PDA

View Full Version : Той се промени. Ревност?



Sc&Co
03-04-2015, 10:31
Аз и той сме заедно от малко повече от година. Напоследък често се караме, най-вече заради неоправдана ревност от негова страна. Започна да се държи пренебрежително с мен,често ми затваря или не ми вдига, ако си пишем отговаря мнооого бавно. Като се видим изобщо не изглежда въодушевен, някак му е безразлично, трябва да мине поне час преди да се сети да ме прегърне или нещо подобно. До преди месец имаше много голямо сексуално желание, което сега се превръща в егоизъм. Правим го най-много веднъж седмично, а живеем заедно, като дори тогава се стреми повече към собственото си удоволствие, не ме целува и etc., сякаш всичко е само да мине от ред. Говорих с него, че наистина имам нужда от повече внимание, той само вдига рамене и замълчава и нищо не се променя. Физически не съм се променяла фрапантно, тегло, прическа и т.н., за да го отблъсквам, например. Всичко започна от изблици на ревност. Компанията му не ме харесва, говорят му глупости, че му изневерявам например, което естествено не е вярно. Колкото и да му говоря той като че ли повече вярва на тях, дори в негово присъствие негов приятел ме обиждаше и той не му каза нищо...замълча си...когато аз го попитах няма ли да ме защити той ми отговори: какво, да му скоча да го бия ли?
Вече много се тормозя и се чувствам недооценена, не зная на какво се дължи това поведение и как да върна човека, с когото бях в началото на връзката ни. Много държа на него и не искам просто да го зарежа. Ще се родвам да чуя съвет и странично мнение на хора,които гледат отстрани, и не са обременени от емоциите, който изпитвам аз към него, а разсъждават по-трезво. Благодара предварително!

Azoria
03-04-2015, 10:54
Не стига, че от нищо не се трогва, пък и позволява да те обиждат негови приятели пред него?! о.О Мисля,че много добре знаеш какъв е изхода от ситуацията.

VinDiesel
03-04-2015, 10:56
Приятелите много влияят в една връзка, когато дават ценните си съвети, също когато и родителите се мешат и т.н.
Аз също съм бил в ситуация, мой приятел и партньорката ми да се карат, аз се намесих и им казах да престанат и двамата….
Приятелите(истинските) са до гроб, "гаджетата" са до време, но това не означава, че трябва да си трае, когато те нападат.
Замисли се сериозно, дали има смисъл, все пак усилия трябват от двете страни, не само от теб....

per-dead
03-04-2015, 13:43
Приятелите на един мъж не те ли харесват, се вижда края на връзката. Не си мисли, че нямат никаква роля във връзката. Тя даже е доста голяма. На мъж приятелите му кажат ли, че не ти се кефят или като цяло нещо негативно, той почва да гледа на теб по друг начин.
Разбирам, че си искаш стария човек, старата връзка, старите отношения и т.н. но това няма оправяне. Поне според мен. Стане ли така - ставаш и се махаш. До сега не съм виждала мъж, който да при поставяне на ултиматум "гаджето или приятелите", да избере гаджето. И твоя определено няма да направи изключение.
Слънце, наистина съжалявам, че така се е получило. Единствения съвет, който мога да ти дам е да си събираш багажа и да "напускаш обекта". Каквото и да правиш, каквото и да струваш, мисля че ще е напразно.