PDA

View Full Version : От два стола на земята ...какво да правя ?



xgirl11
03-03-2015, 20:30
Здравейте на всички и благодаря ако сте отделили време да почетете .Аз съм момиче на 19 проблема идва от там ,че имам приятел от година и месец всичко си е идеално до момент в който се появи друго момче. Отначалото нищо ,но стана така ,че се появиха чувства от моя стана от негова също . Излизаме забавляваме се . Всеки ден съм разочарована от себе си да излизам с друго момче при положение че приятеля ми е супер добър мил всичко .Не знам на какво се дължи това ужасно гузно ми е .Трябва да спра да излизам с него ,но как като прекарваме супер а не мога да зарежа приятеля ми нямам идея какво да правя .Моля ако някой е попадал в такава ситуация да ми помогне .Благодаря ви много

dreamwalker
03-03-2015, 20:34
Мисля, че сама си отговори.
Намираш се в дълбока екзистенциална криза.
Трябва да обърнеш внимание на ученията на древните.

tori
03-03-2015, 20:34
Не съм попадала на това, но лично аз бих зарязала и двамата.

VinDiesel
03-03-2015, 20:34
Приятелят ти знае ли, че излизаш с друг????
Явно вече ти е писнал и си търсиш нова авантюра. Почти съм сигурен, че ако те зареже, после ще осъзнаеш какво си имала.
Това е типично момичешка му работа, ти самата хем не искаш да оставиш приятеля си, хем искаш да излизаш с новия...

xgirl11
03-03-2015, 20:53
То винаги е така разбираш какво имаш след като го загубиш . Просто никога не съм пападала в такава ситуация или подобна и съм доста объркана благодаря ви за коментарите

VinDiesel
03-03-2015, 20:55
Бъди искрена с приятеля си, пък после каквото ще да става..

dreamwalker
03-03-2015, 20:55
То винаги е така разбираш какво имаш след като го загубиш . Просто никога не съм пападала в такава ситуация или подобна и съм доста объркана благодаря ви за коментарите

Дали си объркана не знам, но знам, че ако бях на мястото на приятеля ти и те обичах, щях да съм предадена, ядосана и наранена от постъпката ти и повече нямаше да те погледна.

Corb1225
03-03-2015, 20:58
https://www.youtube.com/watch?v=_3JXCiWVCcg

jghgh
03-03-2015, 21:12
хората изпадат във всякакви ситуации, стига сте съдили и проектирали
всеки път като някой защити някой горкичък човек-жертва, това е просто вашата си проекция как не искате на вас да ви се случва такова нещо, а не от истинско съчувствие...


авторке, то е ясно че накрая ти ще го ядеш от цялата ситуация (или по-точно - И ти);
замисли се какво искаш от живота.
ако имаш волята, прекъсни отношения с второто момче и никога, никога повече не ги подновявай.
ако я нямаш, виж дали може да ви се получат нещата с него, но по-вероятно е да не може. в 99,999% от случаите става така: изневеряващият/-ата къса с постоянния си партньор, влиза във връзка с новия, която не изкарва повече от 3 дена, и после наистина се получава от 2 стола на земята.

наистина, за твое добро, а и заради това да запазиш някакво приличие и морал, вземи някакво решение и го следвай неоктлонно. бъди искрена с приятеля си, ако смяташ, че вече не можеш да си с него. не се размотавай и с 2мата едновременно. не само защото е грубо спрямо момчетата, но и така се заплиташ още повече психологически.


и пий една вода. гадно е да се изневерява. пуу, ти си гаден човек, вещица (сипвам ти предварително). обаче щом се е стигнало до там това говори за по-дълбоки проблеми. може би криза в личността ти, в представите ти за връзка, и какво искаш от мъжете, а и от живота въобще.



най-добре ще е (но ти няма да го направиш) да не се занимаваш и с двамата, след като и двете връзки не те удовлетворяват и да постоиш сама и да се занимаваш изцяло със себе си. но ти няма да го направиш. човешкото сърце не е създадено да може да устоява на изкушения.
понякога трябва да минем през ада (а и ние сами го избираме), да се опарим, да паднем на земята, за да се осъзнаем.


желая ти успех по пътя!:)

xgirl11
03-03-2015, 21:22
Благодаря ти мното за изчерпателния отговор и че отдели време да прочетеш праблема ми .Накара ме да се замисля много над нещата .Благодяря ти пак

Kapi90
03-03-2015, 21:33
Хората не са създадени да бъдат моногамни.Не трябва да приемаш тези си действия като нещо изключително зло.Да чувстваш се добре с новия,но не искаш да оставиш сегашния защото си привързана,което е абсолютно нормално.Прави това,което те кара да се чувстваш добре,без огризения.Не е катп да извършиш нещо което няма да си простиш! И да кажеш на приятеля си ще загубиш,ако го оставиш пак ще изгубиш,ако оставиш новия пак губиш,вече си загубила затова се порадвай на случващото се максимално и ползотворно. А пъл когато му дойде края един от тях ще си тръгне,може би двамата,но скоро ще се върне поне един от тях.Мъжете сме податливи и дори да ни излъжат честп не може да приемем поражението напулно,така че възползвай се от ситуациата и не мисли толкова за другите.Постави своите чувства и желания на 1во място!

dreamwalker
03-03-2015, 21:34
Хората не са създадени да бъдад моногамни.Не трябва да приемаш тези си действия като нещо изключително зло.Да чувстваш се добре с новия,но не искаш да оставиш сегашния защото си привързана,което е абсолютно нормално.Прави това,което те кара да се чувстваш добре,без огризения.Не е катп да извършиш нещо което няма да си простиш! И да кажеш на приятеля си ще загубиш,ако го оставиш пак ще изгубиш,ако оставиш новия пак губиш,вече си загубила затова се порадвай на случващото се максимално и ползотворно. А пъл когато му дойде края един от тях ще си тръгне,може би двамата,но скоро ще се върне поне един от тях.Мъжете сме податливи и дори да ни излъжат честп не може да приемем поражението напулно,така че възползвай се от ситуациата и не мисли толкова за другите.Постави своите чувства и желания на 1во място!

Рецепта за нещастен живот.

Kapi90
03-03-2015, 21:43
Хаха това е точно обратното на нещастен живот! Живееш за себе ди не за другите.Като при животните въпрос на оцеляване.

VinDiesel
03-03-2015, 21:46
И след 1-вия месец ще осъзнаеш колко си сбъркал. Може и по-рано.

jghgh
03-03-2015, 21:59
много обичам след мнение като моето да се появи някой умник, който не го е разбрал както трябва и да раздава новия морал за оцеляването, теорията на по-силния и т.н. :lol:

знам че съм нескромна, ама...


абе както и да е, да не разводняваме темата на момичето.

случва се да изпаднеш в ситуация, от това не следва да се правят генерални заключения, това не те прави лош човек непременно, но не означава и че край, речено-отсечено, хората не били моногамни..

мислете малко с тия глави 8-)

Kapi90
03-03-2015, 22:02
много обичам след мнение като моето да се появи някой умник, който не го е разбрал както трябва и да раздава новия морал за оцеляването, теорията на по-силния и т.н. :lol:

знам че съм нескромна, ама...


абе както и да е, да не разводняваме темата на момичето.

случва се да изпаднеш в ситуация, от това не следва да се правят генерални заключения, това не те прави лош човек непременно, но не означава и че край, речено-отсечено, хората не били моногамни..

мислете малко с тия глави 8-)

Не бях прочел мнението ти,извинявай.Не съм имал предвид твоето мнение конкретно,предполагам че всеки може да изкаже мнение това е моята гледна точка за нещата,явно тя не е сигурна в такъв случай,нека се възползва от несигурността си,това имах предвид.
Но до това,че хората не сме моногамни е доказан факт,не съм си го измислил аз.

tori
03-04-2015, 10:53
Хубаво, щом живееш за себе си, като изневериш, самият ти не се ли чувстваш предател? Щото да въртиш двама на малкият си пръст и да си мислиш, че си хванал господ за шлифера, си е живо безочие. И трябва да си ебати говедото, за да се гледаш в огледалото.

Kapi90
03-04-2015, 11:10
Защо да се чувстваш предател? Правиш това,което те кара да се чувстваш добре,тя получава това от което се нуждае явно от двама различни мъже,това не е чак толкова грешно.Не означава,че си хванал Господ за шлифера,а че поставяш своите желания пред тези,на другите.

tori
03-04-2015, 11:25
Виж сега, аз съм възможно най-егоистичното и егоцентричното женско на света, но точно изневярата не ми е присъща. Чуждите желания не са толкова важни, колкото моите, но точно затова, че мен би ме човъркало, не бих. Не разбирам концепцията на това да обичаш/харесваш/проявяваш интерес към двама човека наведнъж.

Kapi90
03-04-2015, 12:00
Хората са различни,имат различни гледни точки,въпрос на възприемане е според мен.Не става въпрос за принципи,аз съм изключително принципен мъж,но просто за мен връзките са за това да се чувстваш добре и пълноценен,може да е с една жена,може да е с три.Някъде бях чел един много хубав цитат "Намери жената,която те кара да се смееш,да си сигурен в нея,да можеш да говориш на всички теми с нея,да е мръсница и да те задоволява физически,но никога не позволявай тези три жени да се познават." Ако намериш,човек който ти дава точно от каквото се нуждаеш според теб и си напълно искрен и щастлив,няма да търсиш друго,но ако получаваш наполовина това от което се нуждаеш или имаш нужда от нещо друго,но не искаш да се отказваш от сегашното,намираш друг човек,естествено не трябва да даваш празни думи и обещания,въпреки че са само думи,хората им се връзват.Не казваш "обичам те",не казваш "единствената си",а че ти е изключително приятно времето прекарано заедно или нещо такова,не знам това е моята гледна точка,не осъждам другите,всеки е различен.

xgirl11
03-04-2015, 12:24
Принципно съм мното нерешителна и няма проблем искам да чуя всеки на какво мнение е .Явно се дължи на това че се привързвам много не искам да почна на ново от както имах 4 години връзка и бях ужасно предадена . Винаги гледам другие да са добре а не аз . Но в един момент се чувствам добре с този човек и като се видя с приятеля ми не мога да го погледна в очите ужасно много ме е срам какво правя ,но кой иска да приключи контакт с някой който му дава това което иска може би се дължи и на това че с приятеля ми не се виждаме толкава често и това че напоследък всякаш се отдалечаваме

TheDeath
03-04-2015, 12:40
Била съм в подобна на твоята ситуация - разликата беше, че моя приятел, тогавашен, беше далеч и срамът от гледането в очите беше по скайпа, а не на живо. Не исках да приключа отношенията си с него веднага щом срещнах другия, защото типично егоистично с него чувствах сигурност - той ме обича, каквото и да направя той ще ме разбере, ще ми прости и т.н. С новия нямах никаква сигурност. И все пак, след като седнах и премислих нещата взех решение. С вече бившия (първия, дългата връзка) бях щастлива в началото, не съм му изневерявала, не съм си мислила за това, защото бяхме нон-стоп заедно. Но в момента,в който се разделихме за някакво време аз осъзнах, че това , което имах с него не е достатъчно, защото той беше запълвал времето ми, не и ума и съзнанието ми. Прекратих дългогодишната връзка, не исках да лъжа твърде дълго, не исках да наранявам твърде много. Настоящият ми приятел от вече близо година е човека, заради когото прекратих старата връзка, не сме заедно постоянно, но мислите ми са постоянно в него. Разликата е огромна, усещам, че съм по-щастлива, макар да я няма онази сигурност, че каквото и да направя той ще ми прости, защото знам, че не е така. Аз също не бих му простила ако ми изневери примерно,но това е друга тема.... Моя съвет е да си изясниш какво искаш и да прекратиш едната от двете връзки, защото колкото повече се бавиш, толкова повече ще боли, дали теб, дали някое от момчетата...

Lilanda
03-04-2015, 12:43
Виж сега, изневярата винаги има 3 страни - тази на изневерилия, тази на този, на когото изневеряват и тази на този, с когото изневеряват. Ако наистина обичаш човека до себе си и нямате проблеми във връзката си, съм убедена, че до изневяра няма да стигнеш /понеже доколкото разбрах досега не си стигнала до това/. Ако има нещо, което те притеснява във връзката ти, обсъдете го с приятеля ти, решете си проблема помежду си и виж дали след това ще имаш "чувства" към другото момче все още. Оттам нататък вече действаш на принципа, който jghgh ти обясни.

xgirl11
03-04-2015, 15:10
Благодаря ти TheDeath подобно е ситуацията и ще се опитам възможно най -бързо да си изясня бъркотията в главата .Благодавя на всички който ми помогнахте и нямаше злобни коментари .Друго е като виждаш различни мнения и различни гледни точки по въпроса :)

saskou
03-06-2015, 06:24
Ако искаш да кажеш, че другата гледна точка е от типа "и да изневеря няма проблем" много си загазила. Постави се на мястото на приятеля ти, как ще се почувстваш? Предателско и подло е да прегръщаш приятеля ти докато си мислиш за друг. Почти като изневяра.

pentxayc
03-06-2015, 16:32
да ти го кажа по-галантно, ти си една долна материалистка

Meth
03-06-2015, 21:46
хората изпадат във всякакви ситуации, стига сте съдили и проектирали
всеки път като някой защити някой горкичък човек-жертва, това е просто вашата си проекция как не искате на вас да ви се случва такова нещо, а не от истинско съчувствие...


авторке, то е ясно че накрая ти ще го ядеш от цялата ситуация (или по-точно - И ти);
замисли се какво искаш от живота.
ако имаш волята, прекъсни отношения с второто момче и никога, никога повече не ги подновявай.
ако я нямаш, виж дали може да ви се получат нещата с него, но по-вероятно е да не може. в 99,999% от случаите става така: изневеряващият/-ата къса с постоянния си партньор, влиза във връзка с новия, която не изкарва повече от 3 дена, и после наистина се получава от 2 стола на земята.

наистина, за твое добро, а и заради това да запазиш някакво приличие и морал, вземи някакво решение и го следвай неоктлонно. бъди искрена с приятеля си, ако смяташ, че вече не можеш да си с него. не се размотавай и с 2мата едновременно. не само защото е грубо спрямо момчетата, но и така се заплиташ още повече психологически.


и пий една вода. гадно е да се изневерява. пуу, ти си гаден човек, вещица (сипвам ти предварително). обаче щом се е стигнало до там това говори за по-дълбоки проблеми. може би криза в личността ти, в представите ти за връзка, и какво искаш от мъжете, а и от живота въобще.



най-добре ще е (но ти няма да го направиш) да не се занимаваш и с двамата, след като и двете връзки не те удовлетворяват и да постоиш сама и да се занимаваш изцяло със себе си. но ти няма да го направиш. човешкото сърце не е създадено да може да устоява на изкушения.
понякога трябва да минем през ада (а и ние сами го избираме), да се опарим, да паднем на земята, за да се осъзнаем.


желая ти успех по пътя!:)
Respect +

5StaR
03-09-2015, 03:31
Ако първия беше достатъчен/избрания, никога нямаше да има втори.

anonymous895156
03-09-2015, 12:04
хората изпадат във всякакви ситуации, стига сте съдили и проектирали
всеки път като някой защити някой горкичък човек-жертва, това е просто вашата си проекция как не искате на вас да ви се случва такова нещо, а не от истинско съчувствие...

хитро е да поставяш под въпрос максимата "не прави на останалите това, което не искаш да ти се случва", залегнала във всеки аспект на философската етика
но въпросът в случая е кое е морално и кое - не


и пий една вода. гадно е да се изневерява. пуу, ти си гаден човек, вещица (сипвам ти предварително). обаче щом се е стигнало до там това говори за по-дълбоки проблеми. може би криза в личността ти, в представите ти за връзка, и какво искаш от мъжете, а и от живота въобще.

да, модерно е покрай 8-ми март да се защитават милите еманципирани дами, които нямат господин грей, който да ги бие достатъчно, и изневеряват
но не може двама души да го отнасят за това, че някаква мърла не си е наредила приоритетите и е решила да се отдаде на хедонизъм, за да забрави мизерните си проблеми


Защо да се чувстваш предател? Правиш това,което те кара да се чувстваш добре,тя получава това от което се нуждае явно от двама различни мъже,това не е чак толкова грешно.Не означава,че си хванал Господ за шлифера,а че поставяш своите желания пред тези,на другите.

точно затова и не си нищо по-различно от животно в морален план
човекът е човек, когато е честен и не лицемерства, едно от най-долните неща, което можеш да направиш, е да поставиш на карта целия свят на такъв, който ти се е отдал напълно и ти вярва, само защото тръпката от това да се криеш като мишка ти носи някакво удовлетворение
никой не осъжда полиаморията или отворените връзки, при които и двамата партньори са наясно какво се случва

@Kapi90 - мога ли да поставя желанието си да взривя някого в името на Аллах днес над твоето да живееш

anonymous895156
03-09-2015, 12:12
Ако първия беше достатъчен/избрания, никога нямаше да има втори.

ако първият не е достатъчен, може просто да спре да се вижда с него

Kapi90
03-09-2015, 12:21
dimitar-Възможно е да не съм се изразил правилно,защото ми е трудно да кажа точно това,което имам предвид на български и се извинявам и за хилядите правописни и граматически грешки които правя докато пиша.
Това е твоето разбиране да бъдеш човек примерно.Така си възпитаван,това е всичко което си видял и за теб това е правилното нещо. "Когато си на 20, можеш да обещаеш всичко. 40 години са вечност, но на 20 си практически безсмъртен…"
Това имах предвид.
А за желанието ти да взривиш някого в името на Аллах е абсолютно твое решение,приятелю.Не можеш да убедиш в противното един сериен убиец например,че това да убива хора е нещо грешно.Защото за него това е живота,това е най-правилното нещо и е неговата гледна точка.
Тези неща не си ги измислям,а са напълно доказани,ако искаш ще се поразровя в интернет и ще ти ги покажа,не съм сигурен че ги има на български език.Но присъствах в Лондон на семинар по психология и едни от най-добрите психолози в света коментираха точно тези теми,за действията на хората,за емоциите им и как убежденията им от съвсем ранна възраст и разбиранията им остават за цял живот.Ставаше въпрос за серийните убийци на 20 и 21 век,за терористите и т.н.
Така,че всеки има различна гледна точка над нещата.Извинявам се ако не съм разбрал това което искаш да кажеш,но наистина имам проблеми с българския и не винаги разбирам точно какво се опитва другия да ми каже. : )

jghgh
03-09-2015, 12:22
Пич, да се изневерява не е от най-хубавите неща, ама айде стига с тия камъни ;) Ти всеки път в живота си си постъпвал по най-добрия и мъдър начин ли?
Хората ще се оправим, когато погледнем в чинийката си, че не сме най-извисените. Добре е да осъзнаваме низостите си. Това не значи да ги оправдаваме, но да ги разбираме.

Вместо да хейтиш, защото мразиш жените или си се заинатил нещо, виж, че съм й написала съвети как да постъпи морално, и не я съветвам да разиграва момчетата. Просто мога да й влезна в положение, мога да изляза от себе си, и от егото си. Не мисля да мятам камъни. Опитвам се да се водя по християнската етика, която не осъжда блудника, нито грешния ;)

Нали, така да ти го обясня, че виждам че си яко морален.
Пък и виждам че момичето се разкайва.

anonymous895156
03-09-2015, 12:42
Тези неща не си ги измислям,а са напълно доказани,ако искаш ще се поразровя в интернет и ще ти ги покажа,не съм сигурен че ги има на български език.Но присъствах в Лондон на семинар по психология и едни от най-добрите психолози в света коментираха точно тези теми,за действията на хората,за емоциите им и как убежденията им от съвсем ранна възраст и разбиранията им остават за цял живот.Ставаше въпрос за серийните убийци на 20 и 21 век,за терористите и т.н.
Така,че всеки има различна гледна точка над нещата.Извинявам се ако не съм разбрал това което искаш да кажеш,но наистина имам проблеми с българския и не винаги разбирам точно какво се опитва другия да ми каже. : )

само естественият ти нагон да правиш нещо не ти позволява да го вършиш, трябва и да не е във вреда на някого другиго
би ли оправдал педофил?
това е просто извинение на много хора да правят мизерии, основната разлика между животното и човека е това, че последният може да контролира емоциите и чувствата си в името на здравия разум
религиозните възгледи на някого, нито пък различните му психически травми не са извинение да не се подчинява на закона или пък да се отмята от думите си, играейки си с чувствата на някого - за второто също има наказание, обикновено такова, че осъзнава какво е причинил на другия, но нещата не са както преди


Пич, да се изневерява не е от най-хубавите неща, ама айде стига с тия камъни ;) Ти всеки път в живота си си постъпвал по най-добрия и мъдър начин ли?

в името на това да открием истината ли дискутираме въпроса или просто защото някой има нужда да чуе красиви думи? ad hominem tu quoque стратегиите за "аргументиране" може да имат отношение към мен, но не и към това доколко твърдението ми е логически издържано


Опитвам се да се водя по християнската етика, която не осъжда блудника, нито грешния ;)

Нали, така да ти го обясня, че виждам че си яко морален.

да, разбира се, и накрая отивам в рая с разкаялия се човек, който ме е убил, за да се забавляваме заедно
християнството е за слабите и сакатите

Kapi90
03-09-2015, 12:48
само естественият ти нагон да правиш нещо не ти позволява да го вършиш, трябва и да не е във вреда на някого другиго
би ли оправдал педофил?
това е просто извинение на много хора да правят мизерии, основната разлика между животното и човека е това, че последният може да контролира емоциите и чувствата си в името на здравия разум
религиозните възгледи на някого, нито пък различните му психически травми не са извинение да не се подчинява на закона или пък да се отмята от думите си, играейки си с чувствата на някого - за второто също има наказание, обикновено такова, че осъзнава какво е причинил на другия, но нещата не са както преди

Аз не оправдавам никого,не е моя работа и не ме интересуват действията на другите.
Ами всъщност точно тези неща са извинение да не се подчиняваш на закона,точно религиозните възгледи и психическите травми,са огромно извинение и си има психолози и т.н за тези неща.С психическа травма или религиозни възгледи хората са се измъквали от какви ли не престъпления :)
Аз не съм имал предвид да се отмяташ от думите си,имах предвид да не даваш празни обещания,за да не ти се налага да лъжеш,а и истината се казва тогава когато ще подобри нещата не когато ще ги влоши.

jghgh
03-09-2015, 12:52
миии, като гледам ти се ядосваш доста повече, че не сме на едно мнение, а на мен ми е все тая.
нямам никакви стратегии, но все пак благодаря за латинските думички и че ме надценяваш.
просто това е моята философия.

anonymous895156
03-09-2015, 13:03
Аз не оправдавам никого,не е моя работа и не ме интересуват действията на другите.

тя пуска тема в раздел любов и иска мнение, не съм я хванал от улицата да й говоря за моралния си компас


Ами всъщност точно тези неща са извинение да не се подчиняваш на закона,точно религиозните възгледи и психическите травми,са огромно извинение и си има психолози и т.н за тези неща.С психическа травма или религиозни възгледи хората са се измъквали от какви ли не престъпления :)

тези, които ги освидетелстват като невменяеми, пак са извършили престъпление и пак трябва да получат наказание, просто под по-специфична форма, отговаряща на нуждите на болния им мозък
това с религиозните възгледи може и да е било валидно по времето на инквизицията, но днес нещата са по-различни

Чл. 58.
(2) Религиозните и другите убеждения не са основание за отказ да се изпълняват задълженията, установени в Конституцията и законите.

а всяка секта или деноминация, подстрекаваща към отказ от тях (като например ислямът), следва трябва да бъде ликвидирана


Аз не съм имал предвид да се отмяташ от думите си,имах предвид да не даваш празни обещания,за да не ти се налага да лъжеш,а и истината се казва тогава когато ще подобри нещата не когато ще ги влоши.

влизайки в моногамна връзка, ти вече даваш дума, от която по-късно ще се отметнеш
толкова ли е трудно да кажеш на човека до себе си, че искаш връзката ви да бъде отворена? мислил ли си за това, че за партньора ти доверието може да е всичко?
истината така или иначе ще излезе, лъжата е като кариес, колкото повече го "държиш", толкова по-неприятни са последствията, а най-добре е изобщо да не допускаш да се стига до него


миии, като гледам ти се ядосваш доста повече, че не сме на едно мнение, а на мен ми е все тая.
нямам никакви стратегии, но все пак благодаря за латинските думички и че ме надценяваш.
просто това е моята философия.

не, рядко се чувствам ядосан
acta est fabula, plaudite

dreamwalker
03-09-2015, 13:08
а всяка секта или деноминация, подстрекаваща към отказ от тях (като например ислямът), следва трябва да бъде ликвидирана


:lol:

#дасинаивен

Kapi90
03-09-2015, 13:22
За религията доста си се объркал.Има не един случай,при които са оправдани,точно заради религията им.Не ти говоря,ако отидеш и избиеш 10 човека с бомба ще бъдеш оправдан,това не го подстрекава религията ти,в нито една религия не се казва да убиеш човека,който те е обидил или е взел нещо твое,има други наказания,както ти казваш по време на инквизицията може да е имало някакви такива убийства.Но в религиите има десетки жертвоприношения и дори да се стигне до съдебната система доста от тези случай са оправдани.

Ти явно си по запознат с това как започваш връзка,защото аз лично не съм започвал връзка и не сме си казвали в началото "Ще бъдем моногамни,няма да си лягаш с друга!" Аз такива отношения не съм имал,всичко е до гледната точка на човека,mate.
Не смятам за нужно да кажа "Ей ,ние сме в отворена връзка",тези неща се усещат,а това че някой си прави грешни впечатления си е чисто техен проблем.Това не означава,че си предал нечие доверие.Не винаги истината излиза наяве.Не знам на колко години си и колко опит си имал във връзките,но така като чета си хлапе,което е чело повече,което заслужава адмирации,но отношенията между хората и теорията която си чел са съвсем различни неща.Не ми изглеждаш на повече от 17,така ги виждаш сега нещата,но не всичко е черно и бяло,mate.

dreamwalker
03-09-2015, 13:25
На 15 е, но, въпреки наивността си, мисли по-добре от повечето 17-годишни.

Kapi90
03-09-2015, 13:28
Да,да забелязвам и евалата за което,просто смятам,че връзките само с теории и четене на морал,не могат да се осъзнаят и разберат.На 15 години не е имал повече от 1 връзка,според мен.Това имах предвид,че нещата се случват в момента,аз не тръгвам да мисля връзките си за напред,дали ще сме моногамни или не дали ще я обичам или не,просто се случват.

SpiritInBlack
03-09-2015, 13:42
Тея, които я защитавате в темата, не сте прави. Отношенията във връзката и стабилността са отговорност и на двамата. Изневерява обаче само единият. Тва не е от нещата, които просто понякога стават - като да се спънеш. Гадна работа, за всички замесени. Моят съвет е да се изясниш със самата себе си, да кажеш каквото имаш да казваш на приятеля си и после каквото ще да става.

anonymous895156
03-09-2015, 13:45
Ти явно си по запознат с това как започваш връзка,защото аз лично не съм започвал връзка и не сме си казвали в началото "Ще бъдем моногамни,няма да си лягаш с друга!" Аз такива отношения не съм имал,всичко е до гледната точка на човека,mate.

обществото ни е хетеро- и моноцентристко, затова се приема, че това ще е така по презумпция


Не смятам за нужно да кажа "Ей ,ние сме в отворена връзка",тези неща се усещат,а това че някой си прави грешни впечатления си е чисто техен проблем.Това не означава,че си предал нечие доверие.Не винаги истината излиза наяве.Не знам на колко години си и колко опит си имал във връзките,но така като чета си хлапе,което е чело повече,което заслужава адмирации,но отношенията между хората и теорията която си чел са съвсем различни неща.Не ми изглеждаш на повече от 17,така ги виждаш сега нещата,но не всичко е черно и бяло,mate.

въпросът не е дали човекът до теб не може да осъзнае какво се случва, а дали ти самият си склонен да му признаеш, когато те попита, или просто ще му увърташ и ще се успокояваш със "сам си е виновен, че не знае" и "нуждаех се от нещо ново"
в случая авторката прави второто
философски погледнато нещата са черни и бели за отделния човек (понякога цветовете променят местата си), могат да бъдат сиви само по отношение на масовите настроения, само че има общовалидни истини, особено морални такива, с които философията се занимава от хилядолетия и които не е редно на пристъпваш в името на краткотрайното си удоволствие


:lol:

#дасинаивен

хубаво е да го чувам от теб


Да,да забелязвам и евалата за което,просто смятам,че връзките само с теории и четене на морал,не могат да се осъзнаят и разберат.На 15 години не е имал повече от 1 връзка,според мен.Това имах предвид,че нещата се случват в момента,аз не тръгвам да мисля връзките си за напред,дали ще сме моногамни или не дали ще я обичам или не,просто се случват.

би следвало всеки разумен човек да обмисля действията си, когато засяга други хора, и да преценя дали има опасност да нарани някого заради непредвидливостта си

dreamwalker
03-09-2015, 13:52
хубаво е да го чувам от теб


Знам.


http://cdn.memegenerator.net/instances/500x/50080157.jpg

anonymous895156
03-09-2015, 13:53
не, постни някоя картинка, емотикона и болднат виц на иво сиромахов

dreamwalker
03-09-2015, 13:56
Искаш твърде много от мен.

Plamy29
03-09-2015, 14:09
Аз имам връзка с момче от 2години обаче миналата година се преместих в ново училище и в класа ми има едно момче с което се забивахме и постепенно се сближихме и се целуваме и в момента стигнахме до етап секс, има желание и от двете страни, но аз се притеснявам, а пък и тогава съвестта ще ме гризе ужасно много заради приятеля ми. Знам че изглежда меко казано курвенско, но повярвайте ми правих вс възможно, за да го отблъсна, но нещо ме влече към него, а не искам сериозна връзка, защото вече имам и приятеля ми е повече от ПЕРФЕКТЕН. Аз също нз какво да правя, от може би година и изчетох какво ли не и не мога да взема решение

jghgh
03-09-2015, 16:42
какво би трябвало да е, и какво би следвало да е, и какво Е, са доста различни неща.

аз напълно те разбирам, момче, и даже ти се кефя, че си нахъсан, морален, и т.н., но реалността е доста по-различна.
твой е изборът дали да се разкъсваш между съдник или .. елин-пелинов персонаж, сигурно сега го учите по литература.


— Какво нещо е човек!
— Черно зърно — отговорих аз.
— И черно, и бяло — усмихна се отец Сисой.
-из "Чорба от греховете на отец Никодим", Елин Пелин



не ме разбирай погрешно, момче, кефя ти се, браво на теб, че си използваш главата.
но, повярвай ми, можеш да помогнеш на човек, дори да не си съгласен с него и постъпките му ;)
не мисля, че на някого ще му помогне, след като е сбъркал, да му се обяснява какъв е смотан, прост, и какви грехове е направил, още повече, когато сам ги осъзнава.


не смятах да се включвам повече в темата, отдавна е изчерпана, а и е изморително да водя спорове, защото няма смисъл, ако не можеш да се отвориш и към другата гл.точка.
но реших да се включа, защото виждам че имаш акъл, (на dimitar говоря, ако не става ясно), и тотално мога да те разбера от кое място идваш, пишейки мненията си.
не съм ти някаква директна опозиция.. но определено перспективата ми е по-различна.
наскоро имах писане с една приятелка точно за това ми мнение. аз виждам един объркан човек, няма защо да не му помогна. мога да изляза от себе си, без да проектирам колко е гадно да се изневерява - нещо, което наистина е гадно и нараняващо другите хора. обаче природата на човека е достатъчно мека, приятелю.. и, повярвай, волята не стига, нито разумът, иначе нямаше да има вечни трагедии, комедии и познати, повтарящи се многовековни сюжети.
понякога човек наистина не може да не се изкуши. за това никога не казвай "никога", и не бъди бърз в хвърлянето на камъни по грешниците. особено ако виждаш, че се замислят и реално търсят помощ.





тва са моите 2 цента, и да, не мога да не пиша многословно 8-) i'm annoying as fuck

dreamwalker
03-09-2015, 17:04
^
Когато сърцето говори, разумът мълчи.

anonymous895156
03-09-2015, 17:31
какво би трябвало да е, и какво би следвало да е, и какво Е, са доста различни неща.

в свят на мизерници, където истината се жертва първа в името на спокойствието, удоволствието и прословутото опрощаване на "грехове" с думите "е, човещинка си е", за да се повтарят последните отново и отново
"не съдя другите, защото и аз съм грешен" е девизът и на всеки бандит


твой е изборът дали да се разкъсваш между съдник или .. елин-пелинов персонаж, сигурно сега го учите по литература.


— Какво нещо е човек!
— Черно зърно — отговорих аз.
— И черно, и бяло — усмихна се отец Сисой.
-из "Чорба от греховете на отец Никодим", Елин Пелин

разбирам православната ти логика
няма нужда да ми го обясняваш, ето ти даже нещо в християнско в този дух: "Заблуждавам се, следователно съществувам" - Августин, т.е. отдалечавам се от християнския идеал през целия си живот.
какво обаче означава да се справиш с грешката? да я осъзнаеш напълно, да оправиш проблемите, произтекли от (без)действията ти, и да не я повториш
сякаш малко късно идва разкаянието й и дори не се усеща намек за съжаление за това, че се е подиграла с доверието и най-сакралното (вероятно) чувство и на двамата, нито пък, че поне планира извърши моралното в случая - вместо това иска съвет как да прекрати неудобното положение по най-безболезнен за нея начин, както и генерално се случва с повечето в подобна ситуация


не ме разбирай погрешно, момче, кефя ти се, браво на теб, че си използваш главата.
но, повярвай ми, можеш да помогнеш на човек, дори да не си съгласен с него и постъпките му ;)
не мисля, че на някого ще му помогне, след като е сбъркал, да му се обяснява какъв е смотан, прост, и какви грехове е направил, още повече, когато сам ги осъзнава.

ако той не си помогне сам (разбирай да спре да мисли като егоист за малко и поне да признае истината на хората, които е мамил), не мисля, че думите на някого в тийнпроблем могат да направят нещо съществено, освен в най-добрия случай да го накарат да се замисли за сериозността на постъпката си, като го провокират с една идея по-груб изказ
иначе остава с впечатлението, че не е направил нищо негативно


не съм ти някаква директна опозиция.. но определено перспективата ми е по-различна.
наскоро имах писане с една приятелка точно за това ми мнение. аз виждам един объркан човек, няма защо да не му помогна. мога да изляза от себе си, без да проектирам колко е гадно да се изневерява - нещо, което наистина е гадно и нараняващо другите хора.

трупът не започва да се движи, когато убиецът му се разкае


обаче природата на човека е достатъчно мека, приятелю.. и, повярвай, волята не стига, нито разумът, иначе нямаше да има вечни трагедии, комедии и познати, повтарящи се многовековни сюжети.
понякога човек наистина не може да не се изкуши. за това никога не казвай "никога", и не бъди бърз в хвърлянето на камъни по грешниците. особено ако виждаш, че се замислят и реално търсят помощ.

волята, наред с разума, са основните сили, които движат цивилизацията, а липсата им (била тя и моментна) е това, което я дърпа назад
емоциите са просто допамин в повече или по-малко, вярно е, че в рамките на биокомпютър като човешкия организъм могат да спират някои от основните му функции (най-вече мисленето в перспектива) като примитивно наследство от шимпанзетата, но не може да ги поставяте над чистата мисъл. и не всеки е склонен да се поддаде на различните изкушения, някои ценят нематериалните неща повече и имат ценностна система, на която държат

не съдя никого в истинския смисъл на думата просто защото животът на малко хора ме вълнува, първият ми пост е насочен цялостно към тези, злоупотребяващи с доверието на останалите в името на животинските си наслади

xgirl11
03-09-2015, 17:35
До поставяла съм се на негово място много пъти . Прекратих вижданията си с това момче беше ми трудно ,но не искам да рискувам ,Благодаря мното на всички ,че ми помогнахте засулжава си да съм си моя приятел през много неща сме преминали заедно за толкова време не си струва да ги пропилея за нещо може би моментно :)