PDA

View Full Version : Някой да е взимал сомни екс ?



Mariqn_Goergiev
02-27-2015, 14:27
Имам проблеми със съня, и трудно заспивам. Това е и проблема ми да се успивам за даскало и вече станаха 50 отсъствия.. Добер ,че господина разбран и ги извинява както и да е.

Ходих на доктор казаха ,че е от преумора ... Не съм от онези маняци до 1-2 на компютрите, най-много до 22:00.

Какво ли не опитах .. Изписаха ми хомеопатични Седатиф за нервите, не помогнаха. Реших да прибегна към сомни ЕКС но тъй като нямам 18 години и във листовката на лекарството пише само да се пази от МАЛКИ деца не знам да не стане нещо ... Искам да ви попитам вие взимали ли сте някакви лекарства за съня и най-вече Сомни ЕКС ? Ако да, то някакви странични ефекти, колко часа действа, предизвиква ли зависимост и ще ми пречи ли някак когато съм в на училище? :).

VinDiesel
02-27-2015, 16:19
А пробвал ли си да спиш по 4-5-6 часа???
Тогава как се чувстваш?

Mariqn_Goergiev
02-27-2015, 20:37
Невъзможно е. Спа дълбоко дори да си наглася алармата за 1-2 часа по рано не я чувам даже понякога несъзнателно изключвам телефона и пак заспивам. После се чудя кой е изключил телефона ми ...

VinDiesel
02-28-2015, 01:30
А какво те преумаря?

Mariqn_Goergiev
02-28-2015, 08:21
Лично аз не се чувствам преуморен. Даже си ми е супер. Между другото ходя на уроци по английски но те са колкото един учебен част 4 пъти в седмицата не е кой знае какво.

Просто когато легна, не мога да заспя лягам във 22:00 - заспивам във 02:00 ще и по късно .... Не знам на какво се дължи това , взимам телефона да играя да ми се изморят очите ,че да заспа по лесно не става.. Усилвам яркостта пак не става ..

galen_plamen
03-01-2015, 13:28
Сомни екс е естествен хормон -заместител на човешкия хормон на съня мелатонин. Пише, че няма остатъчна сънливост през деня и странични ефекти, няма зависимост, защото това не е лекарство, а хормон. Но трябва да се знае точно каква доза да се вземе.
.
Към часовете за заспиване се привиква и ако преди си стоял до късно, мозъкът свиква и така продължава.
Но ако имаш някакви физически натоварвания или работа - ще заспиш.

Dagichka
03-01-2015, 14:45
удари един чай с ром/мляко с ром/някъв алкохол вечерта и ще заспиш като бебе :д

Mariqn_Goergiev
03-02-2015, 19:41
ако преди си стоял до късно, мозъкът свиква и така продължава.

Лятото винаги стоя до късно и разцъквам с приятели. И до късно имам предвид до 4-5 сутринта... Но това е само лятото...

Mariqn_Goergiev
03-02-2015, 19:43
удари един чай с ром/мляко с ром/някъв алкохол вечерта и ще заспиш като бебе :д

Не пия алкохол :). И ако на вас млякото помага, на мен само ми се допикава от него преди лягане :D.