PDA

View Full Version : Нямям никакви приятели;(



katence2000
03-01-2015, 12:13
Здравейте, аз съм момиче на 14 години и моят проблем е малко странен, но бих искала ако някой е попадал в подобна ситуация да ми помогне. Никога не съм имала приятели освен в детската градина и по интернет от разни игри ..Когато станах 1 клас ме записаха в училище в което всички си дойдоха приятели от детската градина аз не познавах никого и 7 години бях най-голямата така да кажа "аутсайдерка". Най-редовно търпях подигравки без основателна причина, но родителите ми не искаха да ме преместят. Сега в 8 клас мислех, че всичко ще е по добре и ще си намеря приятели с които да мога да излизам но не... Родителите ми ме записаха в едно отвратително частно училище където сме 1 паралелка 10 ученици от които 5 сме момичета и останалите са някакви момичета със супер строгите родители които никъде не излизат и единственото нещо което ги вълнува е ученето дори фб нямат.. Не мога да се впища сред тях аз съм със среден успех 4 5 и те не ме харесват и ме избягват.. Чувствам се ужасно нямам 1 приятелка буквално с която да мога да изляза постоянно плача и се самонаранявам . Говорих с родителите ми и те казаха че евентуално в 9 клас ще ме преместят на друго място обаче не знам как ще издържа до тогава, а и вече останалите като са си на групички сприятелени може би няма да ме харесват и ще се получи същото като в старото ми училище.. Благодаря за отделеното време и моля ви дайте ми някакъв съвет ако може..

espada
03-01-2015, 12:19
Пиши на "denichka2000_mon" на лично съобщение. Може би ще си паснете перфектно с нея ако реши да ти помогне.

katence2000
03-01-2015, 13:01
Пиши на "denichka2000_mon" на лично съобщение. Може би ще си паснете перфектно с нея ако реши да ти помогне.

защо на нея?

fanton1
03-01-2015, 13:46
Защото и тя няма приятели ,а иска да има дори и да са виртуални . Според мен заради това ти спомена за нея . От къде си ? Нямаш ли някакви занимания с който да се разсейваш и от тях да намериш приятели с твойте интереси ? А тези момичета с който си няма те ли допирни точки ?

VinDiesel
03-01-2015, 13:50
Около теб няма ли хора на твоята възраст, говоря за мястото където живееш? Имаш ли комплекси относно външния си вид?
Защо не общуваш с хората?

RapExotic
03-01-2015, 15:56
Пиши на "denichka2000_mon" на лично съобщение. Може би ще си паснете перфектно с нея ако реши да ти помогне.

А да ти е хрумнало, че това е един и същ човек? :D

Сега по темата - Най-важното е да откриеш проблемът, заради който хората те отбягват. Трябва да го елиминираш преди да се преместиш, защото в противен случай ще си занесеш стария проблем в новия клас и всичко започва от начало. Хубаво е да намериш поне един приятел/приятелка, с които имате какво да си говорите и да те разбира. Това ще ти даде едно самочевствие и когато си в компания няма да се чувстваш излишна. Когато свикнеш да общуваш с един човек ще отпадне тази бариера, която си си изградила към останалите. Най-важното е този човек да е разбран и добронамерен, защото ако попаднеш на фалшив приятел, който да те изиграе ще се затвориш още повече в себе си и ще загубиш всякаква надежда за развитие. сега остава само въпроса "къде" да го намериш този приятел/ка.

espada
03-01-2015, 16:05
А да ти е хрумнало, че това е един и същ човек? :D

.

Точно затова й казах, каквото й казах. Вярвам, че е същото момиче. Само тя може да си помогне, никой друг. :)

katence2000
03-01-2015, 16:21
Защото и тя няма приятели ,а иска да има дори и да са виртуални . Според мен заради това ти спомена за нея . От къде си ? Нямаш ли някакви занимания с който да се разсейваш и от тях да намериш приятели с твойте интереси ? А тези момичета с който си няма те ли допирни точки ?
От София съм и единственото ми занимание е след даскало като си напиша домашнота до нас има един парк и ходя да бягам и поспортувам малко на уредите там :д.

VinDiesel
03-01-2015, 16:22
Е покрай спорта, няма ли други с които да обелиш една дума?

katence2000
03-01-2015, 16:23
Около теб няма ли хора на твоята възраст, говоря за мястото където живееш? Имаш ли комплекси относно външния си вид?
Защо не общуваш с хората?

Живея в един забутан квартал в блока ми има основно бабички и някакви с деца на по 5 6 не съм виждала хора на моята възраст :(

VinDiesel
03-01-2015, 16:26
Ем добре де, там в тоя парк на "уредите" няма ли и други като теб?

katence2000
03-01-2015, 16:30
А да ти е хрумнало, че това е един и същ човек? :D

Сега по темата - Най-важното е да откриеш проблемът, заради който хората те отбягват. Трябва да го елиминираш преди да се преместиш, защото в противен случай ще си занесеш стария проблем в новия клас и всичко започва от начало. Хубаво е да намериш поне един приятел/приятелка, с които имате какво да си говорите и да те разбира. Това ще ти даде едно самочевствие и когато си в компания няма да се чувстваш излишна. Когато свикнеш да общуваш с един човек ще отпадне тази бариера, която си си изградила към останалите. Най-важното е този човек да е разбран и добронамерен, защото ако попаднеш на фалшив приятел, който да те изиграе ще се затвориш още повече в себе си и ще загубиш всякаква надежда за развитие. сега остава само въпроса "къде" да го намериш този приятел/ка.

Не съм същият човек поразпоразрових се в форума и видях че има подобна тема но не знам как се пише лс че да пиша на това момиче :д. Ами като дете в детската имах много приятели бях от по отворените хора но всичко това се срина. След като почнаха в старото даскало подигравките и заяжданията и нямах 1 приятелка която да ме защити станах по чуствителна срамежлива и затворена. Има хора които по лесно общуват и се вписват но аз съм някаква кротка и просто не знам какво да говоря пред нови хора евентуално ако се преместя за да ги спечеля като приятели може би затова е така.

katence2000
03-01-2015, 16:34
Ем добре де, там в тоя парк на "уредите" няма ли и други като теб?
то по скоро е детска площадка и има уреди до тях и майки зели децата си от детската градина ги водят там

VinDiesel
03-01-2015, 16:51
Мисля, че проблема ти е в общителността, не дотолкова къде се намираш, учиш и т.н.

RapExotic
03-01-2015, 17:19
Не съм същият човек поразпоразрових се в форума и видях че има подобна тема но не знам как се пише лс че да пиша на това момиче :д. Ами като дете в детската имах много приятели бях от по отворените хора но всичко това се срина. След като почнаха в старото даскало подигравките и заяжданията и нямах 1 приятелка която да ме защити станах по чуствителна срамежлива и затворена. Има хора които по лесно общуват и се вписват но аз съм някаква кротка и просто не знам какво да говоря пред нови хора евентуално ако се преместя за да ги спечеля като приятели може би затова е така.

Забелязал съм, че много хора се променят на 180 градуса спрямо това, което са били като малки. Тоест ако са били палави в последствие стават кротки, ако са били затворени стават общителни и така.. Точно 8ми клас е повратната точка, в която повечето младежи започват да се изграждат като характер и личност. Това е така, защото обикновено тогава сменяш училището, в което си учил от малък с ново, сменяш изцяло средата, започват да те третират и да изискват от теб да се държиш като голям човек. В Първото си училище, в което се предполага, че учиш от първи клас така да се каже всички си знаете кирливите ризи и нещата са ясни, но когато попадне в новата среда човек започва да се доказва и да се опитва да се открои от останалите. Често някой започват да се държат агресивно или грубо, което е подсъзнателна защитна реакция против това да бъдат тъпкани от другите.

наистина има хора, които общуват с лекота и такива, които се затрудняват когато стане въпрос за разговор с повече от две изречения. Както казах и по-горе най-лесния начин да станеш по-разговорлива е като намериш човек, с който да си паснете и да можеш да разговаряш на всякакви теми, които те вълнуват с него. Така ще се отпуснеш и след това с всеки следващ човек ще ти е по-лесно да общуваш. колкото до това, че незнаеш какво да говориш - просто казвай на глас дребните неща, които се случват около тебе. Примерно като седиш в клас до някого и госпожата каже нещо интересно го изкоментирай с другарчето до тебе. Не вярвам да се заяде с теб или да те обиди, а напротив - ще те опознае по-лесно и ще намери те тема за разговор. Мисля, че е излишно да ти казвам Не се притеснявай, тъй като това не зависи от теб, но с времето и най-вече с опита се преодолява и разбираш колко ценно време си изгубила заради него.