PDA

View Full Version : Логопедия



predator000
02-28-2015, 14:58
Здравейте, искам да попитам какво мислите за специалността Логопедия и дали тази специалност има реализация. Стана ми интересно, тъй като предметите които се изучавам са много интересни, има също и предмети свързани с биологията, която ми е безкрайно интересна. Интересува ме дали след като се завърши обаче ще има някаква реализация.
Ще се радвам да прочета мненията Ви!!! :)))

marilyn
03-02-2015, 12:27
Според мен, това е много трудна и отговорна професия. Логопедия се влиза много лесно, предполагам и лесно се завършва, но трябва да си помислиш дали наистина искаш да се занимаваш с това. Вероятно има реализация, защото има и куп хора с говорни дефекти. Трябва да си помислиш дали имаш желанието да се занимаваш основно с деца. Това хич не е лесно, изисква се много търпение. Личното ми мнение е, че това да общуваш с деца е нещо като дарба, просто не всеки го може.

Иначе нямам си идея какви заплати г/д взимат логопедите.

galen_plamen
03-02-2015, 12:55
Интересно е,че те интересува, нека да има студенти по всички специалности, повечето избират едни и същи и после нямат реализация.
А желаещите да станат логопеди едва ли са много и би трябвало да има реализация.
Логопедите мисля, че не са обвързани с болниците.
Има ги като частни, в някои специализирани центрове , училища.
За логопед ученикът трябва да има хубава дикция , правилен говор, отличен български език .Има връзка и с неврологията.