PDA

View Full Version : Потресена съм.



Бананче
03-03-2015, 20:52
Здравейте.

На 3ти март, трябваше да бъдем в центъра на града. Чакахме и ето, че започнаха няколко души да раздават малки знаменца.
Всички децка казваха "Може ли знаменце", "Аз нямам","Може ли за приятелката ми".. По това време едно знаме падна на земята. Една госпожа каза "Вземете го, не го оставяйте там".. Никой не я слушаше. Отидох и го взех.

Гадното беше, че бяха го настъпили. КАК? На знаме, няма значение българско или друго, нямат ли уважение??
Децата вместо да издигат нагоре тези знаменца се удряха и си играеха. А не бяха 5-6 годишни.. Вече си бяха на 11-12 и би е трябвало да знаят, че не бива така. Видях как на един ученик му се е скъсал знамето и го хвърли на земята. След тържеството с една приятелка си купихме закуски. След като си го изядох, отидох до един кош да боклук, потресена бях. Около 5-10 знамена в коша. Намачкани, скъсани при боклуците.

УЖАС! Накъде отива! Не мога да го приема.

Бананче
03-03-2015, 20:59
А когато пуснаха химна - клюки, дъвчене на дъвки, никакво мълчене. Всяка година става така.

Hayashi
03-03-2015, 21:52
В 5-ти клас ли си?

dreamwalker
03-03-2015, 21:55
Попитай произволно избрани 25 човека следните въпроси:
1. Какво е пълното име на Левски?
2. През коя година е роден и през коя - обесен?
3. Кой е Стефан Стамболов?
4. Кога е подписан Берлинския договор?
5. Кой е цар Борис?

Ще видиш какво е положението.

Бананче
03-03-2015, 22:07
В 5-ти клас ли си?

Не. 8ми съм :)

Бананче
03-03-2015, 22:08
dreamwalker прав/а си :)

dreamwalker
03-03-2015, 22:14
dreamwalker прав/а си :)

Бананче, какво е мнението ти за Стамболийски?

haritov
03-04-2015, 08:37
постанала си темата в грешния раздел тук си честитят че напускат страната и си завиждат че някои са успели да се махнат а други не

вчера постнах една снимка от възстановките по случай 3ти март а един идиот точно на празника тръгна да ме троли

иначе сме големи пичове всички

BloodyDreamer
03-04-2015, 15:26
За мен е по-трагично, че нашенските патриоти не могат да пишат на правилен български. Да научиш официалния език е проява на елементарно уважение към страната, в която си роден. Що за хора не могат да направят дори това? Зарежете историята, тя си е там така или иначе. Ами литературата? Ами музиката? Колко от родните патриоти са чели "Хайка за вълци" или са слушали музика на Панчо Владигеров? Все се хващаме за историята, ама тя не е всичко. Може да пишеш реферати на тема българска история, но докато не започнеш да оценяваш и културата, не мога да те нарека българин. Толкова хора има, чиято любов към България е само в границите на националните празници и спортните събития. Просто не искам да се сещам за патриотичните коментари, които най-старателно се изписват на латиница, а се публикуват и с правописни, пунктуационни и граматически грешки, не защото авторът не си е огледал коментара, а защото просто без речник и проверки в гугъл не може да го напише по-правилно... Това е тъжното според мен. Знамената са най-малкият проблем.

haritov
03-04-2015, 16:08
За мен е по-трагично, че нашенските патриоти не могат да пишат на правилен български. Да научиш официалния език е проява на елементарно уважение към страната, в която си роден. Що за хора не могат да направят дори това? Зарежете историята, тя си е там така или иначе. Ами литературата? Ами музиката? Колко от родните патриоти са чели "Хайка за вълци" или са слушали музика на Панчо Владигеров? Все се хващаме за историята, ама тя не е всичко. Може да пишеш реферати на тема българска история, но докато не започнеш да оценяваш и културата, не мога да те нарека българин. Толкова хора има, чиято любов към България е само в границите на националните празници и спортните събития. Просто не искам да се сещам за патриотичните коментари, които най-старателно се изписват на латиница, а се публикуват и с правописни, пунктуационни и граматически грешки, не защото авторът не си е огледал коментара, а защото просто без речник и проверки в гугъл не може да го напише по-правилно... Това е тъжното според мен. Знамената са най-малкият проблем.

той и Стамболов не е пишел перфектно ама на

не става дума умения или знания а за почит дух и уважение това е патриотизма

BloodyDreamer
03-04-2015, 18:55
Не знам Стамболов как е писал, но езикът е част от културата. За мен България без български език няма. Красивата природа и богатата история и другите страни ги имат. Всяка страна си има своя Ботев и своя Левски. Но език като нашия нямат. В него са вплетени традициите на народа. Същата тази история, която всички толкова боготворят, е намерила своето отражение в него. Освен това не съм срещала до този момент интелигентен човек, който да допуска глупави грешки при писане, особено на родния си език. Идиоти и простаци ли са нашите патриоти?
Трудът, който полагаме, за да научим езика на страната си, показва колко точно я обичаме. Лесно е да се хвалиш с това, което са постигнали съотечествениците ти преди теб, с природата, която не си създал. Но каква гордост е това? Не става въпрос само да почиташ дух и традиции, а и да ги предаваш. Как предаваш традициите, като не знаеш езика? Та те са неразривна част от едно цяло!

dreamwalker
03-04-2015, 19:03
Не знам Стамболов как е писал, но езикът е част от културата. За мен България без български език няма. Красивата природа и богатата история и другите страни ги имат. Всяка страна си има своя Ботев и своя Левски. Но език като нашия нямат. В него са вплетени традициите на народа. Същата тази история, която всички толкова боготворят, е намерила своето отражение в него. Освен това не съм срещала до този момент интелигентен човек, който да допуска глупави грешки при писане, особено на родния си език. Идиоти и простаци ли са нашите патриоти?
Трудът, който полагаме, за да научим езика на страната си, показва колко точно я обичаме. Лесно е да се хвалиш с това, което са постигнали съотечествениците ти преди теб, с природата, която не си създал. Но каква гордост е това? Не става въпрос само да почиташ дух и традиции, а и да ги предаваш. Как предаваш традициите, като не знаеш езика? Та те са неразривна част от едно цяло!

Point of information: Мнението ми може би няма да прозвучи интелигентно, вследствие на което, може би, ти, в ролята на височайш съдник, ще ме анатемосаш като "идиот и простак", но в последното изречение на това твое поетично словоизлияние fail-вам да видя смисъла.
П.П. Имам някакво особено... натрапчиво чувство, че BloodyDreamer е отличничка, любимка на всички учители, получаваща само похвали в училище... Цял живот са ѝ казвали колко е перфектна и невероятна... Предполагаема възраст: 13-18. Права ли съм?

haritov
03-04-2015, 19:21
Не знам Стамболов как е писал, но езикът е част от културата. За мен България без български език няма. Красивата природа и богатата история и другите страни ги имат. Всяка страна си има своя Ботев и своя Левски. Но език като нашия нямат. В него са вплетени традициите на народа. Същата тази история, която всички толкова боготворят, е намерила своето отражение в него. Освен това не съм срещала до този момент интелигентен човек, който да допуска глупави грешки при писане, особено на родния си език. Идиоти и простаци ли са нашите патриоти?
Трудът, който полагаме, за да научим езика на страната си, показва колко точно я обичаме. Лесно е да се хвалиш с това, което са постигнали съотечествениците ти преди теб, с природата, която не си създал. Но каква гордост е това? Не става въпрос само да почиташ дух и традиции, а и да ги предаваш. Как предаваш традициите, като не знаеш езика? Та те са неразривна част от едно цяло!

едни се учат да пишат други дават живота си или отдават живота си

между идиот простак и неграмотен има огромна разлика провери в тълковния речник

и не съм казал че не трябва да пишем на родния си език става дума за грамотност и че не трябва тя да става мярка за патриотизъм

но както казах патриот е състояние на духа

но ако искаш провери колко от загиналите български воини са били грамотни

и виж заради умните и разумните колко горчиви чаши сме изпили

и да всеки народ си има своите герои

но в тяхната история са били победени от нас

и предавам традициите ни също толкова добре като онези неграмотни хора през цялата ни 1300г история

Hayashi
03-04-2015, 19:27
Само, че е 2015 и всеки в България има достъп до безплатно образование. Да си млад човек, да се пишеш за патриот, а да си неграмотен си е направо трагикомично. Баба ми, която е учила до 7-ми клас ще я разбера, този който е проспал повечето часове по български, но иначе "Ботев, та Ботев" не.

haritov
03-04-2015, 19:30
Само, че е 2015 и всеки в България има достъп до безплатно образование. Да си млад човек, да се пишеш за патриот, а да си неграмотен си е направо трагикомично. Баба ми, която е учила до 7-ми клас ще я разбера, този който е проспал повечето часове по български, но иначе "Ботев, та Ботев" не.

на какво си готова за България?

obicham69
03-05-2015, 06:00
ох много обичам да гледам как някой си мери ... патриотизма

да пишеш неграмотно показва неуважение към родината, културата, традициите ни

особено жалки изглеждат "патриотите" пишещи на шльоковица по форумите, не са положили елементарно усилие да научат собствения си език, но в същото време милеят за всичко родно :)

BloodyDreamer
03-05-2015, 14:09
Point of information: Мнението ми може би няма да прозвучи интелигентно, вследствие на което, може би, ти, в ролята на височайш съдник, ще ме анатемосаш като "идиот и простак", но в последното изречение на това твое поетично словоизлияние fail-вам да видя смисъла.
Не знам как прецени, че се имам за вездесъща, но както и да е. Перифразирам изречението: "Езикът и традициите са неразривна част от едно цяло." Език без традиции няма, поне що се отнася до говоримите езици. Езикът се е развивал в продължение на векове и то по такъв начин, че да отговаря на манталитета, традициите и нуждите на народа. Най-елементарният пример - ако не бяха тия пет века робство, надали щеше да има толкова турски думи в езика ни. От тази гледна точка дори когато ценностите се сменят изцяло, част от предишните ценности, от традициите, се запазва в езика. Ако всички българи изведнъж проговорят английски вместо български, всякакъв помен от старите ценности ще се изгуби. Ако историята ни беше друга, друг щеше да бъде и езикът ни.

П.П. Имам някакво особено... натрапчиво чувство, че BloodyDreamer е отличничка, любимка на всички учители, получаваща само похвали в училище... Цял живот са ѝ казвали колко е перфектна и невероятна... Предполагаема възраст: 13-18. Права ли съм?
Отличничка, любимка на всички учители, получаваща само похвали в училище - по-скоро да. Че цял живот са ми казвали колко съм перфектна и невероятна, е доста далеч от истината обаче. Колкото до възрастта - като се има предвид, че пиша в тийн форум, направо не знам на кой бог си правил/а жертви, за да познаеш приблизително на колко съм години.

haritov, може аз да съм ограничен сноб, ама ми е трудно да си представя как един българин, живеещ в 21ви век, нямал нужното желание и постоянство да научи език, който освен че му е майчин, освен че го използва всеки ден, ами на всичкото отгоре най-малко седем години го е учил в училище, би отдал живота си за родината. Още повече че този език е символ на всичко, което той уж тачи и милее. Относно героите, загинали за родината - Hayashi вече го каза. Все едно да кажеш "Няма да уча органична химия, защото Цезар е нямал понятие от нея."
Идиоти и простаци не защото са неграмотни, а защото сляпо вярват, че са нещо, което не са. Останала съм с впечатлението, че голяма част от българските "патриоти" са такива, защото някой им е казал, че такива трябва да бъдат; че са патриоти, защото Левски и Ботев са били такива, а тях всеки ги обича - току виж и те обрали малко от героизма им. Това е някакво смътно чувство, което не мога да обясня много добре, но сякаш голяма част от българските патриоти са патриоти едва ли не по принуда, а не по желание; защото е ценност да обичаш родината си, а не защото обичат България.

ПП. Прочети ми пак коментара, не съм използвала "идиот" и "простак" като синоними на "неграмотен", а като антоними на "интелигентен".

dreamwalker
03-05-2015, 14:30
Жертви не правя (аз имам ясновидска дарба, чадо маРия), но в този "ТИЙН" (:lol:) форум има дефицит на тийнове, трябва да отбележа. Логично е, като нередовен потребител, да не си го забелязала.

BloodyDreamer
03-05-2015, 15:21
Познаваме ли се? :D
Всъщност да, знам, че има доста потребители, които вече не са тийнове, но бях останала с впечатлението, че това са по-старите потребители. Смисъл, от твърде малко време съм регистрирана, за да бъда един от тях.

dreamwalker
03-05-2015, 15:25
Познаваме ли се? :D
Всъщност да, знам, че има доста потребители, които вече не са тийнове, но бях останала с впечатлението, че това са по-старите потребители. Смисъл, от твърде малко време съм регистрирана, за да бъда един от тях.

Не, т.е. аз те познавам. Имам ясновидска дарба.
Не само стари. И стари, и нови - всички са в кюпа.

BloodyDreamer
03-05-2015, 15:27
Не. Имам ясновидска дарба.
Не само стари. И стари, и нови - всички са в кюпа.
I see. Благородно завиждам за дарбите ти.

dreamwalker
03-05-2015, 15:29
I see. Благородно завиждам за дарбите ти.

Искам да намеря философския камък, ще ми помогнеш ли? Трябват ми повечко химици. Трудно е самичък да работи човек.

BloodyDreamer
03-05-2015, 15:36
Искам да намеря философския камък, ще ми помогнеш ли? Трябват ми повечко химици. Трудно е самичък да работи човек.
Естествено, че ще помогна. Дали Николас Фламел вече е мъртъв?

dreamwalker
03-05-2015, 15:37
Естествено, че ще помогна. Дали Николас Фламел вече е мъртъв?

Не.

Auriss
03-05-2015, 15:43
Едни асоциират Симеон със завоевания, други с културен разцвет.

Та в същия ред на мисли - едни се гордеят, че биха направили 'всичко' за родината, пък моят повод за гордост е, че бих направил всичко, че да не се стигне дотам.

Кой прав, кой крив - всеки сам да си преценява. Патриотизма отдавна се е превърнал в национализъм, а той - в синоним на фашизма - поне в очите на хората.

Бих изхвърлил флаг в кофата, че и задника бих си избърсал с него. Но не и родния си. И не е проява на неуважение това от страна на децата, а на една доста по-неприятна тенденция - хората или им лиспва българско самосъзнание, или е такова на агресивни шимпанзета, при вида на които Левски вероятно сам би си нахлузил въжето.

BloodyDreamer
03-05-2015, 15:57
Не.
Let's go on a quest! Волдеморт вече е мъртъв, така че може би Фламел ще е склонен да ни сподели тайните на философския камък. Което ми напомня, че съм много тъпа - съгласявам се да се помагам в нещо, чиято цел не знам.
ПП. Аз се спирам вече, че стана твърде много спам.

dreamwalker
03-05-2015, 16:02
Let's go on a quest! Волдеморт вече е мъртъв, така че може би Фламел ще е склонен да ни сподели тайните на философския камък. Което ми напомня, че съм много тъпа - съгласявам се да се помагам в нещо, чиято цел не знам.
ПП. Аз се спирам вече, че стана твърде много спам.

Добро момиче.

haritov
03-05-2015, 19:08
haritov, може аз да съм ограничен сноб, ама ми е трудно да си представя как един българин, живеещ в 21ви век, нямал нужното желание и постоянство да научи език, който освен че му е майчин, освен че го използва всеки ден, ами на всичкото отгоре най-малко седем години го е учил в училище, би отдал живота си за родината. Още повече че този език е символ на всичко, което той уж тачи и милее. Относно героите, загинали за родината - Hayashi вече го каза. Все едно да кажеш "Няма да уча органична химия, защото Цезар е нямал понятие от нея."
Идиоти и простаци не защото са неграмотни, а защото сляпо вярват, че са нещо, което не са. Останала съм с впечатлението, че голяма част от българските "патриоти" са такива, защото някой им е казал, че такива трябва да бъдат; че са патриоти, защото Левски и Ботев са били такива, а тях всеки ги обича - току виж и те обрали малко от героизма им. Това е някакво смътно чувство, което не мога да обясня много добре, но сякаш голяма част от българските патриоти са патриоти едва ли не по принуда, а не по желание; защото е ценност да обичаш родината си, а не защото обичат България.

ПП. Прочети ми пак коментара, не съм използвала "идиот" и "простак" като синоними на "неграмотен", а като антоними на "интелигентен".

добре де питам какво си готова да направиш за тая страна

аз пиша неграмотно един знак нямам демек не съм патриот така ли?

въх поставих въпросителна

dreamwalker
03-05-2015, 19:12
добре де питам какво си готова да направиш за тая страна

аз пиша неграмотно един знак нямам демек не съм патриот така ли?

въх поставих въпросителна

Тя е от бъдещия научен елит, не я закачай! Не всичко се постига с оръжие и патаклама.

BloodyDreamer
03-05-2015, 19:17
добре де питам какво си готова да направиш за тая страна

аз пиша неграмотно един знак нямам демек не съм патриот така ли?

Просто създаваш впечатлението на не особено интелигентен индивид, който няма навика да чете книжки. Нищо лично, понеже попита.
За държавата България съм готова да направя много малко неща. За запазването на културата и традициите - макар че ми е трудно да говоря за хипотетични ситуации, бих дала (почти) всичко.

haritov
03-05-2015, 19:22
Просто създаваш впечатлението на не особено интелигентен индивид, който няма навика да чете книжки. Нищо лично, понеже попита.
За държавата България съм готова да направя много малко неща. За запазването на културата и традициите - макар че ми е трудно да говоря за хипотетични ситуации, бих дала (почти) всичко.
тогава не ми говори за патриотизъм

нямаш право

dreamwalker
03-05-2015, 19:24
тогава не ми говори за патриотизъм

нямаш право

Не закачай научния елит на бъдещето, момко! Нямаш право.

haritov
03-05-2015, 19:24
Не закачай научния елит на бъдещето, момко! Нямаш право.

ще си превиша правата

dreamwalker
03-05-2015, 19:28
ще си превиша правата

http://prikachi.com/images/118/7963118j.jpg

BloodyDreamer
03-05-2015, 20:29
тогава не ми говори за патриотизъм
нямаш право
Право имам, по-скоро смисъл няма.

anonymous895156
03-05-2015, 20:38
УЖАС! Накъде отива! Не мога да го приема.

кое? мизерното ви деление на нацийки, което раздира цивилизацията? в коша за боклук, да се надяваме :)

haritov
03-05-2015, 20:48
Право имам, по-скоро смисъл няма.

ама сме големи пичове иначе

dreamwalker
03-05-2015, 20:51
кое? мизерното ви деление на нацийки, което раздира цивилизацията? в коша за боклук, да се надяваме :)

Да живее Америка!

espada
03-05-2015, 21:40
кое? мизерното ви деление на нацийки, което раздира цивилизацията? в коша за боклук, да се надяваме :)

Къде щеше да си ти ако не принадлежеше към нация, амуджа, можеш ли да си представиш?

AngelBelchev
03-06-2015, 10:54
Здравейте.

На 3ти март, трябваше да бъдем в центъра на града. Чакахме и ето, че започнаха няколко души да раздават малки знаменца.
Всички децка казваха "Може ли знаменце", "Аз нямам","Може ли за приятелката ми".. По това време едно знаме падна на земята. Една госпожа каза "Вземете го, не го оставяйте там".. Никой не я слушаше. Отидох и го взех.

Гадното беше, че бяха го настъпили. КАК? На знаме, няма значение българско или друго, нямат ли уважение??
Децата вместо да издигат нагоре тези знаменца се удряха и си играеха. А не бяха 5-6 годишни.. Вече си бяха на 11-12 и би е трябвало да знаят, че не бива така. Видях как на един ученик му се е скъсал знамето и го хвърли на земята. След тържеството с една приятелка си купихме закуски. След като си го изядох, отидох до един кош да боклук, потресена бях. Около 5-10 знамена в коша. Намачкани, скъсани при боклуците.

УЖАС! Накъде отива! Не мога да го приема.

Разбирам ти мъката, обаче за манталитета на българското население и причините за неуважение към тези символи, можеш да се дразниш на корумпираното ни управление, което окраде хората и ни потъпква всячески! Ниски заплати, високи разходи, милиарди евра заеми, които О ИЗНЕНАДА - ние ще плащаме, напливи от бежанци, ненормално много толерантност към циганите въпреки постоянните им набези, джамии, турски сериали, потурчване на учебниците по история, по музика, по един бог знае още какво... да продължавам ли? Знамето символизира държавата. Дай ми ЕДНА смислена причина да развея знамето за тази жалка държавица, в която се превръщаме. За кой да го развея това знаме? За държавата няма да е. На природата, семейството и приятелите не им трябва да размахвам парче шарен плат за да им покажа, че ме е грижа за тях.

golemiq_korab_minava
03-06-2015, 17:07
той и Стамболов не е пишел перфектно ама на

не става дума умения или знания а за почит дух и уважение това е патриотизма

Именно. Да обичаш страната си и да искаш тя да се развива успешно, не означава, че трябва да си грамотен и умен.

golemiq_korab_minava
03-06-2015, 17:13
Не знам Стамболов как е писал, но езикът е част от културата. За мен България без български език няма. Красивата природа и богатата история и другите страни ги имат. Всяка страна си има своя Ботев и своя Левски. Но език като нашия нямат. В него са вплетени традициите на народа. Същата тази история, която всички толкова боготворят, е намерила своето отражение в него. Освен това не съм срещала до този момент интелигентен човек, който да допуска глупави грешки при писане, особено на родния си език. Идиоти и простаци ли са нашите патриоти?
Трудът, който полагаме, за да научим езика на страната си, показва колко точно я обичаме. Лесно е да се хвалиш с това, което са постигнали съотечествениците ти преди теб, с природата, която не си създал. Но каква гордост е това? Не става въпрос само да почиташ дух и традиции, а и да ги предаваш. Как предаваш традициите, като не знаеш езика? Та те са неразривна част от едно цяло!

Ти дядо, баби имаш ли? Питай ги как са ги учили да пишат в училище и колко грамотни са били в писането.

Нашия език какъв е бил - глаголица.. Нещо общо да има днес глаголицата.. какво запазваш?

golemiq_korab_minava
03-06-2015, 17:23
Авторке, когато бях 5,6,7 клас на тържествата ни обясняваха как ние сме бъдещето славно. Аз тогава се смеех и ги псувах, защото дори тогава правих съотвествие със съучениците ми и бъдещето.
Не си представям близо 10 години по-късно колко още повече са се влошили нещата.

dreamwalker
03-06-2015, 17:48
Авторке, когато бях 5,6,7 клас на тържествата ни обясняваха как ние сме бъдещето славно. Аз тогава се смеех и ги псувах, защото дори тогава правих съотвествие със съучениците ми и бъдещето.
Не си представям близо 10 години по-късно колко още повече са се влошили нещата.

BloodyDreamer е от бъдещия научен елит на България, не говори без да знаеш.

За глаголицата...
https://imgflip.com/readImage?iid=412211

golemiq_korab_minava
03-06-2015, 18:47
моите най-умствени извининения

dreamwalker
03-06-2015, 18:48
моите най-умствени извининения

Приемат се.

anonymous895156
03-07-2015, 15:46
Да живее Америка!

единственият начин да заживеем в свободен анархичен свят е да последваме примера на Съединените щати и развием ЕС, като неутрализираме агресорите (Русия, сганта в Близкия изток и т.н.) и премахнем границите, присъединявайки целия свят към Шенген


Къде щеше да си ти ако не принадлежеше към нация, амуджа, можеш ли да си представиш?

аз съм българин само фиктивно, не ме обиждай. просто в личната ми карта нямаше да пише гражданин на българия, а гражданин на света, наистина не мога да разбера какво имаш предвид? това, че примитивното разделяне на хората на племена е довело до поредица от събития, независими едно от друго, които са спомогнали да се пръкна на бял свят и да попадна на информация, която да ми помогне да се превърна в личността, която съм в момента ли? същото може да се каже и за хитлер, 9 септември и 11/9, че даже и за исуската. дай да ги хвалим наляво-надясно

dreamwalker
03-07-2015, 16:03
САЩ е всичко друго освен "свободен анархичен свят".

http://soepic.pl/stor/items/005ad05816fdd0e12.gif

anonymous895156
03-07-2015, 17:12
май не разбра какво имам предвид, странно, не изглеждаш инфантилна

dreamwalker
03-07-2015, 17:29
май не разбра какво имам предвид, странно, не изглеждаш инфантилна

http://www.gifsforum.com/images/gif/creepy%20smile/grand/creepy-smile-eccbc87e4b5ce2fe28308fd9f2a7baf3-1253.gif

Ти не ме разбра.

golemiq_korab_minava
03-07-2015, 19:33
димитар мауглито ;д

golemiq_korab_minava
03-07-2015, 19:35
евреите влизат в някоя държава, взимат властта, разрушават я в името на анархията си, не им харесва, заселват се в друга държава и те така..

dreamwalker
03-07-2015, 19:43
евреите влизат в някоя държава, взимат властта, разрушават я в името на анархията си, не им харесва, заселват се в друга държава и те така..

Намекваш ли нещо?

golemiq_korab_minava
03-07-2015, 20:04
ся ако и ти си евреика, отивам да си плюя на гроба на аспарух

dreamwalker
03-07-2015, 20:09
ся ако и ти си евреика, отивам да си плюя на гроба на аспарух

Землеморка съм, успокои ли се?

Сега няма да ти се наложи да търсиш гроба на Аспарух.

P.S. Seriously though... W...t...f...

golemiq_korab_minava
03-07-2015, 20:16
какво значи землеморка?

Аспарух е навсякъде


PUSSYCAT: значи та чивтосвам

dreamwalker
03-07-2015, 20:24
1. http://lmgtfy.com/?q=%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%8 0%D0%BA%D0%B0

2. На база на какви основания твърдиш това?

3.http://i49.vbox7.com/o/9f5/9f5cbc0d0.jpg

golemiq_korab_minava
03-07-2015, 20:39
1. нищо не пише в уикипедия. Приемам, че си дракон.

2. На космическите и инергийни молекулярни.

3.http://vbox7.com/play:9b7df32e&start=3

dreamwalker
03-07-2015, 20:40
1. нищо не пише в уикипедия. Приемам, че си дракон.

2. На космическите и инергийни молекулярни.

3.http://vbox7.com/play:9b7df32e&start=3

1. Както кажеш.

2. Както кажеш.

3. Както кажеш.

golemiq_korab_minava
03-07-2015, 20:43
а тъй :D

dreamwalker
03-07-2015, 20:44
а тъй :D

Както кажеш.

golemiq_korab_minava
03-07-2015, 20:47
https://www.youtube.com/watch?v=aZFOS8zfgBU

dreamwalker
03-07-2015, 20:50
Like.


https://www.youtube.com/watch?v=otlOvKa6eXE

golemiq_korab_minava
03-07-2015, 21:05
преди я слушах за надъхване. :]

https://www.youtube.com/watch?v=SGjQe2RbkaU

dreamwalker
03-07-2015, 21:15
Triple like. Makes me sad, though.

http://www.popkitten.com/wp-content/uploads/2011/12/Sad-Cat-1.jpg

golemiq_korab_minava
03-07-2015, 21:22
dont worry,my lovely cat, Im with you http://www.freeallimages.com/wp-content/uploads/2014/09/cat-dog-love-3.jpg and be happy

dreamwalker
03-07-2015, 21:27
http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2011/12/hahaha-no.jpg

Thanks, though.

golemiq_korab_minava
03-07-2015, 21:38
пак заповядай ;p

Rafa7a
03-08-2015, 05:23
Много са ми забавни хората, които лижат гъзовете на САЩ. Много се дразня как някои си мислят, че САЩ са най-великата държава.. Та те са пълни боклуци, ама подмазвача ще си остане подмазвач..

anonymous895156
03-08-2015, 10:13
Много са ми забавни хората, които лижат гъзовете на САЩ. Много се дразня как някои си мислят, че САЩ са най-великата държава.. Та те са пълни боклуци, ама подмазвача ще си остане подмазвач..

ама разбира се, прочел си няколко конспиративни теории за това как сами си били съборили кулите близнаци, нищо че няма събитие в световната история, по-обстойно документирано от това, и че се очаква през 2017 американците вече да са отпуснали над 3,5 билиона долара за мироопазващи мисии в държавите гнидите от близкия изток, което идва малко оксиморонно наред с идеята, стояща зад конспирацията, че това било, защото щатите искали да станат по-богати
нека пренебрегнем това, че концепцията за естествените права на хората и общественият договор на Русо, Лок и Хобс, както и категорическият императив на Кант намират поле за реализация първо в американската конституция, където са яростно пазени и до днес
че благодарение на Алианса и взаимопомощта между страните от ЕС и Съединените щати безценната европейска харта за правата на човека скоро ще се приложи навсякъде из Европа
че без САЩ Европа щеше да е разпокъсана между крепостните селяни от североизток и някой извратен диктатор от континента
че отпускат средства за развитието на България, благодарение на които в училището ти сте с алуминиеви дограми: http://www.americaforbulgaria.org/grants/area/civil/year/all
че имат най-съществен принос от всички държави за това: http://www.capx.co/17-reasons-why-the-world-is-a-better-place-2/
че там е съсредоточен световният научен елит и повечето иновации идват именно от Съединените щати
неолибералните демократични държави са единствените, които осъществяват някакъв прогрес в правов и демократичен план и ценят народа си, за разлика от "великите сили" като путкинова русия, които дори не могат да изградят икономика, финансираща се от нещо различно от газ или забиване на пирони за половин долар на ден (така например са китай, които съществуват, защото са по-евтини от индия и Западните фирми предпочитат да си произвеждат материалите там)
но пък давай, сипвай на ценностите на просвещението, щом искаш да си крепостен селянин на щат при капутин

dreamwalker
03-08-2015, 12:00
Мислиш ли, че някой ще прочете това?

П.П. И аз се възползвам от програмите на хАмериканците, ама тва не означава, че трябва да съм им роб за цял живот и да примирам от благодарност. Правят го с определена цел, младеж. Наивен ли си?

Дават ми пари, взимам ги.

http://media.giphy.com/media/fzYWrd15z1NZK/giphy.gif

Aeternal
03-08-2015, 12:25
След мироопазващата им мидия в Афганистан производството на опиумен мак се е покачило 2000%. 10 години най-модерната армия на света не може да се справи с някакви маймуни с въоражение от 60-те години на миналия век. Ае стига.
Русия може да ги изпари за 25 минути.
И какво остава? Най-големия производител на оръжие и хероин т.е смърт в света.
Ебаси великата държава.

dreamwalker
03-08-2015, 12:32
МноУ.

golemiq_korab_minava
03-08-2015, 13:56
И с най-голям свеотовен външен дълг.

Фащ където стъпят война става. - либия, ирак, сирия, авганистан, виетнам...

Auriss
03-08-2015, 15:19
Итърнали, т'ва не променя факта, че всико, написано от митко, е вярно.

Дрийм, така са те възпитали, такова ти е отношението. Чий роб предпочиташ да си впрочем ?

dreamwalker
03-08-2015, 16:27
Итърнали, т'ва не променя факта, че всико, написано от митко, е вярно.

Дрийм, така са те възпитали, такова ти е отношението. Чий роб предпочиташ да си впрочем ?

http://38.media.tumblr.com/tumblr_loxb11wQKU1qjkyjdo1_500.gif Засегна ме. :lol:

Какво ми е отношението, о, Махарион на раздела Политика!

Роб съм на алхимията и знанието като цяло.

golemiq_korab_minava
03-08-2015, 16:50
како учиш по алхимия

dreamwalker
03-08-2015, 16:52
Каквото трябва.

golemiq_korab_minava
03-08-2015, 16:55
како трябва

dreamwalker
03-08-2015, 16:56
Тайна.

http://fc04.deviantart.net/fs71/i/2011/153/c/4/the_secret_passage_by_musicalpaintings-d3hwh44.jpg

golemiq_korab_minava
03-08-2015, 16:57
како е тайна

dreamwalker
03-08-2015, 16:58
http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20080207115854/finalfantasy/images/1/1a/UC_22.jpg

golemiq_korab_minava
03-08-2015, 17:01
како я разрки тайната

golemiq_korab_minava
03-08-2015, 17:02
яз сам ядрото, ти си протона в мен

dreamwalker
03-08-2015, 17:02
Не мога. Ти не си посветен и не си член на профсъюза.

Какво имаш предвид?

golemiq_korab_minava
03-08-2015, 17:03
голяма дифузия праим заедно

dreamwalker
03-08-2015, 17:04
Много ме впечатли. Браво.

golemiq_korab_minava
03-08-2015, 17:04
:3

dreamwalker
03-08-2015, 17:05
http://www.troll.me/images/rent-is-too-damn-high/riki-says-the-sarcasm-level-is-too-damn-high.jpg

golemiq_korab_minava
03-08-2015, 17:09
Тайна.

http://fc04.deviantart.net/fs71/i/2011/153/c/4/the_secret_passage_by_musicalpaintings-d3hwh44.jpg

влизам през вратата

golemiq_korab_minava
03-08-2015, 17:10
оплождам яйциклетката

dreamwalker
03-08-2015, 17:13
Не можеш.

Aeternal
03-08-2015, 17:14
ама разбира се, прочел си няколко конспиративни теории за това как сами си били съборили кулите близнаци, нищо че няма събитие в световната история, по-обстойно документирано от това, и че се очаква през 2017 американците вече да са отпуснали над 3,5 билиона долара за мироопазващи мисии в държавите гнидите от близкия изток, което идва малко оксиморонно наред с идеята, стояща зад конспирацията, че това било, защото щатите искали да станат по-богати
нека пренебрегнем това, че концепцията за естествените права на хората и общественият договор на Русо, Лок и Хобс, както и категорическият императив на Кант намират поле за реализация първо в американската конституция, където са яростно пазени и до днес
че благодарение на Алианса и взаимопомощта между страните от ЕС и Съединените щати безценната европейска харта за правата на човека скоро ще се приложи навсякъде из Европа
че без САЩ Европа щеше да е разпокъсана между крепостните селяни от североизток и някой извратен диктатор от континента
че отпускат средства за развитието на България, благодарение на които в училището ти сте с алуминиеви дограми: http://www.americaforbulgaria.org/grants/area/civil/year/all
че имат най-съществен принос от всички държави за това: http://www.capx.co/17-reasons-why-the-world-is-a-better-place-2/
че там е съсредоточен световният научен елит и повечето иновации идват именно от Съединените щати
неолибералните демократични държави са единствените, които осъществяват някакъв прогрес в правов и демократичен план и ценят народа си, за разлика от "великите сили" като путкинова русия, които дори не могат да изградят икономика, финансираща се от нещо различно от газ или забиване на пирони за половин долар на ден (така например са китай, които съществуват, защото са по-евтини от индия и Западните фирми предпочитат да си произвеждат материалите там)
но пък давай, сипвай на ценностите на просвещението, щом искаш да си крепостен селянин на щат при капутин

"3,5 билиона долара за мироопазващи мисии в държавите гнидите от близкия изток" - буквално са търговия на цивилни животи за опиум в Афганистан, а 'злия' Садам в Ирак с чия помощ се домогва до властта?
http://www.hartford-hwp.com/archives/51/217.html
http://usiraq.procon.org/view.answers.php?questionID=000887
Бъркат каша след каша и невинни хора плащат цената с животите си.
Русо и Кант ще ги коментирам отделно, че излизам, но конституцията на сащ не е и променяна откакто е писана.

Ако със "че без САЩ Европа щеше да е разпокъсана между крепостните селяни от североизток и някой извратен диктатор от континента" визираш ВСВ, ще изразя несъгласие - участието на САЩ в войната е тривиално, най-вече логистическо и реално започва в момент, в който Германия вече е осъзнавала загубата си.
После ще пиша още :)
Но се радвам, че има с кого да споря, защитниците на Съюза не ги бива :)

dreamwalker
03-08-2015, 17:16
"3,5 билиона долара за мироопазващи мисии в държавите гнидите от близкия изток" - буквално са търговия на цивилни животи за опиум в Афганистан, а 'злия' Садам в Ирак с чия помощ се домогва до властта?
http://www.hartford-hwp.com/archives/51/217.html
http://usiraq.procon.org/view.answers.php?questionID=000887
Бъркат каша след каша и невинни хора плащат цената с животите си.
Русо и Кант ще ги коментирам отделно, че излизам, но конституцията на сащ не е и променяна откакто е писана.

Ако със "че без САЩ Европа щеше да е разпокъсана между крепостните селяни от североизток и някой извратен диктатор от континента" визираш ВСВ, ще изразя несъгласие - участието на САЩ в войната е тривиално, най-вече логистическо и реално започва в момент, в който Германия вече е осъзнавала загубата си.
После ще пиша още :)
Но се радвам, че има с кого да споря, защитниците на Съюза не ги бива :)

+

На морето дупка се опитвате да направите.

golemiq_korab_minava
03-08-2015, 17:18
Не можеш.

мога, ама не искам :Д

golemiq_korab_minava
03-08-2015, 17:23
ей няма да ми кажеш, ми тогава и аз няма да ти кажа за биохимията на растенията :P

dreamwalker
03-08-2015, 17:27
Кажи ми, ще ти дам пари.

Не, всъщност пари нямам. Ще ти дам книги.

golemiq_korab_minava
03-08-2015, 17:58
ми учи си биохимия на растенията :D

Мерси, за сега нямам намерения да се потапям толкова навътре в научния материал.

golemiq_korab_minava
03-08-2015, 17:59
имам един учебник 1000 страници не искам още

golemiq_korab_minava
03-08-2015, 18:00
но може все пак да предложил литература

anonymous895156
03-09-2015, 13:36
[b]П.П. И аз се възползвам от програмите на хАмериканците, ама тва не означава, че трябва да съм им роб за цял живот и да примирам от благодарност

сътрудничество != робство


След мироопазващата им мидия в Афганистан производството на опиумен мак се е покачило 2000%. 10 години най-модерната армия на света не може да се справи с някакви маймуни с въоражение от 60-те години на миналия век. Ае стига.
Русия може да ги изпари за 25 минути.

ISAF постига прилични резултати
руснаците най-много да ги удавят със собствената си кръв, както обикновено правят с противниците си по време на война


"3,5 билиона долара за мироопазващи мисии в държавите гнидите от близкия изток" - буквално са търговия на цивилни животи за опиум в Афганистан, а 'злия' Садам в Ирак с чия помощ се домогва до властта?
http://www.hartford-hwp.com/archives/51/217.html
http://usiraq.procon.org/view.answers.php?questionID=000887
Бъркат каша след каша и невинни хора плащат цената с животите си.
Русо и Кант ще ги коментирам отделно, че излизам, но конституцията на сащ не е и променяна откакто е писана.

не е така, без контингентите в Афганистан местните жители щяха да мизерстват дори повече от сега
само че повечето хора проявяват стокхолмски синдром по отношение на всичко
защо ти е достойно съществуване, когато можеш на хляб и вода, в крайна сметка
трябва да се изчисти още малко биологичен отпадък в името на прогреса

щатите са имали много некадърни президенти, като например рейгън, за когото линкна - нормално е да не му достига кислород до мозъка, бил е консерватор. не оправдавам никоя война от и срещу когото и да било
каквото и да си говорим обаче, с блага дума и пистолет се постига повече, отколкото само с първото, затова и Щатите не могат да си позволят да изостанат във военен план. в рамките на военните работи покрай Алианса те наливат най-много средства, докато страните от ЕС инвестират в икономика, култура и регионално развитие. можеш ли да си представиш съвременния Западен свят, всички международни агенции, които зорко следят доколко има свобода на словото по света, всички реформи, довели до това например в САЩ еднополовите бракове и отглеждане на деца само за няколко години вече да са легални в около 40 щата, без Съединените щати?


Русо и Кант ще ги коментирам отделно, че излизам, но конституцията на сащ не е и променяна откакто е писана.
Ако със "че без САЩ Европа щеше да е разпокъсана между крепостните селяни от североизток и някой извратен диктатор от континента" визираш ВСВ, ще изразя несъгласие - участието на САЩ в войната е тривиално, най-вече логистическо и реално започва в момент, в който Германия вече е осъзнавала загубата си.
После ще пиша още :)
Но се радвам, че има с кого да споря, защитниците на Съюза не ги бива :)

концепциите й остават непроменени, да - че всеки човек има естествени права
не, но особено във времена като тези в момента Европа трябва да устои на напора на североизточния агресор и националистите популисти от всички държави в името на целостта на Евросъюза и Алианса, което - пак повтарям - не можем да направим без помощта на Щатите

dreamwalker
03-09-2015, 13:39
сътрудничество != робство

Твоите словоизлияния не създават такова впечатление, ma chérie.

anonymous895156
03-09-2015, 13:59
Твоите словоизлияния не създават такова впечатление, ma chérie.

посочи ми пример

dreamwalker
03-09-2015, 14:03
посочи ми пример

За...

golemiq_korab_minava
03-09-2015, 14:09
ей хитлера с право ги е правил на сапун тези евреи ве :@

Мите, митее, гнус ме е от теб, не за друго, ами защото след като завършиш и училище, първата ти работа ще е да просиш виза за америка, да избягаш, да продължиш да се правиш на световен полицай от кревата, нищо че целия свят ще гори в пламаци.

dreamwalker
03-09-2015, 14:14
ей хитлера с право ги е правил на сапун тези евреи ве :@

Мите, митее, гнус ме е от теб, не за друго, ами защото след като завършиш и училище, първата ти работа ще е да просиш виза за америка, да избягаш, да продължиш да се правиш на световен полицай от кревата, нищо че целия свят ще гори в пламаци.

Ти пък... много се вживя. :lol:

anonymous895156
03-09-2015, 16:49
ей хитлера с право ги е правил на сапун тези евреи ве :@

всички българи, немци и прочие могат само да завиждат на най-великия народ на земята, успяващ да оцелее и да се адаптира към всяка общност и система по най-добрия възможен начин от хиляди години насам

dreamwalker
03-09-2015, 16:51
всички българи, немци и прочие могат само да завиждат на най-великия народ на земята, успяващ да оцелее и да се адаптира към всяка общност и система по най-добрия възможен начин от хиляди години насам

http://www.freeallimages.com/wp-content/uploads/2014/09/grumpy-cat-no-1.jpg

Какво стана с ненавистта към "делене на нацийки"?

anonymous895156
03-09-2015, 17:36
http://www.freeallimages.com/wp-content/uploads/2014/09/grumpy-cat-no-1.jpg

Какво стана с ненавистта към "делене на нацийки"?


https://www.youtube.com/watch?v=vHSNZK4Je-Y

קריאה וכתיבה!!!!!!!!!!

golemiq_korab_minava
03-09-2015, 17:36
и от време на време съдбата ги наказва :(http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e7/Ebensee_concentration_camp_prisoners_1945.jpg/350px-Ebensee_concentration_camp_prisoners_1945.jpg

dreamwalker
03-09-2015, 17:38
Да. Забавно. *insert sarcastic tone*

Aeternal
03-09-2015, 17:40
ISAF постига прилични резултати
руснаците най-много да ги удавят със собствената си кръв, както обикновено правят с противниците си по време на война

ISAF постига добри резултати в поддържането на едно военно положение, ако си чел Оруел, няма по-точен съвременен пример за "War is peace". Имат нужда от война за да оправдаят присъствието си там, за да може да упражняват контрол над опиумните полета. Почти няма стратегически бомбардировки в южната част на страната, където са най-големите опиумни полета.
Лафа за кръвта на руснаците ми е любим, редовно го ползвам, но не променя факта, че балистичните им ракети са неспасяеми. Руснаците винаги са имали по-добри ракети, като почнеш от The Space Race, в което единственото значимо постижение на щатите е кацането на Луната, което пък според мен е фалшиво. И мнението ми за това е базирано на гео-полтическата обстановка, а не на обичайните глупости за знамето и т.н.

Изобщо мнението ми за щатите е доста ниско, нация от лицемери. Станали печално известни с полицейския си произвол, сбърканата им здравоопазваща система и войнстващия им шовинизъм.
Колкото пъти съм говорил с американци, толкова пъти ми е правило лошо впечатление, че те са много горди с демокрацията и свободата си, но като ги питаш за някой от по-сбърканите американски практики, се почва едно мрънкане, как правителството е корумпирано, извън контрола на гражданите и т.н.
И понеже демокрацията, с която толкова се гордеят е представителна, когато политиците са идиоти, можеш да заключиш, че и избирателите им са същите.

dreamwalker
03-09-2015, 17:42
ISAF постига добри резултати в поддържането на едно военно положение, ако си чел Оруел, няма по-точен съвременен пример за "War is peace". Имат нужда от война за да оправдаят присъствието си там, за да може да упражняват контрол над опиумните полета. Почти няма стратегически бомбардировки в южната част на страната, където са най-големите опиумни полета.
Лафа за кръвта на руснаците ми е любим, редовно го ползвам, но не променя факта, че балистичните им ракети са неспасяеми. Руснаците винаги са имали по-добри ракети, като почнеш от The Space Race, в което единственото значимо постижение на щатите е кацането на Луната, което пък според мен е фалшиво. И мнението ми за това е базирано на гео-полтическата обстановка, а не на обичайните глупости за знамето и т.н.

Изобщо мнението ми за щатите е доста ниско, нация от лицемери. Станали печално известни с полицейския си произвол, сбърканата им здравоопазваща система и войнстващия им шовинизъм.
Колкото пъти съм говорил с американци, толкова пъти ми е правило лошо впечатление, че те са много горди с демокрацията и свободата си, но като ги питаш за някой от по-сбърканите американски практики, се почва едно мрънкане, как правителството е корумпирано, извън контрола на гражданите и т.н.
И понеже демокрацията, с която толкова се гордеят е представителна, когато политиците са идиоти, можеш да заключиш, че и избирателите им са същите.

Нормално, като премахват всеки, който се опитва да промени лицемерните им практики.

anonymous895156
03-15-2015, 09:39
ISAF постига добри резултати в поддържането на едно военно положение, ако си чел Оруел, няма по-точен съвременен пример за "War is peace". Имат нужда от война за да оправдаят присъствието си там, за да може да упражняват контрол над опиумните полета. Почти няма стратегически бомбардировки в южната част на страната, където са най-големите опиумни полета.
Лафа за кръвта на руснаците ми е любим, редовно го ползвам, но не променя факта, че балистичните им ракети са неспасяеми. Руснаците винаги са имали по-добри ракети, като почнеш от The Space Race, в което единственото значимо постижение на щатите е кацането на Луната, което пък според мен е фалшиво. И мнението ми за това е базирано на гео-полтическата обстановка, а не на обичайните глупости за знамето и т.н.

Изобщо мнението ми за щатите е доста ниско, нация от лицемери. Станали печално известни с полицейския си произвол, сбърканата им здравоопазваща система и войнстващия им шовинизъм.
Колкото пъти съм говорил с американци, толкова пъти ми е правило лошо впечатление, че те са много горди с демокрацията и свободата си, но като ги питаш за някой от по-сбърканите американски практики, се почва едно мрънкане, как правителството е корумпирано, извън контрола на гражданите и т.н.
И понеже демокрацията, с която толкова се гордеят е представителна, когато политиците са идиоти, можеш да заключиш, че и избирателите им са същите.

в някои райони трябва да се действа "не по правилата", за да се овладее ситуацията
и да, склонен съм да се съглася да тероризират паплачта там (религиозни хора са, не е като да ликвидираш разумен живот в крайна сметка :Д), за да не попадат петролните залежи в неправилни ръце на религиозни диктатори и водачи на недемократични държави. все пак те спират прогреса

хората навсякъде са тъпи. самият факт, че републиканците се радват на голяма подкрепа, е показателен за нивото на безмозъчност на американците
и все пак цялостното положение на страната на абсолютна световна сила номер едно по всички параграфи трябва да ти говори, че се управлява повече от добре. без нея сега щяхме да носим цветя пред паметник на ленин или друг изрод

dreamwalker
03-15-2015, 09:46
в някои райони трябва да се действа "не по правилата", за да се овладее ситуацията
и да, склонен съм да се съглася да тероризират паплачта там, за да не попадат петролните залежи в неправилни ръце на религиозни диктатори и водачи на недемократични държави. все пак те спират прогреса

хората навсякъде са тъпи. самият факт, че републиканците се радват на голяма подкрепа, е показателен за нивото на безмозъчност на американците
и все пак цялостното положение на страната на абсолютна световна сила номер едно по всички параграфи трябва да ти говори, че се управлява повече от добре. без нея сега щяхме да носим цветя пред паметник на ленин или друг изрод

Прогреса на какво?

Викаш всички са равни, но някои са по-равни от другите, а? Колко яко. Това демокрация ли е?

Хората са тъпи, да и мисля, че видях доказателство.

http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20140819174658/walkingdead/images/a/ad/Tumblr_mhg7r3wavH1r5lye1o1_500.gif

anonymous895156
03-15-2015, 09:55
Прогреса на какво?

модерната демокрация, науката, свободния дух, правилното и логичното
човекът е мост, по който животното върви по пътя си към нещо като бог - субстанция сама по себе си, независима от всичко и всички


Викаш всички са равни, но някои са по-равни от другите, а? Колко яко. Това демокрация ли е?

моля те, не ми слагай такива гнусни думи в устата
хората не са и не трябва да бъдат равни! в най-добрия случай са просто независими
единствено естествените права на всеки разумен индивид трябва да бъдат застъпвани от законите
а разумен човек не може да бъде робуващ на авторитети догматик

под модерна демокрация разбирай по-скоро олигархична форма на управление, при която само рационалните хора имат право на глас при взимането на съществени решения

dreamwalker
03-15-2015, 10:01
модерната демокрация, науката, свободния дух, правилното и логичното
човекът е мост, по който животното върви по пътя си към нещо като бог - субстанция сама по себе си, независима от всичко и всички



моля те, не ми слагай такива гнусни думи в устата
хората не са и не трябва да бъдат равни! в най-добрия случай са просто независими
единствено естествените права на всеки разумен индивид трябва да бъдат застъпвани от законите
а разумен човек не може да бъде робуващ на авторитети догматик

под модерна демокрация разбирай по-скоро олигархична форма на управление, при която само рационалните хора имат право на глас при взимането на съществени решения

http://3.bp.blogspot.com/-yviUk8F_VzY/UY06PtuctoI/AAAAAAAALwY/b8YH3ybNgUs/s1600/Skyy-John.gif
Напомни ми, ако станеш политик, да не гласувам за теб.

http://ncrenegade.com/wp-content/uploads/2013/03/cover.jpg

anonymous895156
03-15-2015, 10:03
Напомни ми, ако станеш политик, да не гласувам за теб.

най-вероятно няма и да можеш :Д

dreamwalker
03-15-2015, 10:06
най-вероятно няма и да можеш :Д

Освен ако не дойдеш в Нова Зеландия... В противен случай няма да ме интересува особено.

anonymous895156
03-15-2015, 10:08
австралия е близо :*

dreamwalker
03-15-2015, 10:10
австралия е близо :*

:lol:

Симпатяга.

golemiq_korab_minava
03-15-2015, 15:42
Мечтите на димитар няма да се сбъднат, дори да умрем всички.

Aeternal
03-17-2015, 20:31
и все пак цялостното положение на страната на абсолютна световна сила номер едно по всички параграфи трябва да ти говори, че се управлява повече от добре. без нея сега щяхме да носим цветя пред паметник на ленин или друг изрод

Всъщност няма доказателства в подкрепа на горното. Да кажеш, че САЩ събориха комунизма си е чист комплимент за последния, той сам си фалира.
Няма и доказателства в подкрепа на изказа, че сащ са световна сила номер едно по каквито и да е параграфи.
Освен по брой затворници на глава на населението. И бюджетни разходи за 'defence'.
И въпреки това, както Путин се е взел за навряна в ъгъла мишка, може да изпатка и да изпари 80% от американците на място, а другите 20% да ги прати да играят Fallout на живо.
И пак не разбрах, къде им е величието?

Auriss
03-17-2015, 21:17
в това, че могат да направят абсолютно същото с държавата на Путин, но не им се налага, тъй като е по-лесно просто да я докарат до фалит.
И след като 1-вата по военна мощ държава в света може да изкърти втората без да жертва дори един войник, то това каква я прави ?

Разходите им са под 4%. На Русия са над 5%. Сам си вади изводите.

//дори няма да коментирам принос към наука и образование.

Aeternal
03-17-2015, 22:22
в това, че могат да направят абсолютно същото с държавата на Путин, но не им се налага, тъй като е по-лесно просто да я докарат до фалит.

И тук по-скоро самите властоимащи в Русия ще я докарат до фалит, отколкото външните санкции. Знаеш ми мнението за Русия, не мисля, че има нужда да го повтарям.
Но да не се отклоняваме от темата, доктрината MAD е все още напълно валидна, дори си мисля че Русия има лек превес в това отношение. Ясно е, че Руснаците са по-бедни и по-изостанали и затова САЩ наливат страшни пари (20пъти повече, мисля) в развитието на конвенционалното оръжие, докато руснаците са наясно с изоставането си и затова развиват ядреното. Най-скъпата програма в Руската армия е ракетата 'Булава', която въпреки проблематичните тестове, си е scary as fuck.

Още повече, че ако величието се мери в военната мощ, значи човечеството напълно си заслужава момента, в които науката ще изпревари 2000-годишния човешки морал така, че техническия прогрес ще лиши планетата от интелигентен живот.

И изобщо тва телешко възхваляване отива повече на климата, отколкото на хора с претенции за интелект.
Щото онова псевдо-народче съставено главно от реднеци има доста трески за дялане и можем да поговорим и за тях.
Щото америка може и да е била най-добрата държава в света след като излиза незасегната от двете световни войни и поради здравите си за тогава уснови успява да се възползва до край от предприемаческия дух на хората си, но днес САЩ вървят само надолу и изгледите това да се промени са като тези на Русия.

И още повече, вие с Митко и двамата сте анти-националисти като гледам, как се кефите на държава, която лъже гражданите си от най-ранна детска възраст, че една от най-безсмислените прояви на човешка жестокост, деяние, което си е чиста проба тероризъм, е проява на милосърдие?
Всеки проявяващ малко повече интерес към WWII е наясно, че ядрените бомбандировки над Япония не слагат край на съпротивата ѝ, загубата на Манджурия я принуждава да се предаде.
Иронично, а?

102
03-17-2015, 22:23
евала аурис
каза им го
никой няма право да пише повече глупости от теб

102
03-17-2015, 22:24
уснови

патреот

Aeternal
03-17-2015, 22:32
патреот
С 4 инчов тилифон...

Auriss
03-18-2015, 01:53
Оф как ме мързи ме да споря. Първо казваш, че не са 'велика сила', 'щото Русия можела да ги изпари, а после ми обясняваш, че не трябва да меря 'величието' на една държава с военната й мощ.
По принцип съм съгласен, но имам чувството, че спориш със себе си.

Щатите бутат света напред в културно отношение. Само от последните няколко години - свободните университетски курсове в нета ; сайтовете за масово финансиране на проекти (откъдето тръгна окулуса примерно) ; бутането за публикуването на софтуер за безплатно ползване и обезпечаването с % от печалбата, вместо твърда (6-7 цифрена) сума ;
-- въобще нета и ИТ индустрията
-- филмовата и музикалната индустрии по света копират изцяло щатите

--гугъл, фейсбук, яхуу, майкрософт и апъл откъде тръгнаха ?

-- отделно че някак са създали консуматорско общество, което плаща за продукта, който ползва

Естествено, че можеш с шепи да хвърляш ако по Щатите, но коя държава допринася дори с 1/100 от това ?
Имат индустрия, имат и общество, в което иновацията се цени. В ЕС имаме 'социални държави', малки гадни сиви градчета и вегетация. И сивота.

Войните в Близкия Изток просто не искам да ги коментирам. Цялата работа е толкова мъглява и толкова информация се премълчава, че дори не си струва да се губим времето с тази тема.

http://en.wikipedia.org/wiki/1993_World_Trade_Center_bombing
Обърни внимание на годината.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%80%D0%B0%D0%B1%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BF% D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8_%282010-2012%29
А цялото мазало започна с арабската пролет ;
Виж за колко държави говорим. Честно, има ли начин ЦРУ да имат пръст във всичко това според теб ?

А дори и да имаха пръст -
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d8/United_Nations_member_countries_world_map.PNG
http://www.un.org/en/documents/udhr/


Article 2.
Everyone is entitled to all the rights and freedoms set forth in this Declaration, without distinction of any kind, such as race, colour, sex, language, religion, political or other opinion, national or social origin, property, birth or other status. Furthermore, no distinction shall be made on the basis of the political, jurisdictional or international status of the country or territory to which a person belongs, whether it be independent, trust, non-self-governing or under any other limitation of sovereignty.


Нужно ли ти е повече ? И нарушаването на суверенитета на престъпна организация, позираща като държава, престъпление ли е ?

Единствената трагедия е, че Щатите не разполагат с финансовия и човешки ресурс да окупират тези територии поне за век. И резултатът е Сирия ... и Исил ... и Боко ... и там к'вито още маймунски групички са се пръкнали.

Aeternal
03-18-2015, 14:36
В продъкшън тестове сме и нямам никакво време да пиша, но 3 точки:
1. Обама от 10 години се опитва да реализира 'гадния сив' европейски социален модел - неуспешно.
2. Виж кой основава ISIS и кой въоражава/финансира 'борците за свобода' срещу Асад. Също и кой търгува сега петрол с Ислямска държава.
3. Като стана въпрос за ООН, знаеш ли коя държава атакува друга суверенна държава без разрешението на СС към ООН през 2003?
"The then United Nations Secretary-General Kofi Annan said in September 2004 that: "From our point of view and the UN Charter point of view, it [the war] was illegal."

dreamwalker
03-18-2015, 14:38
евала аурис
каза им го
никой няма право да пише повече глупости от теб

Good one.

haritov
03-18-2015, 15:47
ауриса ви го каза щатите са културния център на света те ни бутат към културен прогрес

само като идеш в тексас и всеки град кипи от култура

golemiq_korab_minava
03-18-2015, 16:52
Сега. Ще се съглася за някои неща с Аурис.

Културата, която донесе САЩ се основава наистина на свободното съзнание, свободното мислене и свободните комуникационни възможности на 21 век. Не съм изучавал подробно, но мисля, че в Русия и Китай няма да намерите телевизии като дискавъри и др. Та това основния смисъл на Западната култура. Тоест, идеологията за глабализмът тръгна от Запада. А САЩ е страната наеограничените възможности.
До тук е супер, но дали тези неща могат да се приложат навсякъде? Или там където отричат, имеприята им сипе американски див капитализъм насила, разбива им режите и икономите и обира всичко за себе си? Нали не вярвате, че действията на САЩ по целия свят са в името на някой друг народ, освен американския?
Има и още недъзи, а най-фаталния за мен е - идеализирането на печалбата и парите.
Всичко ще доведе, както вече много хора знаят - Китай да стане първа икономическа сила. Китай вече е изпреварила САЩ в много сектори и инвестират много проекти по целия свят и в Източна Европа. До няма и 20 години, вие ще се съобразявате и ще ходите да работите в Китай. Тва е.

haritov
03-18-2015, 17:11
спрете да гледате филми

сащ и култура е магаре и реактивен самолет


ето американска култура

https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/11071616_1650359691854087_4883827517299778903_n.jp g?oh=af85b25943dd456bbbec31b68cd90bdd&oe=55B9429B

Aeternal
03-18-2015, 17:29
спрете да гледате филми

сащ и култура е магаре и реактивен самолет


ето американска култура

https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/11071616_1650359691854087_4883827517299778903_n.jp g?oh=af85b25943dd456bbbec31b68cd90bdd&oe=55B9429B

Щото ако я нямаше америка, нямаше да има педераси.
Една свястна тема няма в тояф форум, имбецили.

haritov
03-18-2015, 17:30
Щото ако я нямаше америка, нямаше да има педераси.
Една свястна тема няма в тояф форум, имбецили.
това че рабзираш нещата така има вина само твоя мозък
в интерес на истината нищо от това за което говорите не се е зародило в америка

не знам дали те създават култура или изповядват нечия


останалото е така наречената пропаганда чрез филми музика и тн

но живота не е кино

да не говорим за свободата още си мислят негрите за роби и втора ръка хора

golemiq_korab_minava
03-18-2015, 17:42
Абе президент негар им сложиха, тея продължават да недоволстват.

Aeternal
03-18-2015, 17:43
това че рабзираш нещата така има вина само твоя мозък


Колко време ти трябваше да провериш значението на 'имбецил'?
И заеби, говорете си глупости и се забавлявайте.

golemiq_korab_minava
03-18-2015, 17:44
да, харитов. Всичката тая чалготия и педерастия е дело на свободния дух на всеки. Тва е вече тук е грешно, защото в много отношения моралът се губи, преражда и деградира, заедно с цялата култура.

haritov
03-18-2015, 17:45
Колко време ти трябваше да провериш значението на 'имбецил'?
И заеби, говорете си глупости и се забавлявайте.

не ме интересува какво си

haritov
03-18-2015, 17:46
да, харитов. Всичката тая чалготия и педерастия е дело на свободния дух на всеки. Тва е вече тук е грешно, защото в много отношения моралът се губи, преражда и деградира, заедно с цялата култура.

между култура и глупост има разлика

Auriss
03-18-2015, 22:20
В продъкшън тестове.. ."
Не съм политик, че да се налага мнението ми да е обективно и да не се влияя от откровеното cи презрение към режимите в Близкия Изток. През к*ра ми е за ООН като стане въпрос за маймунските държави. Двоен стандарт -- шанс. И в предния си пост ти казах - все тая ми е дали ръчкат с пръстче там. Тия държави не трябва да съществуват просто.

И много добре знаеш, че не съм фен на Щатите заради глупостите, които вършат, ама като седнат да обясняват хората, че едва ли не е последна дупка на кавала и само магарии правят ... ми не е така просто.
От ВСВ насам кой допринесе най-много за мира в Европа ? Чие отроче са ООН и (до някаква степен) ЕС ? Кой буташе за ядрено разоръжаване ? Кой буташе за разоръжаване в Европа ? Кой буташе и продължава да бута и да налива милиарди за хуманитарна помощ в Африка (което е спорно доколко е полезно, но както и да е..) ?
Фейсбук и Гугъл развиват проекти за глобален достъп до нета - няк'ви балони там, безпилотни самолети, глупости ... Факт е, че го правят и защото ще спечелят от цялата работа, но това е със САЩ - налагат си някъде интересите, но те са такива, че изискват образовано население, добър стандарт на живот, стабилна политическа система и работеща правосъдна таква.
100% корупцията е колосална - непрекъснато изтича информация за доста съмнителни действия на правителството им (да речем калпавите машини за електронно гласуване), но поне обикновения човек може да живее нормално.

Да речем просто, че ми допада гражданското общество / частния сектор/ всичко, което няма общо с правителството в САЩ. Пък вие тук сте седнали да хвърляте ако сякаш държавата е едното правителство.
Ако следваме същата логика, България не знам какво трябва да представлява ... ?


И ей го харитов - дава ми пример с Тексас. Ми отиди ти в някое руско село, брат, в северна корея или долно нанагорнище, да видиш и там колко са 'културни'.



в интерес на истината нищо от това за което говорите не се е зародило в америка

Кое нищо ?

Аз споменах нета и няколко адски полезни услуги. Кое от тях не идва от САЩ ? А и там таблети, айфончета и глупости. Та кое 'нищо' ?


между култура и глупост има разлика
Ти си пълен глупак, най-добре ще знаеш.

haritov
03-19-2015, 04:54
спри да гледаш филми промиват ти мозъка

Auriss
03-19-2015, 05:16
Ти си пълен глупак, най-добре ще знаеш.
http://www.americaforbulgaria.org/grants

И т'ва е на филм, нали ?

И стотиците американци, които всяка година обикалят българските села и дават безвъзмездна медицинска или финансова помощ - и те са филм ?

Aeternal
03-19-2015, 06:54
http://www.americaforbulgaria.org/grants

И т'ва е на филм, нали ?

И стотиците американци, които всяка година обикалят българските села и дават безвъзмездна медицинска или финансова помощ - и те са филм ?

Майка имаше една приятелка от корпуса на мира, тя самата си казва, че събират данни, т.е форма на шпионство.

Много мога да пиша по тая тема и ме е яд, че сега нямам време.

Да, щатите са били най-великата държава някога, сега не са.

Сега са държава раздирана от огромни социални и расови конфликти (ferguson, anyone?), печално известна с полицейското си насилие ("Синьото и червеното са цветовете на свободата, докато не ги видиш в огледалото за задно виждане" :D ), факта, че затворите им са бизнес предприятия и имат повече затворници от всяка друга дръжава, дори в Северна Кореа няма толкова. Голямата им демокрация в политически план се е изродила по-скоро в конституционална диктатура.

Отделно, сериозно имах много по-високо мнение за теб, човешкия живот навсякъде струва еднакво, щатското 'пръстче' коства цивилни човешки животи. По тая логика щатите напълно си заслужиха 9/11 и напълно си заслужават още по-лошите неща, които ще ги застигнат, защото ще ги застигнат. Не може да си най-големия прозиводител и износител на оръжие и да си и най-големия мироопазващ фактор. Нещата не работят така.

Aeternal
03-19-2015, 07:05
http://www.americaforbulgaria.org/grants/view/2gwCxLQz
I rest my case.
Тъжната българска действителност всъщност:
http://frognews.bg/news_84586/Svobodnoto-slovo-mejdu-#KOI-i-Amerika-za-Balgariia/

paradosou
03-19-2015, 08:14
Абе не искам да звуча наставнически, ама имам въпрос - защо темите, обсъждащи политика, все са значително по-пълни с наредби спрямо останалите, в които се коментират други неща? Какво има в политиката, че толкова разбунва духовете xD?

Auriss
03-19-2015, 08:23
От цялата статия, единствено тук се споменава въпросната фондация.

Финансиране може да дойде и от фондация като "Америка за България", например. Не е същото, но не е и много по-различно

Не чета дневник заради дебилите в коментарите, но Капитал не ми правят впечатление на платени писари.


щатското 'пръстче' коства цивилни човешки животи.

http://musingsoniraq.blogspot.com/2012/06/life-in-iraq-before-and-after-2003.html


Трети път го пиша - ако искаш да коментираме нещо - кажи си в прав текст. Хвърляш парчета информация и очакваш да ахна. Пък и изрично ти казах, че не желая да коментирам правителството им, тъй като е точно толкова лайняно, колкото и тези в Европа и Азия.

За мен това (https://www.edx.org/) и това (https://www.coursera.org/) са достатъчна причина да твърдя, че САЩ водят света в културно отношение. Не съм видял Оксфорд или техническия в цюрих да публикуват безплатно учебни материали -- дори напротив - до ден днешен са си кожодери.

А двойния стандарт, който доста родни капацитети демонстрирате, нещо ме човърка. Ако отворя дума за отношението на държавата към ромите - избухвате да ми сипвате. Човек ще си помисли, че на сапун бихте ги сварили ако имахте възможност.
Но ето сега ми даваш за пример американските мангали. И един американски полицай е постъпил по начин, по който тук биха му аплодирали ако се беше отнесал някой наш така с някой мангал.

Едното отношение на българите към БХК е достатъчно да си извади изводите човек.



Тъй като нямаш време, искам да ми кажеш коя държава е 'световна сила номер едно' и в какво се изразява според теб това ?
Щото дори за едната Норвегия мога толкова гнус да ти изпиша (та и линкове ще ти вадя ако искаш, нп), че ще ти призлее...за 'кражбите' на деца от социалните служби предполагам си попадал на инфо.

Та след като не смяташ САЩ са водещата сила - коя държава е ?

Auriss
03-19-2015, 08:25
Абе не искам да звуча наставнически, ама имам въпрос - защо темите, обсъждащи политика, все са значително по-пълни с наредби спрямо останалите, в които се коментират други неща? Какво има в политиката, че толкова разбунва духовете xD?

двойни стандарти и злобичка ме провокират мен

+ т'ва хората спорят на база собствените си възгледи -- няма кой-знае колко обективно

Ей го Итърнала ми дава за пример войните на САЩ, а мен тия войни ме радват, 'щото арабюгите са ми безбожно гнусни с малоумната си религия и съм раздвоен между осъзнаването на факта, че все пак говорим за човешки същества и тайничкото желание да превърнат близкия изток в пустиня от стъкло

paradosou
03-19-2015, 08:26
Абе не искам да звуча наставнически, ама имам въпрос - защо темите, обсъждащи политика, все са значително по-пълни с наредби спрямо останалите, в които се коментират други неща? Какво има в политиката, че толкова разбунва духовете xD?
В смисъл философията и обсъждането на вяра\религия например стандартно също си предизвикват същото, обаче някак ми се струва, че там словесната артилерия не е толкова впрегната.

Aeternal
03-19-2015, 09:46
Двойните стандарти те дразнят? Иронично.

На мен тоя спор ми носи удоволствие и наистина ме е яд, че нямам време.
Още няколко дни ще я карам накратко, после ако още има спор, ще се разливам.

Но аз не съм расист, в миналата ми квартира имах ром за съсед и никога не съм се отнасял с нещо различно от уважение към него. Човека работеше и децата му със сигурност бяха по-добре възпитани от мен.

И да, имам проблем с мангалите, защото те не спазват законодателството в страната, и съм против БХК защото проявява дискриминация, няма случай да е защитил правата на българин до сега, говори ми за двойни стандарти.
И какво е отношението на държавата към ромите? Безплатен ток, безплатна вода, безплатна здравна помощ, огромно обгрижване покрай избори.
Отново - дискриминация?

Може и да се опитваш да ме изкараш и мен расист, щото съм се ебавал с гетата и еблоата, но ако уплашен полицай застреля 12-годишно дете с играчка, няма да съм на страната на полицая. Независимо от расата на единия и другия.

И на теб ще ти задам въпроса, който зададох на русофилите - може ли хуманна цел да се постигне с нехуманни средства?


И по тънка лайсна се опитваш да ме прекараш, другарю.
Искаш да опростиш въпроса за най-великата държава, но няма лесен отговор. Може да поразсъждаваме довечера.
Като не искаш да говорим за правителството на една държава, щото е 'лайняно', за какво да говорим - за обществото ли?
Ми като те кефи общество в което разстела на деца е приемливо при наличието на етнически/расов признак, направо си живей тук, повечето хора и у нас биха го одобрили.

Auriss
03-19-2015, 10:44
Е изкарай го сега, че аз те пързалям.
Не искам да коментирам правителството им, тъй като останалите по света са същите.
И не съм твърдял, че е приемливо, а че техните негри често са си като нашенските мангали и не виждам причина да държиш отговорни за расизъм хората при условие, че същия съществува дори в държави като Япония и Швеция.

И случая с хлапето, което се разхождало с еърсофт реплика, включва и гето, не само 12-годишно хлапе. Кофти за хлапето, но и полицая сигурно е имал хлапе. Не си спомням да съм одобрявал, но не мисля, че имам правото и да съдя. Сиг. и аз бих стрелял и то единствено, защото е черно - и не защото искам да избивам чернокожи, а от предубеденост -- черно дете - реално оръжие ; бяло - играчка. Ценя си живота - вероятно и полицаят е ценял своя. Модерен расизъм, к'во да правиш.

Съвсем настрана, че тези инциденти съвсем не се разминаха без скандали - некоректно е сравнението с Б-я. Там масово бяха ужасени -- тук масово ръкопляскаме. Излезе вчера или оня ден една статия за 3-ма застреляни роми - реакциите сам ги виждаш.


Двойните стандарти те дразнят? Иронично.
Не е иронично ако приемеш, че не разтягам универсалните права до онези, които потъпкват чуждите. Елементарна ми е позицията.


И какво е отношението на държавата към ромите? Безплатен ток, безплатна вода, безплатна здравна помощ, огромно обгрижване покрай избори
Безхаберно. И точно безплатния ток и безплатната вода създават паразитиращото малцинство, срещу което после се насъсква народа от същите тези, които трябва да се погрижат за поне частичната му интеграция.
И накрая излиза, че виновни са ромите, а не тези, които ги подучват да живеят като пиявици.

Същото е и с негрите в САЩ, де.


Пиши довечера. Интересно ще ми е да прочета.

dreamwalker
03-19-2015, 11:34
двойни стандарти и злобичка ме провокират мен

+ т'ва хората спорят на база собствените си възгледи -- няма кой-знае колко обективно

Ей го Итърнала ми дава за пример войните на САЩ, а мен тия войни ме радват, 'щото арабюгите са ми безбожно гнусни с малоумната си религия и съм раздвоен между осъзнаването на факта, че все пак говорим за човешки същества и тайничкото желание да превърнат близкия изток в пустиня от стъкло

Твоите стандарти изобщо не са двойни, вижда се на пръв поглед.

Коментарите ти допринасят за доброто ми настроение.

Социопат.

102
03-19-2015, 12:48
ахахаххаахахаха

golemiq_korab_minava
03-19-2015, 15:07
В смисъл философията и обсъждането на вяра\религия например стандартно също си предизвикват същото, обаче някак ми се струва, че там словесната артилерия не е толкова впрегната.
Ти ще кажеш. Един вярваш християнин как се кара с атесит или сектант.

А политиката, която малко хора искат да прозрят ви определя какви ще ядете и какво ще пиете. За тва като чуя някой да ми боготвори САЩ и Западния капитализъм направо откачам и тръпки ме побиват. Такива да се изселват и да си 3бат майките. Смисъл, нищо лошо за американския народ. пичове са всички, но ПРАВИТЕЛСТВОТО им прави лайната по целия свят.

dreamwalker
03-19-2015, 15:09
Ти ще кажеш. Един вярваш християнин как се кара с атесит или сектант.

А политиката, която малко хора искат да прозрят ви определя какви ще ядете и какво ще пиете. За тва като чуя някой да ми боготвори САЩ и Западния капитализъм направо откачам и тръпки ме побиват. Такива да се изселват и да си 3бат майките.

Те нямат майки. Имат двама бащи.

Aeternal
03-19-2015, 15:13
Твоите стандарти изобщо не са двойни, вижда се на пръв поглед.

Коментарите ти допринасят за доброто ми настроение.

Социопат.

Да не са те оставили недоебана? :Д
Не стига, че в тоя форум има 5 свестни човека с които можеш да спориш, ами и всеки трябва да им сипва.
Иначе след 3 часа се прибирам и ще пиша.

dreamwalker
03-19-2015, 15:14
Да не са те оставили недоебана? :Д
Не стига, че в тоя форум има 5 свестни човека с които можеш да спориш, ами и всеки трябва да им сипва.
Иначе след 3 часа се прибирам и ще пиша.

Не. Това какво общо има?

На второто няма нужда да отговарям.

Отивам в ъгъла да се срамувам.

Кои са тези 5 свестни човека? Fisherman, papugai, defender, npp и 102, нали така?

Aeternal
03-19-2015, 15:24
Не. Това какво общо има?

На второто няма нужда да отговарям.

Отивам в ъгъла да се срамувам.

Кои са тези 5 свестни човека? Fisherman, papugai, defender, npp и 102, нали така?

Колко пъти го едитва тоя пост? :Д
Толкова да го харесваш тоя Аурис, че от притеснение ще гръмнеш :Д
По-скоро си мислех за темплара, димитър, ауриса и каките.
И с тебе ми е интересно да се закачам, щото и ти имаш мозък.

dreamwalker
03-19-2015, 15:28
Колко пъти го едитва тоя пост? :Д
Толкова да го харесваш тоя Аурис, че от притеснение ще гръмнеш :Д
По-скоро си мислех за темплара, димитър, ауриса и каките.
И с тебе ми е интересно да се закачам, щото и ти имаш мозък.

1. Защото съм перфекционист.

2. :lol:

3. Знам, че мислиш за "форумния педофил", не можеш да ме измамиш!

4. Нямам мозък. Имам руска салата в главата. Чакам Ханибал Лектър.

dreamwalker
03-19-2015, 15:33
Вечен илюминатор, как разбра на колко е papugai?

Aeternal
03-19-2015, 15:48
Вечен илюминатор, как разбра на колко е papugai?

Казаха ми.
Също, ако само мозъка е за Ханибал, може да ми хвърлиш дробчето на мен.

paradosou
03-19-2015, 16:08
По-скоро си мислех за темплара, димитър, ауриса и каките.
И с тебе ми е интересно да се закачам, щото и ти имаш мозък.
Имаш вкус 8). Оттеглям се вече, че не ми се спами, а по темата съм пас.

dreamwalker
03-19-2015, 16:13
Казаха ми.
Също, ако само мозъка е за Ханибал, може да ми хвърлиш дробчето на мен.

Кой ти каза?

Aeternal
03-19-2015, 16:13
Кой ти каза?

Неговата възлюбена. Не е честно спрямо нея. :Д

dreamwalker
03-19-2015, 16:19
Неговата възлюбена. Не е честно спрямо нея. :Д

:lol: :lol: :lol:

haritov
03-19-2015, 18:04
всичко тва кво дева има общо с културата?

ако под свободно слово имаш предвид демокрация нали знаеш къде се е зародила демокрацията?

какво общо имат фондациите с културата след като сам каза че всичко се прави за хамериканския народ


каква културна ценност е таблета да го дева?

като си толкова сигурен в себе си те предизвиквам да идеш да поживееш в хамерика да видим колко си неограничен в страната на неограничените възможности

ако ти пуснат виза де :D тия дето искат да си останат там не отиват там

преди няколко месеца се биха негри и бели ти ми говориш за развито общество



а относно дето се радвате на войни това доказва колко безбожно тъпи сте

като ви кефят толкова ходете да мрете вие

anonymous895156
03-19-2015, 18:51
може ли хуманна цел да се постигне с нехуманни средства?

зависи каква е дефиницията ти за човек
ако е разумно същество, то не виждам как избиването на радикални мюсюлмани, които живеят в средновековието, искат да наложат шериата и отказват да приемат европейските ценности, е антихуманизъм
"Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив, ще защитавам правото ти да го казваш" - тук е време да добавим "... освен ако не застрашава базовите права на някое разумно същество"

двойни стандарти можеш да прилагаш върху сходни по качества събития/субекти
откога разумният атеист либертарианец Ханс може да се сравнява с консервативния мюсюлманин Мехмед по който и да е параграф? животът на единия определено има по-голяма стойност от този на другия


каква културна ценност е таблета да го дева?

колко си примитивен
уф
ходи да се правиш на хайдутин

Aeternal
03-19-2015, 19:04
Личи си че си малък, dimitar. :Д

Откога религията или липсата ѝ и политическото кредо на някого определят цената му?
Познавам повече стойностни религиозни хора отколкото атеисти.

golemiq_korab_minava
03-19-2015, 19:30
всичко тва кво дева има общо с културата?

ако под свободно слово имаш предвид демокрация нали знаеш къде се е зародила демокрацията?

какво общо имат фондациите с културата след като сам каза че всичко се прави за хамериканския народ


каква културна ценност е таблета да го дева?

като си толкова сигурен в себе си те предизвиквам да идеш да поживееш в хамерика да видим колко си неограничен в страната на неограничените възможности

ако ти пуснат виза де :D тия дето искат да си останат там не отиват там

преди няколко месеца се биха негри и бели ти ми говориш за развито общество



а относно дето се радвате на войни това доказва колко безбожно тъпи сте

като ви кефят толкова ходете да мрете вие

не е въпроса къде възниква демокрацията , а кой я управлява днес.
неограничение възможности могат да те пратят в гроба, но и в небесата. абе изтъркано е знам, но да, прав си.

golemiq_korab_minava
03-19-2015, 19:32
Познавам повече стойностни религиозни хора отколкото атеисти.

чакай дефендер да извикам

Aeternal
03-19-2015, 19:36
чакай дефендер да извикам

Той не е религиозен.

anonymous895156
03-19-2015, 20:18
Откога религията или липсата ѝ и политическото кредо на някого определят цената му?

синс евер, особено наличието на погрешна религия или неправилни политически възгледи я свалят много ниско

Auriss
03-20-2015, 00:25
Итърнале, така и не ми отговори...

А и като минах през на димитър постовете се усетих, че съм ти пропуснал въпроса ;д

Ще ти отговоря с не - не искам да мисля, че с войни и репресии можеш да постигнеш мир и социално задоволство.
Но и виждам какво се случва в Африка, където се наливат милиарди, които отиват в ръцете на диктатори и местни warlord-чета.
В размирните зони, за съжаление, хуманитарната помощ и рационалния подход доказано не само, че не вършат работа, а и допълнително влошават положението за населението.

Почти сигурен съм, че сме го коментирали това и преди и още тогава ти казах, че държа Щатите отговорни за ситуацията в Близкия Изток, но съм склонен да им пусна аванс, тъй като поне правят опити да подобрят положението. От това ще спечелим всички - и ЕС, и Израел, и те.

И тъй като ситуацията е такава, че или си 'За' войните им, или 'Против' - ми ... след като искам нещо да се промени, изборът ми е само 1, нали ?

Другото, което е -- говорили сме си и преди за тези държави и какви са били преди студената война. Дотук добре - имат петрол, имат пари - приличен стандарт на живот могат да осигуряват на населението си. Като Саудитска Арабия да речем.
Човек ще си каже, че ако не бяха Щатите, тези държави щяха да са като нея и хората да си живеят супер.
Вероятно е така, но какво щеше да означава това за Европа ? Саудитска Арабия е един от основните източници на ислямски фундаментализъм в региона и изсипват колосални суми в промиването на мозъци в Европа. Тези 'европейци', които напуснаха Европа в хиляди, са тяхно дело.
Наскоро в Австрия приеха закон, забраняващ външното финансиране на религиозни институции. Сам се досещаш защо. Англичаните нямаха късмета да се осъзнаят навреме и ето го резултата - (това е старо впрочем, имай го предвид) - https://vimeo.com/19598947

Накратко - мисля си, че ако мазалото не беше при тях, щеше да е в Европа като резултат от техните действия.

Та в този ред на мисли - един проспериращ Близък Изток, със солидни финансови възможности, е директна заплаха за мен и моя начин на живот. Не искам силни държави, базирани на религия. Иронично, но действията на САЩ отърват на мирогледа ми. 'Врага на моя враг ...' , нещо от тоя род.

defender
03-20-2015, 10:04
ако всеки човек с рззлично мислене почне да разсъждава фанатично като димитър, няма да остане жив човек
изказванията му ми звучат по-зле и от послание на джихадис по ал-джазира

Aeternal
03-20-2015, 15:19
Щях да пиша снощи, но това https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10696180_944071205626748_1405690635381996978_n.jpg ?oh=3ec3580071c5fe4f14d5e95b0d9834fb&oe=55B7625E
се случи и ми уби желанието и времето.
През почивните дни все ще ме хване музата и ще се разпиша.

haritov
03-20-2015, 17:45
Итърнале, така и не ми отговори...

А и като минах през на димитър постовете се усетих, че съм ти пропуснал въпроса ;д

Ще ти отговоря с не - не искам да мисля, че с войни и репресии можеш да постигнеш мир и социално задоволство.
Но и виждам какво се случва в Африка, където се наливат милиарди, които отиват в ръцете на диктатори и местни warlord-чета.
В размирните зони, за съжаление, хуманитарната помощ и рационалния подход доказано не само, че не вършат работа, а и допълнително влошават положението за населението.

Почти сигурен съм, че сме го коментирали това и преди и още тогава ти казах, че държа Щатите отговорни за ситуацията в Близкия Изток, но съм склонен да им пусна аванс, тъй като поне правят опити да подобрят положението. От това ще спечелим всички - и ЕС, и Израел, и те.

И тъй като ситуацията е такава, че или си 'За' войните им, или 'Против' - ми ... след като искам нещо да се промени, изборът ми е само 1, нали ?

Другото, което е -- говорили сме си и преди за тези държави и какви са били преди студената война. Дотук добре - имат петрол, имат пари - приличен стандарт на живот могат да осигуряват на населението си. Като Саудитска Арабия да речем.
Човек ще си каже, че ако не бяха Щатите, тези държави щяха да са като нея и хората да си живеят супер.
Вероятно е така, но какво щеше да означава това за Европа ? Саудитска Арабия е един от основните източници на ислямски фундаментализъм в региона и изсипват колосални суми в промиването на мозъци в Европа. Тези 'европейци', които напуснаха Европа в хиляди, са тяхно дело.
Наскоро в Австрия приеха закон, забраняващ външното финансиране на религиозни институции. Сам се досещаш защо. Англичаните нямаха късмета да се осъзнаят навреме и ето го резултата - (това е старо впрочем, имай го предвид) - https://vimeo.com/19598947

Накратко - мисля си, че ако мазалото не беше при тях, щеше да е в Европа като резултат от техните действия.

Та в този ред на мисли - един проспериращ Близък Изток, със солидни финансови възможности, е директна заплаха за мен и моя начин на живот. Не искам силни държави, базирани на религия. Иронично, но действията на САЩ отърват на мирогледа ми. 'Врага на моя враг ...' , нещо от тоя род.


така са мислели през средновековието

но какво да очаквам от човек който има за културна ценност таблета

Auriss
03-20-2015, 17:50
баси, толкова си тъп, че чак ме дразни, че изобщо си позволяваш да се обръщаш към мен, смятай

смис. .....

смятай просто
а
асдфкасдфкладкофлк

haritov
03-20-2015, 17:58
баси, толкова си тъп, че чак ме дразни, че изобщо си позволяваш да се обръщаш към мен, смятай

смис. .....

смятай просто
а
асдфкасдфкладкофлк
извинявай ако те дразня

Auriss
03-20-2015, 17:59
е, поне се извини. Малко по-добре ми стана

golemiq_korab_minava
03-20-2015, 18:33
преди сирия либия и много други държави бяха добре развити, имаха си диктатори и ред.
сега се колят и бесят, благодарение на сащ

haritov
03-20-2015, 18:51
преди сирия либия и много други държави бяха добре развити, имаха си диктатори и ред.
сега се колят и бесят, благодарение на сащ

преди намесата на сащ няма ид

Auriss
03-21-2015, 04:57
преди сирия либия и много други държави бяха добре развити, имаха си диктатори и ред.
сега се колят и бесят, благодарение на сащ

Значи харесваш Саудитска Арабия ?
И Турция на Ердоган ?

Да го напиша в едно изречение, че явно не се изразявам разбираемо - отърват ми действията на САЩ, тъй като предпочитам да се колят и бесят помежду си, вместо да си водят джихата по света.

И преди да скокнеш - САЩ не са влизали в Саудитска Арабия и въпросната е огромен проблем за Европа и пряк отговорник за хилядите 'европейци', биещи се за ид.

Aeternal
03-21-2015, 07:32
Но от там излиза много петрол, ерго не им трябва свобода.

Въпроса е, че мисленето ти е обърнато обратно т.е че сащ пазят света от фанатичния ислям, а всъщност те го провокират.
ИД се образува от бойците за свобода срещу Асад, борци които САЩ финансово и материално подкрепяше, въпреки че в Гардиън, а и на други места четох, как същите колят христяни и еврей, и горят църкви.
Нормално е при такава груба намеса в държавния суверенитет да изплуват най-низките течения, тълпата е умна колкото най-тъпия в нея.
Ако и тук някой дойде да се разпорежда така грубо и аз ще тръгна на crusade.
Оставяш впечетление, че мислиш че всички араби са тъпи фанатици, неспособни на разум, а според мен това е грешка.
Исторически обусловено исляма не е пречка за нормалното развитие на науката и обществото.
Във времето когато папата гори книги, арабите строят библиотеки, във времето когато църквата съди Галилей, арабите имат астрономи, лекари, поети. Носят факъла на човешкото знание.
Трябва да се запитаме, защо Багдад през `70-те години е с почти европейски облик, а днес е дом на фанатици.

И не съм забравил, интересно ще ми е да пишем на темата за най-велика държава.

golemiq_korab_minava
03-21-2015, 09:04
Значи харесваш Саудитска Арабия ?
И Турция на Ердоган ?

Да го напиша в едно изречение, че явно не се изразявам разбираемо - отърват ми действията на САЩ, тъй като предпочитам да се колят и бесят помежду си, вместо да си водят джихата по света.

И преди да скокнеш - САЩ не са влизали в Саудитска Арабия и въпросната е огромен проблем за Европа и пряк отговорник за хилядите 'европейци', биещи се за ид.

Суадитска Арабия е под контрила НА САЩ. Не е нужно да влизат като им слугуват, заразлика от други държави.

Джихада идва след като САЩ ги вкара във война и им разби държавността. Ти май от луната падаш.
В Ирак беше забранен ислямизма. Алкайда и всички ислямски групировки са дело на САЩ.

dreamwalker
03-21-2015, 11:27
Суадитска Арабия е под контрила НА САЩ. Не е нужно да влизат като им слугуват, заразлика от други държави.

Джихада идва след като САЩ ги вкара във война и им разби държавността. Ти май от луната падаш.
В Ирак беше забранен ислямизма. Алкайда и всички ислямски групировки са дело на САЩ.

Не от Луната.

golemiq_korab_minava
03-21-2015, 11:36
Не от Луната.

nooo, from the moon

Auriss
03-21-2015, 14:34
Джихада идва след като САЩ ги вкара във война и им разби държавността.
са ако ти извадя цитати от 60-те (когато САЩ не са били в близкия изток) сходни по звучене с тези на съвременните арабюги, ще се извиниш ли, ще си преосмислиш ли позицията и ще ми направиш ли една свирка ?
'Щото ми писна да поствам линкове, които не четете, та първо ще питам.

Горките араби. Колят, бесят и изнасилват - как смеят САЩ и Израел да им прекъсват фъна.


Итърнале, и Дубай изглежда добре. Това не променя факта, че държавата им е кенеф за мен.


Оставяш впечетление, че мислиш че всички араби са тъпи фанатици, неспособни на разум, а според мен това е грешка.
Всички религиозни*


Исторически обусловено исляма не е пречка за нормалното развитие на науката и обществото.
Наистина ли го вярваш това или го пишеш просто ей-така, да отклониш разговора?
Или вероятно не знаеш, че за относително кратък период от време си говорим, което го прави изключение, не правило.
Прозвуча като хахавелниците в тубата, които обясняват наляво и надясно, че алгебрата е мюсюлманско забележи 'откритие'.

@ dreamwalker, ако имаш нещо за казване - казвай. Никого не впечатляваш с инфантилните си подмятания и само ми губиш времето да скролвам през още излишни пиксели. Благодаря за разбирането.

defender
03-21-2015, 15:21
Горките араби. Колят, бесят и изнасилват - как смеят САЩ и Израел да им прекъсват фъна.

Саудитска Арабия е съюзник на пазителите на либерални ценности сащ,
определено Саудитска Арабия е една доста "либерална държава", ама виж Сирия са доста нелеберална държава.

а като сложим и геноцида в газа, на другия либерален съюзник на сащ в района, картинката става прекрасна.

Corb1225
03-21-2015, 15:36
Мързи ме да пиша дълги постове, затова минавам да кажа, че Ауриса е масата тъп. Само ще добавя, че Близкия Изток от колониализма насам, не е оставен намира, всичко което се случва сега си е много добре обусловено. Който си мисли, че ислямистите един ден просто са се събудили и решили да убиват, значи е доста тъп и промит олигофрен.

golemiq_korab_minava
03-21-2015, 16:40
са ако ти извадя цитати от 60-те (когато САЩ не са били в близкия изток) сходни по звучене с тези на съвременните арабюги, ще се извиниш ли, ще си преосмислиш ли позицията и ще ми направиш ли една свирка ?
'Щото ми писна да поствам линкове, които не четете, та първо ще питам.

Горките араби. Колят, бесят и изнасилват - как смеят САЩ и Израел да им прекъсват фъна.


Итърнале, и Дубай изглежда добре. Това не променя факта, че държавата им е кенеф за мен.


Всички религиозни*


Наистина ли го вярваш това или го пишеш просто ей-така, да отклониш разговора?
Или вероятно не знаеш, че за относително кратък период от време си говорим, което го прави изключение, не правило.
Прозвуча като хахавелниците в тубата, които обясняват наляво и надясно, че алгебрата е мюсюлманско забележи 'откритие'.

@ dreamwalker, ако имаш нещо за казване - казвай. Никого не впечатляваш с инфантилните си подмятания и само ми губиш времето да скролвам през още излишни пиксели. Благодаря за разбирането.

И в какви граници е съществувал джихада? Когато е имало някакъв режим, колкото и недемократичен и да е бил, са имали някакви правила и развитие, животът е бил далеч по-мирен. Сега ги атакуваха, разделиха им властта на различни части и ги оставиха да се избиват до край, сринаха им всичко!

Второ. Ако ислямът беше пречка за развитието, арабите нямаше да са най-известните строители, нямаше най-високия небостъргач да е в Дубай. То парите не са всичко. Щяха да викат евопейците да ги оправят. А те сами си имат образователна система на високо ниво. Турците също са доста религиозни, но се развиват добре. Може да се кланят по 100 пъти на ден, но работят и учат.

Auriss
03-21-2015, 16:42
А Балканите са оставени намира ? И сърбите се взривяват по летища и автогари ? Е доскоро НАТО им изсипваха бомби.


определено Саудитска Арабия е една доста "либерална държава"
Правилно ли разбирам, че виниш Щатите, че не са нахлули и там все още или не са им спретнали някой преврат ?
Щото ако е така сме на едно мнение

golemiq_korab_minava
03-21-2015, 16:47
А Балканите са оставени намира ? И сърбите се взривяват по летища и автогари ? Е доскоро НАТО им изсипваха бомби.


Правилно ли разбирам, че виниш Щатите, че не са нахлули и там все още или не са им спретнали някой преврат ?
Щото ако е така сме на едно мнение
Почти всички кървави преврати са дело на САЩ. Суадитска арабия е една колония на САЩ, както Сирия и Асад беше на Русия....
А Белград няма да го коментриам. Бомбандираха Сърбия, защото никой не искаше да има голяма и силна държава на Балканите.

Auriss
03-21-2015, 16:47
И в какви граници е съществувал джихада? Когато е имало някакъв режим, колкото и недемократичен и да е бил, са имали някакви правила и развитие, животът е бил далеч по-мирен. Сега ги атакуваха, разделиха им властта на различни части и ги оставиха да се избиват до край, сринаха им всичко!

Второ. Ако ислямът беше пречка за развитието, арабите нямаше да са най-известните строители, нямаше най-високия небостъргач да е в Дубай. То парите не са всичко. Щяха да викат евопейците да ги оправят. А те сами си имат образователна система на високо ниво. Турците също са доста религиозни, но се развиват добре. Може да се кланят по 100 пъти на ден, но работят и учат.

Имат да - затова купуват от западна европа танкове и самолети и затова на китайците тайните служби извършват промишлен шпионаж по цял свят.
Щото не могат един реактивен двигател да сглобят и 'модерните' им изтребители са пълна трагедия. И по същата причина купуват ракети от Русия.

А тоя небостъргач сигурен ли си, че не са го проектирали западни архитекти и не са участвали западни фирми в изграждането му ? Питам просто - наистина не знам.

А в Турция е пълно мазало. Ергодан оня ден прати в ареста журналист, защото го е обидил, а на колегите на въпросния журналист са обискирали домовете и са конфискували компютрите.
Отделно че Турция е зад защитна стена и нямат достъп до някои западни сайтове. Разбирай цензура на държавно ниво. Отделно лекуват войници на ИД в болниците си.
И не гледа ли миналата година протестите и как бяха потушени ? Турция се е запътила към диктатура - сам смятай ако не бяхме в НАТО как ни чакаше след 5-10 години. Щото тепърва ще става мазало и там.

Auriss
03-21-2015, 16:50
Почти всички кървави преврати са дело на САЩ. Суадитска арабия е една колония на САЩ, както Сирия и Асад беше на Русия....
А Белград няма да го коментриам. Бомбандираха Сърбия, защото никой не искаше да има голяма и силна държава на Балканите.
https://www.google.bg/search?q=srebrenica&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=I68NVbq6D8T1avujgsgG&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1920&bih=953#tbm=isch&q=srebrenica+massacre+photos
https://www.youtube.com/watch?v=ZJKZ8QrdJpo

ok

едит; аз забраих и да те питам -- като са кървави тия преврати, диктаторските режими да не са били по-хуманни

Оставям ти за домашно да провериш Хюсеин колко хора е убил и съответно колко цивилни жертви е имало от войната в Ирак

golemiq_korab_minava
03-21-2015, 17:03
Имат да - затова купуват от западна европа танкове и самолети и затова на китайците тайните служби извършват промишлен шпионаж по цял свят.
Щото не могат един реактивен двигател да сглобят и 'модерните' им изтребители са пълна трагедия. И по същата причина купуват ракети от Русия.

А тоя небостъргач сигурен ли си, че не са го проектирали западни архитекти и не са участвали западни фирми в изграждането му ? Питам просто - наистина не знам.

А в Турция е пълно мазало. Ергодан оня ден прати в ареста журналист, защото го е обидил, а на колегите на въпросния журналист са обискирали домовете и са конфискували компютрите.
Отделно че Турция е зад защитна стена и нямат достъп до някои западни сайтове. Разбирай цензура на държавно ниво. Отделно лекуват войници на ИД в болниците си.
И не гледа ли миналата година протестите и как бяха потушени ? Турция се е запътила към диктатура - сам смятай ако не бяхме в НАТО как ни чакаше след 5-10 години. Щото тепърва ще става мазало и там.
Само не замесвай Китай, че точно пък тази държава ще бъдещата най-велика сила. Какво не е китайско да питам?
Иран има собствено прозиводство на военна техника.
За небостъргача не знам, но дори да има чужди архитекти, то самата организация си изисква силна интелигентност. Щото,ако бяха като нас - щяха да си продадат като нас всичко. Ние кво правим? Ако отркият диаманти в България, мислиш че нашите дупедавци ще направят богата държава от нас ли? Ами то и сега можеше да сме средно развита държава, имаме възможности, но не го правим. И нефт да имахме, пак нямаше.
Така че не ми обвинявай арабите. Турция беше по-неразвита държава от нас преди 60-те години, след това ни изпревари икономически многократно. То не може и да се сравняваме с икономиката й.
Турция сега е в лошо състояние, но Украйна не е ли? Нямат демокрация и глобализация, това ли е?

Auriss
03-21-2015, 17:08
'нашите' дупедавци не са наши, а руски лекенца-протежета на заплата от Кремъл и действията им недвусмислено го доказват.

А Б-я за още 20г. ще е издухала и турчолята, и гърците, не му се бой. Достатъчно кадърни хора има тук, които правят нещо смислено. И боклука в парламента ще му дойде времето да се измете.

И ти напомням за пореден път, че войната в Украйна е дело ИЗЦЯЛО на Русия и те дори си признаха вече няколко пъти, че има техни военни там, както и военна техника.
Та твърдиш, че е вина на 'глобализацията' руската агресия е просто лицемерно. Кажи си го директно - глобализацията е виновна задето Русия се чувства застрашена и й се налага да напада суверена държава. Тогава поне ще мога да се съглася и да я зарежем тази тема.

golemiq_korab_minava
03-21-2015, 17:16
https://www.google.bg/search?q=srebrenica&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=I68NVbq6D8T1avujgsgG&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1920&bih=953#tbm=isch&q=srebrenica+massacre+photos
https://www.youtube.com/watch?v=ZJKZ8QrdJpo

ok

едит; аз забраих и да те питам -- като са кървави тия преврати, диктаторските режими да не са били по-хуманни

Оставям ти за домашно да провериш Хюсеин колко хора е убил и съответно колко цивилни жертви е имало от войната в Ирак

Какво искаш да ми покажеш с тези линкове? Че войната е жестоко нещо ли? Прав си , да.
Дори доказваш, че ние, атеистите не сме с нищо по-различни от джихадистите. А те повечето джихадисти дори не са такива, ами борци за свобода от окупаторите в тяхното съзнание, но това е друга тема.

За режимите. Кървави преврати с поставяне на свирепи диктатори, които избиват цивилни. Прочети историята на Иран от уикипедията. Да разбереш какво прави САЩ.
Домашното ти е поставено.

golemiq_korab_minava
03-21-2015, 17:17
Един войник от нашата армия, който изпълнява заповеди без да се замисли за убитите, е по-зле и от ислямиста.

golemiq_korab_minava
03-21-2015, 17:26
'нашите' дупедавци не са наши, а руски лекенца-протежета на заплата от Кремъл и действията им недвусмислено го доказват.

.

Особено Плевнялиев и Герб са на Кремъл... да... Или реформаторите.. Не мойто момче, подлоги са на ЕС САЩ рУСИЯ и който и да е друг. Подлоги са ние за 25 години доказваме, че сме много по-зле от арабите, ама много зле.
Останалото няма да го коментирам.
Приеми, че не всички хора искат американска демокрация, ами си имат собствени възгледи и самосъзнание за света.
Ти си само част от една система, която се противопоставя на друга. Ако се беше родил в другия режим на управление, най-вероятно щеше да си против нашата...
Войната в Украйна е дело на разширяващата се икономическа и военна сила на Запада, които притискат Русия и не и оставят друг избор за съществуване. Ресурсите са оскъдни, все трябва САЩ да има от кой да грабят, за да си живеят добре. Ако не беше така, нямаше да има студена война, полюси на раздаление и икономически войни... никакви войни.. Войните са следствие на икономическите санкции....

Auriss
03-21-2015, 17:32
Бах, най-сетне каза нещо, с което мога да се съглася. И аз не бих станал войник, пък дано не се случва, но ако се стигне до война, не бих стрелял по човек извън границите на собствената си държава.

Ще ти кажа какво искам да ти покажа /или по-скоро се надявам да разбереш/ с тези линкове.
Това, че с един аршин мерите ситуацията в една държава и едно общество и с коренно различен тази другаде по света.

Ето 2 поста нагоре ми обясняваш колко велик бил Китай, но в същото време в други теми недоволстваш против ситуацията в България. Предполагам и теб, както мен, те отвращава начина, по който живеят немалка част от хората тук и както теб, така и дифендъра, ви отвращава корпоративния капитализъм, който експлоатира малкия човек, сдъвква го и го изплюва като му стане непотребен.
Е, добре - с какъв акъл в такъв случай се възхищаваш на Китай, където хората живеят просто трагично. Какво велико има в държава, чиято икономика се базира на предумишленото подбиване на валутата с цел да държи хората бедни спрямо остатъка от света, че да може продукцията, която корпорациите там произвеждат, да е конкурентна на западните пазари. Това е не просто експлоатация, това си е престъпление против човечеството в моите очи. И говорим за 15% от човечеството. Кое му е великото на това ? И какво като са голяма икономика ? Кефи те, че са силни, имат думата на световната сцена и имат армия, нали така ?

Е, в такъв случай как моята гледна точка е нелепа след като до някаква степен, макар и малка, симпатизирам на САЩ, които не само, че имат по-голяма икономика и по-голяма армия, а и са се погрижили населението им да живее добре. Ама наистина добре.

И как геноцидът, който Китай извършва над собствения си народ е простим в твоите очи, а 'бомбардирането' с демокрация в Близкия изток от страна на САЩ не е ?
Как действията на Путин, а именно - зомбирането на руския народ и докарването на държавата до колонка за нафта - е окей, а нахлуването на САЩ в Ирак (където КИТАЙ получиха договорите за добив на нефт) и Афганистан (където няма нефт и където операцията продължи много по-дълго) е непростимо ?

Смис. както и да го гледам, САЩ правят мизерии - няма спор. Но мизериите им не са гнусни и нехуманни, а просто тъпи. Не са отишли в Ирак да им съсипват държава - разкараха диктатора и се опитаха да им построят нова такава. Видя линковете, нали - сериозен икономически ръст и дори такъв в продължителността на живота въпреки войната. Тръгнаха си и какво стана - мизерия. Те ли убиват там ? Ми не.
Даваха ли оръжия на убийци ? Даваха. Факт. Тъпо ли беше - определено. И все пак от 'великите' сили, коя е единствената, която се опитва да разреши проблемите в Близкия Изток, макар и непрекъснато да се проваля ?

Auriss
03-21-2015, 17:41
Приеми, че не всички хора искат американска демокрация, ами си имат собствени възгледи и самосъзнание за света.
Защо ми е да го приемам ? Никакво намерение нямам да приемам варварщината, съжалявам.

Пребиването на жени с камъни не е 'собствено самосъзнание за света'. Вкарването на европейски туристи по затворите за носене на тениска с къс ръкав също не влиза в тази категория. Финансирането на терористични организации на европейска почва също не ми отърва.
Честно казано до такава степен ми е писнало от тези шимпанзета, че вече не ми дреме кой е виновен за поразията и кой не е. Заради цирка там в Европа нахлуват ненормалници и това никак не ми се нрави, тъй като въпреки кусурите си, Европа ми допада доста и нямам желание да се изменя драстично. Особено пък в посока Мохамед.


Ресурсите са оскъдни, все трябва САЩ да има от кой да грабят, за да си живеят добре
Ще те разочаровам, но в Украйна май има единствено газ и плодородни почви, пък на САЩ нито 1 от двете май не им трябват.

Aeternal
03-21-2015, 17:51
са ако ти извадя цитати от 60-те (когато САЩ не са били в близкия изток) сходни по звучене с тези на съвременните арабюги, ще се извиниш ли, ще си преосмислиш ли позицията и ще ми направиш ли една свирка ?
'Щото ми писна да поствам линкове, които не четете, та първо ще питам.

Горките араби. Колят, бесят и изнасилват - как смеят САЩ и Израел да им прекъсват фъна.


Итърнале, и Дубай изглежда добре. Това не променя факта, че държавата им е кенеф за мен.


Всички религиозни*


Наистина ли го вярваш това или го пишеш просто ей-така, да отклониш разговора?
Или вероятно не знаеш, че за относително кратък период от време си говорим, което го прави изключение, не правило.
Прозвуча като хахавелниците в тубата, които обясняват наляво и надясно, че алгебрата е мюсюлманско забележи 'откритие'.

@ dreamwalker, ако имаш нещо за казване - казвай. Никого не впечатляваш с инфантилните си подмятания и само ми губиш времето да скролвам през още излишни пиксели. Благодаря за разбирането.

Нямам защо да отклонявам разговора. За тоя 'относително кратък период' светата инквизиция успява да изгори ~5 милиони жени на клада, щото са 'вещици' и се занимават с наука.
Сериозно в момента водим спор от гледна точка, че всички араби/мислюлмани са фанатизирани изнасилвачи? Че САЩ са пазителя, който пази света от банда овчари с пушки от 50-те години?
И темата за Израел въобще да не я зачекваме, щото колкото и да им се кефя на въоражението, на държавата не ѝ е там мястото. Бият се за вода, буквално.

Aeternal
03-21-2015, 17:57
Е, в такъв случай как моята гледна точка е нелепа след като до някаква степен, макар и малка, симпатизирам на САЩ, които не само, че имат по-голяма икономика и по-голяма армия, а и са се погрижили населението им да живее добре. Ама наистина добре.

И как геноцидът, който Китай извършва над собствения си народ е простим в твоите очи, а 'бомбардирането' с демокрация в Близкия изток от страна на САЩ не е ?
Как действията на Путин, а именно - зомбирането на руския народ и докарването на държавата до колонка за нафта - е окей, а нахлуването на САЩ в Ирак (където КИТАЙ получиха договорите за добив на нефт) и Афганистан (където няма нефт и където операцията продължи много по-дълго) е непростимо ?

Смис. както и да го гледам, САЩ правят мизерии - няма спор. Но мизериите им не са гнусни и нехуманни, а просто тъпи. Не са отишли в Ирак да им съсипват държава - разкараха диктатора и се опитаха да им построят нова такава. Видя линковете, нали - сериозен икономически ръст и дори такъв в продължителността на живота въпреки войната. Тръгнаха си и какво стана - мизерия. Те ли убиват там ? Ми не.
Даваха ли оръжия на убийци ? Даваха. Факт. Тъпо ли беше - определено. И все пак от 'великите' сили, коя е единствената, която се опитва да разреши проблемите в Близкия Изток, макар и непрекъснато да се проваля ?

Афганистан, а ?
http://www.globalresearch.ca/the-spoils-of-war-afghanistan-s-multibillion-dollar-heroin-trade/91

War is peace, контролиран хаос.
Нищо хуманитарно нямаше във войната с Афганистан.

Auriss
03-21-2015, 18:05
Афганистан, а ?
http://www.globalresearch.ca/the-spoils-of-war-afghanistan-s-multibillion-dollar-heroin-trade/91

Ох, знам за ЦРУ и не внасят само от близкия изток наркотици, а и от латинска америка.
Даже с агенциите на американска почва често са имали скандали.
Нямам представа защо го правят, а и т'ва е ЦРУ - нищо ново под слънцето. Сигурно си генерират престъпници за затворите, ба ли го.
Има и достатъчно тъпи хора, на които толкова им е акъла и достатъчно подли, че да се възползват.

И пак същия въпрос - защо не мерите и другите държави със същата мяра ? В Норвегия крадат деца, в Обединеното кралство прикриват политици-педофили, а полицията не преследва имигранти (като нашите мангали), Швейцария и Люксембург перат парите на наркобарони ; във Франция наскоро имаше колосален скандал с няква банка - май милиарди бяха задигнати и пак имаше политически чадъри.

Отделно лъсна, че всяка от големите западни държави шпионира населението си.
Отделно от европейската комисия подписват съмнителни договори със Съединените Щати, които подкопават 'европейските ценности'(т'ва вече дори не знам какво трябва да значи).

Auriss
03-21-2015, 18:09
Сериозно в момента водим спор от гледна точка, че всички араби/мислюлмани са фанатизирани изнасилвачи? Че САЩ са пазителя, който пази света от банда овчари с пушки от 50-те години?
Не, а че има достатъчно да са заплаха за остатъка от света.
И да - че държавите им са гнусно извращение, които не трябва да съществува в този си вид. И преди да ми скочиш - т'ва е личното ми мнение. Не е като да мога да направя нещо по въпроса, та няма нужда да минаваме на 'к'ъв си ти че да решаваш каква да им е държавата'.

Aeternal
03-21-2015, 18:17
Не, а че има достатъчно да са заплаха за остатъка от света.
И да - че държавите им са гнусно извращение, които не трябва да съществува в този си вид. И преди да ми скочиш - т'ва е личното ми мнение. Не е като да мога да направя нещо по въпроса, та няма нужда да минаваме на 'к'ъв си ти че да решаваш каква да им е държавата'.
Тва ме обижда честно казно, надявам се да водим дискусията на тон над обичайните за форума глупости.

Aeternal
03-21-2015, 18:20
Ох, знам за ЦРУ и не внасят само от близкия изток наркотици, а и от латинска америка.
Даже с агенциите на американска почва често са имали скандали.
Нямам представа защо го правят, а и т'ва е ЦРУ - нищо ново под слънцето. Сигурно си генерират престъпници за затворите, ба ли го.
Има и достатъчно тъпи хора, на които толкова им е акъла и достатъчно подли, че да се възползват.

И пак същия въпрос - защо не мерите и другите държави със същата мяра ? В Норвегия крадат деца, в Обединеното кралство прикриват политици-педофили, а полицията не преследва имигранти (като нашите мангали), Швейцария и Люксембург перат парите на наркобарони ; във Франция наскоро имаше колосален скандал с няква банка - май милиарди бяха задигнати и пак имаше политически чадъри.

Отделно лъсна, че всяка от големите западни държави шпионира населението си.
Отделно от европейската комисия подписват съмнителни договори със Съединените Щати, които подкопават 'европейските ценности'(т'ва вече дори не знам какво трябва да значи).

Заради това не могат да се сравняват, цялата им политика е насочена към хероина, не е като да са само ЦРУ.
http://en.wikipedia.org/wiki/Civilian_casualties_in_the_war_in_Afghanistan_(200 1%E2%80%9314)

golemiq_korab_minava
03-21-2015, 18:22
Защо ми е да го приемам ? Никакво намерение нямам да приемам варварщината, съжалявам.

Пребиването на жени с камъни не е 'собствено самосъзнание за света'. Вкарването на европейски туристи по затворите за носене на тениска с къс ръкав също не влиза в тази категория. Финансирането на терористични организации на европейска почва също не ми отърва.
Честно казано до такава степен ми е писнало от тези шимпанзета, че вече не ми дреме кой е виновен за поразията и кой не е. Заради цирка там в Европа нахлуват ненормалници и това никак не ми се нрави, тъй като въпреки кусурите си, Европа ми допада доста и нямам желание да се изменя драстично. Особено пък в посока Мохамед.


Ще те разочаровам, но в Украйна май има единствено газ и плодородни почви, пък на САЩ нито 1 от двете май не им трябват.

Че какво ти пука как живеят те? Както антракс беше казал, остави ги да си извървят сами прехода.
И аз съм против навлизането им в Европа, но това стана главно след като САЩ им разбиха държавите, избухна гражданска война в Либия, Ирак и Сирия. Сега вече кво може да се направи, освен да им се хвърли няколко атомни бомби, ама първо на ФАЩ.

Ще те разачаровам, но плодорните ресури на Украйна й са нужни на ЕС и Русия, а Сащ направиха всичко това, за да вкарат в кофликт Русия и Европа. В крайна сметка целта беше Русия, не Украйна.

И ако си говорим за ресурси, то и ние нямаме безкрайно ресурси, но само американски и Западни компании са ни окупирали от всякъде. И българско произвежда ли се въобще, или работим само за кауфланд? Ами нащо управление, щом не беше така, от къв зор щеше да му е да ни прави този сеир? А не да потдържа държавата и да печели повече?

Auriss
03-21-2015, 18:26
Тва ме обижда честно казно, надявам се да водим дискусията на тон над обичайните за форума глупости.
На мен нещо подобно би ми минало през ума на пръв прочит, затова уточнявам.
Честно казано за войната в Афганистан знам много малко. Можеш ли да ми сдъвчеш и изплюеш на какво се дължат цивилните жертви - както тези резултат от американски действия, така и от собствените им сънародници.

Погледнах линка и цифрите действително са големи, особено за последните няколко години. Задавам въпрос първо, тъй като се надявам да не се окаже, че са формирани по същия начин, по който се формират и статистиките за жертвите, причинени от действия на Израел -- неизбежни.

Auriss
03-21-2015, 18:32
Че какво ти пука как живеят те? Както антракс беше казал, остави ги да си извървят сами прехода.
И аз съм против навлизането им в Европа, но това стана главно след като САЩ им разбиха държавите, избухна гражданска война в Либия, Ирак и Сирия. Сега вече кво може да се направи, освен да им се хвърли няколко атомни бомби, ама първо на ФАЩ.

САЩ и СССР им разбиха държавите. Мисля няма да оспорваш, че тероризма е отроче на студената война. САЩ просто го храниха когато им отърваше, но нали знаеш - каквото посееш ...
И да, съгласен съм - сега какво правим обаче ? Все някой трябва да нещо да направи в крайна сметка, нали ? Нека е Русия ; или Китай. Нищо против нямам. Уви ...

golemiq_korab_minava
03-21-2015, 18:33
Ето 2 поста нагоре ми обясняваш колко велик бил Китай, но в същото време в други теми недоволстваш против ситуацията в България. Предполагам и теб, както мен, те отвращава начина, по който живеят немалка част от хората тук и както теб, така и дифендъра, ви отвращава корпоративния капитализъм, който експлоатира малкия човек, сдъвква го и го изплюва като му стане непотребен.
Е, добре - с какъв акъл в такъв случай се възхищаваш на Китай, където хората живеят просто трагично. Какво велико има в държава, чиято икономика се базира на предумишленото подбиване на валутата с цел да държи хората бедни спрямо остатъка от света, че да може продукцията, която корпорациите там произвеждат, да е конкурентна на западните пазари. Това е не просто експлоатация, това си е престъпление против човечеството в моите очи. И говорим за 15% от човечеството. Кое му е великото на това ? И какво като са голяма икономика ? Кефи те, че са силни, имат думата на световната сцена и имат армия, нали така ?

. ?
Значи, не ме кефи, че Китай е бъдещето, защото това означава крах за нас... аз не съм китаец, аз съм европеец. Имам европейско съзнание. Като казвам Европейско - центъра на Европа е Украйна :) Не е Франция. Има безкрайно различия в националностите.
В Китай също има голям капитализъм и експлоатация, защото за сега Китай се явява като изпълнителна поръчка на Запада. Тоест, ние задаваме продукта, а те го произвеждат за нас. Те се бъхтят в индустриялизацията, а ние ( западните европейци) консумираме си чешем езиците.
А за САЩ... моля ти се.. Мисля, че всичк остава механично. Политиците им са изроди, същите като нашите. Няма корупция, защото остава за всички и има контрол, но всички са жадни за власт и пари... Кво им трябва да се месят навсякъде..

Auriss
03-21-2015, 18:41
Чак пък бъдещето. Аз не го виждам как станат повече от фабрика. САЩ печелят от безполезните боклуци, които пробутват на хората по цял свят с филмите си. Холивуд е огромня пералня за мозъци и на всеки малко или много му е повлияло на изборите.
Аз затова нарекох таблетите и смартфоните култура. Щото на 'културно' ниво ги набутаха на хората и сега правят милиарди от нещо напълно безполезно.
Същото е и с парцалите им, и с ресторантите им, и с напитките им, и с цигарите им, и със сериалите и филмите им - боклуци. Ама хората си ги купуват и от това печелят.
Номерът е и твоята държава да прави някакъв боклук, който хората по цял свят да искат. Пък за това се иска реклама. Тук им идва проблема на Китайците - хората асоциират държавата им с евтина и калпава продукция. С такъв имидж заникъде не си >.>

DarkTemplar
03-21-2015, 18:49
Имам европейско съзнание. Като казвам Европейско - центъра на Европа е Украйна :) Не е Франция. Има безкрайно различия в националностите.
В смисъл?

golemiq_korab_minava
03-21-2015, 18:55
В смисъл?

Ами, че българската народопсихология си има различния, спрямо Английската примерно. Европа за мен не е задължително да бъде такава ,каквото налага ЕС, или Германия.

Auriss
03-21-2015, 18:59
ЕС изисква от нас единствено върховенство на закона и зачитане на индивидуалното право.
Интересното е, че думичката, която описва такава държава е рехтщат, за какъвто Русия се има по конституция.
Иначе казано - Русия (по конституция) е либерална, демократична президентска република.

Auriss
03-21-2015, 19:08
http://en.wikipedia.org/wiki/Rechtsstaat


Valery Zorkin, President of the Constitutional Court of Russia, wrote in 2003:

Becoming a legal state has long been our ultimate goal, and we have certainly made serious progress in this direction over the past several years. However, no one can say now that we have reached this destination. Such a legal state simply cannot exist without a lawful and just society. Here, as in no other sphere of our life, the state reflects the level of maturity reached by society.[6]

golemiq_korab_minava
03-21-2015, 19:16
ами Русия също приеме западната сиситема.

DarkTemplar
03-21-2015, 19:25
Ех тази Русия, вечно невинна и потърпевша от чужди зловредни влияния. ;]

Corb1225
03-21-2015, 20:13
САЩ и СССР им разбиха държавите. Мисля няма да оспорваш, че тероризма е отроче на студената война. САЩ просто го храниха когато им отърваше, но нали знаеш - каквото посееш ...
И да, съгласен съм - сега какво правим обаче ? Все някой трябва да нещо да направи в крайна сметка, нали ? Нека е Русия ; или Китай. Нищо против нямам. Уви ...
Ето че и ти можеш да казваш правилни неща понякога. Само че не съм убеден, че решението е със силови мерки. След всеки конфликт или намеса, нещата стават все по-зле и това е видно.

dreamwalker
03-22-2015, 13:26
@ dreamwalker, ако имаш нещо за казване - казвай. Никого не впечатляваш с инфантилните си подмятания и само ми губиш времето да скролвам през още излишни пиксели. Благодаря за разбирането.

Да ти кажа, няма да разбереш, чадо.

Да, това ми беше целта. Радвам се, че си забелязал.

И аз ти благодаря, че ме забавляваш. Въпреки че тези, които защитаваш, не вършат особено забавни дела.

http://prikachi.com/images/175/7999175Z.jpg

Auriss
03-22-2015, 13:46
ти друго не правиш в тоя форум - не е трудно да забележи човек.

dreamwalker
03-22-2015, 13:48
ти друго не правиш в тоя форум - не е трудно да забележи човек.

Бинго, умно дете, мразещо двойни стандарти!

Aeternal
03-22-2015, 15:05
На мен нещо подобно би ми минало през ума на пръв прочит, затова уточнявам.
Честно казано за войната в Афганистан знам много малко. Можеш ли да ми сдъвчеш и изплюеш на какво се дължат цивилните жертви - както тези резултат от американски действия, така и от собствените им сънародници.

Погледнах линка и цифрите действително са големи, особено за последните няколко години. Задавам въпрос първо, тъй като се надявам да не се окаже, че са формирани по същия начин, по който се формират и статистиките за жертвите, причинени от действия на Израел -- неизбежни.

Още една голяма глупост всъщност - Израел.
Първо, че не им е там мястото, второ, че не си спазват границите от 1948 и са агресори, и трето, моят фаворит - как всъщност те се изкарват жертвите.

Сериозно обаче, какво значи 'оправдани жертви' в война за хероин?
http://www.globalresearch.ca/drug-war-american-troops-are-protecting-afghan-opium-u-s-occupation-leads-to-all-time-high-heroin-production/5358053.
Всъщност ми писна да затварям някви малоумни попъпи. Приключих с тоя форум.

dreamwalker
03-22-2015, 18:13
Още една голяма глупост всъщност - Израел.
Първо, че не им е там мястото, второ, че не си спазват границите от 1948 и са агресори, и трето, моят фаворит - как всъщност те се изкарват жертвите.

Сериозно обаче, какво значи 'оправдани жертви' в война за хероин?
http://www.globalresearch.ca/drug-war-american-troops-are-protecting-afghan-opium-u-s-occupation-leads-to-all-time-high-heroin-production/5358053.
Всъщност ми писна да затварям някви малоумни попъпи. Приключих с тоя форум.

https://adblockplus.org/bg/
Nescafe заслужава шамарче.

defender
03-22-2015, 20:57
Всъщност ми писна да затварям някви малоумни попъпи. Приключих с тоя форум.

оти, седи тука да си лафим, какво ще правиш сводното време, ще гледаш мачове ли


верно ли

dangerous_girl
04-04-2015, 08:31
цяла тема за това, не мога просто .... потрес тотален