PDA

View Full Version : Проблем с мишки.



ivail9
03-07-2015, 21:07
От 3 месеца съм сменил към 4-5 мишки омръзна ми да давам пари за мишки може ли някой да помогне не мога да разбера защо се развалят някой продължават да си светят други не, но просто не искат да се местят. Мислех си дали не е от USB, но не вярвам и двете ми такива да са развалени ако може някакви съвети. Благодаря предварително.

RapExotic
03-08-2015, 09:22
Почисти прахта под лазера на мишката.

MrCreeper
03-08-2015, 09:23
Купи си мишка с топче :)

npp
03-08-2015, 11:04
почисти я от прах както казва rapexotic, и ако пак има проблеми, тогава я разглоби и я почисти от прах и отвътре (може да ти се наложи да махнеш някоя плъзгаща подложка от долната страна на мишката, в случай че има винт на корпуса под нея, но после можеш да я залепиш с moment universal classic или друго подобно лепило, но преди това почисти залепващия слой и от двете повърхности)

anonymous908491
03-08-2015, 13:06
Проблеми с USB-то, проблеми с ОС и несъвместимост с останалия хардуер, проблем със скоростта, а и какво означава, че не иска да се мести, освен ако имаш предвид, че се мести бавно.

ivail9
03-10-2015, 17:16
papugai точно това наскоро ми излезе, че има проблем с USB-то не е от самата мишка не е от прах ами дава някаква грешка някой път опитва се само да си го актуализира(инсталира), но не може..

ForYa
03-15-2015, 09:03
И аз имам този проблем.Купи си по-скъпа мишка и подложка.Помага.

JDeel
03-15-2015, 10:06
Мишката като се бодне в USB-то трябва да може да си работи нормално дори извън Windows. Даже и с безжичен приемник да е вместо кабел - пак.

Windows ако съобщава за грешки, следва да се провери дали той е наред. Как? С бодване на други неща в USB-то. Другия вариант е да се направи някое Live USB на някой Linux и да се тества там.

Ако Windows е наред, тогава следва мишката да не е наред. Доста загубена трябва да е тая мишка за да е толкова калпава, ама няма какво да се учудвам като знам че търсите мишки за по-малко от 2 лв.

Принципа е пределно прост. Имаш 2 свързани неща и едното не работи. Въпроса е, кое от двете не работи? Отговора е - махаш едното и слагаш на негово място друго такова, за което си сигурен че работи.

npp
03-15-2015, 18:01
пробвал ли си, ако имаш повече от един usb конектор, да боднеш кабела на мишката в друг(и)?, това понякога се оказва решение на проблема, друго, което можеш да направиш е да почистиш компютъра от прах, особено дънната платка, защото ако се е наслоил прах по разни проводници, това може да оказва неблагоприятен ефект върху работата на системата, почисти и системния регистър с wise registry cleaner и ccleaner, а ако комютърът ти е стар, тогава може да трябва да инсталираш usb драйвер, в случай че нещо е станало с него и не работи както трябва, а може и настройките за usb-то от bios-а да не са както трябва (дал си малко информация, и е трудно да се разбере от какво точно може да произхожда проблемът)

ivail9
03-22-2015, 09:20
http://prikachi.com/images.php?images/662/7998662t.png ето това е проблема. Давам да търси онлайн за драйвери и пише, че има някаква грешка и постоянно спира мишката е нова и няма друг проблем освен с този пробвал съм да я сложа и в друг усб конектор, но е без резултат.

npp
03-22-2015, 13:12
кой е точният модел на дъното(дънната платка)?, ако не знаеш, ползвай aida64 меню computer --> summary или motherboard --> motherboard, също напиши марката и точния модел на мишката

anonymous908491
03-22-2015, 18:11
http://prikachi.com/images.php?images/662/7998662t.png ето това е проблема. Давам да търси онлайн за драйвери и пише, че има някаква грешка и постоянно спира мишката е нова и няма друг проблем освен с този пробвал съм да я сложа и в друг усб конектор, но е без резултат.

Какви са тия други, мишката си има собствен вход, въобще не опитвай да я мушкаш, където ти падне или има дупка, аз моята ако я пъхна в USB-то за слушалки/камера също няма да работи.

ivail9
04-05-2015, 12:32
Всичко си правя както си трябва разберете трябва ми някакъв драйвер за мишка не иска да ми намери онлайн не знам откъде да търся аз счупих вече 5-6 мишки омръзна ми да си давам парите мушкам ги на правилните места... моля ви дайте нещо което ще помогне

ivail9
05-19-2015, 19:14
Никой така и не ми помогна точно сега счупих още една мишка явно пак трябва да си давам парите..

JDeel
05-20-2015, 10:28
Ако всичко правиш както трябва и нищо не работи, това значи че всички останали на тая планета бъркат някъде, ама бъркат правилно. Какъв е шанса това нещо да е вярно?

Или Windows нещо ти се е прецакал, или нещо на него влияе на показалеца на мишката, или имаш хардуерен проблем, или винаги купуваш от един и същи китайски модел мишки.

npp
05-20-2015, 16:29
Никой така и не ми помогна точно сега счупих още една мишка явно пак трябва да си давам парите..

не си отговорил на някои въпроси:

кой е точният модел на дъното(дънната платка)?, ако не знаеш, ползвай aida64 меню computer --> summary или motherboard --> motherboard, също напиши марката и точния модел на мишката