PDA

View Full Version : Не знае как да се държи ...



CoockieMonster
03-01-2015, 15:37
Не знае как да се държи .. с мене.
Аз и моето момче сме заедно от четри месеца. Сега, той казва, че ме обича, но аз към него съм по-скоро привързана. Не мога да го заобичам, заради държанието му. Външно адски ме привлича, правим много готин секс. Това добре. Но с мен му е първата връзка. Той е на 21 години, а аз на 17. Неговите връзки са били по месец, два. А моята предна-2 години и нещо. Сега се усеща разликата между 'опита' в любовта. Когато се опитам да говоря нещо мило с него той винаги разваля момента. Мръсните разговори също не ми се получават. Не е свикнал да бъде с момиче, грубоват е. Не ми говори мило, не ми казва, че съм красива. Сега, няма да си крива душата-подкрепя ме и винаги е до мене. Но...някак си, нали сте чували, че жените обичат с ушите си. Аз не чувам нищо малко. Да, чувам 'обичам те', но понякога малките камъчета играят важна роля.
Не търся отговор на въпрос, а мнение по тема!
Благодаря и Честита Баба Марта!

simona-t
03-01-2015, 15:56
Защо не му кажеш, че се държи грубо с теб или просто, че искаш да бъде малко по-романтичен и мил? Ако просто не ти се получи започни да му правиш намеци: Кажи как някоя твоя приятелка ти се хвали за комплиментите, които половинката й и прави.
Честита баба Марта и на теб :)

VinDiesel
03-01-2015, 16:02
Не мисля че тук става въпрос за опит и трайност на връзките, които сте имали. Човекът си е такъв по характер и манталитет. Защо просто не седнеш и не си поприказваш с него?
Когато нещо те мъчи, не трябва да си мълчиш, а да говориш с него и да се изясните по м/у си.
Аз пък не обичам да изказвам думите "обичам те", което винаги е било проблем, но след разговор нещата се изясняваха… Също не обичам все ден да ми повтарят колко ме обичат, за мен са показател действията, а не думите…

tuzaro
03-01-2015, 20:49
Жените са най сложния казус за изследване в природата. Като не ти казва че си красива, значи ли че те мисли за грозна? Защо трябва да ти повтаря, че си красива след като е избрал теб и вероятно за него не си грозна.
Сложна работа е женското мислене, все още никой не е успял да го изследва.

NomNomNom
03-02-2015, 02:58
Всъщност, вие в тази връзка имате две цели.
- Да се грижите за собственото си щастие
- Да се грижите за щастието на другарчето ,

като двете са взаимно свързани.

Няма мъж, който да не иска да зарадва жената, която обича ( ако не я обича, няма да иска да я зарадва ) .
В този ред на мисли, ако приятелят ти наистина иска да е с теб, ще иска да си щастлива и потребностите ти да са удовлетворени.
Само че, нещо , което той не знае е - че ти имаш нужда точно от това. Не е имал сериозна връзка, не се е научил.
Тези неща .. или заучаваш като по-малък/млад от чуждо поведение, телевизия, опит, и т.н. , или в последствие се научаваш, по-късно е малко по-трудно , но е напълно възможно.

Та, можеш чисто и просто да му обясниш, че за теб това е важно. Него даже по-скоро няма да го интересува причината защо е важно. Ако знае, че ти ще си много хепи, ако го прави чат-пат, като реши, че заслужаваш - ще го прави.

Но не трябва да го нападаш или да си пасивно агресивна, чисто и просто си го кажи.
Само внимавай да не прозвучи сякаш той не се справя, не го обвинявай и не го критикувай, даже може да му благодариш за това, че винаги те подкрепя ( както си написала по-горе )
Съответно се поинтересувай дали той е щастлив с теб, и какво ти можеш да направиш, за да се почвуства той по-добре.

CoockieMonster
03-02-2015, 06:13
Благодаря много на всички за съветите! За да не пускам нова тема искам да попитам тук какво да направя за един друг наш проблем. Той е много по-добре от мене финансово. Родителите му са адвокат и учителка, имат доста средста. Моите са държавни служители + това имам и брат. Той ме кара да ходиме на скъпи места, басейни всяка събота, кино по два пъти на ден. Аз не мога да си го позволя. Дават ми малко джобни, а той се разнаса с по 50 лева. Стана ми неудобно да му отказвам, да си измислям причини, само защото нямам пари. Не искам да му казвам 'не мога да си го позволя', защото той ще настоява да ми плаща, така не ми е удобно, пък и на него ще му е гадно така. Просто..?

102
03-02-2015, 06:51
абе и мъжете обичат с ушите си недей така
примерно ако ми произнесеш 'мене' 'четри' и 'адски' некси отиваш в графата 'просто секс'
честита баба марта и на теб

102
03-02-2015, 06:53
разбира се че като иска да те води някъде той ще плаща
аз в затруднените ми периоди съм си казвал 'нямам финансовата възможност' и това е

marilyn
03-02-2015, 11:48
Може би просто си е такъв и не може да си изразява чувствата. Познавам доста такива момчета. Иначе относно финансите, защо не му кажеш, че нямаш възможност? Това не е срамно, бъди откровена с него. А и като те кани толкова, ще плаща. Ако не, ще ходите на по-нискобюджетни места и това е.

Naive
03-02-2015, 12:04
абе и мъжете обичат с ушите си недей така
примерно ако ми произнесеш 'мене' 'четри' и 'адски' некси отиваш в графата 'просто секс'
честита баба марта и на теб

А какво против "мене" и "адски" имаш? :Д

не съм чела темата бтв :Д

RapExotic
03-02-2015, 15:34
Най-голямата грешка е да съпоставяш бившето си гадже с настоящето. Или да търсиш добрите черти на стария си приятел у новия и да се опитваш да го промениш. Той си е такъв, какъвто е. Щом си го харесала така радвай се, че сте заедно.

Sun Boy
03-02-2015, 16:10
В шантав свят живеем...... и какво мислиш да правиш по въпроса Cookie?

102
03-02-2015, 18:50
А какво против "мене" и "адски" имаш? :Д

не съм чела темата бтв :Д

шото подозирам че го употребява по неприятния начин 'мене-то'
а адски е израз на беден речник.. ко е тва адски красиво адски яко ацки готину ацки тапу паразит дума