PDA

View Full Version : образование и работа в Дания



didka369
03-06-2015, 23:25
Здравейте, искам да попитам тези, които са в Дания или смятат да ходят в Дания няколко неща. Аз подадох документи в Дания, искам лятото да работя там, да свикна свободно да говоря английски и да се приспособя към средата там.. От къде се кандидатства за работа , намерих няколко сайта но са само на датски език, не може да се смени на английски.. И ако някой е учил там или учи сега какви впечатления има от образованието там и държавата като цяло, хората и обстановката?

tochko
04-04-2015, 20:59
Здравей, имам по-голям приятел който живее там, кара такси и по всичко което ми е разказвал падат доста пари. Той отиде там много беден, а за 4 години вече си позволи чисто нова кола. Кралството било уредено и ми създаде впечатление за една доста добра и спокойна обстановка. Говорихме, че е много важно в какъв квартал ще живееш заради агресивни араби и цветнокожи, но традиционните датчани били дружелюбни. Чудя се също като теб за образованието, защото бях чул за някакъв Датски университет който бил без такси, трябвало само да се издържаш да живееш в страната, но не знам какво е нивото. Имам интерес и аз да работя в страната за в бъдеще, така че ще са ми интересни и други мнения по темата.