PDA

View Full Version : Бивши изляния



djipsito
03-09-2015, 00:02
Здравейте! Кака ви се завърна за кратко във форона и реши да пусне тема.
Блъскам си главата тия дни за... хм. Осъзнаването на мъжете и тенденцията да си дават сметка за нещата като станат на 26-27. Не знам откъде да започна, ама накратко..

Бивш 1 - първата ми любов, първия секс, несподелена любов, използвана за секс. 1 година "заедно", 1 година го забравях. 2 години бях никоя, че да го жегна и така.

Бивш 2 - страхотна химия, близост, свободно обвързани, невероятен секс, много скандали и ревност. Година и половина го забравях. Този е по-важния. Исках да живея с него, виждах бъдеще.

Сега си имам приятел от 2 3 месеца, всичко върви добре, доволна съм, задоволена съм, различно е... Абе нямам оплаквания.

Бившите от време на време (все едно се наговарят) се присещат за моята персона и се намесват в живота ми с разни приказки. Бивш 1 се е възприел като гвардиан на вагината ми и си позволява да ми дава тон в живота: каква да бъда, от какъв мъж имам нужда и такива неща. Дълги обяснения и изяждаща го съвест за това как е постъпил с мен преди 5 години, имал грях към мен и искал да бъда силна и щастлива. Съжалява и такива работи. Пожелах му да му се роди дъщеря... Много слабо ме интересува той сега.

Бивш 2 ме предаде, доста ме нарани и приключих с него, защото се уморих да се боря сама. Бях доста ревнива и то с добри причини, а той не се забави след раздялата ни, да ми покаже, че му се ебът курви. Когато губя нещо ценно за мен е нормално да умирам от яд, отделно ставам отвратителна и се надувам излишно, за да покажа величие, с което в този конкретен случай (само с него ми се е случвало тва) доста съм се излагала. Даже му се нахвърлях да го дера докато кара, ама тва са подробности.

С бивш 2 доста време си одисвахме на егото и ината, аз бях дълбоко засегната, обидена, наранена и предадена и му удрях жесток игнор. За тези, които ме познавате знаете, че не съм в бг. Той е там от доста време вече. Писали сме си рядко, отвреме на време. Връщаме спомени понякога. Една вечер почти се разплака по скайп. Бяхме си дали сметка за доста работи, грешки и простотии. Аз го исках обратно, ама нямаше как. Онзи ден пак се чухме, от доста време нищо не знаех за него. Сега за мен е различно, защото си имам приятел, ама бивш 2 си остана много скъп за мен и ме интересува как е и що е. Почна да ми говори неща, които никога не съм предполагала, че ще чуя, извинява ми се, каза, че аз съм жената за него, че съм типа жена, който иска до себе си, че му липсвам. Да се прибера и да го вкарам в пътя (това няма как да стане), че си е харесал някаква, дето прилича на мен. Даже му липсват моментите ми на лудост, в която си го пазя като лъвица и съм готова да скубя коси (не съм го правила, само лопам, емоционален човек съм). Та искал нещо такова и бях смаяна, защото тва го изнервяше преди.

Май няма да проточвам повече, че съм както винаги обяснителна и изчерпателна. Въпроса ми е защо след толкова време, защо сега, защо ми мътят мозъка. Трябва ли да ме е яд за пропиляни възможности, заради шибаното ни его, инати, тъпотии. Много рядко ми минават спомени за онази близост, която изпитвах и за начина, по който се чувствах. Искам да е ясно, че съм достатъчно осъзната и сега нищо не ми липсва, просто след такива разговори в мен остава едно тъпо "Ами ако...", което се опитвам да изкореня, за да продълавам както винаги напред и да не се връщам там където съм плюла и където е тъпкано и претъпкано.

Можех и да съм по-кратка... Защо сте такива тъпаци мъжете ?
Мерси. И не се обиждайте, всичко е с любов.

galaxy29
03-09-2015, 02:25
като цяло не е хубаво да се застояваш в миналото ядосвайки се и чудейки се, какво е щяло да се случи, ако си поела наляво, а не надясно, защото не можеш да го промениш => няма смисъл и само си будиш стреса така
просто си вадиш поука някаква, попиваш я с гъбичката си и продължаваш напред
ти избираш, дали ще извадиш някой от миналото си и ще опиташ отново пременена или ще оставиш нещата така, както са си
бивш 2 явно влиза в категорията 'искам да опитам отново с теб', а пък бивш 1 явно е осъзнал, че се е държал кофти и има нужда да се извини един вид
ако ти пречат, просто бъди ясна, учтива или не толкова (в зависимост от държанието на отсрещния) и се откъсни

VinDiesel
03-09-2015, 05:54
Какво е жегна? Аз също обичам да използвам думата "химия".
Имаш още някакви чувства към втория, защото сте си дали сметка, какви грешки сте допуснали. Били са дребнави, породени от ината и егото ви. Доста често срещано явление при тинейджърската любов...
Най-лошият вариант за раздяла е, когато не сте се разделили вие, а обстоятелства, като например да замине за друга държава с родителите си. Ти да си още ученик и да няма какво да направиш. В такива ситуации най-много си задаваш въпроса "Ами, ако?"… Не ти дават мира и след всяко разочарование с друга, отново, и отново се сещаш за тази стара любов, дали ако обстоятелствата не са ви разделили, щяхте да сте още заедно. Това те изгаря повече и от пламъците на ада…

Същото е и положението ако се разделите, но не сте си казали много неща, които е трябвало да си кажете, докато сте били заедно.

saskou
03-09-2015, 06:23
Всичко е любов, да. Вродено ни е да обичаме, да сме едно цяло с половинката си. Явно си имала доста хубави моменти с "Бивш2" и, както сама каза - вярвала си, че това може би е човека. Щом сте говорили по скайп за отношенията ви в миналото, значи и двамата си мислите, че може да поправите всичко.

Лошо е обаче да провеждаш такива разговори с Бивш2, защото вече си имаш приятел. На мен би ми станало доста кофти, ако разбера, че приятелката ми си говори с бившия си.
Защо сме такива тъпаци мъжете ли? Ами защо сте такива тъпачки жените? Кофти "звучи" а? Не слагай всички под общ знаменател - разни хора, разни идеали. Просто всеки греши, такива сме, грешни.

Azoria
03-09-2015, 08:04
Трябва ли да ме е яд за пропиляни възможности, заради шибаното ни его, инати, тъпотии.

Не. Освен,ако не си "заседнала" на това ниво, на което си била след раздялата ви преди толкова време, в което се съмнявам. Връзките, приятелствата и изобщо всякакви други взаимоотношения ни се случват, за да израстваме и да се променяме, да придобиваме нов поглед над всичко, което правим. След една тежка, но вече преживяна раздяла, защо трябва да поглеждаш назад с "Ами ако...", вместо да помислиш на какво те е научила цялата ситуация, да се усмихнеш най-много на хубавите моменти и да продължиш напред, вече малко по-помъдряла? :Д
Иначе е напълно нормално да се присещат за теб от време на време, но доколко ще ти се набъркват в сегашния живот си зависи от теб.

djipsito
03-09-2015, 09:24
Дизел, жегвам е нещо като да го засегна с думите си. Тогава, по онова време като бях на 18 и не бях затвърдила характера и просто не издържах накрая, му наговорих всичко, което не му бях казала, просто избухнах и тогава той ми изръси, че съм никоя, че да го жегна.
Иначе с бивш 2 вече не бяхме ученици и не са ни разделили обстоятелствата. Разделихме се през април, той замина октомври и тогава като разбрах, просто ми падна камък, защото всичко беше по-лесно и спрях да го засичам с парцалите. Доста време след това продължавах да го искам наистина, просто бях решила, че тва неговото е непростимо, ама сега не е така и използвам да отговоря и на саскоу, че донякъде се чувствам виновна, че писах с него, след като си имам приятел и не би трябвало да ме интересува. Ама ме интересува и не знам защо и след толкова време.

Простила съм му простотиите и това, което смятах за непростимо и си спомням наистина само хубави неща, просто не знам дали наистина още имам нещо към него или просто всичко е идеализирано в главата ми. Със сигурност знам, че след този последен разговор не почувствах нищо, даже не почувствах да го искам сексуално, както се случваше преди. Само ме накара да си мисля всичко това, което пиша и да си спомням.. и донякъде да ми е жалко, че сме ... тъпаци.

И жените сме тъпачки, ако не оценяваме навреме това, което имаме. Аз също съм виновна.

RapExotic
03-09-2015, 09:43
За това бившите се махат от скайп, фейсбук, телефон... мястото им е само в спомените ти.

Kapi90
03-09-2015, 10:08
Не мога да ти отговоря,защо още те интересува може би си привързана,но мога да ти отговоря като мъж,който при някакви проблеми или това,че е самотен търси бившите си приятелки.Не защото ги обичам,а защото в момента например нещата не вървят,тръгнал съм например по лош път и е по-лесно с някой от миналото ти.Най-вече с някое момиче,което си наранявал и знаеш,че те е обичала,знаеш например че ще ти обърне внимание,ще те изслуша и искаш да й кажеш някакви неща,които си осъзнал,че си сгрешил,че си бил глупак преди,че я искаш още,че тя е жената за теб,че когато се събуждаш сутрин искаш тя да е до теб.И в този момент в който казваш може и да е истина,наистина може да се чувстваш така,да ти липсва това което сте имали,но определено не е това от което имаш нужда.Просто е по-лесният вариант. :)
Не се трогвай,не го мисли,защото 90% от случаите в такива моменти не казваме истината,а проявяваме слабост и безсилие и избираме по-лесния вариант,а ако момичето се върже супер,ще си я върнем до момента в който пак не я нараним отново и отново.

VinDiesel
03-09-2015, 11:09
Любовта и сексуалното влечения, са 2 отделни чувства.
Сега се замисляш просто по-зряло над нещата, докато преди си мислила първично, демек за хубавия секс.
Сега когато си по-зряла, се замисляш вече къде са ви били грешките, защо сте се разделили от инат, защо сте били като децата.
Според мен огъня към него още не е угаснал. А опиташ ли се да подтиснеш чувствата си към него, с предтекс, че си имаш вече друг приятел, само ще се чувстваш по-празна…

paradosou
03-09-2015, 11:26
Не че това питаш, но... забрави да се занимаваш. Номер 1, номер 2, все едно. Не е честно спрямо сегашния ти приятел, пък и както описваш...много филмирано звучи всичко. Има някакви единични случаи, в които връщането назад и даването на нов старт са ок, ама неслучайно казвам единични 8-).

xXxPETYAxXx
03-09-2015, 11:40
Не че това питаш, но... забрави да се занимаваш. Номер 1, номер 2, все едно. Не е честно спрямо сегашния ти приятел, пък и както описваш...много филмирано звучи всичко. Има някакви единични случаи, в които връщането назад и даването на нов старт са ок, ама неслучайно казвам единични 8-).
+
Дори да се заприказвате нещо си с бившите, като усетиш, че темата отива натам можеш винаги да кажеш, че не искаш да я обсъждате и да избегнеш такива безсмислени и натоварващи разговори.

102
03-09-2015, 16:07
смешното е че нито един коментирал в тази тема не е на любовното ниво на авторката

per-dead
03-09-2015, 16:36
Все още не мога да приема контактуването с бившите, преместване на бившите в графа приятели и обсъждане на общото минало за нормално... По-скоро го приемам като вид изневяра.
Като всичко със сегашния ти приятел е наред, защо се интересуваш от бивш 2? Най-вероятно имаш някаква нужда, която той не задоволява, а бившият е успявал. Т'ва е първото предположение, което изникна в главата ми...

galaxy29
03-09-2015, 18:11
смешното е че нито един коментирал в тази тема не е на любовното ниво на авторката
хахах, на нивото й скапаняшки драми ли? със сиг не са й се случвали само на нея.. наживяла съм се на подобни историйки и вече не искам и да припарвам до такива ;д

Corb1225
03-09-2015, 19:47
Няма смисъл да се напрягаш за минали неща, спомняй си хубавите моменти и толкова. Радвай се на това, което имаш, не съжалявай за това, което нямаш. Сутрин можеш да се насладиш на изгрева на слънцето, да отидеш на разходка в парка, а има хора, които и това нямат. Ти дори си имаш нов приятел и си доволна, така че гледай само напред и мисли позитивно.

djipsito
03-09-2015, 23:19
Kapi90, хареса ми. Още преди да си хвана приятел, като сме говорили с б2, по принцип аз съм била по-слабата и съм повдигала темата, а той все ми е опявал да престана вече и се нервеше. От половин година не сме говорили. Сега той сам се свърза с мен, а ме беше блокирал и т.н, повдигна темата, аз даже не му отговарях, през повечето време слушах. Казах му, че ме е изтървал, той се е научил с моите камъни, по моята глава, ама както и да е. Различно го приемам, не чувствам нищо. Всъщност подобно на твоето мнение ми трябваше. Много ми хареса, повече го допускам.

От половин година съм затворила страницата с него, прах хвана даже, за оня първия да не говорим пък. Просто ги кефи да я духат тая прах, това не разбирах. Яко се върти колелото.
Съвсем сигурно е, че няма да се върна назад, просто защото съм твърдоглава и злопаметна до смърт, така че... Не мисля, че съм "изневерила" на приятеля си. Факта, че съм с него е доста показателен, защото ако огъня към бившия не беше угаснал, щях да продължавам да съм сама и на сухо. За година и половина не е като да съм нямала възможности...

djipsito
03-09-2015, 23:23
А, per-dead, бившия ми не е в графа приятели, няма и да бъде. Просто ми е останал хубав спомен и го изслушах каквото имаше да ми казва. Казах му, че вече си имам приятел.. той ще уважи тва нещо и няма да ме занимава повече.

Обичам да дълбая, искам да науча защо-то на нещата...

Kapi90
03-10-2015, 09:06
Kapi90, хареса ми.

От половин година съм затворила страницата с него, прах хвана даже, за оня първия да не говорим пък. Просто ги кефи да я духат тая прах, това не разбирах. Яко се върти колелото.
Съвсем сигурно е, че няма да се върна назад, просто защото съм твърдоглава и злопаметна до смърт, така че... Не мисля, че съм "изневерила" на приятеля си. Факта, че съм с него е доста показателен, защото ако огъня към бившия не беше угаснал, щях да продължавам да съм сама и на сухо. За година и половина не е като да съм нямала възможности...

Няма значение от колко време ти си затворила страницата.Той може да я е затворил още преди теб,но в този момент е почувствал,че иска да те чуе,че иска да му повярваш отново,дори да не го направиш.Това,че си го изслушала е погалило егото му,че въпреки раздялата,разстоянието и това че не сте се чували от година ти си още там и го изслушваш.Преди няколко седмици потърсих момиче което не бях чувал от година и повече,също по скайп защото и аз не съм в България,казах й същите неща,които той е казал на теб,тя също има приятел сега от няколко месеца.Аз също говорех повече,даже тя ми каза същото,че съм я изтървал и т.н. А даже нещата,които й казах не ги мислех,но просто това че стоя няколко часа да говори с мен,да ме изслуша ме накара да се почувствам добре и че въпреки това че съм я наранявал,тя е още там.Не означаваше нищо за мен,дори след това не я потърсих отново,така че предполагам че твоят бивш е постъпил като мен.Просто от нужда да знае,че въпреки всичко все още има част от теб,която ще е до него.

jghgh
03-10-2015, 09:12
ем да, и аз те разбирам 8-)
по-интелигентните хора постоянно се съмняват.


не знам кво да ти кажа, щото аз съм редовна за такива ситуации.. животът е толкова пълен с възможности, че някво ти се завива главата като почнеш да мислеш за "ако"-тата, и особено тези "ако"-та, които са възможни и напълно постижими.


но в такива моменти гледам да се придържам към миналия опит, който сочи че в мнозинството случаи, връщането назад не е конструктивно, нито смислено
плюс, в една и съща река не можеш да влезеш 2ри път и да е същото ;) вече е друго.
така че.. не знам..

ама и на мен скоро един бивш ми писа да ми мъти главата.. така че разбирам от кое място идваш. особено красивите думи, и ако миналото е било вълнуващо, бла-бла..

май най-работещата стратегия е да пренасочваш емоциите си само към теб самата...:)обичай се, развивай се.
който иска да е в живота ти няя ти пише някви скапани неща, ами активно ще те догонва в живота си, ще направи всичко възможно, пък.. и баси, ако е писано, е писано, ако не, не е..
нека оставяме повече неща на съдбата, а ние да си живеем живота..
просто по-спокойно ..доста неща са извън контрола ни, включително другите.



оф, вентвам, знам че не съм полезна ;D

TheDeath
03-10-2015, 09:16
На всеки би му било приятно да знае, че там някъде има човек, който все още го е грижа, въпреки, че е минало някакво време, въпреки, че уж и двамата са започнали нов живот.
Аз лично се интересувам от бившите си, не от всички, но от двамата, с които съм имала сериозни връзки, интересува ме дали са добре, ако има някакъв проблем искам да им помогна, защото както и да са завършили нещата все пак аз съм отделила години от живота си на тези хора, неуважение спрямо собственото ми време би било просто да забравя, че съществуват. Не досаждам, не се натягам да съм приятелка, просто от време на време намирам начин да науча как са и какво се случва. С единия се разделихме преди повече от 7 години, за това време сме се чували не повече от 5 пъти, но все пак от общи познати знам как е и съм се постарала да знае, че ако има нужда бих помогнала. Нищо повече обаче, нито секс, нито емоции, нито някакви опити нови - просто от уважение към споделеното време бих изслушала проблемите и би помогнала колкото мога

djipsito
03-10-2015, 17:05
Kapi90, ако не бяха някои детайли щях да се филмирам, че ти си бившия ми ;д А ти иначе защо го правиш ? Защо пишеш ? Само въпрос на почесване на егото ли е ? Да си призная, и на мен ми галят егото, не знам тяхното колко се гали.

jghgh, теб чаках. Много исках да коментираш :$ :*

TheDeath, разсъждавам като теб, ама само по отношение на 2рия, затова и се съгласих да говорим. Замислих се за сегашния ми приятел, дали е правилно, ама в крайна сметка не мисля, че нещо грешно съм направила.

Kapi90
03-10-2015, 17:33
Kapi90, ако не бяха някои детайли щях да се филмирам, че ти си бившия ми ;д А ти иначе защо го правиш ? Защо пишеш ? Само въпрос на почесване на егото ли е ? Да си призная, и на мен ми галят егото, не знам тяхното колко се гали.

Хаха честно казано като прочетох темата ти, си помислих същото,само че да,не си. ;дд
Иначе им пиша ей така,присетил съм се за дадено момиче,колко е държала на мен и как съм се държал като глупак тогава.И решавам да й пиша,да се извиня,не толкова че чувствам огромна вина,че сме се разделили,а защото ми е скучно или самотно,а тя ми е била близка,може би съм й позволил да ме опознае.Може и да й кажа някои красиви думи,да видя дали още съм й тръпка,което почти винаги е така,когато си имал дълга връзка с някого,въпреки всичко момичетата в повечето случай се чудят какво би могло да стане,ако не са се разделили.И примерно ти си доброто момче,казваш й хубавите думи,показваш й че помниш какво е било преди,че може би не си я преживял.Те се чувстват добре от това,а ти си убил 3 часа,разтоварил си се,но след това осъзнаваш защо си се държал преди така с нея,че е същото момиче,което нарани или остави поради определени причини и желанието ти минава. :D

npp
03-10-2015, 18:11
в цялата тази ситуация на световна бъркотия, имаше и известна доза пресилване на любовта, т.е. нещо като чародеяние, не казвам (че) от самата любов, което правеше/караше разни хора да хлътват до горчива завист/ревност и язвителност/болезненост, но в твоя случай нещата изглеждат (по-)други, изглежда си била жертва на разочарование от нарушаването на обществен подсъзнателен модел, който се е таял в теб, понеже си очаквала нещо конкретно като подредба, развитие и последователност на нещата/случващото се, разбира се с това не казвам, че имаш вина, нито искам да кажа, че бившите ти не са имали, но не ги и осъждам, просто ситуацията се е оказала нелепа поради световната бъркотия, относно чиято причина не смятам да отварям тема и тук, за съжаление се стигна до там, че едва ли не децата трябва(ше) да бъдат извращавани за да се научат на ред, вместо развратените възрастни да се поправят от грешките, на които са били роби, тъй като объркването доведе много хора до това да намират удовлетворение в неща/дейности считани за (по-)долни и да не могат да се разбират помежду си, дори и когато са си най-близки (сякаш нещо като деменция им пречеше), но фактът че това явление беше световен бич не е причина да го приемем за природна даденост и да се примирим(да сключим примирие) с него, но когато човек вече е станал жертва на това и не намира решение чрез пълно възстановяване (до първоначалното/предишното (си) състояние), може да потърси разумно решение по друг начин, а в това отношение досега имаше много успешни решения като изход от кризата, само трябва (пак подчертавам) да търсиш онова, което е добро (и не е лошо) не само за теб, но и за другите

djipsito
03-10-2015, 18:45
npp, доста философски :) Склонна съм да се съглася.
Kapi90, а ти във връзката си с тва момиче, казвал ли си й такива неща ? Защото аз досега никога не съм получавала някакво романтично и мило отношение и не съм свикнала на такива неща. За това и съм по-склонна да вярвам на красивите думи от хора, които са били задници с мен и не са се притеснявали никога да ме унижат или обидят.. Както се казва в един филм.. на лошото по-лесно се вярва.

Може би за тва се вглъбявам така, чудя се откъде ми е дошло :д

Kapi90
03-10-2015, 19:13
Ами не си спомням да ти кажа,точно към въпросното момиче никога не съм изпитвал нещо кой знае какво по-специално,ама бяхме доста време заедно,защото ми беше окей.Но не съм от най-милите и романтични,така че определено беше доста учудена когато й казах тези неща :D Абе понякога явно имаме нужда да сме мили към някого,аз лично съм изключително мил към кучето си,говоря й само мили неща и си я прегръщам :D
Не го мисли,сериозно след този разговор в скайп търсил ли те е?

tireheb
03-10-2015, 19:15
къв е зорът, последно
бивш 1 или както там го беше нарекла явно е некъв спрел
в смисъл.. кофти пич, проай да игнорираш

с другия явно малко повече се имате
в некви моменти връщате лентата (доколкот разбирам по взаимно съгласие, така да се изразя, не той да фане да ти обяснява за "навремето"). съответно се сещате некви раоти, които няма как да не влияят емоционално.
във втория случай поне не виждам "мътене на мозъка"
МАЙ

an7raks
03-10-2015, 19:22
Изобщо не разбрах чии го дириш при сегашния си, като още ти е в главата предния?
Щом още предизвиква някакви чувства у теб, независимо дали хубави или лоши, значи не си приключила с него...

djipsito
03-10-2015, 23:19
Kapi90, не, не ме е търсил. Иначе и аз не съм мила и романтична, ама кучето най си го обичам (горкото) ;д

Колкото до последните два коментара, не знам кво сте чели, нямам чувства към бившия ми, приключила съм. Аз дори не бях влюбена в него, дори никога не съм мислила, че този човек е за мен. Всичко беше една химия и близост, дрога. Сега дилъра е друг. Не разбирам защо задължително трябва да не съм приключила, щом съм запазила някакво нормално отношение.

Идеята на темата ми не е дали се върна при бившия, тва няма да се случи. Kapi90, бутни едно рамо, че аз май не обяснявам добре ;д Това, което човърка любопитството ми е защо момчетата правите така ? ;д

Kapi90
03-11-2015, 09:14
Dogs before hoes :D
Ами значи,щом не те е потърсил,значи са точно причините които ти обясних! Значи е пич!! ;d

TheDeath
03-11-2015, 09:53
Може би на човека просто му се е случило нещо и е осъзнал, че не се е държал правилно и е искал да се извини, за да изчисти собствената си съвест? Или да разбере дали ти все още си мислиш за него, да си вдигне малко акциите :)