PDA

View Full Version : Есе по литература



Melk4i
03-08-2015, 14:45
Хора спешно имам да напиша есе по литература,но така и не ми се получава.Темите са:1.човекът най-висшето сътворение на бога или неговата най-голяма грешка;2.и макар от кал да сме направени Господи,аз не искам в кал да прекарам живота си;.Ако намерите подобни есета за пример ще съм много благодарна :)

ForYa
03-15-2015, 08:01
Биж в pomgalo.com ими напиши въпросите в google.

paradosou
03-16-2015, 12:12
Заповядай ;).

http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/571792-Стига-толкова!-Есе-на-тема-произволна-СПЕШНО!

koskon
03-16-2015, 18:39
абе човек разбирам да питаш за лис ако не си назубрил тъпия анлаиз, ама за есе където ти се иска лимнто мнение, подкрепено с аргументация, си е пълен срам....толкова ли не можеш да каеш какво мислиш по проблема ???

MonnyMonsterr
03-19-2015, 22:56
Хората не могат да пишат есета не защото не могат да изразят лично мнение, а защото в училище много рядко някой ни казва как да напишем есето. Тоест те ни казват, че трябва да имаме увод, тема, заключение, но не ни казват как да си изградим нещата по есето.

На мен лично първата тема повече ми харесва. Няма да ти пиша есе, но ще ти дам съвети за това как да си го напишеш и как да го замислиш или да изградиш "скелет". Дано ме разбираш и се надявам съветите ми да ти помогнат и за напред.

1. Увод: Увода е това, което вкарва в темата. Аз често увода задавам въпроси и се стремя да им отговарям в темата. Като за тази конкретна тема може да попиташ нещаот рода Какво е човека, защо е създаден, защо е висш, защо е грешка, дали пък не може различните хора да бъдат и двете... и всякакви подобни въпроси. И както казах, в темата развиваш въпросите и им отговаряш.

2. Тема: Харесай си дума. - Да, точно така, харесай си дума. Може цялата тема да я развиеш около "човека" и да напишеш от една страна защо той е най-висш и от друга защо той е грешка. Но не забравяй да изкажеш и собствена позиция какъв за теб точно е човека. Другия вариант е да развиваш около "Бога". Да изкажеш защо бог е решил да създаде човека и отново защо човек е висш или грешка. По същия начин може да развиваш темата около думите "висш" (ние хората, като същества, стремящи се към възвишение), "сътворение" (отново ние, като нещо създадено от Бог, като нещо уникално, направено от божиите ръце) или "грешка" (да представиш човека като греховно същество, което мрази, убива, руши и т.н.).

3. Заключение: Тук може да добавиш нещо ако си пропуснала в есето и да изкажеш своето окончателно мнение по цялата тема и есе. Нещо като сбито резюме и завършек на есето.

Желая ти успех с писането на есета и дано написаното от мен ти помогне. Казвам това, което помага на мен самата.

stoio0
03-20-2015, 05:37
Здравейте ! Моля да ми помогнете трябва ми есе на тема Пътят към светлината в моя живот или Ще намерим ли пътя към райската градина благодаря предварително