PDA

View Full Version : Най-добър приятел момче?!



love_the_way_you_lie
02-26-2015, 16:16
Здравейте! Имам приятел с който ходим от 7 месеца, много го обичам. Всяка вечер или аз спя у тях или той у дома.
Но има едно момче от моя клас с който се познавам от детската градина, майките ни са приятелки. Имам много приятелки, но той е моя най-добър приятел. С него си споделяме всичките си проблеми и тайни. Много ми помага.
Преди няколко дни се скарах с една приятелка, тя не ми говореше и аз реших също да не и говоря. Но аз съм такъв човек че не мога да стоя скарана с някой.
Та вчера имах нужда да му кажа за това (споделена мъка е половин мъка). Казах на семейството си, че отивам при гаджето си за през ноща (както обикновено правим). Но отидох при Валентин -така се казва най-добрия ми приятел.
Той веднага разбра че ми има нещо. Беше късно и останах да спя у тях. Спахме на едно легло. Той ми каза че всичко ще се оправи, гушна ме и заспахме. На другия ден наистина с приятелката се сдобрихме.

Сестра ми знае кога лъжа и още на другия ден ме попита дали наистина съм отишла при гаджето си. Отначало отричах, но нея не мога да излъжа и за това и казах истината. Тя ме попита дали имам връзка с Вальо. Аз и казах че сме само приятели. Тя се усмихна и каза - Мислиш ли, че наистина съществува просто приятелство между момиче и момче, рано или късно те се влюбват и това приятелство става нещо повече.


И въпроса ми е вярвате ли че приятелството между момиче и момче може да си остане само приятелство. Или в крайна сметка се влюбват.

NomNomNom
02-26-2015, 16:20
Или той те намира за не достатъчно привлекателна за него ( не си негов тип ) , или ти него, или и двамата не намирате другия за привлекателен.

an7raks
02-26-2015, 16:53
Или е гей, или има помисли към теб... Не виждам вариант, в който момче да се натиска да слуша мрънкания, клюки и любовни драми, ако не е гей или кандидат за слава...

per-dead
02-26-2015, 17:13
Или е гей, или има помисли към теб... Не виждам вариант, в който момче да се натиска да слуша мрънкания, клюки и любовни драми, ако не е гей или кандидат за слава...

+++
Другото, което ми прави впечатление в ситуацията е... КАК ТАКА ГАДЖЕТО ТИ Е СЪГЛАСНО ДА СЕ ГУШКАШ В ЛЕГЛОТО НА НАЙ-ДОБРИЯ ТИ ПРИЯТЕЛ С НАЙ-ДОБРИЯ ТИ ПРИЯТЕЛ!?!!!?!?!!?!?!?!??!?!?!?!!? За мен т'ва си е чиста изневяра.

Challenger
02-26-2015, 17:16
Двамата ми най-добри приятели са момчета, познаваме се от детската градина, че и преди това. Като братя и сестра сме, толкова отдавна се познаваме, че дори без думи се разбираме, дотам сме стигнали. Но в едно легло не бихме спали никога, защото ще се чувстваме некомфортно, пък и като се премине една възраст трябва да се внимава с личното пространство, за да няма неудобства. Пак сме толкова близки, пак се разбираме, но... лично пространство трябва.

tori
02-26-2015, 17:18
Преди време сляпо вярвах във възможността момче и момиче да са най-добри приятели. Сега повече клоня към невъзможността.

Challenger
02-26-2015, 17:21
Преди време сляпо вярвах във възможността момче и момиче да са най-добри приятели. Сега повече клоня към невъзможността.

Получава се, ако нямат абсолютно никакъв интерес един в друг.

an7raks
02-26-2015, 17:26
Получава се, ако нямат абсолютно никакъв интерес един в друг.

В такъв случай на никое момче не биха му се изслушвали словоизлеянията ти по повод облеклото на едикоя си, скарването ти с гаджето, пича от задния чин, който те подмокря и подобни...

NomNomNom
02-26-2015, 17:28
Получава се, ако нямат абсолютно никакъв интерес един в друг.

Т.е. ако той не би я ебал

Challenger
02-26-2015, 17:29
В такъв случай на никое момче не биха му се изслушвали словоизлеянията ти по повод облеклото на едикоя си, скарването ти с гаджето, пича от задния чин, който те подмокря и подобни...

Не съм от разговорливите. Познаваме се от детската градина, че и преди това. Има определени обстоятелства, които променят нещата. ^__^ :D Хаха, по повод облеклото на едикоя си. :D :D :D Ще ме умориш.

an7raks
02-26-2015, 17:31
Сещам се и за една друга, която мислеше като теб и ми се обясняваше, ама още й повтарям "Казах ти!"... :D

Challenger
02-26-2015, 17:34
Сещам се и за една друга, която мислеше като теб и ми се обясняваше, ама още й повтарям "Казах ти!"... :D

Добре. Щом казваш. ^______^

tori
02-26-2015, 17:34
Сещам се и за една друга, която мислеше като теб и ми се обясняваше, ама още й повтарям "Казах ти!"... :D
Признавам си - камъчките бяха в мойта градинка.

LadyTerrible
02-26-2015, 17:59
Или е гей, или има помисли към теб... Не виждам вариант, в който момче да се натиска да слуша мрънкания, клюки и любовни драми, ако не е гей или кандидат за слава...

Ъъъъ...ми не.
Аз също съм от щастливките,които имат най-добЪР приятЕЛ,който НЕ е гей.Авторке,както вие,така и ние се познаваме от много,много,много време и си останахме все така близки през годините. Никога не съм имала повече от приятелски чувства към него,нито той към мен и хиляди пъти сме обсъждали тази конкретна тема двамата,напълно осъзнавайки,че сме големи късметлии да се познаваме. Аз вярвам,че може да съществува приятелство между момче и момиче и това да не прерасне в нещо повече.Съответно и обратните случаи ги има,но това съвсем не значи,че е невъзможно двама души,които имат общо като личности,но са от различен пол,да не могат да бъдат "просто приятели".
Иначе вземи внимавай ти да не хлътнеш по него,че после пътят е зверски труден. ;) :-D

NomNomNom
02-26-2015, 18:02
^ Не ти ли е обидно, че ако те види гола, ще му спадне

Lilanda
02-26-2015, 18:03
А ти би ли ми казала като нямаш нищо към него, защо отиде при въпросния Валентин, а не при приятеля си, за да обсъдите проблема?

DarkTemplar
02-26-2015, 18:03
И въпроса ми е вярвате ли че приятелството между момиче и момче може да си остане само приятелство. Или в крайна сметка се влюбват.
Мисля, че хората сами си създават проблеми. А в подобни отношения почти винаги единият таи чувства към другия.

an7raks
02-26-2015, 18:08
Ъъъъ...ми не.
Аз също съм от щастливките,които имат най-добЪР приятЕЛ,който НЕ е гей.Авторке,както вие,така и ние се познаваме от много,много,много време и си останахме все така близки през годините. Никога не съм имала повече от приятелски чувства към него,нито той към мен и хиляди пъти сме обсъждали тази конкретна тема двамата,напълно осъзнавайки,че сме големи късметлии да се познаваме. Аз вярвам,че може да съществува приятелство между момче и момиче и това да не прерасне в нещо повече.Съответно и обратните случаи ги има,но това съвсем не значи,че е невъзможно двама души,които имат общо като личности,но са от различен пол,да не могат да бъдат "просто приятели".
Иначе вземи внимавай ти да не хлътнеш по него,че после пътят е зверски труден. ;) :-D
От твоя страна може и да няма нищо, но от негова не е много сигурно. Нали не вярваш, че след като няколко години ти се е правил на приятелка и не е имал смелостта да ти го каже, би ти го казал просто ей така... Особено, ако още от началото разговорът е започнал с това колко смешно би било да го възприемеш за повече от приятел или нещо от сорта...
Кажи му, че искаш да те изчука и му се натисни/щото явно няма топките той да те натисне/ и да видим дали още ще вярваш, че не те възприема като момиче...

per-dead
02-26-2015, 18:09
А ти би ли ми казала като нямаш нищо към него, защо отиде при въпросния Валентин, а не при приятеля си, за да обсъдите проблема?

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

tori
02-26-2015, 18:22
А ти би ли ми казала като нямаш нищо към него, защо отиде при въпросния Валентин, а не при приятеля си, за да обсъдите проблема?
Понякога хората имат нужда да общуват и с някого извън връзката си... Не оправдавам авторката по никой начин ама да правиш гаджето си свое кошче за душевни отпадъци, е меко казано глупост.

Lilanda
02-26-2015, 18:28
Виж сега, едно е да общуваш с някого извън връзката си и съвсеееееем друго да ходиш да чукаш на вратата на друго момче през нощта, че да му споделяш за проблемите си, да му ревеш на рамото и накрая да заспите прегърнати. Смисъл и аз не всеки път търся помощ от приятеля си и не говоря за всичко само и единствено с него, ама не е това начина, ддз. Да не говорим, че приятелят ѝ нямаше нищо общо в цялата история и нямаше смисъл да го споменава, а според мен тя го направи с цел. Само мнение е това.

DarkTemplar
02-26-2015, 18:29
Целта ѝ (както и на всяко друго женско) е да се направи на интересна.

Lilanda
02-26-2015, 18:31
То целта на всеки един от авторите на подобна тема е същата. Мисълта ми беше, че тук си има и подвратичка.

DarkTemplar
02-26-2015, 18:34
Конкретизирай, щото съм твърде изморен да анализирам поредната тема в стил "размислите на една шматка" (от каквито форумът прелива).

Lilanda
02-26-2015, 18:40
Анализи колкото щеш, истината е една. Все пак ще ти дам моя, от мен да мине. :Д Мисълта ми беше, че темата не е "Има ли приятелство между момче и момиче", а по-скоро "имам приятел, но обичам друг" или както там беше другата подобна тема. Естествено, може да е само плод на моето въображение това. Направи ми впечатление просто гореспоменатото.

tori
02-26-2015, 18:40
Това казах - не оправдавам авторката, щото не е уцелила правилното време и не е заспала на правилното място, въобще тая концепция за най-добрия приятел вече много ми замирисва, при това не само относно приятелството на хора с различни полове.

Lilanda
02-26-2015, 18:41
^А, значи не съм само аз. :D

DarkTemplar
02-26-2015, 18:43
Според мен тя не знае кой обича и се колебае, щото получава от най-добрия си приятел нещо, което очевидно липсва в "иначе перфектната ѝ връзка".

Lilanda
02-26-2015, 18:44
Да, горе-долу това ми е идеята.

AnarchyBoy
02-26-2015, 18:44
Често срещано явление е някой да заебе друг някой за да тръгне с най-добрия си приятел.
Лично на мен ми се е случвало да съм и от двете страни на монетата и не ми хареса.. Обикновено харесванията към близък са нещо моментно (момент на слабост) и ако не им се отдаде кой знае какво внимание тип "влюбена 10класничка", ще отминат без много тревоги и проблеми.
Като цяло за мен т'ва са нек'ви ниски, слабохарактерни даже безхарактерни нищожества.
Направих го веднъж, не бих повторил, докато на някои това им е практика.. 8-)
И да има приятелство между половете, което не е основано на секс.

LadyTerrible
02-26-2015, 18:46
От твоя страна може и да няма нищо, но от негова не е много сигурно. Нали не вярваш, че след като няколко години ти се е правил на приятелка и не е имал смелостта да ти го каже, би ти го казал просто ей така... Особено, ако още от началото разговорът е започнал с това колко смешно би било да го възприемеш за повече от приятел или нещо от сорта...
Кажи му, че искаш да те изчука и му се натисни/щото явно няма топките той да те натисне/ и да видим дали още ще вярваш, че не те възприема като момиче...
Разговорът не е започнал така,защото просто няма нужда от това,както няма нужда и да му казвам "да ме изчука" или "да му се натисна". Не мога да схвана какво им има на някои хора,че "не можело да има чисто приятелство между момче и момиче",ама иначе само мрънкат като ги накиснат във friendzon-a(в стил тя му се усмихнала като Меган Фокс в лафката,но искала да са само приятели)...фак..еднополовот о приятелство е единственото възможно. E,ясно е,все жените сме виновни,мъжете винаги сте си точнички. :D :D :D Относно дали ме възприема като момиче-естествено,но инстинктът е едно,разумът друго и тук се крият повечето пропуски. ;)

an7raks
02-26-2015, 18:50
инстинктът е едно,разумът друго
Каквото и да правиш и, колкото и да го мислиш, желанията ти са провокирани от инстинктите и ти нямаш контрол над това. ;)

tori
02-26-2015, 18:51
Относно дали ме възприема като момиче-естествено,но инстинктът е едно,разумът друго и тук се крият повечето пропуски. ;)
Току-що каза, че на него може да му става от тебе и да иска да те чука като животно, но си държи лапите далече, щото ти го имаш за приятелка. Осъзнаваш колко нелепо звучи, нали? Нелепо по-скоро за него.

Lilanda
02-26-2015, 18:53
Разговорът не е започнал така,защото просто няма нужда от това,както няма нужда и да му казвам "да ме изчука" или "да му се натисна". Не мога да схвана какво им има на някои хора,че "не можело да има чисто приятелство между момче и момиче",ама иначе само мрънкат като ги накиснат във friendzon-a(в стил тя му се усмихнала като Меган Фокс в лафката,но искала да са само приятели)...фак..еднополовот о приятелство е единственото възможно. E,ясно е,все жените сме виновни,мъжете винаги сте си точнички. :D :D :D Относно дали ме възприема като момиче-естествено,но инстинктът е едно,разумът друго и тук се крият повечето пропуски. ;)
Защо даваш примери, които успорват тезата ти? Целта не е ли да правиш обратното?

LadyTerrible
02-26-2015, 19:05
Току-що каза, че на него може да му става от тебе и да иска да те чука като животно, но си държи лапите далече, щото ти го имаш за приятелка. Осъзнаваш колко нелепо звучи, нали? Нелепо по-скоро за него.
Примерно аз имам дълги крака,които той харесва,той има широки рамене,които аз харесвам,което произлиза от предпочитанията ни на мъж и жена,но не значи,че не можем да сме близки приятели.И какво сега излиза според вас в случая-мен най-добрият ми приятел не ме привлича сексуално,а аз него (няма как да знам,нали) -да,съответно това прави приятелството ни невъзможно. Това звучи нелепо вече,да. :D
Впрочем в темата не възниква ли по-скоро проблемът за влюбване между приятели,отколкото за секс?

Lilanda
02-26-2015, 19:10
Не казват това, казват, че няма момче, което да изслушва дадено момиче във всеки един момент и да няма сексуално привличане към нея. Има две изключения де и едното вече го споменаха даже.

Elena3232
02-28-2015, 13:52
Ако трябваше да отговоря преди половин година ,щях да пиша и да убеждавам всичко живо ,как има приятелство между момче и момиче ии колко невероятно е то ,сега мисленето ми се крепи на съвсем различна основа :D :D Харесва ми как си спиш на хората в къщите :D

NomNomNom
02-28-2015, 18:44
10лв че ще се таковат до 3 месеца

SHPAIdURmeN
02-28-2015, 19:18
10лв че ще се таковат до 3 месеца
Ха,
25лв. до 2 месеца !

Summer Fresh
02-28-2015, 19:58
Ха,
25лв. до 2 месеца !

95лв. че гаджето й ги хваща след 2 дни в леглото с "най-добрия й приятел", а обяснението ще е - "Не е каквото си мислиш, ние сме само приятели"!
Няма такова приятелство!

NomNomNom
03-06-2015, 12:16
Пействам новопоявила се тема, за справка :lol:


Здравейте,снощи направих огромна грешка.Бях на заведение с най-добрия ми приятел и цялата компания,винаги съм си го прегръщала и съм го държала за ръка и близо до себе си,но снощи когато правех това ми беше повече от приятно.Дори не бях пила алкохол,бях напълно трезвена и постоянно го докосвах,и го притисках към себе си,говорех му глупости на ухото,но той си мислеше,че се бъзикам.Много често оставам да спя в тях,защото той живее сам в центъра и ми е по-удобно да остана при него,отколкото да си хващам такси и да се прибирам сама.Цялата вечер не спирах да му казвам,колко искам да се прибираме вече и да си лягаме,той само ми се смееше,но в крайна сметка го убедих да не ходим на дискотека,а да се приберем.Не знам какво ми стана,никога не съм гледала на него по този начин,когато се прибрахме той каза,че много му се спи и щял да си ляга.Казах му,че ще спя при него защото не искам сама на дивана и когато легнах при него,се опитах да го целуна,а той се отдръпна,първо ми отказа,но след това не естествено.Отначало почти не смееше да ме докосва,виждах че е притеснен и объркан.Правих един от най-добрия секс в живота си,отново и отново,след това той просто се обърна и заспа,дори не ме целуна..сутринта излезе за лекции и не ми е звънял повече.Побърквам се,дали съсипах приятелството ни?? Не знам какво да правя,като го видя,какво да му кажа?

obicham69
03-06-2015, 12:25
приятелство е възможно, само ако не се привличате иначе е въпрос на време ...

heartshapedbox
03-06-2015, 12:33
Аз пък вярвам в приятелството между момче и момиче. Някакво моментно привличане все може да се появи по някое време, но това не значи, че трябва да му се поддаваме.

ForzaFelipe
03-06-2015, 13:43
Възможно е приятелство между момиче и момче, но е невъзможно да не се появи момент в който един от двамата да не изпита някакви чувства особено ако той в момента няма половинка, но особено ако е при момчето е период който може бързо да премине и да не е нещо сериозно, защото няма какво да се лъжем...момчетата често изпитваме чувства към момичета който покажат поне малко близост към нас. Аз мога да кажа, че имам приятелка с която сме спали на едно легло и не се е случвало да ни скимне нещо друго освен да имаме чисто приятелство. Зависи от хората. Аз лично не знам как ще реагирам ако приятелката ми ми каже, че ще спи при най-добрия си приятел, без да го познавам поне малко, защото има и много момчета който се правят на приятели и само чакат удобен момент. Все пак ако и имам доверие и го познавам поне малко...няма да го мисля толкова много.

Niakoitam
03-06-2015, 14:22
love_the_way_you_lie някога и двама мои съученици си пращаха картички,прегръщаха си,казваха си че се обичали,спяха в едно легло по екскурзии,забавляваха се заедно даже и бая време след като тя си беше хванала гадже,настоящият и вече мъж,мажеше я с крем против изгаряне и т.н. Казваше след време че с мъжа и(когато още не и беше мъж) вече не е любов,а просто е останало привързаността.И когато на последната екскурзия на бала ни пак спяха в едно легло и той и призна чувствата си последва скандал,за който никой не разбра,но впоследствие пред мен и две други момичета тя сама го разгласи.И имаше неща от сорта на: "Колко гадни са някои мъже.Ти ги мислиш за приятели,а те други планове си правят как да ти се намъкнат в леглото" и т.н.Че даже и на мъжа си беше казала и после с въпросният съученик бая време се бяха гледали на кръв.
Та сама си прави изводите.

LadyTerrible добре е да знаеш също,че някой хора поради една или друга причина биха приели да бъдат просто приятели с даден човек отколкото да го загубят безвъзвратно.

tori не смяташ ли,че понякога така нараченето използване на гаджето като кошче за душевни отпадъци може би би ви сближило дори в повече ако попаднеш на точния човек?

tori
03-06-2015, 14:53
tori не смяташ ли,че понякога така нараченето използване на гаджето като кошче за душевни отпадъци може би би ви сближило дори в повече ако попаднеш на точния човек?
Ами по-скоро не. Не знам, не мисля, че тва да си лея кривотията пред него, би ни сближило. Даже по-скоро според мен поне, точно това може да отблъсне човек далече-далече от мен. Едно е да си споделяш разни работки, които са ти направили впечатление или искаш другия да изкоментира, съвсем друго - да го натоварваш с глупости. Аз лично съм с някого, защото ми е кеф с него, не за да бъда натоварвана или да го натоварвам с нещо. Отделно дето не е здравословно да споделяш всичко с човека до теб, защото не всичко го засяга и не всичко е окей да се знае.

Niakoitam
03-06-2015, 15:42
Ами по-скоро не. Не знам, не мисля, че тва да си лея кривотията пред него, би ни сближило. Даже по-скоро според мен поне, точно това може да отблъсне човек далече-далече от мен. Едно е да си споделяш разни работки, които са ти направили впечатление или искаш другия да изкоментира, съвсем друго - да го натоварваш с глупости. Аз лично съм с някого, защото ми е кеф с него, не за да бъда натоварвана или да го натоварвам с нещо. Отделно дето не е здравословно да споделяш всичко с човека до теб, защото не всичко го засяга и не всичко е окей да се знае.

Ще се отклоня от темата малко,за което се извинявам.В предаването Съдби на кръстопът имаше един епизод дето една двойка се оженили,но 4 години не можели да имат деца.След това жената забременява,но с времето започва да се държи гадно с мъжа си и да не му казва истинската причина,а да си измисля други,започва да го лъже,че е на работа,а не е,ходи при някакво бившо гадже и се оказва впоследствие,че имала 16 годишна дъщеря от него дето заради майка и изпратили в сиропиталище,но то си намерило родители,които през този период го отвели в чужбина.Впоследствие се върнаха в България,но чак след като с мъжа и бяха живяли 4 години заедно.Та според теб това може ли да се нарече несподеляне за да не го поставиш в ролята на "душевно кошче за отпадъци" като така и така детето е някъде в чужбина и правилно ли е премълчаването му пред мъжа и или не според теб,защото всеки може да сложи в графата "ненужна информация за кошче за душевни отпадъци" много неща взависимост от разбиранията си? Не ми се карай,че леко отклонявам темата. :D

tori
03-06-2015, 15:55
Чакай сега, говорим за дребни неща, които наистина натоварват. Хич, ама хич не ми дреме, примерно, за тва каква програма било трябвало да напише за курсовата си по програмиране. И на какви езици трябва да е. Особено много не ме вълнува и как точно стават работите покрай тая програма, щото въобще не ми е работа. Както, примерно, аз не му разказвам кого и къде съм видяла, какво е правил, какви отношения имам с него и разни е такива. Тва е някой наистина да ти е кошче за душевни отпадъци. Не говорим за скрито дете - тва не е нещо, което бих или трябва да премълча.
Сравняваш ми две тотално различни неща, както е казал народа „Нерде Ямбол, нерде Станбул.“

Niakoitam
03-06-2015, 16:11
Чакай сега, говорим за дребни неща, които наистина натоварват. Хич, ама хич не ми дреме, примерно, за тва каква програма било трябвало да напише за курсовата си по програмиране. И на какви езици трябва да е. Особено много не ме вълнува и как точно стават работите покрай тая програма, щото въобще не ми е работа. Както, примерно, аз не му разказвам кого и къде съм видяла, какво е правил, какви отношения имам с него и разни е такива. Тва е някой наистина да ти е кошче за душевни отпадъци. Не говорим за скрито дете - тва не е нещо, което бих или трябва да премълча.
Сравняваш ми две тотално различни неща, както е казал народа „Нерде Ямбол, нерде Станбул.“

На мен пък лично биха ми били интересни такива въпроси и отговори и смятам,че сплотяват страшно много едни любовни отношения на хора,които се интересуват един от друг.:)