PDA

View Full Version : "ТЯ"



tochko
03-06-2015, 21:31
Здравейте, не знам как да започна тази тема защото имам много за казване, не знам дали има смисъл, знам че въпросът ми е незрял, но и искам да споделя.
Забелязах едно ново момиче в училище с 1 год по малко от мен защото в обичайната блъсканица в училище ме притисна така да се каже и се засрами и ми се извини. Това се повтори след секунда и тя още повече се гипсира. Впечатли ме в нея, че тя беше възпитана old school, тоест мила, гледаше на хората колко са добри и тя самата е такава. Оказа се достатъчно общителна, но все пак различна и единствена по рода си. Като момиче ми хареса лицето, косата и и тн. и случайно попаднах на профила и във фейсбук. Винаги когато я видех по коридорите я забелязвах повече от останалите, какво прави и така нататък. Определено интересът ми прерасна в "харесване" така да се каже. Стигнах до моментът в който стоях и я гледах по всяко възможно време в коридора, мислех за нея по всяко възможно време, бе като цяло се размекнах, не съм себе си. От поне година не съм имал нужда да бъда с момиче но това си е само нужда за сега. Писах и в аск като мишка, но просто исках да говоря с нея по какъвто и да е начин. Разбира се, искам да се запознаем и започнах да ходя на театър (тя иска да стане актриса) за да се запозная с нея. Слава на Бога имаме общи приятели и когато дойде мигът да влезна в стаята където трябваше да е тя усетих пеперудите в стомаха ми. За жалост нея я нямаше. Решил съм да продължа да ходя и да се запознаем. Искам да станем приятели а после каквото излезе. Главния ми проблем е, че харесвам ли момиче се спарвам доста като говоря с нея, а с другите момичета нямам проблем, с тях мога да говоря за всичко. Лесно се запознавам с нови хора но запознанството с нея го премислям пак и пак и пак. Тя е общителна, след няколко непринудени разговора мога да и пиша, но без реален контакт няма смисъл. Искам да съм до нея. Имам чувства и не съм сигурен какво ще е най добре да направя, направо е пълна каша в главата ми.
Ще съм благодарен на всякакви мнения, съвети, даже хейтове. Благодаря за отделеното внимание.

VinDiesel
03-06-2015, 21:57
Човече, иди и се запознай с нея, отпусни се, не го премисляй и не го планувай, просто видиш ли я, отиваш и се запознаваш с нея.
От много мислене, нищо не става, седиш само и се чудиш, и чудиш, и никакво развитие нямаш.

paradosou
03-06-2015, 22:06
бе като цяло се размекнах, не съм себе си

Писах и в аск като мишка, но просто исках да говоря с нея по какъвто и да е начин.
8-)
Симпатяга. Абсолютно не е ирония.
Ходи си на театър и все ще я засечеш; стане ли, вече я заговаряш с каквото ти хрумне. Гледай все пак да пропуснеш "Как си?" например и като цяло опитай хем да избягваш лексиконските въпроси, хем да стоиш далеч от излишното оригиналничене.
Препоръчвам ти да не се напрягаш първо да се сприятелявате. В смисъл бъдете си донякъде близки, проявявай любопитство (така или иначе ще е съвсем искрено), подхвърляй тук-там по нещо и за себе си, но недей да се стараеш да изграждаш истинска емоционална близост. Това е за по-късно, ако евентуално успееш в намеренията си + в случай че избързаш има доволна вероятност да станеш безинтересен като момче. Компанията ти може да й допада много, но... просто е твърде възможно да си подлееш сам вода по тоя начин (не го казвам със 100% убеденост ест; не знам каква е въпросната мадама най-малкото). В повечето случаи привлича, когато момчето 'минава на червено', т.е без да опитва предварително да си подсигури успеха максимално. Клише, но... каквото и да правиш, запази си същността. В друг случай бих предложила промени на черти, които би било добре да се изчистят, но ми изглеждаш интелигентно момче. Ясно е, че си я харесал много; не бъди следващ тип обаче и не се съобразявай на 200% с нея. В края на краищата, за да сте заедно и да сте готини, трябва да има баланс и тя също да лапне въдицата достатъчно.

ForzaFelipe
03-06-2015, 22:10
Трябва да бъдеш по-директен. И аз силно ти препоръчвам, да не тръгваш по пътя на приятелството първо, защото ще се озовеш във friendzone много бързо. Заговори я, покажи интерес, покани я да излезете. Още от началото постепенно ѝ покажи, че имаш чувства, защото иначе ситуацията ще стане много сложна. Знам, че и целия форум да ти каже, не бъди страхливец, ти няма да се решиш, но запомни, че това е начина. Това което искаш да направиш е дългата версия и при нея щастливия край е по-малко вероятен. Бъди мъж :)

paradosou
03-06-2015, 22:23
Съсипах се да редактирам обаче... Авторе, като ти се избистри кашата, кажи как възнамеряваш да действаш :).

xXxPETYAxXx
03-07-2015, 07:14
Теб те е страх да не се изложиш когато я заговориш. Вместо обаче да се чудиш как да избегнеш този страховит за теб момент трябва да се опиташ да преодолееш страха си. Не се чуди как да я виждаш и т.н., а се надъхай да я заговориш. Разбирам ти срама(страха), не си единствения човек, който не иска да разговаря сковано с човека, когото харесва. Но забрави за тея мисли, че ако трябва да говориш с нея ще бъдеш скован като пън! Тя е човек, няма да те ухапе. Със сигурност обаче би предпочела момчето да има смелостта да говори с нея, отколкото само да я наблюдава отсрани. С това си поведение няма да я спечелиш, трябва да намериш някъде в себе си увереността да започнеш разговор с нея.

Elena3232
03-07-2015, 08:10
Забравяш за всякакви страхове и действаш.

tochko
03-07-2015, 16:26
Благодаря за съветите. paradosou, смятам щом се запознаем да започнем да си говорим, не смятам че ще е трудно от нейна страна защото е общителна. След това най-вероятно ще се водим защото се прибирам по един и същ път и ако нещата потръгнат ще почна да и пиша. След това ако се съгласи да излезнем ще продължа нататък, но ще се стремя да и покажа от едно време нататък че не искам да сме просто приятели. Относно разговорите не мисля че има ограничение в темите, но мога да почна с нещо са училище, театъра, неща които са общи и за двама ни. Ще се постарая да бъда достатъчно отпуснат, и ще се помъча ря да не ми бъде фикс идея.

nikolai_777
03-07-2015, 20:39
Пич,не мога да повярвам ама това бях аз преди 7 месеца...

tochko
03-07-2015, 21:14
Пич,не мога да повярвам ама това бях аз преди 7 месеца...
И какво се случи? Моля те сподели :)

tochko
03-09-2015, 15:15
Нещата се промениха за 2 дни защото в неделята ме видя на улицата и ме поздрави, а след това и в училище. Сигурен съм че поздравява мен, може просто не ме е видяла че я гледам и да подозира че съм от аск, но аз съм и писал малко (някъв друг и пише постоянно там). Не ме е срам да я заговоря. Объркването в случая идва, от това, че не знам дали иска да говори сериозно с мен или да се заяжда.

VinDiesel
03-09-2015, 15:20
Покани я на среща, така ще разбереш.

dreamwalker
03-09-2015, 15:20
Защо да се заяжда?

tochko
03-09-2015, 16:20
Момичетата в училище често отрязват някой и после му се подиграват, за да се правят на много отворени и недостъпни. Мисля, че тя не е такава, но сещате се, че приятелките може да я карат.

justasmile
03-09-2015, 17:02
Ако е така възпитана, както казваш, значи определено не се е заяждала. Хвани я нещо да си говорите в коридора някой път, след това може да й пишеш и да й предложиш също да излезете :) Успех !

tochko
03-10-2015, 12:53
Ще е когато е сама, защото го прави заедно с приятели и не е удобно, благодаря много :)