PDA

View Full Version : Лутам се в миналото..



abvd
03-04-2015, 11:59
Здравейте, ще започна със това, че миналото лято прекратих една връзка която продължи около 3 години със прекъсвания. Както и да е прекратих връзката продължих напред.. но от нова година до сега не мога да се отърва от мисълта, че съм прекратил дадената връзка. Лутам се из миналото и си търся грешката с предлог да оправя нещата за да може да се съберем отново. Но си мисля, че тя е продължила най-вероятно ме е забравила и т.н. Последно като си писахме тя ми написа да не я търся повече.. и аз не смея да я потърся .. страх ме че ще ме отблъсне след тези мой думи който и казах.. страх ме е че няма пак да я видя.. мисля си защо толкова пъти я наранявах, не трябваше така да постъпвам. По цели нощи не спя с мисълта за това какъв тъпак съм бил и как съм я наранявал без да го осъзнавам.. без капка съмнение, че ще дойде тоя ден в който ще съжалявам. Ем да този ден дойде.. сега този вид проклятие ме преследва а аз най много се страхувах от него а то взе , че ме стигна. Зачудил съм се какво да правя.. а знам че едно просто "Извинявай" няма да промени нещата.. все си мисля да вдигна телефона и да я набера, но какво ще и кажа след всичко? Ако може някой да дадет съвет. Какво да правя как да постъпя.. макар че съм я загубил вече.

Rafa7a
03-04-2015, 12:09
Не си заслужава и ще кажа защо:
1. Дори и да се съберете отново, нищо повече няма да е същото, повярвай! :)
2. Ако се съберете по твое желание, на практика ще изглеждаш жалък в нейните очи, защото ще си мисли, че тичаш след нея и ще те върти на малкия си пръст, мислейки си "Щом ме обича толкова много и след толкова време иска да се съберем, значи е наивен глупак и ще мога да правя каквото си искам с него!"
3. Щом сте се разделили, значи не сте си паснали, щом не сте си паснали, значи няма смисъл от такава връзка. По-добре гледай напред, излизай повече, със сигурност не е нито първата, нито последната. Не губи надежда, всичко се случва тогава, когато най-малко очакваш!

Успех! :)

NomNomNom
03-04-2015, 12:18
Забрави я.

heartshapedbox
03-04-2015, 12:21
Няма смисъл да гледаш в миналото. Било е хубаво, свършило е и точка. Давай нататък.

bonfire
03-04-2015, 13:07
Няма смисъл да гледаш в миналото. Било е хубаво, свършило е и точка. Давай нататък.

Именно.
Понякога допускаме грешки в дадена връзка, които в последствие ни научават на нещо, което прилагаме в следващите си връзки, не в същата. И в това няма нищо лошо, даже напротив. Научил си си урока явно, сега е време да продължиш напред.

VinDiesel
03-04-2015, 15:43
Ако толкова много я обичаш наистина колкото казваш, има начин да я спечелиш, но зависи и тя какъв характер е, защото сега ще си мноооого по-мил от преди, много по-добър, а тя може да злоупотреби с това.
Риск печели, риск губи, аз те съветвам по-добре да пробваш да си я върнеш, но не по телефона, а я изненадай лично, задължително с цвете!
Ако не пробваш да си я върнеш, това ще те гризе цял живот, защото не знаеш, дали тя е щяла да приеме или отхвърли.
По-добре да разбереш окончателния й отговор, това ще ти помогне, да я превъзмогнеш по-леко и лесно.
Пак казвам, помисли си добре, наистина ли я обичаш толкова много. Това че си я наранявал и си го осъзнал е добър, и показателен фактор. Не си голям на години, всички правим грешки, докато сме живи.
Грешките ни оформят като личности, днес грешим, но се стремим(поне някои от хората де) утре, да не допуснем същите грешки!

Пожелавам ти успех, каквото и да направиш! Клишето със счупената чаша/ваза и т.н. не ми е присъща.

Azoria
03-04-2015, 16:01
Ако не пробваш да си я върнеш, това ще те гризе цял живот, защото не знаеш, дали тя е щяла да приеме или отхвърли.
По-добре да разбереш окончателния й отговор, това ще ти помогне, да я превъзмогнеш по-леко и лесно.

Съгласна съм с това.

RapExotic
03-04-2015, 19:02
Няма ли други путки, че искаш да се върнеш при бившата си? Това е типично за слабохарактерните мъже.

Kapi90
03-04-2015, 19:06
Опитай да си я върнеш или поне й кажи,колко съжаляваш,как мислиш за нея,как не можеш да спиш,как си разбрал грешките си и че я обичаш.Така и така си я загубил вече,нищо няма да загубиш ако й признаеш какво изпитваш,единствено можеш да спечелиш.

per-dead
03-04-2015, 19:20
толкова пъти я наранявах

Аз не само мисля, че не си заслужава. Мисля, че и няма как. На човек в дадено време му писва, дори и да е изпитвал цялата любов на света към теб. Тя се храни от мили жестове, романтика, добро държание и т.н, не от наранявания. По принцип колкото повече нараняваш една жена, тя толкова повече се лепва за теб, но явно твоята бивша не е овца и е решила, че може да си намери някой, който няма да я наранява
толкова пъти
Цялата истина се съдържа в една малка извадка от изповедта на автора, а вие му давате празни надежди.

saskou
03-06-2015, 04:41
Няма ли други путки, че искаш да се върнеш при бившата си? Това е типично за слабохарактерните мъже.

Би ли разшифровал последното ти изречение? Слабохарактерни? Нали знаеш, че след грешките, рано или късно идват съжалението, въпросите, желанието за поправка... Момента в който оценяш какво си изгубил... Ти не знам дали си изгубил нещо, по-скоро не си го намерил. Ще ти отнеме време, обаче ако го търсиш при "путките".
По темата - ако наистина си я наранявал много, не вярвам да те иска обратно, но въпреки това, и кажи какво изпитваш. Ако наистина ти е толкова гадно, не се затваряй сам в себе си! Излизай с приятели колкото се може по-често. Спомни си какво обичаш да правиш най-много и го прави. Понякога става така, всеки греши. Важно е да си вземеш урок, независимо от развитието на нещата! Успех.

RapExotic
03-06-2015, 11:26
Би ли разшифровал последното ти изречение? Слабохарактерни? Нали знаеш, че след грешките, рано или късно идват съжалението, въпросите, желанието за поправка... Момента в който оценяш какво си изгубил... Ти не знам дали си изгубил нещо, по-скоро не си го намерил. Ще ти отнеме време, обаче ако го търсиш при "путките".


Това явление, да се опитваш да се върнеш при бившия/бившата си дълъг период от време след като сте се разделили е типично точно за този тип хора, които споменах. разбира се, че като мине някакво време от раздялата човек поглежда назад и прави равносметка за това какви грешки е допуснал и какво би могло да стане ако не ги е бил допуснал, но това не значи, че сега може да ги поправи със същия човек. Представи си ако счупиш една чаша и имаш всичките пърченца от нея + лепило? Ще я залепиш, ще придобие някаква форма, но никога няма да е като нова. Според мен е време автора да помисли за нова връзка с друго момиче, като да се постарае да не допуска грешките, които е допускал в предишната. Точно това е смисъла на "съжалението, въпросите и желанието за поправка" както се изрази ти, а не да дълбае в старите рани и на двамата.
Аз също съм се разделял с момиче, което съм обичал, дали по моя вина или по нейна и до ден днешен незнам, може би и двамата сме имали вина. Обаче след това никога не съм се опитвал да я търся отново и да искам да се съберем. Дори да ми се е искало разумът е надделявал и не съм го правил. Просто продължих напред и срещнах сегашната си приятелка, а старата връзка остана само като спомен, от който научих много ценни неща.

pentxayc
03-06-2015, 16:30
ти бита карта знаеш ли к'во е?