PDA

View Full Version : утре в 13 30



haritov
02-26-2015, 20:57
батко ви отива войник повикаха го

време е за мобилизация

момчета над 18г не се плашете ако получите повиквателна

skate
02-26-2015, 20:58
4

DarkTemplar
02-26-2015, 21:08
Давай Волене, ние сме с тебе.

pe6oskeiborda
02-26-2015, 21:34
браво ве мъж!
добре че ни каза иначе нямахме да знаем какъв мъж си
чест е за нас да знаем това :)

Ivaaaaa
02-26-2015, 21:58
a edin chas po-kysno e myjkata shtafeta 4x10km vyv falun <3

LoadRunner
02-26-2015, 22:01
Ти ще стигнеш до прегледите и ще върнат бе, не се хвали предварително :D

pe6oskeiborda
02-27-2015, 01:14
иначе сериозно ти бил ли си преди на подобни тренировки или викат всеки
задължават ли те да присъстваш? имаш ли опция да откажеш

haritov
02-27-2015, 05:59
иначе сериозно ти бил ли си преди на подобни тренировки или викат всеки
задължават ли те да присъстваш? имаш ли опция да откажеш
кви тренировки бре момче :D

какво отказване ?

TheDeath
02-27-2015, 07:17
Аз съм силно за връщане на казармата, даже ми се струва силно наложително въвеждането на казарма и за жени, като гледам те масово дори не знаят как да си обуят бельо! Да не говорим за оправяне на легло и разни други дребни ежедневни неща

haritov
02-27-2015, 07:30
Аз съм силно за връщане на казармата, даже ми се струва силно наложително въвеждането на казарма и за жени, като гледам те масово дори не знаят как да си обуят бельо! Да не говорим за оправяне на легло и разни други дребни ежедневни неща
я ми кажи устройство на армията и какво прави тя

TheDeath
02-27-2015, 08:01
Сериозно ли ме питаш? Коя от многочасовите лекции дръпнати от 3 поколения мъже в семейството ми относно казармата или армията искаш да преразкажа!? И говорим за казарма, каквато беше до преди няколко години или за армията, каквато е в момента!?
Гугъл ит, ако нямаш вманиачени военни в семейството, на мен едва ли да ми хванеш вяра, няма за какво да се хабя :)

haritov
02-27-2015, 08:11
Сериозно ли ме питаш? Коя от многочасовите лекции дръпнати от 3 поколения мъже в семейството ми относно казармата или армията искаш да преразкажа!? И говорим за казарма, каквато беше до преди няколко години или за армията, каквато е в момента!?
Гугъл ит, ако нямаш вманиачени военни в семейството, на мен едва ли да ми хванеш вяра, няма за какво да се хабя :)

и преди и сега имат едно и също устройство и вършат едни и същи неща

но нека да задам въпроса по друг начин от какво се състои една армия

an7raks
02-27-2015, 08:20
и преди и сега вършат едни и същи неща

Абе, зависи за колко преди става въпрос... Щото според мен няма БЪЛГАРСКАТА армия да ходи да се бие на другия край на света, защитавайки изцяло чужди интереси. Това е било и докато сме се навеждали на братушките, де, заради това питам колко преди...

TheDeath
02-27-2015, 08:24
и преди и сега имат едно и също устройство и вършат едни и същи неща

но нека да задам въпроса по друг начин от какво се състои една армия

Aз говоря за казарма, ти говориш за армия, да вземем да говорим на един език ли.....?

yakuza_
02-27-2015, 08:30
Да я връщат в стария вариант -не, мерси. Достатъчно съм се наслушал от селските тарикати, как това им е постижението на живота.
За 2-3 месеца, да запълнят времето между даскало и уни след 12-ти клас, по-добре.

haritov
02-27-2015, 09:01
Aз говоря за казарма, ти говориш за армия, да вземем да говорим на един език ли.....?

не ми пука за какво говориш зададох ти конкретен въпрос

haritov
02-27-2015, 09:02
Абе, зависи за колко преди става въпрос... Щото според мен няма БЪЛГАРСКАТА армия да ходи да се бие на другия край на света, защитавайки изцяло чужди интереси. Това е било и докато сме се навеждали на братушките, де, заради това питам колко преди...

къде ходят е друг въпрос ще опростя още въпроса си (нека ти напомня че всички сме част от армията включително и казармата)

какво правят войниците в армията докато са на работа

an7raks
02-27-2015, 10:41
Основният въпрос е къде ходят и за какво ходят... Тези хора се издържат от данъкоплатците и, ако не защитават националния интерес, то те са излишни.

yakuza_
02-27-2015, 10:56
има един лаф - който не става за нищо, става военен или таксиджия

an7raks
02-27-2015, 11:27
Не, изобщо не омаловажавам армията като цяло... Дори смятам, че е срамно една страна да няма армия. Най-малкото, никой не сяда на сериозни преговори по важни въпроси със страна, която може да бъде превзета и от маймуни на коне. Просто това нашето не е българска армия, а НАТО-вски наемници, които не намирам причина да уважавам по какъвто и да било начин. Те не отиват за някаква кауза, а убиват, за да си приберат заплатката. Убиват/поне за мен/ невинни хора и резултатът се видя в Бургас с гръмналите чифути, на които служат.

defender
02-27-2015, 11:56
Те не отиват за някаква кауза, а убиват, за да си приберат заплатката. Убиват/поне за мен/ невинни хора

то ако се замисли човек излиза, че почти няма разлика с уличния престъпник, дето обира или убива хора за да им вземе парите, а и за него тва си един вид заплатката.

VinDiesel
02-27-2015, 12:06
Сериозно ли те викат????

Auriss
02-27-2015, 12:35
Просто това нашето не е българска армия, а НАТО-вски наемници, които не намирам причина да уважавам по какъвто и да било начин.

http://en.wikipedia.org/wiki/Yugoslav_Wars


https://jackholesrealm.files.wordpress.com/2012/04/srebrenica-massacre-srebrenica-genocide-bosnian-genocide-kamenica-budak-mass-grave-exhumations-exhibit-21.jpg


http://en.wikipedia.org/wiki/NATO_Operations


то ако се замисли човек излиза, че почти няма разлика с уличния престъпник, дето обира или убива хора за да им вземе парите, а и за него тва си един вид заплатката.

хубавото на хора като Дифендъра е, че са добър ориентир да си свериш моралния компас.
Ако сте на едно мнение по някакъв въпрос, най-вероятно трябва да си преосмислиш позицията

Auriss
02-27-2015, 12:35
аз впрочем така и не разбрах Харитов къде го викат.

Да пази границата с Турция ?

defender
02-27-2015, 12:40
че са добър ориентир да си свериш моралния компас.


и какъв е моралния компас, а да не би да се окаже, че не си ме разбрал правилно

defender
02-27-2015, 12:49
ето го моралния компас:
"истина ви казвам: доколкото сте сторили това на едно от тия най-малките (слабите и бедните), Мене сте го сторили" (Мат. 25)


дай сега да видим твоя невероятен компас, чакам да бъда ауристично изумен

an7raks
02-27-2015, 12:52
Аурис, не съм сигурен дали съм те разбрал правилно, но ако се опитваш да изкараш която и да е война като акт на хуманност, недей! ;)
Още по-малко война, водена на хиляди километри от домът ти с хора, които изобщо не те засягат.

Auriss
02-27-2015, 12:58
Аурис, не съм сигурен дали съм те разбрал правилно, но ако се опитваш да изкараш която и да е война като акт на хуманност, недей! ;)
Още по-малко война, водена на хиляди километри от домът ти с хора, които изобщо не те засягат.

ми тя и руско-турската влиза в тая дефиниция и е водена по същите причини, поради които САЩ си вре носа в близкия изток

едит; впрочем пуснах линковете, защото се надявах да ги погледнеш и да видиш, че НАТО никъде не е 'нападало'. САЩ ги вършат тези неща.

defender
02-27-2015, 13:05
само, че Русия освобождава поробен народ, борещ се за свобода (Априлско въстание).

каузата е освободителна (и освобождавания народ го желае).
защо след зверствата при потушаване на Априлското въстание някоя друга велика сила не си е мръднала пръста.

an7raks
02-27-2015, 13:09
ми тя и руско-турската влиза в тая дефиниция и е водена по същите причини, поради които САЩ си вре носа в близкия изток

едит; впрочем пуснах линковете, защото се надявах да ги погледнеш и да видиш, че НАТО никъде не е 'нападало'. САЩ ги вършат тези неща.

Да, руско-турската е водена по същите причини, няма спор... Много е наивно да се смята, че братушките след 500 години и не знам колко техни си лични войни с Османската империя просто са решили да ни освободят най-безкористно...

Може и така да е, но тогава какво търсят нашите хора там?

an7raks
02-27-2015, 13:10
само, че Русия освобождава поробен народ, борещ се за свобода (Априлско въстание).

каузата е освободителна (и освобождавания народ го желае).
защо след зверствата при потушаване на Априлското въстание някоя друга велика сила не си е мръднала пръста.

Поправям се, дебилно е да се смята, че руснаците са ни освободили само от любов към нас...

defender
02-27-2015, 13:13
ми тогава българите, като им е било толкова добре, е трябвало да създадат опълчение и да се бият на страна на турците, а не на руснаците,

ПП: разбира се, че не е било само от любов, но дори и да са имали интереси то при това те освобождават народ от иго, за която кауза самия народ се е борел преди идване на руснаците.

Auriss
02-27-2015, 13:15
Може и така да е, но тогава какво търсят нашите хора там?
ми плащат им, бе, брат. Солидно при т'ва.
Да си трошат главите - за тяхна сметка си е.

an7raks
02-27-2015, 13:17
ми плащат им, бе, брат. Солидно при т'ва.
Да си трошат главите - за тяхна сметка си е.
Ето, че си дойдохме на думата... Обикновени наемни убийци. :)

Auriss
02-27-2015, 13:24
ми тогава българите, като им е било толкова добре, е трябвало да създадат опълчение и да се бият на страна на турците, а не на руснаците,

ПП: разбира се, че не е било само от любов, но дори и да са имали интереси то при това те освобождават народ от иго, за която кауза самия народ се е борел преди идване на руснаците.
http://www.extremecentrepoint.com/archives/335
http://bezlogo.com/2011/04/%D0%B2%D1%81%D1%8F%D0%BA%D0%BE-%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D 0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B5-%D1%81%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%82-%D0%B7%D0%B0.html



Захари Стоянов, който казва: "Да бъде проклета оная минута, когато е стъпил руски крак в нашата земя, когато се е произнесла за първи път думата освободителка и покровителка!"[5]

http://e-vestnik.bg/11197




Поклон върху праха на великий български мъченик, че в днешните времена можем да си послужим с неговото име. Като народ ние можем да се гордеем, че всичките ни народни деятели и патриоти: Г.Раковски, Л.Каравелов, В.Левски, Хр. Ботйов, А.Кънчев, П.Волов, Г.Бенковски и пр., са били против официална Русия. Никога те не са апелирали към нея, защото са знаели, че нейний камшик повече боли от турския…


Достоевски :

Лично съм го чел и мога дори да посоча къде съм го чел; та с така изградена представа за българите ние тръгнахме от бреговете на Фниския залив и на всички руски реки да проливаме кръвта си за тях – поробените и изтерзаните, и изведнъж видяхме китните български къщички с градинки около тях, цветя,' плодове, добитък, обработена земя, която богато се отблагодарява за грижите, и като връх на всичкото по три православни църкви на всяка джамия — и ще се бием за вярата на поробените! „Как смеят!" — кипнаха мигновено оскърбените сърца на някои освободители, лицата им пламнаха от обида. „Ами ние сме дошли да ги спасяваме, значи те трябва да ни посрещат едва ли не на колене. Да, ама те не коленичат, те ни гледат накриво, даже май не ни се и радват! Не ни се радват на нас! Вярно е, посрещат ни с хляб и сол, ама гледат накриво, накриво!..."

defender
02-27-2015, 13:32
Факт е, че благодарение на Русия, България става независима държава, а какви били руснаците, че имали и други интереси, че дали били лоши или добри, изостанали или не, тва е съвсем друг въпрос.

да бяха дошли англичаните или Австро-Унгария да ни помогнат да се освободим и за техен интерес, ама нанайси

Auriss
02-27-2015, 13:38
http://en.wikipedia.org/wiki/Eastern_Question


Mehmet Ali

Just as the Greek Revolt was coming to an end, a conflict broke out in the Ottoman Empire between the Sultan and his nominal viceroy in Egypt, Mehmet Ali. The modern and well trained Egyptians looked as though they could conquer the entire empire. The Tsar of Russia, in keeping with his policy of reducing the Ottoman Sultan to a petty vassal, offered to form an alliance with the Sultan.


Russian intervention led the Sultan to negotiate a peace with Mehmet Ali in 1833, but war broke out once again in 1839.[11]


В превод за такива като теб - Русия ПОДДЪРЖА османската власт на Балканите. Капиш ?

defender
02-27-2015, 13:43
а западните велики сили поддържат Турция при освободителната война.

че кво ми е на мене, ся заяждаш ли се.


ПП: то е ясно че Русия и Турция са имали някакви взаимоотношения в тия 500 години, все пак това са били двете империи в тоя регион.

Auriss
02-27-2015, 13:50
The leader of the British opposition, William Ewart Gladstone, wrote a booklet denouncing what he called "the Bulgarian Horrors", and calling upon Britain to withdraw its support for Turkey. "I entreat my countrymen", he wrote, "upon whom far more than upon any other people in Europe it depends, to require and to insist that our government, which has been working in one direction, shall work in the other, and shall apply all its vigor to concur with the states of Europe in obtaining the extinction of the Turkish executive power in Bulgaria. Let the Turks now carry away their abuses in the only possible manner, namely, by carrying off themselves...."[28][29]


rominent Europeans, including Charles Darwin, Oscar Wilde, Victor Hugo, and Giuseppe Garibaldi, spoke against the Turkish behavior in Bulgaria. When the war with Russia started in 1877, the Turkish Government asked Britain for help, but the British government refused, citing public outrage caused by the Bulgarian massacres as the reason.

The April uprising was a failure as a revolution, but due to publicity that was given to the reprisals that followed, it led directly to European demands for reform of the Ottoman Empire, and the Russo-Turkish War, which ended in Turkish defeat, and the signing of the Treaty of San Stefano in March 1878, followed in July that year by the Treaty of Berlin. It thus ultimately achieved its original purpose, the liberation of Bulgaria from the Ottoman Empire.
ok

defender
02-27-2015, 14:05
"Османското правителство отхвърля Лондонския протокол на Великите сили с предложения за реформи в Османската империя. В отговор на 12/24 април 1877 г., с издаден в Кишинев Манифест на император Александър II, Русия обявява война на Османската империя."

ПП: само с протоколи за реформи на Великите сили не става, трябва и дела.

defender
02-27-2015, 14:12
"За участие във войната са привлечени Румъния, Сърбия и Черна гора. "

някоя друга държава желаеща за привличане, (може би Англия, поне с някое военно подразделение или поне хуманитарна помощ),................. май, нЕма друг, остават все православни държави.

Aeternal
02-27-2015, 14:35
"За участие във войната са привлечени Румъния, Сърбия и Черна гора. "

някоя друга държава желаеща за привличане, (може би Англия, поне с някое военно подразделение или поне хуманитарна помощ),................. май, нЕма друг, остават все православни държави.

Англия е против разширение на руското влияние, логично е да е против. И въпреки това се съгласява с войната.

defender
02-27-2015, 14:47
ами като е против руското влияние, да беше дошла тя с 200 000 войника, нямам против и Англия да са ни освободили.

ама са да отричаме историята и приноса на Русия, щото видиш ли били по-изостанали от Англия и щото на Ауриса не му харесвали щото били го гледали страшно по улиците, ми е малко смешно.

an7raks
02-27-2015, 15:15
Факт е, че благодарение на Русия, България става независима държава, а какви били руснаците, че имали и други интереси, че дали били лоши или добри, изостанали или не, тва е съвсем друг въпрос.

да бяха дошли англичаните или Австро-Унгария да ни помогнат да се освободим и за техен интерес, ама нанайси
Никой не отрича, че благодарение на тях съществуваме като страна... Отричаме пропагандата, че са го направили от братска обич...

И едно име: Янош Хуняди.

defender
02-27-2015, 15:22
Цитат: "че хиляди руски воини са дали живота си, за да може българите да разберат какво е свобода и независимост след 500 от най-мрачните и тежки години в българската история? Не говоря за плановете, които руските управници по онова време са имали, а за обикновения войник, комуто е казвано, че трябва да изостави болната си майка, умиращия си баща и бременната си жена, за да спасява "братския народ".
http://bulgarski.pogled.info/news/62729/Osvobozhdenieto-ot-tursko-robstvo-bilo-PR-proekt-na-Rusiya-v-Balgariya

ПП: тогава е нямало платена армии от наемници за заплата, а армията е била от обикновени хора.

ReguL
02-27-2015, 15:23
никой не сяда на сериозни преговори по важни въпроси със страна, която може да бъде превзета и от маймуни на коне.

http://hushcomics.files.wordpress.com/2014/07/dawn-of-the-planet-of-the-apes.jpg?w=680&h=465
?

an7raks
02-27-2015, 15:34
^ахахахахахах, точно! :lol:

pe6oskeiborda
02-27-2015, 15:44
и кво сега викат хора които не са ходили на казарма и не им дават право да отсъстват?
пф баси тъпото аз май ще ходя в друга държава

pe6oskeiborda
02-27-2015, 15:47
кви тренировки бре момче :D
питам дали си доброволец или си ходил на казармата
или просто са те викнали щото викат всички


Аз съм силно за връщане на казармата, даже ми се струва силно наложително въвеждането на казарма и за жени, като гледам те масово дори не знаят как да си обуят бельо! Да не говорим за оправяне на легло и разни други дребни ежедневни неща
много ми излагаш ника много си проста :x
трябва админите да те преименуват на нещо което ти подхожда повече
например ВраждебнатаСтанка

EinGutesKind
02-27-2015, 16:14
^ Доброволец е, ходи и по някви възстановки :lol: Говореше се, че викат хора, които са ходили в казарма, но за статистика - разпитват за промяна на работа, адрес и т.н. и дали могат да са запас, не мобилизация. Няма как да викат всички, особено без да са минали военно обучение. Самият министър многократно е заявявал, че няма да участваме във война и не е издавал заповеди за мобилизация.

pe6oskeiborda
02-27-2015, 16:16
благодаря Наско :)

anonymous908491
02-27-2015, 18:18
Да я връщат в стария вариант -не, мерси. Достатъчно съм се наслушал от селските тарикати, как това им е постижението на живота.
За 2-3 месеца, да запълнят времето между даскало и уни след 12-ти клас, по-добре.

За 2-3 месеца трудно ще превърнат умрели путки като вас в мъже, но 2 месеца без педикюр и епилиране, ще ви се сторят година.

haritov
02-27-2015, 19:35
никъде не ме викат реших да пусна мухата и да ви гледам сеира


реакцията на Пешо най-ме изкефи пича реши да напуска страната :D

anonymous908491
02-27-2015, 19:41
Те нали са умрели за теб, или са наясно, че викнат ли мен, ще поема към парламента.
Веднъж не са ме викали запас, а ме водят от тия с многото екстри, демек езици, каквито им трябват.

pe6oskeiborda
02-27-2015, 21:18
никъде не ме викат реших да пусна мухата и да ви гледам сеира


реакцията на Пешо най-ме изкефи пича реши да напуска страната :D
ей тъпак знаеш ли как ме изплаши ве :x:x:x за малко да кажа и на дядо ми

Auriss
02-28-2015, 04:01
:Д:Д:Д