PDA

View Full Version : Уролог- документи?



JohnnyCashDatedMyMom
03-07-2015, 18:34
Здравейте, първо, не знаех в кой раздел да публикувам темата, затова се извинявам, ако не на място.
Та, по същество-нуждая се от консултация с уролог. Наскоро навърших 18 години(м), но през целия си живот не съм ходил при такъв лекар, а искам да оставя времето на 'Мамо, имам проблем..' назад, затова пиша тук*. Не знам от какви документи се нуждая, за да посетя гореспоменатия вид лекар и какви такси да очаквам да платя(понеже съм разглезен и никога не съм се занимавал с такива псевдо-бюрократични неща). Затова ако някой знае или може да ме упъти с някой линк, ще съм ви много благодарен.
*Знам, че вероятно мога да се осведомя и някъде другаде, но анонимността на форума ме накара да го избера.
ПП: Ако пък и някой знае къде практикуват такива хора във Велико Търново, ще съм им допълнително благодарен.
Поздрави.

kalpazanka
03-07-2015, 19:00
Отиваш първо при джипито. Ако си ученик, си освободен от потребителска такса.

JohnnyCashDatedMyMom
03-07-2015, 19:06
Отиваш първо при джипито. Ако си ученик, си освободен от потребителска такса.

Здрасти.
Добре, ученик съм, но уча в друг град(В.Т.), а личната лекарка практикува в родния ми град. Това ще представялва ли някакъв проблем?

kalpazanka
03-07-2015, 19:08
Не, правиш временен избор за 8 месеца.

JohnnyCashDatedMyMom
03-07-2015, 19:17
Наистина се извинявам, но не съм запознат с процедурите- какво означава да направя временен избор? Когато отида при личната лекарка да й кажа, че става дума за друг град? И предполагам тя ще ми даде някакво направление(което, между другото, важи за всички клиники/лекари, които са описани- в случая уролози- а не само за един кабинет например?) ?

kalpazanka
03-09-2015, 14:12
Отиваш при лекарката, която си избрал да ти е джипи, взимаш един формуляр за временен избор и го попълваш. Трябва да си носиш и синята здравноосигурителна книжка.
Направлението ти важи само за лекари, работещи със здравната каса.