PDA

View Full Version : Сваляне



malinag
03-03-2015, 12:19
Някой може ли да ми каже дали 4-5 килограма на месец е нормално да се свалят ?
Започнах режим без гладуване, защотото напълнях от 54 станах 60, а съм висока 162 . Тренирам си от 2 години, но сега мисля да правя по-тежки тренировки, за да мога да горя повече.
Ако след свалянето до желаното тегло продължа да спазвам режим, но да не се ограничавам толкова ще има ли йо-йо ефект ?

VinDiesel
03-03-2015, 12:44
Килограмите показвани от кантара не винаги са критерий, ти може да си и 162 54 кг, но да изглеждаш много добре. За мен е важно външния вид, не килограмите...
Сега в момента си 60 кг. така ли? Няма да има йо-йо ефект, ако си ядеш 4-5 пъти на ден, но не да ядеш само боклуци, а от време на време. Също не трябва да спираш и с тренировките....

strawberry88
03-04-2015, 16:04
Ако приемаш повече калории отколкото гориш, дебелееш. Ако приемаш по-малко калории, а гориш повече, слабееш. Ако изразходваш толкова колкото приемаш, стоиш един и същ. Simple as that.


Аз знам че е нормално и здравословно на месец да се сваля по 1 килограм, но знам ли.

Rakshy
03-04-2015, 17:57
Няма нормално или ненормално количество, което можеш да свалиш. Идеята е да не го правиш рязко. Трябва постепенно да ги сваляш. Примерно по 500гр-1кг на седмица са перфектно темпо, дори може и повече до към 1.5 кг. 2кг са вече малко за преразглеждане.