не бих преподписвала, за мен веднъж означава до гроб или докато нещо друго не ни раздели. С други неща може да се поддържат искрата и доверието.
Сватба - от роднините - майка ми, баща ми, баба ми, дядо ми, леля ми и братовчедка ми ( живеем като сестри с братовчедка ми цял живот, а леля ми ме е гледала като родно дете ). Никой друг от родата, по принцип изобщо не се нравя на традициите голямото семейство да си е близко. + приятелите ми.
Не ща и по българска традиция да се омъжвам ( за селските шумни изпълнения говоря ) и искането на ръка вкъщи от бащата, и т.н. , противни са ми, искам да отида в обредния дом или католическата църква ( не ги знам там как се женят ) , и след това леко парти.

Хм, като се замисля, сватба тук би излязла много тънко, на плажа, една колежка си я направи.
Да, на плажа искам да има подобие на олтар или там каквотото е и в някой плажен бар/ресторант да извикаме хубав кетъринг, че навън хората ще пукнат от жега.
От тази гледна точка, пролетта и есента ми се виждат най-удачни, да не е много топло, че възрастните не са за жегаво, а и аз не искам да се потя излишно.

Всъщност, не държа да се омъжвам, но държа да имам пръстен за да е ясно, преди да бъда заговорена, че съм негова.

LadyDi
02-24-2015, 08:24
не знам аз дето не понасям бижута коя ше ма земе без да си нося пръстена

не е болка за умиране
моят не си носи пръстена от години

102
02-24-2015, 08:27
ако падне на колене , ще трябва да клякам да го вдигам или да си седя с него, защото не съм нито господ, нито някой дето му искаш прошка, че ми пада на колене.

значи не може да иска да ти прави френска любов
ясно
окей
не си господ

anonymous708973
02-24-2015, 08:28
А, Номи много хубаво описа сватбата. И аз съм по-скоро за коктейлен тип тържество.
Тъкмо онзи ден половинката обясняваше как сватба, на която не е имало бой, се считала за скучна. Бях леко потресена, мислех си, че нашите селски изпълнения бият всичко :д (окей де, само на бургаски сватби съм била, горе-долу със същите хора все, та не ми е много представителна извадката, ама... масово напиване, събличане на ризи, танцуване по голи тумбаци, не, не, мерси съм.)

102
02-24-2015, 08:28
не е болка за умиране
моят не си носи пръстена от години

бе споменавал съм го на доста момичета ииии..

102
02-24-2015, 08:31
друго си е на коктейли на плажа по шапка олигофренка и шарени гащи
а защо не направо бански
питон и пони ще има ли
джапанките задължителни ли са

NomNomNom
02-24-2015, 08:31
А, Номи много хубаво описа сватбата. И аз съм по-скоро за коктейлен тип тържество.
Тъкмо онзи ден половинката обясняваше как сватба, на която не е имало бой, се считала за скучна. Бях леко потресена, мислех си, че нашите селски изпълнения бият всичко :д (окей де, само на бургаски сватби съм била, горе-долу със същите хора все, та не ми е много представителна извадката, ама... масово напиване, събличане на ризи, танцуване по голи тумбаци, не, не, мерси съм.)

Хаххаха, наистина ли, не мога да повярвам ! При теб ще е интересно, техните традиции сигурно са сходни на нашите, и всъщност , до колко мислиш, че той и семейството му ще искат нещо по-тамошно като версия?

tori
02-24-2015, 08:31
не знам аз дето не понасям бижута коя ше ма земе без да си нося пръстена
Дъртите даже и халки не са си купували, щото било високосна година и не искали сребро, а и не носят пръстени като цяло. Бабини пък си купили два златни пръстена, единия от които огромен и с огромен червен рубин, а другия - по-мъничък, женски. До последно бабата си ги носеше и двата.
Уж халките се считат за символ на верността на някого, нам-ко там... Ама аз лично не бих се чувствала обидена ако той не носи неговата си. Така или иначе не всеки носи пръстени и не всяка работа позволява носенето на такива.

ChaoSiLUsION
02-24-2015, 08:32
Вие кога тръгнахте кога се заженихте уа. Сватбите са лошо нещо..

LadyDi
02-24-2015, 08:32
бе споменавал съм го на доста момичета ииии..

Е, готино е да видиш мъж с венчален пръстен. Особено, ако знаеш, че е твоят пръстен :)
Ама все тая, в крайна сметка. Липсата на пръстен не омаловажава връзката, нито обещанията.

Ivaaaaa
02-24-2015, 08:32
ew

NomNomNom
02-24-2015, 08:32
значи не може да иска да ти прави френска любов
ясно
окей
не си господ

френска може

Ivaaaaa
02-24-2015, 08:33
syglasna sym s anarhi O:

LadyDi
02-24-2015, 08:33
Уж халките се считат за символ на верността на някого, нам-ко там... Ама аз лично не бих се чувствала обидена ако той не носи неговата си. Така или иначе не всеки носи пръстени и не всяка работа позволява носенето на такива.

Халките се считат за символ на вечността - както няма край кръга на пръстена, така да няма край обичта между двамата. Това им е наричането.

tori
02-24-2015, 08:34
Вие кога тръгнахте кога се заженихте уа. Сватбите са лошо нещо..
Ако говориш за мен, споменала съм, че няма да се женя още. Просто питам.

Едит:

Халките се считат за символ на вечността - както няма край кръга на пръстена, така да няма край обичта между двамата. Това им е наричането.
И така да е, пак не бих се обидила. Все тая, де - аз винаги съм знаела, че нещо общо с верността. Ама пак е сладичко наричането.

102
02-24-2015, 08:35
за мен идеята на падането на колене или айде не като пред княза ама пак коленичене е да покажеш че си нейн
в краката и
уязвим
и не ми пробутвайте неща от сорта на ти трябва да си го доказал преди тва бла бла

Naive
02-24-2015, 08:47
Преди много харесвах разни публични предложения, скъсвала съм се да рева на тях. Имах огромното желание предложението да е нещо супер грандиозно, оригинално, обмисляно (не говоря за някакви хора да ми танцуват или в киното, това не е особено яко), обаче вече ми е почти все тая. Бях гледала някакво видео, в което мъжът на всяка почивка в продължение на години си е правил снимки с жената с определени букви, не си спомням как го беше замислил точно, но накрая беше направил колаж от всичките им подобни снимки, които формират "Ще се омъжиш ли за мен". Сладко е, но вече го намирам за излишно.
Приятелят ми не е креативен, реално не очаквам нищо грандиозно, но знам, че ако се стигне дотам, ще го направи с толкова много любов в очите, че ще ми е напълно достатъчно. Искам пръстен, за да се хваля на приятелки, хаха. Не със стойността на самия пръстен, може и 2лв да струва, а с жеста, просто е готино да си го имаш за спомен, да го показваш и на децата си.
А да, не искам да ми иска ръката от нашите, безсмислено ми е. :Д

Фамилията му не звучи чак толкова добре с името ми, колкото моята, но въпреки това звучи добре, така че ще я взимам. Най-вече, защото ми се струва адски мило да сме с една фамилия, както и искам с децата ми да сме с една фамилия, дори не мога да дам логично обяснение защо. :д

На 16-17 бях против брака, сватбите с гости до 9то коляно и т.н. В момента знам, че искам да се омъжа, искам сватба и нямам против да има много гости. Реално сватбата освен за нас двамата, е и за родителите, не искам да ги лиша от възможността да поканят, когото си поискат, а и разчитам, че са достатъчно практични и съобразителни да не канят хора, с които съвсем не са близки, а просто от куртоазия. Родата от страна на майка ми е голяма - тя има две сестри с по две деца, които имат своите семейства и деца. С всички е виждаме често и с всички сме близки - само те са около 20-25 човека. :Д От на баща ми страната е по-скромно. При него също се събират толкова г/д близки хора, а и са готини и забавни, няма да ги чувствам като чужди хора и да се чудя защо са там. Останалото ще са приятели. :)
Сватбата ни искам да е супер нежна и стилна. Искам изнесен ритуал, който ще се води от някой близък приятел, за да бъде по наше си, по-сакрално, това ще е за пред гостите, де и на самото тържество, иначе ще сме подписали предварително.
Категорично не искаме църковен брак. Нито искам да идват да ме взимат от нас с тъпани и подобни и да се бутат пари, ужасно ми е това. Някои традиции ще спазим, други не, сигурно и ние ще си измислим разни ритуали, знам ли. :Д

an7raks
02-24-2015, 08:49
@102 Не ти е работа да си в ничии крака... ;)
В тоя смисъл, дето ти говориш, иначе и на челна стойка може да й предлагаш... :D

Халките се считат за символ на вечността - както няма край кръга на пръстена, така да няма край обичта между двамата. Това им е наричането.

Ама тя халката ще си остане кръгла и безкрайна дори и в шкафа. :D

tori
02-24-2015, 08:50
Ние веднъж сме си говорили, къде на базик, къде на истина, че не искам никога да ми коленичи и да ми прави циркове. Грозно и пошло ми иде, сеирджийска работа, а аз не си падам много-много по тва. Много повече бих се накефила да си намери пластмасов покебол, с който да ме уцели докато сме си вкъщи. Смисъл... нещо хем сладко, хем не задължаващо или лигаво. Освен тва го виждам и като един вид препратка за тва, че след това уцелване ставам негова и едва ли не ме опитомява. БълбаТор - покемонът жабка, а-у.
Сватбата си я искам на някой плажен бар, както каза Номка, посред пролетта примерно или есента, в тесен семеен и приятелски кръг. Нещо такова. Определено искам да му взема фамилията, тоооооолкова би ми отивало. :3

LadyDi
02-24-2015, 08:54
Ама тя халката ще си остане кръгла и безкрайна дори и в шкафа. :D
Ако ще стои в шкафа, то няма смисъл изобщо от нея :) Не са евтини.

anonymous708973
02-24-2015, 08:56
Хаххаха, наистина ли, не мога да повярвам ! При теб ще е интересно, техните традиции сигурно са сходни на нашите, и всъщност , до колко мислиш, че той и семейството му ще искат нещо по-тамошно като версия?

Не смятам изобщо, че ще има претенции в тая насока. От прекалено много време са в Германия, не са толкова свързани с корените си. Иначе ако искат нещо непременно, аз съм отворена за преговори, а и се съмнявам да настояват за бой :Д
Само не знам в коя държава ще трябва да я правим, никак няма да е лесно 8-) Точно и затова може да се наложи да се поотрежат роднини. Ама и по-добре де.

Едит: Тъкмо обсъждахме тия дни колко фалшиво интернационална ни е връзката :д Около мен има германка с бразилец, китайка с някакъв от Тунис, българка с германец, пък ние си разбираме родните езици, манталитетът е сходен, като му кажа "халва" и ме разбира, чопли семки със скоростта на ракета :дд Е, нещо е сбъркан и не обича родни мръвки като Филе Елена или филе "Трапезица", ама не може всичко да е идеално. :д И ориенталската част от манталитета ни не я харесва/разбира :)

А, като казахте имена... От страната на баща ми е имало някаква мега идиотска традиция, при която фамилията на детето е първото име на дядото, тоест, всяка генерация си сменя фамилното име и детето и родителите никога не са с една фамилия :д

Примерно, ако аз се казвам Магдалена, баща ми е Тодор Георгиев, а дядо ми е Ангел Иванов, няма да се казвам Магдалена Тодорова Геогиева, а Магдалена Тодорова Ангелова.
Нашите в един глас решили, че това е пълна глупост :д

102
02-24-2015, 08:57
значи са чуждопоклонници като теб
намерили сте се

tori
02-24-2015, 08:58
Ахахаха, ако толкова искат бой, първата брачна нощ набий младоженеца с възглавница и направете видео, което после да разпространите на гостите. :д

Ivaaaaa
02-24-2015, 08:58
za ko se pynete tolko za taya familiya, be?! shto ne zeme toi moyata, mama mu deiba

LadyDi
02-24-2015, 08:59
za ko se pynete tolko za taya familiya, be?! shto ne zeme toi moyata, mama mu deiba

К И Р И Л И Ц А !

Naive
02-24-2015, 08:59
za ko se pynete tolko za taya familiya, be?! shto ne zeme toi moyata, mama mu deiba

Кирилица?

tori
02-24-2015, 09:00
za ko se pynete tolko za taya familiya, be?! shto ne zeme toi moyata, mama mu deiba
Казах кривотийките да си намерят друга тема за разваляне. Молим.

Ivaaaaa
02-24-2015, 09:01
k ):

an7raks
02-24-2015, 09:01
Ако ще стои в шкафа, то няма смисъл изобщо от нея :) Не са евтини.

Е, поне за самата церемония, деазнам...
Никога не съм обичал да нося каквито и да е бижута и часовници, така че няма шанс да ми надянат такова нещо на пръста и да се надяват, че ще го нося повече от седмица... :D

LadyDi
02-24-2015, 09:05
И за кво да даваш 300 лв. за нещо, дето ще го носиш само седмица? Винаги може да се уговорите с тия, които ще ви правят ритуала да използвате само един пръстен или да няма пръстени изобщо.

102
02-24-2015, 09:06
пише се 'тези'

tori
02-24-2015, 09:07
Нда, и аз съм по-скоро „за“ без пръстени, отколкото да дам пари за нещо, което ще прашасва в някой шкаф.

Naive
02-24-2015, 09:07
ЛейдиДи, по принцип златото не е лоша инвестиция и винаги е хубаво да го имаш, макар и в някой шкаф. :Д

Auriss
02-24-2015, 09:07
и два апострофа си изпуснала и запетая

an7raks
02-24-2015, 09:08
Абе, лельо, 300лв кво са за наща фирма? Пари кат вестници... Тъкмо се чудя къде да ги държа, че в банката направиха допълнителен трезор, ама вече и той не стига...

tori
02-24-2015, 09:11
Под матрака, ако си ги наредиш под главата, хем и възглавници няма да са ти нужни. :д

an7raks
02-24-2015, 09:13
И там е пълно... И то не само моя... На целия блок съм им подарил такива матраци и възглавници...

102
02-24-2015, 09:14
и два апострофа си изпуснала и запетая

правиш се че не забелязваш това селско 'кво' в началото а
погром писане

Blab
02-24-2015, 09:40
Много повече бих се накефила да си намери пластмасов покебол, с който да ме уцели докато сме си вкъщи. Смисъл... нещо хем сладко, хем не задължаващо или лигаво. Освен тва го виждам и като един вид препратка за тва, че след това уцелване ставам негова и едва ли не ме опитомява. БълбаТор - покемонът жабка, а-у.
това ми хареса!)))

искам да е нещо лично (между нас си), сладко и непрефърцунено.
в последните години си го представях в аквариум. четох, че в единия в Истанбул в събота и неделя правят образователен лагер с преспиване за дечица. та, много исках да бъда заведена на този лагер и да спим на шалтенца в аквариума)))) уууу, щях да си умра от кеф!:Д прошепнато си го представям това предложение:
- Ожени се за мен!
- А? (само, за да го повтори:Д)
(пауза и многозначителен поглед, защото знае, че съм чула)
и да)))

//...

LadyDi
02-24-2015, 10:26
ЛейдиДи, по принцип златото не е лоша инвестиция и винаги е хубаво да го имаш, макар и в някой шкаф. :Д

Когато към момента ги имаш, да. Но една сватба, колкото и малка да я правите, все вкарва в разход. И ако може да си спестите нещо, защо не? Във всеки случай, всеки сам си решава.

pandabear
02-24-2015, 10:50
адашке ;3
много жаби за теб
айде и панди, от мен да мине.
влезна ми прашинка в окото.
приказна темичка.
ще се включа по-късно с wall of text.
обич.

jghgh
02-24-2015, 11:29
Предложението докато сме на екскурзия. Ама не пред някоя забележителност, не и пред много хора - показно ми е, идва ми фалшиво.
Например: на моренце сме, почиваме си.. Имаме една от тези скучни, но спокойни разходки, или просто моменти заедно, в които скуката и спокойствието някак се сливат. Но скука не толкова в лошия смисъл.. просто си почиваме в компанията си. Единият е езеро на другия, и така. И изневиделица решава да ми предложи. Може и да не кляка, въпреки че ще ми хареса, ако го направи. Не мога да избягам от традиционалистката си натура. Някак си, така си го представям... В онези моменти, които знаеш, че човекът за теб е Човекът за теб, защото искаш да си с него, осъзнаваш го. Не сте екзалтирани след секс, или след някой невероятно шумен и стимулиращ ден. Просто ти предлага тогава, в една по-обикновена ситуация, защото е решил, че.. ТИ си човекът. Не знам как да го обясня, аз съм много зле с думите. Просто си представям спокойствието и как всичко е ясно - вие си принадлежите именно защото можете да си мълчите заедно.

Представям си го непринудено и неочаквано - обичам да ме изненадват, когато не подозирам. Всичко предвидимо е не-добре дошло. Тоест намирам за вълнуваща идеята някак да знае размерът на пръстта ми, а не преди това да сме го обсъждали.
[Поне така разсъждавам в момента, де. На 30 може и вече да съм се очукала от живота и да съм станала огрухана женица, която се задоволява с всичко, само да не е сама... Но да не влизам в негативна нота ; D]



Сватбата си я представям от малка до средна - основно лични хора, отбрана компания, хора, на които наистина им пука за нас. Тоест отива към едно по-малко тържество, обаче искам да е достатъчно пищно, все пак съм глезена по душа, колкото и да го отричам. Ще се радвам да имам чувството, че сватбата ми е най-доброто, което мога да имам, а не нещо компромисно и скромно. Не мога да избягам от мегаломанията и суетата, макар да искам. Това включва добър кетъринг и скъпа, красива рокля. Представям си я по-скоро по мен, с дълги дантелени ръкави.. Абе не знам. Или пък нещо романтично? I can't make up my mind :| Дилемата е че хем искам да е пищно и да има розово, хем обаче да не е фалшиво. Да си личи, че любовта ни е истинска и скромна, дълбока. Не знам.. Абе явно просто всичко трябва да е премислено.
И да има розово!

Zaharinka
02-24-2015, 11:51
Много искам да се случи, когато сме на някаква ваканция,да сме си само двамата.За мен това е много личен момент.Не искам да е в ресторант, кино и прочие места, където има хора.Искам да падне на коляно, да ми сложи пръстена, след това аз да припадна от изненада :D.Фамилията му никак не върви с моето име, но ще видим.Той не е много романтичен и нямам идея как ще постъпи, за да ме изненада.По-скоро си мисля, че ще е нещо от рода: "Искаш ли да се вдигнем сватба" и аз "Да, добре, кога"..хаххаа.Искам сватба в тесен кръг, но по тази тема имаме грандиозни различия, той иска голяма сватба с родата до 4то коляно. Уфф,обсъждали сме го многократно, но консенсус все още не сме постигнали.Също така желая ние двамата да поемем разходите за сватбата, но техните не искат и да чуят, това било задължение на родителите.И понеже аз никак не си падам по тропкането на хорце и т.н. пред къщите на тези, които вдигат сватбата не знам как ще избегна цялата тази дандания.Но пък искам да облека бялата рокля, искам задължително църковен брак-за мен той е по-важен дори от гражданския.Не мисля, че скоро ще се стигне до тези събития, така че има време за всичко, но това не пречи да си представям как ще се изглежда :) И малко видео материал <3

https://www.youtube.com/watch?v=W8dnqQ7Y7gE

https://www.youtube.com/watch?v=4g5TSnDso9s

https://www.youtube.com/watch?v=0NDcUsF5Wq0

https://www.youtube.com/watch?v=lvrTEEKOxIM

tori
02-24-2015, 13:05
адашке ;3
много жаби за теб
айде и панди, от мен да мине.
влезна ми прашинка в окото.
приказна темичка.
ще се включа по-късно с wall of text.
обич.
О, миличкото. <3 И за теб жаби, панди и любов. :3 Чакам ти текста.

А розовото ако може да се избегне, бих била щастлива. Ама много. :дд Виж, обаче, ако не е някъде по плажовете както искам, зелени покривки, салфетки, парденца из ресторанта, свежи, бели кали - определено искам. Обожавам пролетни цветя. А тортата при всички положения ще е шоколадова, няма да му отстъпя на кучешкия поглед да е с ванилов, лимонов, малинов или какъвто там крем и глазура иска. :ддд И пу пък, АЗ ще го настъпя. А за църковния брак - по никой начин не може никой да ме тикне в църква, защото съм си атеист, настоящия човечец до мен (в духа на темата сметнат за Правилния) също е атеист.

NomNomNom
02-24-2015, 13:52
А за църковния брак - по никой начин не може никой да ме тикне в църква, защото съм си атеист, настоящия човечец до мен (в духа на темата сметнат за Правилния) също е атеист.
Аз бих се навила, ако баща му поиска, ама ме съмнява.
Пък от моята рода са ме отписали на религиозните тематики.

Aeternal
02-24-2015, 14:29
Аз ако се стигне до брак, бих се оженил единствено в някой манастир, като максималното присъствие на сватбата ще е 5 човека с младоженците. Гражданския брак ми се вижда изключително досадна, претрупана и излишна процедура.

Също ми се вижда гадно да си дам името, егоистично звучи, ама си е моето име, как ще го раздавам?

anonymous708973
02-24-2015, 14:37
Също ми се вижда гадно да си дам името, егоистично звучи, ама си е моето име, как ще го раздавам?

8-) 8-)

LadyDi
02-24-2015, 14:42
правиш се че не забелязваш това селско 'кво' в началото а
погром писане

Голям мерак да ме поправяте :cool:
Че аз съм си от село... или така ми пише на личната карта поне...

Naive
02-24-2015, 14:45
Когато към момента ги имаш, да. Но една сватба, колкото и малка да я правите, все вкарва в разход. И ако може да си спестите нещо, защо не? Във всеки случай, всеки сам си решава.

Е, да, това е така, но все пак мисълта ми беше, че ако един от двамата много държи на халките и на ритуала с поставянето им, а другият няма против, но просто не обича да носи бижута в дългосрочен план, инвестицията няма да е лоша, не е смартфон, който след 2 месеца няма да е актуален. :Д


Aeternal, аз доколкото знам църковен без граждански не може.

LadyDi
02-24-2015, 14:47
Aeternal, аз доколкото знам църковен без граждански не може.
Не може.
Aeternal, ритуалът в гражданското е по избор.

an7raks
02-24-2015, 14:49
Aeternal, аз доколкото знам църковен без граждански не може.
Срещу достатъчно пари могат и монахиня да ви доставят, ако искате по-екстравагантна първа брачна нощ...

Aeternal
02-24-2015, 14:58
Не може.
Aeternal, ритуалът в гражданското е по избор.

Гражданският брак е по избор, след промените в СК през 2009-та. Т.е не е задължително да имаш граждански брак за да сключиш църковен.

Naive
02-24-2015, 15:04
В такъв случай просто църковният брак просто не се признава от закона, т.е. пред закона и държавата вие не сте семейство. Тъй ли е?

an7raks
02-24-2015, 15:09
В такъв случай просто църковният брак просто не се признава от закона, т.е. пред закона и държавата вие не сте семейство. Тъй ли е?

да

Naive
02-24-2015, 15:12
Но важното е, че пред бога сте заедно и той ви е съчетал в едно.

tori
02-24-2015, 15:20
Също ми се вижда гадно да си дам името, егоистично звучи, ама си е моето име, как ще го раздавам?
:lol: Ухили ме още малко, след като се събудих.

an7raks
02-24-2015, 15:24
Но важното е, че пред бога сте заедно и той ви е съчетал в едно.

:lol:
Да, това е най-важното... :lol:

Naive
02-24-2015, 15:31
:lol:
Да, това е най-важното... :lol:
Не се смей, бог ще те накаже!

an7raks
02-24-2015, 15:34
Не съм привърженик на самонаказването...

tori
02-24-2015, 16:15
Не съм привърженик на самонаказването...
:lol:
Кво ся, аз господ за шлифера ли държа?

an7raks
02-24-2015, 16:20
:oops:

Aeternal
02-24-2015, 17:37
В такъв случай просто църковният брак просто не се признава от закона, т.е. пред закона и държавата вие не сте семейство. Тъй ли е?
То щото има някакво реално значение, ама карай.

pandabear
02-24-2015, 18:17
винаги съм си представяла, че ще е някъде сред природата- на някое наше си местенце, може би. абе, да сме си само двамата. да направи така, че преди това да не заподозра нищо (което ще е мнооого трудно, защото съм гадно теленце или по-скоро говедце, и винаги си вра нослето, когато 'надуша' нещо подозрително :}}} ако успее да се справи с това, ще е най-голямoто му постижение просто :Д аз пък Искам да ми коленичи, за да мога след това по-лесно да го съборя на земята и да го нацелувам и напрегръщам, както си трябва. е... преди това вероятно няколко пъти ще ми се подкосят коленцата от гледката, за момент сигурно ще ми заглъхнат ушите даже, ще си наравя раничка на устните от прехапване. ще ми се напълнят със сълзи огромните очи, но пак ще се усмихвам като дебилче. след като чуя въпроса ще последва най-искреното ми и бързо "Да" в живота. после си представям как ще хване треперещата ми ръчичка и докато ми слага пръстена ще заседне за малко, аз ще се изхиля и ще му кажа "от днес спираш да ми готвиш" :Д и няма да я свалям, освен като правя някаква операция в клиниката. и ще му искам фамилията, разбира се. трябва да съм си неговата дама. сватбата искам да е в тесен семеен и приятелски кръг, така или иначе като излезнат снимките ще ни видят по лицекнигата колко сме прекрасни ^_^ повечето хубави български сватбени традиции искам да си ги направим. и искам да си имаме хубав запис от сватбата, за да мога след това да го показвам на децата. още си спомням като гледах за първи път касетата от сватбата на нашите. от '89-та е, но пак е чудесен :Д а за останалите неща ще си ги мъдрим Заедно.

tori
02-24-2015, 18:20
Сладичко описание, Адаш. :3 Усмихна ме.

pandabear
02-24-2015, 18:32
планирах да е по-дълго ама прекалих с виното и ме домързя да следя за грешки, хехахахе. сигурно ще се сещам още неща занапред и ще допълвам ;p

102
02-24-2015, 19:36
Голям мерак да ме поправяте :cool:
Че аз съм си от село... или така ми пише на личната карта поне...

оправяте*
масата
доматитата
ракията
топ мадама

102
02-24-2015, 19:37
аз да ва питам тия с хижи мижи сами в природата
ако момичето откаже би било много забавно останалите дни

Jaune
02-24-2015, 20:14
искам да ме прекъсне по средата на някое от многобройните ми скорострелни бърборещи излияния.. в които съм, разбира се, много сладка. да обяснявам супер разпалено и ентусиазирано за нещо, и той да ме погледне и да помисли "не мога да обичам никого повече"... и някак спонтанно да му дойде.. и така:)

anonymous708973
02-24-2015, 20:19
Ох, аз пък искам да е суперобмислено, за да не си набивам филми, че не го иска всъщност и че е било само под влияние на момента :д

102
02-24-2015, 20:20
да е хапнал супа от киноа преди тва
да е гледал новия епизод на под прикритие по немския канал 1
да е ударил чувала неколко пъти

Jaune
02-24-2015, 20:26
Като се замислиш, решението не се взима супер много време... можеш да обмисляш, да, но дийп даун си знаеш как се чувстваш... обмислянето е по-скоро за предложението, а както стана ясно, аз не държа да е "някакво", тъй че..:)

102
02-24-2015, 20:31
гледай си уроците

Dagichka
02-25-2015, 04:02
http://metrouk2.files.wordpress.com/2010/07/article-1280309186769-0a957fa5000005dc-322277_636x408.jpg искам е тъй, само че графитът да е по-хубав :д всъщност един колега на моя така предложи на гаджето си и ние ходихме да гледаме като правят графита, при метрото откъдето те всеки ден минават.. шладко е :д

marilyn
02-25-2015, 09:34
Ей, много мила темичка. <3

Честно казано, аз нямам избистрена картинка в главата си. Някак ... сватбата съм си я представяла, но самото предложение не точно. Той е много креативен, знам, че ще измисли нещо, което ще помним цял живот. Проблемът е, че трудно може да ми направи изненада, защото все го хващам. Толкова мислим на една честота, че ако ми купува дори дребно подаръче, все го уцелвам в магазина, а той се чуди кво да ме излъже. :D

Знам, че много държа на пръстен и халки. Не, че не можем да се обичаме и без тях, напротив, това нито е доказателство за обич, нито нищо. Баба ми и дядо ми са имали халки от някъв метал, който не е бил дори сребро. Еми... обичали са се и са прекарали живота си заедно и в големи трудности. Но аз просто си държа на тези символи. Искам да имаме халки, много ми е красиво... годежният пръстен - също.

Не искам да ме иска от нашите... (Мерилин-тафтологията! :D) На една позната, нейният мъж ѝ предложи като събра семействата и едва ли не всички знаеха какво ще стане. Неее, това не е моят начин.

Важното е да е романтично... ама не по оня комерсиален начин. Не искам да ме води в Париж и да ми предложи там, само защото "е романтично".

За сватбите няма да започвам изобщо, за да не разводнявам. Само да кажа,... понеже бяхте споменали боя на сватбите.. ми аз никога не съм присъствала на сватба с бой. Мислех, че това се е случвало в миналото, сега е по-цивилизована работата.

Edit: За фамилията... ако я приема, ще отива на името ми, но повече си харесвам своята фамилия. Май ще си я добавя с тиренце.

Ivaaaaa
02-25-2015, 09:41
представям си как ми задава въпроса и аз казвам 'НЕ!'. ех <3

tori
02-25-2015, 10:27
представям си как ми задава въпроса и аз казвам 'НЕ!'. ех <3
Значи, на моменти си ужасна просто. :дд Хубаво, че като бяхме женени, беше малко по-романтична.

Мерилин, и аз на колкото сватби съм била, нито веднъж не съм виждала бой ама си е чисто българска работа кума и приятелите на младоженеца да се напукат и да се започне едно мерене на пишки, по-нататък и бой ако са много вдъхновени. Отказвам да понеса такава гледка, както и да събирам тоя и оня от градинки, тоалетни и прочее места. Антракса е предупреден, че не обичам такива изцепки и му позволявам да се гаври с трупа на всеки пиян, който прави сеири. Даже може да снимам и да изтипосваме из фейса. :lol:

LadyDi
02-25-2015, 11:14
Не знам на какви сватби ходите, но последните няколко години аз ходя поне на две годишно и тези неща, дето ги описвате, не съм ги виждала нито веднъж...

an7raks
02-25-2015, 13:18
Не знам на какви сватби ходите, но последните няколко години аз ходя поне на две годишно и тези неща, дето ги описвате, не съм ги виждала нито веднъж...

Остави ги тея плебеи! Варненци не правим така. :)

102
02-25-2015, 13:26
представям си как ми задава въпроса и аз казвам 'НЕ!'. ех <3

представям си как никой не ти задава въпроса

Ivaaaaa
02-25-2015, 13:34
силно се надявам. и без това ми е трудно да отказвам /и не го извръщай веднага в онзи смисъл, селчо/

102
02-25-2015, 13:36
отричаш че си леко момиче ли ?

102
02-25-2015, 13:36
40 кила ако е тежкоо

Ivaaaaa
02-25-2015, 13:38
45 вече ) :

102
02-25-2015, 13:42
и си мислиш че некой ша предложи брак на прасе като теб ли бе

Ivaaaaa
02-25-2015, 13:45
все някога ще си намеря някое по-голямо прасенце, на което с удоволствие да откажа.

an7raks
02-25-2015, 13:45
:D

102
02-25-2015, 13:50
Иваааа е новата цветелина янева

Ivaaaaa
02-25-2015, 13:52
хихи

tori
02-25-2015, 13:55
45 вече ) :
50 съм аз вече.

Ivaaaaa
02-25-2015, 13:58
еха, май тр да се притесняваш :Д

102
02-25-2015, 13:59
50 съм аз вече.

защо се подиграваш на детето

an7raks
02-25-2015, 13:59
http://yoocards.com/data/media/23/funanimals21.jpg

102
02-25-2015, 14:00
това крисчън грей ли е

an7raks
02-25-2015, 14:02
Не, с жената репетираме за сватбата.

Ivaaaaa
02-25-2015, 14:03
не знаех, че тори е бейб О:

tori
02-25-2015, 14:03
еха, май тр да се притесняваш :Д
Мне, добре ми е така.

Ivaaaaa
02-25-2015, 14:11
пе'есе кила са мно ) :

an7raks
02-25-2015, 14:14
Иве, дано да си правиш ташак... ;)

Aeternal
02-25-2015, 16:44
Минимум 100 кила за майка. :Д

tireheb
02-25-2015, 16:51
асам мно зарибен да ода на сватба
ше си тура костюм и вратовръзка
са напиа кат жуотно
и ше си вържа вратовръзката на челото като рамбо
СУПЕР ЯКО БРАДМИ

an7raks
02-25-2015, 17:15
Минимум 100 кила за майка. :Д

Ам, не съм фен на закръглените форми, ама не е яко да пипаш/чукаш торба с кокали... За момиче над метър и 60 са си малко 45кг... И, ако външният вид е въпрос на вкус, то здравето не е...

anonymous708973
02-25-2015, 17:17
Tireheb се ебава, ама аз наистина съм виждала голи до кръста пияни мъже с вратовръзки около челото :Х

tireheb
02-25-2015, 17:20
кой се ебава бе
неслучайно умело вербализирах реална ситуация

Aeternal
02-25-2015, 17:33
Ам, не съм фен на закръглените форми, ама не е яко да пипаш/чукаш торба с кокали... За момиче над метър и 60 са си малко 45кг... И, ако външният вид е въпрос на вкус, то здравето не е...

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTau7_ue3hQna5w7nBIPmMrW8X7wvEzB 28lPtxcefhArOGPCOQ8

an7raks
02-25-2015, 17:34
:lol:
бях я забравил тая картинка...

Ivaaaaa
02-25-2015, 17:37
Иве, дано да си правиш ташак... ;)

не съвсем, хах :Д. напълно здрава съм си /освен липсата на желязо, но това се коригира/. 45 кила на 160+см не е нищо страшно ;д


като видях тая снимка на килата... бляяя ;д. тва ми изглежда супер странно и неестествено /сукането/.

Aeternal
02-25-2015, 17:38
Иначе, на вкус цвет товарищей нет.
Кой както му харесва.

an7raks
02-25-2015, 17:42
не съвсем, хах :Д. напълно здрава съм си /освен липсата на желязо, но това се коригира/. 45 кила на 160+см не е нищо страшно ;д


като видях тая снимка на килата... бляяя ;д. тва ми изглежда супер странно и неестествено /сукането/.
То липсата на желязо се коригира, ама на мозък - трудно.
Едно е да си слаба, но да полагаш усилия да влезеш поне в здравословните норми, друго е да се стремиш да си извън тях.

За външния вид е съвсем отделен въпрос и си е въпрос на вкус, както казах... И пак са малко момчетата, които въздишат по ръбести дупета.

Ivaaaaa
02-25-2015, 17:42
ъ?

Ivaaaaa
02-25-2015, 17:43
к, антраксе, нямам намерение да споря с теб

Fisherman
02-25-2015, 17:44
представям си как никой не ти задава въпроса

защо да си представя реалността

Aeternal
02-25-2015, 17:44
То липсата на желязо се коригира, ама на мозък - трудно.
Едно е да си слаба, но да полагаш усилия да влезеш поне в здравословните норми, друго е да се стремиш да си извън тях.

За външния вид е съвсем отделен въпрос и си е въпрос на вкус, както казах... И пак са малко момчетата, които въздишат по ръбести дупета.

Кои са здравословните норми?

Ivaaaaa
02-25-2015, 17:46
а, и кой ти каза, че не съм в здравословните норми? и какво знаеш ти за здравословните норми? аре стига ми пробутва глупости. много по-здрава съм от една дебеланка.

NomNomNom
02-25-2015, 17:49
много по-здрава съм от една дебеланка.
аа, няя се разберем така

an7raks
02-25-2015, 17:51
http://www.cdc.gov/healthyweight/assessing/bmi/adult_bmi/metric_bmi_calculator/bmi_calculator.html
Примерно.

an7raks
02-25-2015, 17:52
аа, няя се разберем така

Тихо, бе, всичко с повече от един пръст месо по бедрените кости е дебело! :D

tireheb
02-25-2015, 17:58
монче, объркал си специалността май
с голем кеф казваш на всичко кое е здравословно, кое е кофти
един дофтор требеше да бъдеш

Aeternal
02-25-2015, 17:58
Тихо, бе, всичко с повече от един пръст месо по бедрените кости е дебело! :D

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10930992_1567451993472560_775057626856585594_n.jpg ?oh=4e89e154d6d0a360e7d7fa414b10a9f6&oe=5551D6D1

wut?

an7raks
02-25-2015, 17:59
монче, объркал си специалността май
с голем кеф казваш на всичко кое е здравословно, кое е кофти
един дофтор требеше да бъдеш
Те докторите са направили тея таблици и калкулатори, ако имаше малко мозък, можеше и да погледнеш линка...

tireheb
02-25-2015, 18:01
погледнах го
даже се изчислих

да се броя ли от тея с малко мозък
или пак съм тъп

an7raks
02-25-2015, 18:03
Брой се от тези с малкото мозък. ;)

tireheb
02-25-2015, 18:07
ама съм underweight
тва не беше ли пак липса на мозък :С

Ivaaaaa
02-25-2015, 18:07
понякога /всъщност винаги си бил/ отчайващо ограничен. който не е съгласен, няма мозък, тей ли? ми нз как съм преживяла 19 години с бми по-ниско от нормата. родила съм се с размерите на недоносче, винаги съм била слаба. ген, ко да праиш /за щастие/.

tireheb
02-25-2015, 18:09
иве, ти нали не забрави да използваш калкулатора за деца ? :Д
щото са различни

Ivaaaaa
02-25-2015, 18:12
нз, чакам антраксо да отсъди кое как ) :

an7raks
02-25-2015, 18:13
Коя част от това:


Едно е да си слаба, но да полагаш усилия да влезеш поне в здравословните норми, друго е да се стремиш да си извън тях.

не разбрахте?! Казах, че е тъпо да се стремиш към това и да го твърдиш за нормално, както направи Ива.

Съжалявам, ако съм ви обидил, не беше тва идеята... Поне не беше идеята да ви обидя за теглото, де, въпреки че и за мозъка не сте виновни...

Ivaaaaa
02-25-2015, 18:16
той пак за здравословни норми ми говори, хихихихиих. към кво се стремя, бе, съншайн? набии си го в тиквата: всичко е индивидуално.

Challenger
02-25-2015, 18:16
Много сладурска темичка! ^__^
Мечтата ми е сватбата ми да е близо до морето, искам да виждам вълните. Би било толкова романтично! <3 Ако някога стане с този човек, в който съм влюбена...

http://40.media.tumblr.com/5f3cd74a6b0d2fdcabe53e08f6734c12/tumblr_mzz6dbM8b21tqlgu1o2_400.jpg

http://s1.favim.com/orig/201109/14/dress-marriage-marridge-sea-wedding-Favim.com-144307.jpg

tireheb
02-25-2015, 18:17
не бъди такъв, де :С
знам, че си в тая възраст, а и сме във форум, така че си е почти задължително, но все пак, незнайно защо, очаквах малко повече

Challenger
02-25-2015, 18:19
Толкова е вдъхновяващо!


http://www.lovethispic.com/uploaded_images/16260-Just-Married-Couple.jpg

an7raks
02-25-2015, 18:22
Хахах, ама те малко по-учени хора от нас двамата са ги направили тея формули... Ходи го обяснявай на тях.
Май ти започна първа да говориш кое кво било нормално на база твоите измислени виждания/даже не спомена, че е според теб/, а аз ти казвам какво е нормално според вижданията на хора, които са учили за това.

Challenger
02-25-2015, 18:22
Не мога да им се нагледамм! ^__^


http://data.whicdn.com/images/30262404/tumblr_m59knlqfmm1qbeo6qo1_500_large.jpg

an7raks
02-25-2015, 18:25
не бъди такъв, де :С
знам, че си в тая възраст, а и сме във форум, така че си е почти задължително, но все пак, незнайно защо, очаквах малко повече


Лай, кучка, лай! :D

anonymous708973
02-25-2015, 18:36
Те докторите са направили тея таблици и калкулатори, ако имаше малко мозък, можеше и да погледнеш линка...

Погледнах го. Изкарва ме напълно нормална (по-близо съм до долната граница) - дотук добре, нищо неочаквано. Ама за моята височина ми дава граници 52-71, което е абсурдно. Аз на 71 ще се търкалям по улиците съвсем буквално, това са 15 кила отгоре! Къде да ги сложа? На гръдна обиколка няма да е със сигурност.
Да не говорим, че аз може да тежа повече от някого на моята височина, но да имам повече мускулна маса. Това тук не е отчетено. Мога да тежа повече и визуално да изглеждам същата, защото имам тежки кости. (Знам, че има много картинки, които се бъзикат с това, обаче имам една такава позната - само с 4-5 см е по-ниска от мен, но е с минус 10-11 килограма. Като ни погледнеш, сме почти еднакви като телосложение.)
Прекалено е общо, адски много фактори не са предвидени. Познавам мацка, която е 1.80, тежи 60 килограма, слаба е и много силна; виждала съм девойки на същите килограми, които мязат на хипопотами, а и на пръста не могат да й стъпят по мускулна сила.

Че не е здравословно да си дебел, на всички ни е ясно. Не е здравословно и да си много слаб, но без едно стабилно кръвно изследване не може да се каже нищо за кльощавите девойки.

marilyn
02-25-2015, 18:36
Има ли тема във форума, която да не е оакана? Хубаво си беше тук, ама оспамихте с 2 страници безсмислени коментари.

On topic Изнесена церемония на плажа е яко, ама въпреки че съм откровен любител на всякакви морски работи, не мога да си представя сватбена рокля.. плаж... и трябва да сме боси?!

Иска ми се място, на което ако завали или задуха, да не се съсипе всичко. :D

Fisherman
02-25-2015, 18:39
а, и кой ти каза, че не съм в здравословните норми? и какво знаеш ти за здравословните норми? аре стига ми пробутва глупости. много по-здрава съм от една дебеланка.

да и за тва подсмърчаш сека седмица и си болна

Challenger
02-25-2015, 18:40
Даа, да говорим за сладурски неща, не за тегло и други глупости.

@marilyn, затова се гледа прогнозата за времето. :D ^__^

anonymous708973
02-25-2015, 18:42
Има ли тема във форума, която да не е оакана? Хубаво си беше тук, ама оспамихте с 2 страници безсмислени коментари.

On topic Изнесена церемония на плажа е яко, ама въпреки че съм откровен любител на всякакви морски работи, не мога да си представя сватбена рокля.. плаж... и трябва да сме боси?!

Иска ми се място, на което ако завали или задуха, да не се съсипе всичко. :D

Това с роклята и аз го обмислях, някаква асиметрична късо-дълга да е... Ама аз хич не съм по подобни парцаливи нещица 8-)

anonymous708973
02-25-2015, 18:48
Има ли тема във форума, която да не е оакана? Хубаво си беше тук, ама оспамихте с 2 страници безсмислени коментари.

On topic Изнесена церемония на плажа е яко, ама въпреки че съм откровен любител на всякакви морски работи, не мога да си представя сватбена рокля.. плаж... и трябва да сме боси?!

Иска ми се място, на което ако завали или задуха, да не се съсипе всичко. :D

Това с роклята и аз го обмислях, някаква асиметрична късо-дълга да е... Ама аз хич не съм по подобни парцаливи нещица 8-)

Challenger
02-25-2015, 18:48
Разтопих се.

http://40.media.tumblr.com/tumblr_m275j2PK161rn4n67o1_500.jpg

102
02-25-2015, 18:50
аа, няя се разберем така

ахахахахахаххахахах

Ivaaaaa
02-25-2015, 18:50
антраксе, аз не отричам, че съм лекичко вманиачена на тема килограми и си признавам, че това ме ограничава. обаче ти си наглия, щото си позволяваш да казваш кой има мозък, което е още по-ограничено. общо взето, пантерата го обясни. индивидуално е. пак казвам, че според твоите 'докторски' изчисления съм била винаги под нормата.. и кво? правя си често какви ли не изследвания, никога не съм боледувала от нещо сериозно, баси О:

фишка, ти ми духаш нослето ли та знаеш толкова?

Challenger
02-25-2015, 18:51
антраксе, аз не отричам, че съм лекичко вманиачена на тема килограми и си признавам, че това ме ограничава. обаче ти си наглия, щото си позволяваш да казваш кой има мозък, което е още по-ограничено. общо взето, пантерата го обясни. индивидуално е. пак казвам, че според твоите 'докторски' изчисления съм била винаги под нормата.. и кво? правя си често какви ли не изследвания, никога не съм боледувала от нещо сериозно, баси О:

фишка, ти ми духаш нослето ли та знаеш толкова?

Ооо, стига дее! Голям спам, голямо нещо. Натъжавате ме само.

102
02-25-2015, 18:52
понякога /всъщност винаги си бил/ отчайващо ограничен.

кой го казва

Challenger
02-25-2015, 18:57
Оооф! Престанете да се заяждате, бъдете мили.

http://40.media.tumblr.com/84985c8c3f46c8f721851e839761c567/tumblr_mlcc3l0CAd1snicfio1_1280.jpg

102
02-25-2015, 18:59
кво спамиш бе тап

Aeternal
02-25-2015, 19:03
тва мъж ли е с тея картинки?

an7raks
02-25-2015, 19:06
антраксе, аз не отричам, че съм лекичко вманиачена на тема килограми и си признавам, че това ме ограничава. обаче ти си наглия, щото си позволяваш да казваш кой има мозък, което е още по-ограничено. общо взето, пантерата го обясни. индивидуално е. пак казвам, че според твоите 'докторски' изчисления съм била винаги под нормата.. и кво? правя си често какви ли не изследвания, никога не съм боледувала от нещо сериозно, баси О:

фишка, ти ми духаш нослето ли та знаеш толкова?
Ограничен съм, сега ще млъкнеш ли? :D

102
02-25-2015, 19:07
млъкни Ива и хапни нещо
искам устата ти пълна ;д

Challenger
02-25-2015, 19:07
тва мъж ли е с тея картинки?

Да, това на аватара ми е мъж, точно така.

Харесват ми и сватбите на полето. Много е приказно някак си.

Aeternal
02-25-2015, 19:13
Да, това на аватара ми е мъж, точно така.


Да, а аз съм ухото на Обама.

NomNomNom
02-25-2015, 19:23
Гърба:
http://weddingsunny.com/wp-content/uploads/2014/10/vintage-lace-wedding-dresses-with-sleeves.jpg
http://cdn.bridalbrid.com/images/www.bestbride101.com/wp-content/uploads/2013/07/a43fc9facc6f96fb_mermaid_wedding_dresses_with_lace .jpg
http://image.dhgate.com/albu_452329351_00-1.0x0/2015-vintage-lace-tulle-wedding-dresses-sheer.jpg

Тази ми харесва надолу, не искам в циците толкова отворена
http://sangmaestro.com/wp-content/uploads/2014/05/elegant-vintage-lace-wedding-dress-with-v-neckline.jpg

Ей това е идеално и отпред, и отзад :
http://www.missydress.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/501x668/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/m/e/mermaidtrumpet_halter_neck_embroidery_court_train_ lace_wedding_dresses-3.jpg
http://www.missydress.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/501x668/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/m/e/mermaidtrumpet_halter_neck_embroidery_court_train_ lace_wedding_dresses-5.jpg

Имаше една българска дизайнерка, която имаше подобна линия предишните години, някакви познати бяха взели рокли от нея, вероятно бих разпитала, ако не намеря другаде :Д

tori
02-25-2015, 19:25
Начи, Ива и антракса ако няма да коментират разни сладички неща, свързани със предложения, сватби и брадви, могат да се махат от темата. Верно сте досадни като конски мухи.
А пък Ива наистина може да си гледа работата - 48-9-50 кила са ми перфектни на мен. На фона на тва, че в един момент преди година и половина съм била 40, вероятно и до 39 кила е имало моменти, съм си направо предоволна от размерите.

Едит:

Ей това е идеално и отпред, и отзад :
http://www.missydress.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/501x668/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/m/e/mermaidtrumpet_halter_neck_embroidery_court_train_ lace_wedding_dresses-3.jpg
http://www.missydress.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/501x668/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/m/e/mermaidtrumpet_halter_neck_embroidery_court_train_ lace_wedding_dresses-5.jpg

О, прекрасна е!

NomNomNom
02-25-2015, 20:49
Пффф 140 паунда, купувам я веднага :Д само да не ме изпратят в диспансер накрая :Д
Макар, че може и да е фейк .. и да не е хубава материята, обаче е много найс.

http://www.missydress.co.uk/mermaid-trumpet-halter-neck-embroidery-court-train-lace-wedding-dresses.html
http://www.justinalexanderbridal.com/collectionlist.php?start=84&collection=1

102
02-25-2015, 21:04
тази рокля е тотален фейк
виждал съм я в туйтър

Naive
02-25-2015, 21:38
Много е готина, Номи. :д
И аз съм си избрала рокля иначе, хаха.

anonymous708973
02-26-2015, 10:16
Само аз закъснявам май! 8-)

tori
02-26-2015, 11:02
И аз съм от закъснелите, спокойно. :д

Ivaaaaa
02-26-2015, 11:05
туйтър

жорналиста

102
02-26-2015, 11:17
така го пройзнасям

Challenger
02-26-2015, 12:34
Хехе, дори момичето е червенокосичко като мен. <3

http://favim.com/media/uploads/images/610/140320/beautiful-boys-cool-couple-Favim.com-1513906.jpg

Challenger
02-26-2015, 14:27
http://40.media.tumblr.com/68c3fb67c58ccc7d3c41215af459b18a/tumblr_n5365tFzWm1shcqiqo1_1280.jpg

Challenger
02-26-2015, 14:35
http://29.media.tumblr.com/tumblr_m3f7o9m5AN1qkewqjo1_500.jpg


Ще я наспамя тази сладка темичка. ^_____________^

Zaharinka
02-26-2015, 14:50
http://data3.whicdn.com/images/165215424/large.jpg
http://data3.whicdn.com/images/165177642/large.jpg
Ии малко сватбени клипчета, на някои съм се смяла доста.

https://www.youtube.com/watch?v=nerG8Hc7ebI

https://www.youtube.com/watch?v=uiU-xZdp0BI

https://www.youtube.com/watch?v=kOkgGSaU7CA

https://www.youtube.com/watch?v=GCN_tl2bj_Y

https://www.youtube.com/watch?v=4TZqF5P1fuU

Challenger
02-26-2015, 15:36
@Zaharinka, разкошни клипове! <3_<3

Zaharinka
02-26-2015, 16:26
@Zaharinka, разкошни клипове! <3_<3
Този видеооператор прави страхотни сватбени клипове, в профила му в ютюб има още доста.

kalpazanka
03-12-2015, 15:51
Май си избрах оператор за сватбата :D

tori
03-12-2015, 16:54
Хахах, браво, кака. С антракса сме сред гостите, нали?

didi222
04-09-2015, 21:06
Наистина сладка тема (с изключение на излишния спам)! :) :smt007
Challenger, впечатляващи снимки! :smt008
Ето и една нежна реклама: http://vbox7.com/play:6cea4e779d
Аз бих искала предложението ми за брак да е романтично, оригинално и най-вече искрено. =P~

tori
04-10-2015, 19:16
Е, браво - някой я е вдигнал тая тема.

ShtrudeL
04-10-2015, 19:21
Аз не искам да се женя. Т.е. може и да искам, но категорично не по българските традиции. Нищо, ама грам от това не искам да присъства. ^^
Искам да се омъжа в гора с много фенери през ноща, или на изгрев слънце. Не искам да съм в бяла рокля, а в някаква с много висящи пастелно, бледи розово-зелено-бежови парцалчета с венец в косата. Не искам да има никакви хора, освен мен и негo (който и да е този смелчага) и този, който ще ни жени. Е, може да помисля тесен кръг от много близки хора (не роднини) - 10 души макс. Роднините после, ще да са консервативни и ще държат на скучно и досадно събиране, както и присъствие в как се води.. гражданскоto? Все тая, тук също няма да има много народ - само родата и онези макс 10ма човека.
Колкото до предложението.. все ми е тая, стига да е с чувство и емоция и вълнение. Всъщност не ми е все тая. Бих сe почувствала неудобно ако трябва да е вечеря на свещи с пръстен в тирамису в тъn ресторант. Това е най-противното нещо. Както и не разбирам предложенията, които се правят пред супер много хора, един вид 'чакай да ни видяt хората' ми е, нe ми харесва.
Като цяло.. никога не съм била момичето, което мечтае за бяла рокля и сватба, не съм и човек, който е против женитбата. Сигурно искам да се омъжа един ден, но както казах не по нашите български традиции, винаги са ме натъжавали и са ме карали да се чувствам адски зле, натоварващо едно такова, все едно е задължение.

draid
04-11-2015, 09:09
Ако предложа, то със сигурност ще е на 4 очи и няма да е някакъв панаир в центъра/кинито/театъра etc. Това с падането на коляно е съмнително и определено не ми допада идеята. Пръстен е хубаво да има и да се носи, но не е болка за умиране. Определено бих желал да вземе фамилията ми или поне с тире, но да запази нейната няма да ми е комфортно. Все едно не сме се женили. Голяма сватба надали ще искам да правя, предпочитам да е нещо по задушевно. Също така повечето традиции са ми някак странни не знам защо.

Challenger
06-02-2015, 15:07
http://s1.favim.com/orig/201109/14/dress-marriage-marridge-sea-wedding-Favim.com-144307.jpg

Challenger
06-02-2015, 15:09
http://www.thefuzemagazine.com/wp-content/uploads/2015/01/advice-to-the-bride-and-groom.jpg

Challenger
06-02-2015, 15:18
http://41.media.tumblr.com/tumblr_m24dmoqqRD1rt93hko1_500.jpg

sl1nceetoo
06-04-2015, 16:03
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xft1/v/t1.0-9/11403344_684171648382353_971127059745780043_n.jpg? oh=5545a8c7834477395380350d6cee9570&oe=55FD1134&__gda__=1443201554_c0434f702b84339e9af708f1485d738 1
<3
но не бих се бракосъчетала на плаж.

tori
06-05-2015, 03:58
Защо?

pandabear
06-05-2015, 09:39
другия месец съм на сватба ;3

anonymous908491
06-05-2015, 09:44
Защо?

В един филм видях как някви акули с крака излязоха от морето и изядоха гостите.
Не бих рискувал, може би и тя си мисли същото.

Challenger
06-16-2015, 17:27
http://s3.favim.com/orig/140928/accessories-bouquet-bracelets-bride-Favim.com-2107503.jpg

pandabear
06-16-2015, 17:34
другия месец съм на сватба. не знам как булката си го избра този младоженец.
може би любовта наистина е сляпа. както и да е. щастие да има.

marilyn
06-16-2015, 17:35
На мен пък ми се ходи на сватба, но няма кой да ме покани. Никой около мен не се бракува. :D

Challenger
06-16-2015, 17:36
@marilyn, аз ще те поканя на моята, обещавам :D

marilyn
06-16-2015, 17:38
Йейй!

anonymous908491
06-16-2015, 17:40
другия месец съм на сватба ;3


другия месец съм на сватба. не знам как булката си го избра този младоженец.
може би любовта наистина е сляпа. както и да е. щастие да има.

Кавалер ли си търсиш ?

dreamwalker
06-16-2015, 18:00
http://winteriscoming.net/wp-content/uploads/2014/04/redwed.jpg

tori
06-16-2015, 19:28
Хахах, тва с акулите е забавно измислено.

anonymous908491
06-16-2015, 19:46
Не вярвам и присъствалите на сватбата да го смятат за забавно, във водата можеш лесно да избягаш на акула, но на сушата трудно би я надбягала

an7raks
06-16-2015, 22:42
На мен пък ми се ходи на сватба, но няма кой да ме покани. Никой около мен не се бракува. :D

Каня те като спонсор на сватбата ми.

tori
06-17-2015, 09:15
Хахах, ква сватба, е?! Тя беше преди 41 години и половина.

an7raks
06-17-2015, 10:23
тихо, бе, не разваляй схемата за усвояване на еврофондове!

tori
06-17-2015, 10:57
Виж ся, аз против нямам и да се оженя пак за тебе. Ама не ошушквай Мерлинката. Твърде грубо е.

an7raks
06-17-2015, 11:14
Ако не се беше обаждала, изобщо нямаше да се усети и нямаше да се чувства наранена...
Май отдавна не съм те бил тебе. ;(

pandabear
06-17-2015, 11:22
насилието е лошо нещо.

tori
06-17-2015, 11:34
Хахахах, да, заслужавам си боя. Иначе щяха да ни платят втората сватба. Баси, колко съм зла. Бой, ебане и скубане под мишницата!

Vanchhh
06-17-2015, 11:54
an7raks-e какво си причинил на tori-то? 8-)

an7raks
06-17-2015, 12:07
Пандо, насилието ще спаси света!

an7raks-e какво си причинил на tori-то? 8-)


Бой, ебане и скубане под мишницата!

pandabear
06-17-2015, 13:30
не беше ли любовта?

an7raks
06-17-2015, 13:39
Какво е това?

tori
06-17-2015, 14:38
Това е онова, което те кара да пътуваш до Русе по 7 часа. И онова, което кара мен да пътувам към теП по толкова.

an7raks
06-17-2015, 14:44
Аааа, това, дето изпитвам към яденето у вас ли?

tori
06-17-2015, 14:50
ДА!!! :д Тва, което изпитвам аз към стаята в общежитието ти.

an7raks
06-17-2015, 14:57
Ааа, сега разбрах! Значи, да, без любов не може.

pandabear
06-17-2015, 15:44
колко сте сладки. направо да му се доповръща на човек {}

tori
06-17-2015, 15:46
Хахах, няма лошо.

an7raks
06-17-2015, 17:05
{}
Не те ли е срам да ми правиш такива намеци пред жена ми?

pandabear
06-17-2015, 17:09
то целувката беше за нея. не знам ти къде се буташ.

an7raks
06-17-2015, 17:11
Аааа, то целувка ли било?

pandabear
06-17-2015, 17:18
ами да. смееш ли да кажеш ти какво си помисли?

an7raks
06-17-2015, 18:04
Аз си помислих за сандвич... Ти какво си помисли, че си помислих?

pandabear
06-17-2015, 18:12
твоето е по-лошо. ако реша да направя сандвич на мъж, то значи искам да му се обясня в любов.

an7raks
06-17-2015, 21:40
Тъкмо за сандвичи спорихме до преди малко... :D

tori
06-17-2015, 21:46
Тъкмо за сандвичи спорихме до преди малко... :D
Аз не ти ли казах да го духаш?!

Vanchhh
06-17-2015, 21:48
^o какъв език само.. [-X

an7raks
06-17-2015, 21:52
Аз не ти ли казах да го духаш?!

Не, млъкна посредата на изречението и се задави... :/

tori
06-17-2015, 21:55
Не, млъкна посредата на изречението и се задави... :/
Много филми гледаш.
Ванч, даже съм мила в момента. Той е задник. Ама 1000000 пъти казах ДА, тъй че все пак ще има сватба.

an7raks
06-17-2015, 22:01
Гледам, ами... нали за това ги снимам...

tori
06-18-2015, 09:00
Снимаш ти...

anonymous908491
06-18-2015, 09:51
ГЛАСУВАЙТЕ ЗА НАЙ-ЯКАТА ФОРОННА ДВОЙКА - ТОРИ И АНТРАКС!
НАГРАДА - ДИСК С ДОМАШНО ПОРНО!

хехехехе, да си дойдем на думата

tori
06-18-2015, 11:15
Ахахаха, тва откъде го намери, ве?! Бях забравила за времената, в които не бяхме двойка, а само се ебавахме.

anonymous908491
06-18-2015, 14:18
Имали сте планове, изпълнили сте ги.

pandabear
06-29-2015, 19:48
реших да споделя, тъй като не съм се разчувствала от месеци така от клипче, хех

https://www.facebook.com/pehemediaoficial/videos/908682389225855/?fref=nf

tori
06-29-2015, 20:44
Клипа е интересен и разчуства определено, но някак си предпочитам предложения във възможно най-тесен кръг... Ако може - само двамата.

pandabear
06-29-2015, 21:09
аз също предпочитам само двамата да сме си, но самата реакция на момичето, момчето ѝ и явно близките им приятели (булката и младоженецът) ме трогна :}

tireheb
06-29-2015, 21:31
Ако може - само двамата.

ахаха
ако може и по телефона

tori
06-29-2015, 22:42
ахаха
ако може и по телефона
Не, тва не.

anonymous708973
06-30-2015, 15:28
ахаха
ако може и по телефона

Какво общо има едното с другото?

tori
06-30-2015, 20:43
Абе, честно казано и аз не знам ама... Нека има. :д

pandabear
07-08-2015, 21:39
https://youtu.be/zcQZzYecaJg?t=36

хехехеех, големи сладури : )))

Vanchhh
12-14-2015, 20:53
Dreamwalker, да не би да е има сватба, а още да не ми е дошла поканата?

dreamwalker
12-14-2015, 20:54
Dreamwalker, да не би да е има сватба, а още да не ми е дошла поканата?

Исках да я публикувам в темата за сериозното момиче. Тогава ще има покани.

https://33.media.tumblr.com/tumblr_llecb4jC5b1qa40wz.jpg

therichbitch
12-15-2015, 09:06
Тва горе с киното ми се стори тъпичко- да те приклещи пред хиляда случайни хора. Сладко е за гледане, но на прима виста.
Според мен е твърде интимент момент, на който само 2мата влюбени трябва да се насладят. Същото важи и за сватбата, впрочем- няма нужда да поканиш родата до 9-то коляно, нито трябва да се оставиш семейството ти да ти се налага за това (защото обикновено те са тези, които искат да канят по много).

П.П. Дрийм, била си мн красива булка

dreamwalker
12-15-2015, 21:42
П.П. Дрийм, била си мн красива булка

:oops:

tori
05-09-2016, 09:56
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13178942_1332937333388184_2410767308340211657_n.jp g?oh=34c7905a64c4169e8539775d9883522f&oe=57DDFFAE

draid
05-09-2016, 17:26
Да не би пак да се замисли за сватба (:

solo_
05-09-2016, 17:38
Исках да я публикувам в темата за сериозното момиче. Тогава ще има покани.

https://33.media.tumblr.com/tumblr_llecb4jC5b1qa40wz.jpg

Това ти ли си?

tori
05-09-2016, 21:43
Да не би пак да се замисли за сватба (:
Хахах, че аз не съм спирала. :ддд Ебавката на страна, видях снимката и се сетих да я шерна. Забавничка е такава.