PDA

View Full Version : Дилема



smilelady
03-03-2015, 08:55
Нямам интерес, а не искам да е така. Момиче съм, почти на 18, и ако изключим някакви безобидни закачки, не съм имала романтични отношения с никого. Имало е потенциал да станат нещата с не едно момче, но не са прераствали във връзка и то по мое желание. Най-неприятното е, че не знам на какво се дължи това. Когато бях по-малка все си мислех, че е просто временно, че ще премине и ще се влюбя все някога, но времето се изниза много бързо и ето ме пак на изходна позиция. Вече започвам да се притеснявам, майка ми уж на бъзик ми обяснява, че сега му е времето, защото като стана на 40 няма да имам много кандидати 8-) . Не знам какво не ми е наред, само при мисълта да съм с някого, изпадам в паника.
Въпросът ми е: Трябва ли да се насиля да започна връзка, въпреки че не изпитвам никакво желание за такава, и да се надявам, че ще се получи, или да изчакам нещата сами да се случат, с риск това да не е в близкото бъдеще.

H.S.
03-03-2015, 09:07
Нямаш желание за сериозна връзка или не си намерила човек, който да те привлича достатъчно?

paradosou
03-03-2015, 09:13
Нямам интерес, а не искам да е така. Момиче съм, почти на 18, и ако изключим някакви безобидни закачки, не съм имала романтични отношения с никого. Имало е потенциал да станат нещата с не едно момче, но не са прераствали във връзка и то по мое желание. Най-неприятното е, че не знам на какво се дължи това. Когато бях по-малка все си мислех, че е просто временно, че ще премине и ще се влюбя все някога, но времето се изниза много бързо и ето ме пак на изходна позиция. Вече започвам да се притеснявам, майка ми уж на бъзик ми обяснява, че сега му е времето, защото като стана на 40 няма да имам много кандидати 8-) . Не знам какво не ми е наред, само при мисълта да съм с някого, изпадам в паника.
Въпросът ми е: Трябва ли да се насиля да започна връзка, въпреки че не изпитвам никакво желание за такава, и да се надявам, че ще се получи, или да изчакам нещата сами да се случат, с риск това да не е в близкото бъдеще.
Не се насилвай. Наистина. Ако погледнеш нещата отстрани, на 18 съвсем не си престаряла. Колкото по-малко социално програмиране, толкова по-добре :). Морализаторстването ми е далеч от предпочитанията, ама... така (лично мнение, разбира се) е много, много по-добре, спрямо това да си пък супер влюбчива и да си имала доста връзки. В смисъл... изключено е истински струващите си хора да са чак много и да се намират ей така, с щракване, както се казва. Има и варианти по средата, естествено, обаче нарочно дадох краен пример.
Малко личен опит - аз съм на 19 и съм същата, с разликата че преди известно време (съвсем не отдавна) си намерих близнак в мъжки вариант 8-), усетихме още първите дни като се запознахме, че има нещо и така... Пожелавам ти да си решиш скоро дилемата и въобще всичко да се подреди както го искаш.
Всъщност имам въпрос - защо чак паника? От какво смяташ, че е провокирана?

smilelady
03-03-2015, 09:49
H.S. - И двете. По-скоро това, че никой не ме привлича и не ми се струва подходящ е в следствие от това, че не искам връзка.
paradosou - Нямам представа, преди не беше така. В момента, в който усетя, че нещата отиват към връзка, моментално се отдръпвам от човека.

paradosou
03-03-2015, 09:59
Психолог тогава. Не защото имаш сериозен проблем, ами просто за да започне да ти се прояснява какво провокира спирачките. В крайна сметка отношенията с противоположния пол не са за пренебрегване ;п.

H.S.
03-03-2015, 10:01
Моят съвет е да си живееш живота и щом правилният момент настъпи, ти сама ще усетиш. Няма смисъл да се насилваш да правиш нещо, което на този етап сама знаеш, че не искаш.

marilyn
03-03-2015, 11:35
Майка ти е малко крайна в това, което казва, но има резон. Не, че ще останеш сама на 40, ама вече си голяма и всеки човек има нужда от опит и връзки на тия години. Просто имаш вътрешни страхове, които те спират. Може да е страх от това, че ще те изоставят, от това, че може да бъдеш отхвърлена и какво ли още не. Ти сама трябва да разбереш къде е проблемът. Пък като срещнеш твоя Човек няма да му мислиш толкоз.

102
03-03-2015, 12:42
очевидно майка и се е шегувала ти нормална ли си

VinDiesel
03-03-2015, 12:47
Насила хубост не става, не се насилвай за нещо, което все още не искаш. Когато най-малко очакваш, ще срещнеш някой, с който ще имаш желание за много неща. А и ти си на 18 години, не си на 30....

RapExotic
03-03-2015, 17:43
А как си с приятелите и общуването като цяло? Имаш ли затруднения? Защото иначе може да е някакъв вид социофобия.

smilelady
03-04-2015, 14:25
Благдаря на всички за съветите :)
Приятелства завързвам лесно, общуването също не ми е проблем. Мисля, че това е едно от малкото неща, които ми се отдават естесвено.
Относно психолога - ходила съм преди по други причини и не останах очарована, но е възможно просто да не съм попаднала на подходящия за мен.

paradosou
03-04-2015, 14:43
Относно психолога - ходила съм преди по други причини и не останах очарована, но е възможно просто да не съм попаднала на подходящия за мен.
Е, има кадърни специалисти, ама за съжаление се срещат и не достатъчно адекватни, да не кажа по-груба дума... Извинявам се за неточността на вчерашния пост; според мен си заслужава да опиташ пак, само че по-скоро с психотерапевт. Там отсявката е доста различна. :)

saskou
03-07-2015, 00:36
Не се насилвай. Ще дойде момента в който ще се събуждаш и ще заспиваш с мисълта за някого. Даже няма да ти се вярва :P

ForzaFelipe
03-07-2015, 01:19
Или те е страх от връзките или просто нямаш желание за тях сега. И в двата случая най-добре не се сили, ако ще почувстваш когато си готова и когато срещнеш правилния човек. Тогава недей избягва този момент, а му се отдай.

MadMadLife
03-07-2015, 15:49
Нямам интерес, а не искам да е така. Момиче съм, почти на 18, и ако изключим някакви безобидни закачки, не съм имала романтични отношения с никого. Имало е потенциал да станат нещата с не едно момче, но не са прераствали във връзка и то по мое желание. Най-неприятното е, че не знам на какво се дължи това. Когато бях по-малка все си мислех, че е просто временно, че ще премине и ще се влюбя все някога, но времето се изниза много бързо и ето ме пак на изходна позиция. Вече започвам да се притеснявам, майка ми уж на бъзик ми обяснява, че сега му е времето, защото като стана на 40 няма да имам много кандидати 8-) . Не знам какво не ми е наред, само при мисълта да съм с някого, изпадам в паника.
Въпросът ми е: Трябва ли да се насиля да започна връзка, въпреки че не изпитвам никакво желание за такава, и да се надявам, че ще се получи, или да изчакам нещата сами да се случат, с риск това да не е в близкото бъдеще.

Здрасти :) Не искам да съм груб,но вероятно проблема е в теб.Едва ли много ще ти го кажат,но на 18 да си нямала приятел не е нормално и трябва да промениш каквото трябва.Спортувай,ако си странна спри да бъдеш и нещата ще се уредят сами :)

NomNomNom
03-07-2015, 15:51
Здрасти :) Не искам да съм груб,но вероятно проблема е в теб.Едва ли много ще ти го кажат,но на 18 да си нямала приятел не е нормално и трябва да промениш каквото трябва.Спортувай,ако си странна спри да бъдеш и нещата ще се уредят сами :)

И всъщност си прав.

Kapi90
03-07-2015, 16:00
Здрасти :) Не искам да съм груб,но вероятно проблема е в теб.Едва ли много ще ти го кажат,но на 18 да си нямала приятел не е нормално и трябва да промениш каквото трябва.Спортувай,ако си странна спри да бъдеш и нещата ще се уредят сами :)

Не съм съгласен,че проблема е изцяло в нея.Какво като на 18 не е имала не я прави странна,нито грозна,нито дебела,просто е незаинтересована.Нужно ли е всички като са тинейджъри да се влюбват,да "обичат",да имат връзки?

smilelady - Не мисля,че трябва да се притесняваш чак толкова,че нямаш приятел,нито си имала.Просто си незаинтересована!! А пък може и да харесваш момичета знаеш ли.

dreamwalker
03-07-2015, 16:08
Здрасти :) Не искам да съм груб,но вероятно проблема е в теб.Едва ли много ще ти го кажат,но на 18 да си нямала приятел не е нормално и трябва да промениш каквото трябва.Спортувай,ако си странна спри да бъдеш и нещата ще се уредят сами :)

Не спирай.

NomNomNom
03-07-2015, 16:10
Не съм съгласен,че проблема е изцяло в нея.Какво като на 18 не е имала не я прави странна,нито грозна,нито дебела,просто е незаинтересована.Нужно ли е всички като са тинейджъри да се влюбват,да "обичат",да имат връзки?



Не говори на изуст, защото нормалното е точно да се влюбваш и да искаш да правиш секс през пубертета, а тя виж какво казва:


H.S. - И двете. По-скоро това, че никой не ме привлича и не ми се струва подходящ е в следствие от това, че не искам връзка.
paradosou - Нямам представа, преди не беше така. В момента, в който усетя, че нещата отиват към връзка, моментално се отдръпвам от човека.

Някои от вариантите за които си мисля, е че е била влюбена в момчета, които не биха й обърнали внимание, и междувременно някакви средна класа са я сваляли и тя за да си го избие, и за да си вдигне самочувствието, ни пише такива глупости.

Или, не иска образът и да бъде сексуализиран заради някакви феминистически или религиозни догми, или романтични - твърде много дисни филми

Както и да е, ще си пусна егото в темата, и ще кажа, че се прави на интересна.
Каква е тази паника, за какво се паникьосва?
Кое я притеснява?

Аз никъде не видях отговор на тези въпроси.

MadMadLife
03-07-2015, 16:25
Не съм съгласен,че проблема е изцяло в нея.Какво като на 18 не е имала не я прави странна,нито грозна,нито дебела,просто е незаинтересована.Нужно ли е всички като са тинейджъри да се влюбват,да "обичат",да имат връзки?

smilelady - Не мисля,че трябва да се притесняваш чак толкова,че нямаш приятел,нито си имала.Просто си незаинтересована!! А пък може и да харесваш момичета знаеш ли.

Еми не е така според мене. Имам една позната на 19 скоро стана и тя си е нямала приятел преди и смятам че всичко е ок и е така защото не си е харесала никой ама всъщност май никой не я харесва нея защото не е красива а е странна и това много едва ли биха и го простили.Авторката не знам как е но после смятам да пиша още :)

Kapi90
03-07-2015, 16:54
Ами аз пък познавам изключително красиво,забавно и невероятно секси момиче,което никога не си е имала приятел,а е на 20 години.Не казвам,че не е правила секс,просто не е заинтересована от "чувствата,обещанията и празните думи" на мъжете.
Казва същото,че се чувства в паника,когато нещата станат по сериозни и просто си тръгва,така че е индивидуално.

NomNomNom
Кой е определя кое е нормално и кое не?
Нормално е на 16 да можеш да караш мотор и да правиш секс,на 18 да пиеш алкохол и да можеш да се омъжиш/ожениш,а на колко е НОРМАЛНО да се влюбиш?

NomNomNom
03-07-2015, 17:01
Ами аз пък познавам изключително красиво,забавно и невероятно секси момиче,което никога не си е имала приятел,а е на 20 години.Не казвам,че не е правила секс ....


NomNomNom
Кой е определя кое е нормално и кое не?
Нормално е на 16 да можеш да караш мотор и да правиш секс,на 18 да пиеш алкохол и да можеш да се омъжиш/ожениш,а на колко е НОРМАЛНО да се влюбиш?
1.Значи е правила секс, т.е. отпада от групата , плюс може да крие, познавам красиви момичета от добри семейства, които са се криели от всички , че правят секс, за да нямат проблеми с родителите си.

Нашата маца тука си казва, че нямала желание.

За второто, абсолютно няма да те отразя, говоря за нещо биологическо обосновено, ти глупости ръсиш.

WickedSick
03-07-2015, 17:04
Ами аз пък познавам изключително красиво,забавно и невероятно секси момиче,което никога не си е имала приятел,а е на 20 години.Не казвам,че не е правила секс,просто не е заинтересована от "чувствата,обещанията и празните думи" на мъжете.
Казва същото,че се чувства в паника,когато нещата станат по сериозни и просто си тръгва,така че е индивидуално.

NomNomNom
Кой е определя кое е нормално и кое не?
Нормално е на 16 да можеш да караш мотор и да правиш секс,на 18 да пиеш алкохол и да можеш да се омъжиш/ожениш,а на колко е НОРМАЛНО да се влюбиш?

Това прозвуча почти все едно описваш себе си...дали другите са на същото мнение.Авторката също вероятно е девствена,а не само да си е нямала приятел преди.


Нямам интерес, а не искам да е така. Момиче съм, почти на 18, и ако изключим някакви безобидни закачки, не съм имала романтични отношения с никого. Имало е потенциал да станат нещата с не едно момче, но не са прераствали във връзка и то по мое желание. Най-неприятното е, че не знам на какво се дължи това. Когато бях по-малка все си мислех, че е просто временно, че ще премине и ще се влюбя все някога, но времето се изниза много бързо и ето ме пак на изходна позиция. Вече започвам да се притеснявам, майка ми уж на бъзик ми обяснява, че сега му е времето, защото като стана на 40 няма да имам много кандидати 8-) . Не знам какво не ми е наред, само при мисълта да съм с някого, изпадам в паника.
Въпросът ми е: Трябва ли да се насиля да започна връзка, въпреки че не изпитвам никакво желание за такава, и да се надявам, че ще се получи, или да изчакам нещата сами да се случат, с риск това да не е в близкото бъдеще.

Аз ще се присаединя към общото мнение че или нещо куца в теб или..то май няма друг вариант.И не забравяй че ако физически не си привлекателна макар това да е важно винаги има други неща на които може да разчиташ

tireheb
03-07-2015, 17:04
ква е дилемата, последно
"да направя ли нещо, което не ми се прави, или да не го направя", ако правилно съм разбрал?
бати дилемата

paradosou
03-07-2015, 18:01
ква е дилемата, последно
"да направя ли нещо, което не ми се прави, или да не го направя", ако правилно съм разбрал?
бати дилемата
Смешно изглежда, да, ама някак не се сещам за човек, който винаги, в 100% от ситуациите да е на километри от конформизма под една или друга форма. С това не казвам, че защитавам нагаждането към масовите очаквания ест, нито целта ми е заяждане.

Оф, в тоя живот редовно влизам в ролята на адвокат xD, което от време на време става причина да иронизирам сама себе си, но все тая. С другите писали в темата вече ще се заям. Така говорите, че излиза че едва ли не повечето (ако не всички) обвързани момичета са хубави и си струва да бъдат занимавани, защото са достатъчно ок като характери... Само smilelady е жертва на набиващи се в очи бъгове...Сериозно? 8-)
Да, има обвързани хора, които неслучайно са част от двойка, симпатична компания са, мислещи, може да им се разчита, бива ги за приятели, интересът към тях е стабилен... това ли обаче е преобладаващата част? Второ - какво значи "Ако си странна, спри да бъдеш"?! Всеки вид странност ли е кофти и задължително ли е въпросното различие да те отличи в 'черен' смисъл? Чудно как я намирате всичката тая ограниченост.
Не е задължително авторката да е хипер точното момиче, в крайна сметка всички си имаме недостатъци, ама вие много смело раздавате присъди, когато е съвсем възможно причината за ситуацията й да е далеч от криво насочено его. Щях да драсна няколко реда догадки, но като се замисля би било безплодно, така че спирам до тук.

WickedSick
03-07-2015, 21:13
Не всяка странност е хубава все пак. Иначе ти самата звучиш доста странно и затова май реши да се включиш толкова.Не всички хубави момичета са обвързани това щеще да е нещастие, но всички хубави момичета са били обвързани поне един път ( имали са малко повече от един приятел ) особено за момиче в днешни дни с тоя фб да си е нямала приятел значи не е физически много привлекателна и затова се опитах да кажа че не трябва да си супер красавица за да си обвързана, a да разчиташ на други качества. Kолко примери има за това За всеки влак си има пътници просто зависи какво търси и предлага авторката. ако е нисичка и не много красива и си пада по мускулести типове е нормално да си няма приятел дълго време. На мен ми е пределно ясно че има нещо което я спира психически да направи нужната промяна. Какво е то обаче трябва да каже тя :)

paradosou
03-07-2015, 21:22
Не всяка странност е хубава все пак. Иначе ти самата звучиш доста странно и затова май реши да се включиш толкова.
Очаквано, твърде очаквано 8).

jghgh
03-08-2015, 11:11
Темата се коментира на много ниско ниво. Дълго време я отбягвах, но просто няма начин, ще се включа.


Авторката, ако наистина те притеснява това, обърни се към психотерапевт, сериозно. Може да има някаква по-дълбока причина за страха ти от интимност с мъжете - ти самата каза, че когато нещата станат по-сериозни, веднага биеш отбой. Изследвай защо се получава така.


Аз не мога да се наема (както и другите във форума) да обяснявам колко сериозен е проблемът ти, защото нямаме кой знае колко голяма информация. Но щом те притеснява, заслужава си да го изследваш с професионалист наистина.

per-dead
03-08-2015, 11:55
Здрасти :) Не искам да съм груб,но вероятно проблема е в теб.Едва ли много ще ти го кажат,но на 18 да си нямала приятел не е нормално и трябва да промениш каквото трябва.Спортувай,ако си странна спри да бъдеш и нещата ще се уредят сами :)

Т'ВА Е НАЙ-ТЪПИЯ И НЕАДЕКВАТЕН СЪВЕТ КОЙТО СЪМ ЧУВАЛА ПРЕЗ ЖИВОТА СИ!!
Човек ако те харесва, те харесва заради това, което си. Ако иска да се промениш, то това не е човекът за теб, нито ти си човекът за него. Иии слънце, това не е грубост, а глупост. Силно се надявам момичето да не слуша такива разбирачи като теб, че иначе личността и отива право на дъното.

Авторке, насила хубост не става. Няма нищо притеснително или ненормално в това на тези години да не си имала връзки. Както казаха по-горе, спирачките ти може да се дължат на някакъв подсъзнателен страх... Но предвид, че и на мен ми се е случвало, смятам, че по-скоро не си открила точния човек. Както каза Paradosou, свестни хора не се намират под всеки камък. Не се притеснявай, не си стара мома да няма кой да те вземе, а си в разцвета на младостта си. Имаш толкова години пред себе си, все ще намериш човек, с който си допадаш до толкова, че да не го отблъснеш като видиш, че нещата отиват към връзка. :)

WickedSick
03-08-2015, 15:36
на 18 съвсем не си престаряла. В смисъл... изключено е истински струващите си хора да са чак много и да се намират ей така, с щракване, както се казва. Има и варианти по средата, естествено, обаче нарочно дадох краен пример.
Малко личен опит - аз съм на 19 и съм същата, с разликата че преди известно време (съвсем не отдавна) си намерих близнак в мъжки вариант 8-),?

Гроздето е кисело казала лисицата , защото и е високо на нея ;) Не сте съвсем на ред с авторката , но може би има малка надежда за вас да ви хареса някой докато станете на 20 :D :D

Kapi90
03-08-2015, 15:46
Гроздето е кисело казала лисицата , защото и е високо на нея ;) Не сте съвсем на ред с авторката , но може би има малка надежда за вас да ви хареса някой докато станете на 20 :D :D

Пичага,това че някое момиче е незаинтересовано от връзки,не е достатъчно красива,умна,забавна и т.н Стегни се малко,хора всякакви,за всеки влак си има пътници.

paradosou
03-09-2015, 10:56
Eха.
Kapi, остави го да си играе клоунската роля човека. Ясно е, че всякакви обяснения ще са излишни и най-много да ги игнорне. Поне разбрах, че съм физически непривлекателна, че ми липсват качества и че няма грам мъжки интерес към мен :lol:.

Kapi90
03-09-2015, 11:02
Хахахаха,нищо не се знае !! Може да има тайно влюбени мъже в теб :D :D :D :D

paradosou
03-09-2015, 11:06
Нека има, хаха. Ако оставим тайните настрани - който трябва е влюбен :). Спирам да пиша, че много его се насъбра в темата, пък и аз допринасям с последните си включвания.

WickedSick
03-09-2015, 15:52
То да имаше его ама да си на 18 или 19 и да си си нямала приятел преди и да имаш самочувствие при положение че най-вероятно вината е в теб,че не си хубава, а си странна....Звучи ми все едно се опитваш да убедиш повече себе си, а не мен :) Всеки обича да мрънка,ама никой не обича да му казват истината в очите.В твоя случай тя изглежда е много гадна щом така реагираш;) Добре щеще да си иронична ако имаше за какво,ама ти си каза истината май ;) По начина ти на говорене съм сто процента сигуряк,че си странна и не само си си нямала гадже ами си и девствена и наистина няма мъжки интерес към теб.Пък ако има е от такива като теб само че в мъжки вариант, от които е по добре да няма :D А ти си се убеждавай каква си, за колко точна се имаш и красива и после като авторката пусни тема да анализираме защо не ти са се получили нещата :D :D Няма какво повече да ти казвам истината,ти вече я знаеш и не искам че ще го сметнеш за заяждане а аз принципно исках да помогна на авторката ;)

Kapi90
03-09-2015, 16:00
Приятел,какви са тези разсъждения безпочвени ? Хахаха ами ако е прекалено красива и принципна и не обръща внимание на еднотипните момчета?Аз не виждам да убеждава никого в нищо.Какъв е начина й на говорене,mate? Ако ти кажа,че съм сигурен аз пък,че не е странна,а е прекалено възпитана за да ти отговори по друг начин? Айде да не се караме,няма да си правиш такива заключения за хора,които не познаваш !!!! А ти колко ще си комплексиран,да пишеш за това кой колко красив,странен бил,а mate? ;] Избивай си комплексите другаде !!

102
03-09-2015, 16:03
дойдох тук да избивам комплекси докато ми стане яденето

dreamwalker
03-09-2015, 16:04
дойдох тук да избивам комплекси докато ми стане яденето

Хайде да избиваме комплекси! Ти си пръв!

WickedSick
03-09-2015, 16:04
Вие се познавате май обаче :) Вземете се че сте си един за друг.Не исках да обидя никого и не смятам да пиша повече в темата ;)

Kapi90
03-09-2015, 16:05
Вие се познавате май обаче :) Вземете се че сте си един за друг.Не исках да обидя никого и не смятам да пиша повече в темата ;)

Чао

dreamwalker
03-09-2015, 16:09
Вие се познавате май обаче :) Вземете се че сте си един за друг.Не исках да обидя никого и не смятам да пиша повече в темата ;)

За кого става въпрос, Болняк?

MadMadLife
03-11-2015, 15:05
Много силно се колебая кой е най-зле от писалите тук :D

CoNviCt
03-11-2015, 15:09
Неадекватна тема?

djipsito
03-11-2015, 21:49
Авторке, да не си на другия бряг ? Хипотеза.

Иначе е притеснително от гледна точка на тва, че вече порасваш и някои батковци като цяло предпочитат момичета с опит, ако ще и минимален. Т.е да е опарено момичето и малко или много да знае как се държи във връзка. Тва го казвам, щото аз за първи път правих секс на 18 и тогава се влюбих реално и липсата ми на опит да речем, че ме закопа. Ама всеки се учи все пак. Аз ако можех да върна времето назад, щях доста неща да променя в тийн годините си.
Надявам се твоя опит да е по-добър от моя и да избереш момче, което си заслужава. Не бързай и не се насилвай. Ама недей и да отхвърляш момчетата заради глупости (от рода на ... не отговаря на точка 53 от списъка с качества за идеалният мъж).