PDA

View Full Version : Малко да ми помогнете ? :)



AwesomEBG
02-24-2015, 21:37
Здравейте :) Проблема ми е следния... Имах си приятелка(момче съм), с която бяхме дълго време заедно. Дълго, дълго 1г. и 2 месеца. Обичах я ужасно много!!!! Тя е първото момиче, което съм обичал така. Но започнахме да имаме проблеми да се караме и разбирате разделихме се.. Както казах тя за мен е най-уникалното момиче, с което съм бил до сега. Въпреки, че нямам кой знае какъв опит в любовта, но тя е първия човек, който ми показа какво е любов! И стигнахме до проблема. Разделихме се в края на ноември месец, обаче от тогава НЕ спирам да мисля за нея. Нормално е може би, но наистина ми липсва, а да се оправим такава опция вече НЯМА. Ужасно тъпо ми става като я гледам с други момчета и разбирате ме мисля :) Искам да я забравя! Защото каквото било, било света не свършва с нея. На моменти ми е добре не мисля за нея и си казвам е вече смея да кажа, че съм я забравил, НО понякога просто ... Въпреки, че вече минаха около 3 месеца от тогава.... Та въпроса ми е към по-големите тук или няма значение, които имат повече опит ;) Мислите ли, че скоро ще я забравя и има ли някакъв по-бърз начин според вас. Всеки знае, че любов с любов се забравя, но имам чувство, че ако си хвана нова приятелка ще започна да я сравнявам само с нея ... и се сещате как е... :) И така ще ми бъде приятно, ако отделите малко време да попишете от житейския си опит и аз да прочета разбира се :)

jghgh
02-24-2015, 21:43
няма бързи начини,колкото ти е нужно време - толкова
и не бягай от чувството, а го преживей, дори се потопи в него

оригиналното чувство сигурно е тъга. гледай да стоиш в него, а не да покриваш с гордост, омраза, гняв или нещо друго, защото това всъщност забавя процеса.
изживей си тъгата и разочарованието.
не компенсирай.
удари му един плач ако трябва


когато свикнеш да си в тази емоция и да й отдаваш необходимото уважение, ще започне да ти се прояснява може би, че все пак животът не свършва с нея.
наистина, необходимо е да си позволяваме да сме тъжни, а не да бягаме от неприятната емоция, заменяйки я с някоя друга. така че и за това си прав - не ти трябва нова приятелка точно сега.


докато си страдаш, е добре да преосмислиш кое е важното за теб сега и ако е възможно да си пренасочиш енергията натам. например - отдавна искаш да отслабнеш/изкараш плочките? да научиш език? нещо в тоя дух;

тая любов, която имаш към нея, изстрадай я, изживей я, позволи си да си тъжен и я насочи към себе си. не се цензурирай.

jghgh
02-24-2015, 21:44
https://hopeinhealingblog.files.wordpress.com/2014/01/1486863_1429325577301234_2113919818_n1.jpg?w=490


Freud is da guy, btw

Blab
02-24-2015, 21:45
на мен ми отнема година/и да започна да живея отново нормално след някого.
няма рецепта. а това да се мяташ в следваща връзка е най-инфантилното нещо на света.
за да бъде адекватен партньор, човек трябва да може да живее със себе си, да е цялостен, а не другият/връзката да се явяват някакъв компенсаторен и/ли рехабилитационен механизъм.

//обикновено аз се фокусирам върху себе си в такава ситуация, развивам някое ново умение/качество, ъпгрейдвам се, колкото и тъпо да звучи. използвам тъгата/яростта/агресията като мотивационна сила за личностното си развитие. поне нещо хубаво и полезно да има)) успех!

Blab
02-24-2015, 21:47
ахахахах, Мило, *хай 5*:Д<3

AwesomEBG
02-24-2015, 21:57
Виждал съм много истории до сега подобни и винаги съм си казвал "тези пък... кво толкова?" Обаче като дойде на моята улица друго мисля вече... :D А чувството е ужасно, да... Аз не казвам, че бих се хвърлил в нова връзка веднага, но знаете баналните фрази като "любов с любов се забравя" и започнах да им вярвам малко..

VinDiesel
02-24-2015, 21:57
Всеки е бил на твоето място. Мен също първата ми истинска любов ме отряза, със същия параграф. Интересното беше, че ние също ходехме точно 1 год. и 2 месеца. А още по-интересното беше, че аз съм спокоен човек, мразя караници, викове, скандали, посягания и т.н. Имали сме много дребни спорове, които траеха 1 минута, без да сме повишавали тон.
След няма и месец, тя се беше хванала с друг, на мен през тези дни ми беше много тегаво, но имаше едно момиче, което преди това ме е харесвало, след като разбрала, че аз вече съм свободен, започна да ме забива. Най-интересното обаче е, че този с който се хвана бившата ми, до последно е зарибявал, момичето, което пък започна да ме зарибява мен... :D
Тя ме покани да излезем, всичко точно, накрая ми каза, че иска връзка само за секс, аз се съгласих естествено :D, беше много умна, красива, не слагаше грим...
В последствие тази връзка си стана сериозна, задържахме се година и половина. След като нещата станаха сериозни, тя ми сподели, че в началото е искала само сексуална връзка с мен, тъй като е знаела, че няма ей така да забравя оная и да се влюбя в нея. Но точно това стана.

Съвета ми е както казаха по-горе, не търси ти някоя, с която просто да си залъгваш чувствата или чрез нея да си лекуваш раните. Изживей си мъката, все пак сме хора, имаме сърца.
Ако е писано, може и при теб така да се случат нещата, да те хареса някое момиче и да те грабне. Само така може да ти излекува някоя друга раните, знаейки, че ги имаш.
Търсиш ли просто някоя, която да я ползваш за отдушник, най-много ти да разбиеш нейното сърце.
Може да се занимаваш и със спорт, ще ти помогне, спорта е дисциплина, емоции, изживявания и т.н...

И все пак, първата истинска любов се помни до гроб, но с времето болката я няма и малко, или много, я помниш с добро.

AwesomEBG
02-24-2015, 22:00
А при нас беше като цяло заради глупости сега наистина ме мързи да пиша иначе бих разказал. Аз я оставих, а не тя мен. И следователно съжалявах след това като ми мина гнева.. Аз много паля винаги и като цяло тя беше свикнала с мен и аз с нея познавахме се много добре, но като цяло проблема беше, че аз правих компромиси, а тя спря и така стана всичко :)

jghgh
02-24-2015, 22:02
не мисля че любов с любов се забравя, ако чувството е било дълбоко..
като ти прочетох първия пост явно е дълбоко чувство.

ако искаш пробвай де, ама не ми се вярва да има успех, а и ако няма да си способен да оцениш новата си приятелка, ще имаш някаква странна връзка, в която няма да можеш да се раздадеш, понеже ще си емоционално недостъпен.като нищо и да я нараниш, след като с нищо не е заслужила да бъде с човек, който не й дава 100% от себе си. а и ти самия не знам как ще се чувстваш ако не можеш да се насладиш на връзката.


просто пренасочи енергията другаде.. в себеобичане например.
знам че не ти харесват фактите и за това, напълно естествено, искаш да чувстваш някаква по-лека емоция, или да направиш нещо лесно, като например да влезнеш в "нова любов", но лесните неща са пагубни, както в дългосрочен, така и в краткосрочен план.
спести си мъките и просто се настрадай!

AwesomEBG
02-24-2015, 22:06
Абе и аз къде тръгнах преди година и половина да се занимавам... Няма да си играя футбола ами само нерви тцтц :D

AwesomEBG
02-24-2015, 22:29
Някой друг няма ли който да изрази мнение :) от своя опит?

AngelBelchev
02-25-2015, 08:34
След раздялата с първото ми гадже ми трябваха някъде към 3 месеца да ближа любовни рани, много тегаво си беше. След нея вече за ден-два преодолявам всяка раздяла, а те не са много защото не ми се занимава със сериозни връзки като съм още на 27... виж, към 30-32 вече е напълно нормално, поне според мен. Света не свършва като си без гадже :)

xXxPETYAxXx
02-25-2015, 08:47
За да я забравиш по-лесно пробвай да си намираш ангажименти по-често. Отдай се на някакво хоби и се опитай когато се сетиш за нея да не задълбаваш тази мисъл, а да започнеш да мислиш за друго. Защото, колкото и да мислиш за нея, щом няма как да сте заедно отново просто нараняваш себе си.

И това "Любов с любов се забравя." повечето го приемате по много погрешен начин. За мен не значи "ходи си намери нов/а", а "когато намериш нов/а ще забравиш предната.". Тоест, чакай, докато се случат нещата, не ги насилвай. То е ясно, че докато си сам от време на време ще се сещаш за бившата любов, колкото и време да е минало. Но поне можеш да контролираш себе си и това колко често ще мислиш за нея.

AwesomEBG
02-25-2015, 11:02
Аз съм малък.. На 18 съм има още много такива моменти ама съм фен на "сериозните" връзки.. :) и искам такива!

TheDeath
02-25-2015, 12:09
Няма как да знаеш дали една връзка ще е сериозна, докато не стане такава. За да имаш "сериозна" връзка трябва да опознаеш човека до себе си, да си готов да му дадеш времето и емоциите си. Някои хора са заедно с години и така и връзките им не стават "сериозни", защото самите те не гледат сериозно на себе си. Много ми е странна репликата "не търся сериозна връзка" или "търся сериозна връзка"... Смисъл... По дяволите, какво се очаква от една сериозна връзка? Брак, деца, дом!? На 18!? Айде няма нужда :) :) :) Или сериозна е връзката, в момента, в който всички знаят за нея и сте се разбрали да не се виждате с други ли... Странна работа :)

AwesomEBG
02-25-2015, 14:26
Не мисля, че е нужно да се разбираме да не се виждаме с някой.. Това вече за мен си е личен избор! Аз не спирам никой за нищо и не мога да го направя. Човек когато иска да направи нещо ще го направи каквото и да му коства според мен. Както казах то си е до човек, но аз лично никога не съм излизал с други докато бях с нея :) Не защото не трябва, а защото не исках да го правя, понеже ще е тъпо от моя страна ;)

lodbrok
02-28-2015, 14:11
няма бързи начини,колкото ти е нужно време - толкова
и не бягай от чувството, а го преживей, дори се потопи в него

оригиналното чувство сигурно е тъга. гледай да стоиш в него, а не да покриваш с гордост, омраза, гняв или нещо друго, защото това всъщност забавя процеса.
изживей си тъгата и разочарованието.
не компенсирай.
удари му един плач ако трябва


когато свикнеш да си в тази емоция и да й отдаваш необходимото уважение, ще започне да ти се прояснява може би, че все пак животът не свършва с нея.
наистина, необходимо е да си позволяваме да сме тъжни, а не да бягаме от неприятната емоция, заменяйки я с някоя друга. така че и за това си прав - не ти трябва нова приятелка точно сега.


докато си страдаш, е добре да преосмислиш кое е важното за теб сега и ако е възможно да си пренасочиш енергията натам. например - отдавна искаш да отслабнеш/изкараш плочките? да научиш език? нещо в тоя дух;

тая любов, която имаш към нея, изстрадай я, изживей я, позволи си да си тъжен и я насочи към себе си. не се цензурирай.
Не я слушай, иска да си останеш мек за да може да те сгърчат и други момичета, женска солидарност брат, а станеш ли изрод.. кур за тях и те го знаят, за тва са толкова отзивчиви с подобни съвети :) :D

dickiesx.
02-28-2015, 14:34
Ето какво ми се случва на мен. Аз имах приятелка три години и накрая аз я оставих. Преодолявах я 6 месеца, но все още си мисля за нея, макар че имам сериозна приятелка.
Пич първата любов няма как да я забравиш, винаги ще се сещаш за нещо общо с нея когато видиш нещо. Така че, изчакай само да си отмине. И моя съвет е: Намери си друго момиче по-бързо, че на сухо не става! :D

102
03-01-2015, 06:48
неква спокойно преминала тема - готино
за мен човек който не е разнесъл един вестник или не е раздал два флаера не може да говори за връзки /просто пример/
понякога се дразня как заличавате значението на думата връзка
направо си го принизявате до гадженцето в пясъчника
относно любов с любов се лекува - по-скоро любов със секс се лекува
всяка минута прекарана в секс е минута без да мислиш за бивши
това го давам за пример като най-силното средство
иначе квото са ти препоръчали също става