PDA

View Full Version : Диета ?



Elizabet333
02-28-2015, 21:33
Здравейте. На 16 съм,висока 1.75 и тежа около 65 килограма. Според плановете ми след 4 месеца трябва да отида на море,но се притеснявам от тялото ми. В момента не мога да започна фитнес,така че ви моля да ми предложите някаква диета и/или упражнения,които мога да правя вкъщи. Благодаря предварително!

NomNomNom
03-01-2015, 12:59
http://fitnesinstruktor.com/
Не съм пробвала нищо от тук, но гледам, че е попюлар мацката, има и диети, и упражнения.
Времето е много приятно последните дни, тичай навън.
Потърси в ютуб tae bo, zumba, (power) aerobics, според мен е полезно да си вземеш малки гирички също.

За диетата вероятно ти е ясно, че трябва да поемаш по-малко калории от колкото изразходваш. Потърси калкулатори в нета г/д колко калории трябва да приемаш, например - http://www.zdravoslovno.com/calculators/

Проверявай храните в магазина колко калории имат, докато ти стане навик и в един момент ги запомняш приблизително. Една табличка - http://spidersport.com/calories.php

Има и някои правила на хранене, например плодовете не са десерт, и желателно да се хапват самостоятелно.
Въглехидрати основно приемай рано през деня.
Ако искаш да отслабваш, е по-добре да ги приемаш калориите като протеин и мазнини ( ненаситени), и все пак да не изключваш напълно въглехидратите.

И важното е да не чувстваш глад, а да се чувстваш добре, от глада организмът ти прави shutdown на метаболизма и спираш да сваляш ( освен, ако не минеш на вода :д )

anonymous908491
03-01-2015, 13:08
Има и някои правила на хранене, например плодовете не са десерт, и желателно да се хапват самостоятелно.


https://www.youtube.com/watch?v=oE8qhT-MDC8

marilyn
03-02-2015, 12:15
Вкъщи можеш да правиш всякакви упражнения, стига да си мотивирана. А и вече времето се оправи, спокойно можеш да тичаш в парка. Намери си клипчета в нета, можеш да играеш зумба примерно. Друг вариант е да си вземеш малки гирички, те не са много скъпи, с тях можеш да правиш всякакви упражнения.

VinDiesel
03-02-2015, 14:00
Интересно ми е как всички се сещат за теглото си, когато остава малко време, за да влезнат в час....
Ако напишеш по колко пъти се храниш, колко вода пиеш и какво точно ядеш, може да ти дадеш по-добър отговор.

Elizabet333
03-11-2015, 11:52
Ако напишеш по колко пъти се храниш, колко вода пиеш и какво точно ядеш, може да ти дадеш по-добър отговор.

Ям по 3 пъти на ден, предимно плодове, не ям сладко и много хляб, пия по 2-3 литра вода.

Rakshy
03-12-2015, 19:35
3те хранения с ябълки са юслес. ЯЖ ХРАНА

VinDiesel
03-12-2015, 19:41
3те хранения с ябълки са юслес. ЯЖ ХРАНА

Добре че не познаваш Диана моркова!

Rakshy
03-12-2015, 22:39
Добре че не познаваш Диана моркова!

Не знам коя е Диана, ама ми е омръзнало от хора без никакъв common sense... Няколко съученички правят 90 дневната и е най-жалкото нещо, което съм виждал. Тук също е пълно с хора с невероятни хранителни режими.

Преди някво късо време от някви хиляди години хората са убивали мамути. Преследвали са ги с километри и са успявали да ги убият. Хората сме хищници. Трябва ни храна/енергия => месо, мазнини, въглехидрати някакви. Защо се отклонявате от природата си!? Как с 3 хранения състоящи се от плодове ще си човек?! Аре ок да имаш плодове в менюто, да имаш ядки, това е чудесно, но да ядеш само това... Пха

Rakshy
03-12-2015, 22:41
Да, има много популярна диета - Paleo diet. И мисля, че е интересна и трябва да се пробва, но не мисля че твоето може да се категоризира към нея.

bubaduc
03-13-2015, 05:56
била съм на Палео, всъщност и в момента ги обединявам и съм на Пеган, но от Палео отслабнах , но да знаеш, че тренирах 5 пъти в седмицата

VinDiesel
03-13-2015, 06:02
Не знам коя е Диана



Ами тя е на диета:
Закуска: 1 морков
Обяд: 1 морков
Вечеря: познай? :D

Rakshy
03-13-2015, 07:41
Ами тя е на диета:
Закуска: 1 морков
Обяд: 1 морков
Вечеря: познай? :D

*барабани* ...1 морков? :O

http://reactiongifs.me/wp-content/uploads/2013/09/enough-internet-Dean-Winchester-supernatural.gif

Rakshy
03-13-2015, 07:42
била съм на Палео, всъщност и в момента ги обединявам и съм на Пеган, но от Палео отслабнах , но да знаеш, че тренирах 5 пъти в седмицата

Пеган? Т'ва грешно написан "веган" ли е, или няква нова тъпотия?

bubaduc
03-13-2015, 08:00
нова простотия е :D хахаха

Ето и някои правила на новата супер диета "Пеган":

1. Акцентът пада върху храни с нисък гликемичен товар. С други думи, изберете храни, които са с ниско съдържание на захар и рафинирани въглехидрати, и хапвайте органични храни като плодове, ядки, бобови култури, и пийте чайове.

2. Напълнете чинията си с зеленчуци. И колкото по-цветни са те, толкова по-добре. Това означава, че съдържат повече фитонутриенти.

3. Яжте правилните мазнини. Стойте далеч от повечето растителни масла като рапица, слънчогледово, царевично, и особено соево масло - те са силно преработени и с високо съдържание на възпалителни омега-6 мазнини. Вместо това се фокусирайте върху омега-3 мастните киселини, които се съдържат в зехтина, ядките, кокоса, авокадото.

4. Използвайте месото като гарнитура. Палео диетата дава главна роля на месото, докато веганите го избягват напълно.Вместо месо, смело можете да залагате на тиква, сладки картофи, или черен ориз.

5. Изберете месо от храни, които са се хранили предимно с треви. Хранено с трева, говеждото има по-малко холестерол и съдържа омега-3 мастни киселини, витамини А и D. Можете да изберете и риба, но тя трябва да е богата на омега-3, като сардините или сьомгата, които имат по-ниски нива на живак.

6. Избягвайте млечните продукти. Тук е мястото, където двете диети изповядват това правило. Ако все пак не можете без млечни продукти, то си купувайте домашно козе или овче мляко и то рядко.

7. Когато става дума за глутена и дали трябва да хапваме поне пълнозърнести храни, то Хаймън препоръчва да ги избягваме, защото все пак повишават кръвната захар и могат да предизвикат автоимунитет.

8. Ограничавайте и бобовите растения. Въпреки че са добър източник на фибри, протеини и минерали, консумирайте не повече от 1 чаша на ден. Те могат да причинят проблеми с храносмилането, както и да увеличат кръвната захар при диабетиците.

9. Консумирайте захарни изделия само при (много) специални поводи. И все пак залагайте предимно на кленов сироп (за палачинките), мед и кокосова захар, които са правилните захари, но отново в малки количества.

10. Избягвайте ГМО-храните. Не консумирайте продукти, които съдържат пестициди, антибиотици, хормони и ГМО, казва Хаймън. Или по-просто казано, да съдържат различни добавки, консерванти, оцветители, или изкуствени подсладители.

накратно обединява Палео и веган, абе просто всеки се опитва да измисли някаква нова простотия

VinDiesel
03-13-2015, 08:09
Чак такива хранителни режими…
Преди малко изядох 6 вафли и 1 айран. :D
П.п.- на диета съм.

bubaduc
03-13-2015, 08:14
аз започнах с овесена каша с ленено семе и чиа и преди малко ядох омлет от извара, белтъци и един жълтък , излагаш се :D

VinDiesel
03-13-2015, 09:34
аз започнах с овесена каша с ленено семе и чиа и преди малко ядох омлет от извара, белтъци и един жълтък , излагаш се :D

Днес е денят, в който консумирам каквото и по колкото искам. :)

Rakshy
03-13-2015, 19:41
Чак такива хранителни режими…
Преди малко изядох 6 вафли и 1 айран. :D
П.п.- на диета съм.

Само нощната ми закуска е 2-3 кроасана :D :D Perma fatness


Т'ва е поредната американска новост, целяща да зариби малка група хора, от които да печели пари :D
Кво им е на омега 6? Защо ли имам странното чувство, че се уповават на bro информация..

Dagichka
03-13-2015, 19:47
айде само по-полека с това "Хората сме хищници. Трябва ни храна/енергия => месо" :)))
ето ти и доказателство (едно от многото) http://www.boredpanda.com/78-year-vegan-bodybuilder-jim-morris/

Rakshy
03-13-2015, 22:52
Butthurt cow(vegan) №1 has just arrived.

Кво значи едно от много доказателства? Какви са другите доказателства? Кво доказваш?
Доказваш, че някой може да живее на растения, well no shit Sherlock. Т'ва че можеш не значи, че трябва да го правиш.
Това, че можеш да си купиш херца, не значи че трябва да се бодеш.

Разбира се, че ще му е по-леко. На коя крава ѝ е тежко докато преживя трева? Кога ще се почувстваш жив след като си изял салата? Никога. Можеш да се почувстваш свеж (като маруля напръскана с вода от бабката на пазара), но нямаш прилив на енергия, няма го този хъс сякаш. Кой велик спортист е веган? Никой.
Тъй като беше скоро, ще дам пример с Ронда Роулси (Ronda Rousey), която в момента може да бъде наречена най-лошата жена на света. За да не те карам да гугълваш неща, които не те интересуват - ММА боец, която постави рекорда за най-бърза защита на титла, има огромен background в бойните изкуства. Та така, тя представлява жените като силни и способни (нали все за това се борите?) и много специалисти казват, че може да спука от бой едно 70% от UFC, мислиш ли че тя се храни веган? Нейното тяло е способно да чупи, удря, души, премята и какво ли още не. Мислиш ли, че ще може да го прави, ако по цял ден буха боб и зеле? Съмня'ам са.
Друг пример - силови атлети. Виж рекордьорите във всички дисциплини. Провери им диетите. Кой от тях приема растения и може да мести планини? Никой.
3ти пример - най-добрия плувец според много хора, включително и мен (други плувци могат да спорят, i don't give a f) - Фелпс. Дали би могъл да приеме 10000 калории, които са му нужни да захрани тялото си, за отвратително тежките тренировки, които е правил за да стане най-добрия?

Meat/carbs/fats = performance
Veggies = health
Simple as that. Смеси 2те и имаш добра диета.

Когато станеш на над 50, ок, бъди си веган, няма кво да постигаш вече. Но преди това, тва е най-тъпата прищявка, до която можеш да прибегнеш (изключвам хората, които не могат да приемат различни в-ва заради медицинските им състояния и непоносимости)

Rakshy
03-13-2015, 22:56
Не мога да отрека обаче, че много хора се чувстват много по-добре като са на зеленчуци. Това е може би защото месото и мазнините са доста по-трудни за смилане.

Въпреки това има проучвания, че към 70% от хората се чувстват много добре на диета със завишени количества протеин и мазнини за сметка на въглехидрати. => месо, малко салата, млечни продукти, но без тежки и гадни въглехидрати.
So yeah, numbers baby.

bubaduc
03-14-2015, 05:51
според мен хората се чувстват зле от месото, заради хормоните вътре в него