PDA

View Full Version : Операция на сливиците



love_reading
03-06-2015, 12:59
Здравейте :р Знам, че има подобни теми, но тъй като не открих отговора, който търсех реших и аз да пиша. Та, накратко - ще ми вадят сливиците след три седмици, знам, че не е кой-знае какво, но изпитвам ужас от болници и всякакви неща свързани с тях. Моля някой, на когото са вадили сливиците да опише целия процес - от момента, в който отидеш в болницата докато не ти мине (как слагат упойката, бързо ли заспиваш, плюеш ли много кръв като се събудиш, много ли боли, кога си тръгваш от болницата, колко време след това боли, какво трябва да ядеш..). Още веднъж се извинявам, че повтарям темата (: Благодаря за отделеното време :)

anonymous708973
03-06-2015, 13:08
Кръвна или безкръвна (с лазер) ти я правят операцията?

love_reading
03-06-2015, 13:22
Кръвна

per-dead
03-06-2015, 15:57
Аз съм твоят човек в този случай. :D
Като бях в 4ти клас ми ги извадиха всичките с кръвна.
Ето как процедират:
влизаш в операционната (няма да те събличат), лягаш на масата, не си спомням ясно дали мен ме връзваха, но и да те вържат, няма страшно. Упойката ми я биха венозно. Иглата изобщо не се усеща. Аз първоначално реших, че медицинската сестра без да иска си е забила дългия нокът в ръката ми, но като почнах да се унасям, се усетих. :D Като се събудиш ще те боли, няма да можеш да говориш. Две седмици май беше възстановяването, не трябва да ядеш много работи, за да не раздразниш оперираното място. Първите 1-2 дена ще си на сокчета. Спокойно, няма да умреш от глад. Изобщо няма да ти е до ядене. Мисля, че седях една нощ и после си тръгнах, пък трябваше да стоя две... Не съм абсолютно сигурна, но операцията не е страшна. Боли, наистина, но мен ме боля за доста по-кратко време и задминах времето, предназначено за възстановяване.
Само не се плаши. Нищо страшно. :)

love_reading
03-06-2015, 18:34
per-dead,страшно ти благодаря, нямаш идея колко много ми помагаш! :)

love_reading
03-20-2015, 21:15
Още един въпрос - какво правят преди да ти бият упойката? Защото моя приятелка са я оперирали и каза, че са я вързали и след това са сложили от онези помпички, които са за апарата за сърцето (каза обаче че не си спомня много добре, защото е била на 6-7, затова питам). Не че е кой-знае какво, но това значи, че все пак трябва да се съблечеш, а аз хич не изгарям от желание да го правя понеже хирургът, който ще ми вади сливиците е дългогодишен приятел на нашите, познавам го от много време и ще е ужасно :(

tori
03-20-2015, 21:29
Късметлии, на мен ми вадиха трета сливица без упойка и без нищо буквално, а бях на около 8-9 години...

ForzaFelipe
03-20-2015, 22:08
3та сливица обикновено така се вади. И аз си спомням как директно ми забиха шилото в гърлото. При другите сливици е различно.

Dagichka
03-21-2015, 05:01
оу да, и аз си спомням с подробности как ми вадиха 3тата сливица.. и как сама си държах пластмасовото съдче, в което плюех гадости и тн, че даже по едно време ми набутаха аз да държа един от инструментите, докато те ме човъркат с другия, нп :дд

tori
03-21-2015, 07:10
Имах чувството, че ми я откъснаха ей така. И нда, тва, дето сипех гадости, аз си го държах. И ми излизаше кръв от носа. И болеше. И три дена подред набивах само супи, сокове и смлени плодове. И ми беше особено сложно да говоря. И болеше. :х

NomNomNom
03-21-2015, 07:22
На мен и другите две с местна упойка, т.е. бъркат ти в гърлото с две големи игли и после те режат с ножица и скалпели вътре, а да не говорим каква брутална болка и кръвотия. С ножицата се опитваха да ми срежат двете сливици, щото се бяха страстнали.

anonymous908491
03-21-2015, 08:49
Късметлии, на мен ми вадиха трета сливица без упойка и без нищо буквално, а бях на около 8-9 години...

Защото си мъж, само женките искат упойка, аз моите сам ги извадих, защото също съм мъж, но по-голям от теб

DisappointedDreamer
03-21-2015, 09:01
На мен и другите две с местна упойка, т.е. бъркат ти в гърлото с две големи игли и после те режат с ножица и скалпели вътре, а да не говорим каква брутална болка и кръвотия. С ножицата се опитваха да ми срежат двете сливици, щото се бяха страстнали.

Абсолютно същото и при мен.

Бях с местна упойка (какви са тия екстри с пълна? :Д) в Пирогов, при шеф на УНГ отделение. Такъв ужас никога не съм изпитвала. Бяха ми се срастнали сливиците, той дърпаше, режеше, аз всичко си усетих. Започнах да повръщам кръв през носа, сълзи се стичат, а през цялото време ти повтарят "дръж си устата отворена!". Накрая, като станах от стола ми отмаля и за малко да не падна, беше ми много лошо, та ме сложиха на една маса да ме поливат със студена вода и т.н., докато се съвзема. :Д

Не плюеш много кръв /поне аз не плюх. След 2 или 4 часа май беше те карат да започнеш да пиеш много студена вода. Колкото по-бързо започнеш да пиеш и колкото повече пиеш, толкова по-бързо ще се възстановиш. Затова си донеси много шишенца с вода.

Беше ми изтръпнал целия врат и много ме болеше, и ми дадоха болкоуспокояващи само веднъж. След около 6 часа отново ме заболя жестоко и си обикалях отделението с абокат в ръка съвсем самичка да искам още болкоуспокояващи, ревеейки, но никой не ме отрази. :Д Прекарах си ноща с още 3-ма в стаята, плачейки и пиейки вода. 8-)

Пожелавам ти успех и бързо възстановяване, но не е красиво и определено няма да е просто дискомфорт.

per-dead
03-21-2015, 09:32
На мен ми вадиха третата сливица като бях на три в Габровската болница, ако се не лъжа. :D напръскаха ми с нещо гърлото, бръкнаха с една щипка и ме пратиха да си одя фонас*
love_reading, да слагат ти "пеперудки", те така ми ги представиха :D и май ще трябва да се съблечеш, да. Съжалявам, че съм пропуснала това в описанието си на операцията. Разбирам, че ще ти е кофти, ама ще го преживееш.
А пък за тая трета сливица само като се сетя и ми се драйфа. Те буквално ми е отскубнаха от гърлото, ама нещо от нея останало и тя решила пак да си израсне, нп. И че ходих на кръвна да ми я режат... И после последва тая, къде ми ги изкорениха всичките. Та, като цяло ми се събират 3 операции - една будна и две заспали. :D

jghgh
03-21-2015, 10:04
извинявайте ама след тея мнения как после някой да иска да си маха сливиците 8-)

NomNomNom
03-21-2015, 10:58
Леле, Маги, мислех си, че само при мен е било така :Д Аз нямам спомен за кръвта точно, бях на 15 и беше травмиращо :Д После 3г. не стъпвах на какъвто и да е било лекар, вкл. и гинеколог :д
И точно, като ти се страстнат, и ти се напъват в устата да ти ги срежат, я със скалпела, я с ножиците :Д

Мен нашите ме извъртяха, имало опция с пълна упойка, ама майка ми казала - не. Не знам дали са й ги вадили, но тя знаеше, че ще е кошмарно, и нарочно не ми казвала да не ме плаши, и само стояла и ме чакала в края на коридора, и ме чувала как издавам някакви войни звуци от време на време :д ( в самоковската болница ми ги вадиха, и то празно там )

Не исках да съм много описателна през момичето/момчето в темата, ама вече ойде коня :д

DisappointedDreamer
03-21-2015, 11:05
Отвратително беше. Аз бях на 17г. След мене дойде една кака на 22 и ме питаше как е минало. Потупах я по рамото и и се усмихнах тъжно. Много се беше уплашила :Д После я виждах отново, защото ходех на прегледи, и се беше оказало, че била развила някаква инфекция и е трябвало да лежи 5 дни, вместо един. Пък всички се познавахме в отделението - сестри, лекари, пациенти и беше много задружно, едно такова :Д Пък не можех и да говоря -.-

И майка ми беше против пълна упойка. Твърдо против. Била е под такава, и е била много наплашена и за мен много се плашеше, и тей. После ме хранеше в продължение на 3 седмици с прясно мляко и нес кафе, и от време на време пудинг, защото друго не можех да хапвам.

Да не ни се случва нищо подобно повече, Еве.

per-dead
03-21-2015, 13:26
извинявайте ама след тея мнения как после някой да иска да си маха сливиците 8-)

Да я лъжем и след това да пуска тема "що излъгахте, бе" :D

anonymous908491
03-21-2015, 13:35
Да я лъжем и след това да пуска тема "що излъгахте, бе" :D

Да си видяла някоя да пусне тема 'защо ме излъгахте, че в задника не боли' , при толкова много обяснения как се прави ?

tori
03-21-2015, 15:03
Защото си мъж, само женките искат упойка, аз моите сам ги извадих, защото също съм мъж, но по-голям от теб
Ами, честно-казано, бих предпочела да съм с упойка десет хиляди пъти...


Те буквално ми е отскубнаха от гърлото
Да, точно това си ми беше и на мен усещането. И аз съм била първата, която е ухапала лекаря за 20 години практика. :д И до днес като се видим, все ми размахва пръст и ме бъзика.


извинявайте ама след тея мнения как после някой да иска да си маха сливиците 8-)
Ахахаха, да, направо сме си бруталнички на моменти.

anonymous908491
03-21-2015, 15:44
Ами, честно-казано, бих предпочела да съм с упойка десет хиляди пъти...


Представи си същата болка умножена по сто и си готова да родиш.

Corb1225
03-21-2015, 16:04
Папагалчо, ти кога ражда за последно?

anonymous708973
03-21-2015, 16:15
Въй, хора, аз мислех, че моето е било лошо. След операцията беше кошмар, разбира се, тъпите обезболяващи уж някакви силни и се пият на 12 часа, мен след седмия адски много ме болеше. Не съм лигава, имам и сравнително висок праг на болка, не съм превземка, обаче ревах от болка, майка и тя с мен. Говорене, абсурд. Три дни комуникирах напълно писмено, след това шептях. Изхранвах се на крем брюле и пасирана супичка. Опитах се и макарони да си пасирам, ама не ми се получи. :д
Нещо, което никой от вас не спомена, явно не сте го имали - плюене на налепи, които миришат потресаващо. На всяка минута просто, някакъв ужас е, така смърдят... А не можеш да си отвориш достатъчно устата, че да напъхаш четка за зъби вътре, хаха :д
Обаче самата операция, моята била безкръвна, с някакъв лазер ли какво се правела, та май затова пълна упойка, че ако мръдна, могат да ми отрежат и нещо друго. С маска на лицето и като по филмите "брой от 10 наобратно", хаха.

tonybadams
04-19-2015, 08:17
на мен са ми ги вадили като бях на 5
като станах голям и говорих с специлаисти псилози и хомеопати се оказа ,че не трябвало да ми ги вадят.
То проблема с сливиците е на психологическа основа .

ако искаш ми пиши

NomNomNom
04-19-2015, 10:54
Понеже да получаваш по 5-6 гнойни ангини на година е на психологическа основа.

anonymous908491
04-19-2015, 14:00
То проблема с сливиците е на психологическа основа .


От момиче със сливици няма как да получиш това
http://www.tialoto.bg/a/32-sex-igri/18040-fundamentite-na-dalbokoto-garlo/