PDA

View Full Version : Обичайте още повече!



saskou
03-11-2015, 04:10
Обичайте живота си, родителите, семейството и човека до себе си. Накрая само това остава. Никой няма да помни лошото, но ще се помни доброто и красивото в хората! Опитайте се от днес да бъдете по-добри, да помогнете на някой в нужда. Покажете, че ви пука за човека до вас, ей така. Целунете майка си и баща си и им благодарете за това, което са ви дали, дори да не е много. Обадете се на брат/сестра, питайте ги как са, ако не са до вас, просто ей така. Направете деня си пълноценен, изпълнен с любов. Стига с лошотията, омразата и отмъщението. Не сме ние тези, които трябва да съдим лошите, а напротив, трябва да ги направим по-добри. Доброто ни се връща по няколко пъти. Лошото един път, но брутално.
Не ме е избило на чувства, но след като видях колко лоши и отмъстителни са някой хора тук (и не само тук) , преценявайки по постовете им...
Много бих искал да има повече хора, които да показват правилния път на по-малките, та дори и на по-големите. Обаче много от хората тук правят точно обратното. Отвръщат на простотията с още по-голяма, дават безкрайно неподходящи съвети и живеят живота си през просото (или поне така изглежда). Ясно е, че в днешно време е модерно да си лош и безскрупулен, ама това е една мода без бъдеще.
Ние сме младите, силните и изпълнени с енергия. Ние можем.


https://www.youtube.com/watch?v=Nw-5mNKPL0M

tori
03-11-2015, 06:04
Хубава и позитивна темичка, чакам да видя как ще се развие.

LadyDi
03-11-2015, 08:18
Хубава и позитивна темичка, чакам да видя как ще се развие.

Хубава и с добро намерение вероятно, но има неща, с които не съм съгласна :)

an7raks
03-11-2015, 08:22
Никой няма да помни лошото, но ще се помни доброто и красивото в хората!

Всъщност, доброто се помни много по-рядко, отколкото лошото...

VinDiesel
03-11-2015, 09:52
Темата ми идва малко лигава и клиширана…

saskou
03-11-2015, 12:01
Темата ми идва малко лигава и клиширана…

Уважавам мнението ти. Бих искал да разбера какво по-точно те кара да мислиш така.

paradosou
03-11-2015, 12:15
Темата ми идва малко лигава и клиширана…
И на мен. Не го казвам с лошо де. Между 'максимализъм' и сладникавост има разлика.

102
03-11-2015, 12:16
аз пък смятам че можеш да победиш злото само със зло
/и да спреш докато не си се превърнал в същото

VinDiesel
03-11-2015, 12:27
Доста често слушам такава проповед, истината е, че е вярна, но напрегнатия живот, ежедневните нерви и т.н, малко или много ни правят злобни.
Възпитанието… На мнение съм, че колкото и да те възпитават родителите, и учителите, това зависи само, и единствено от теб.
Ако сравня моето поколение, с такова от преди 30 години, то всичко е напълно еднакво. Различното е, че преди не са били толкова показни, не е имало интернет и фб, където да си качват полуголите снимки. Не е имало форум като този, където да споделят на колко човека са правили кавали и т.н.
И тогава е било същия разврат, че и повече. Нямали са такова разнообразие от техника, което да ги задържа по къщите им...

102
03-11-2015, 12:30
правят злобни комплексарите и нискоинтелигентните

saskou
03-11-2015, 12:40
Във връзка с коментарите за злобата, ще си позволя да копирам един библейски стих, известен, като "Златното правило" Невярващите да не се панират само.

"И тъй, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях; защото това е същината на закона и пророците." Мат.7:12"

Под "закона" се имат предвид Десетте Божи Заповеди в които аз лично, не намирам абсолютно нищичко нередно.

102
03-11-2015, 12:46
значи ако некой тъпак се опитва да ме уязви или ми се подиграва аз да му го върна двойно
така ли
аз съм бил много библейски настроен без да знам

LadyDi
03-11-2015, 12:50
значи ако некой тъпак се опитва да ме уязви или ми се подиграва аз да му го върна двойно
така ли
аз съм бил много библейски настроен без да знам

Да, но Библията казва още, че ако ти ударят едната буза, трябва да обърнеш и другата.
Изобщо, ученията на Библията са доста противоречиви и всеки си ги тълкува, както му е удобно. Затова не виждам как може да бъде наречена закон или нещо такова.

saskou
03-11-2015, 13:03
Да, но Библията казва още, че ако ти ударят едната буза, трябва да обърнеш и другата.

Правилно :) Точно това казва. Казва и, че всеки от нас трябва да счита другия за по-горен от себе си. Това не означава да мразиш себе си, даже напротив. Да обичаш другите толкова, колкото и ти се обичаш.
Реално погледнато, ако всеки от нас обича другия повече или колкото себе си, няма да има шамари.

102
03-11-2015, 13:06
прочете ли ми коментара за нискоинтелигентните и комплексарите
с такива хора просто няма разбиране
и цялата любов да им дадеш те ще ти се качат на главата

LadyDi
03-11-2015, 13:07
Реално погледнато, всеки от нас може сам да определи собствената си морална мярка или закони, по които да живее. И в зависимост от това, ще оценява примерите около себе си като нужни и ненужни.

Между другото, това, което наричаш "мода без бъдеще" е всъщност история, стара като времето. Няма как да бъде мода ;)

102
03-11-2015, 13:09
кажи им Лейди
кажи им как беше по времето на ренесанса

VinDiesel
03-11-2015, 13:10
Край, ще си татуирам някой псалм от библията, обещавам!
Иначе моята библия ме учи, когато някой те настъпи с единия крак, настъпи го с 2-та крака с отскок.

dreamwalker
03-11-2015, 13:11
Край, ще си татуирам някой псалм от библията обещавам!
Иначе моята библия ме учи, когато някой те настъпи с единия крак, настъпи го с 2-та крака с отскок.

"Око за око и светът ще ослепее."

102
03-11-2015, 13:12
мен пък ме учи първо да преценя дали не са ме настъпили случайно преди да бъда виндизел

LadyDi
03-11-2015, 13:13
кажи им Лейди
кажи им как беше по времето на ренесанса

мога да кажа и за преди това
все пак Лили Иванова ми е съученичка

dreamwalker
03-11-2015, 13:16
мен пък ме учи първо да преценя дали не са ме настъпили случайно преди да бъда виндизел

+

VinDiesel
03-11-2015, 13:19
мен пък ме учи първо да преценя дали не са ме настъпили случайно преди да бъда виндизел

Прекалено вникваш в коментара ми, ясно е че става дума за целенасочено "настъпване"…

102
03-11-2015, 13:21
май не си от софиа а

VinDiesel
03-11-2015, 13:30
За моя радост, да.

102
03-11-2015, 13:31
наистина за твоя радост
тука като ни скачат на краката умишлено им чупим техните независимо дали са дизел бензин или брок леснар

hheh
03-11-2015, 13:45
Не че аз съм от хората които харесват всички и всичко но мисля, че вие прекалявате като се правите на каквито не сте
Всеки от вас вярва по един или друг начин

А за другото съм убеден, че ирл не сте и на половина толкова 'лоши' колкото сте във форума
Понякога даже си мисля, че повечето в този форум се държат лошо с другите за да избият някакъв комплекс

102
03-11-2015, 14:00
аз пък не съм забелязал некой да се държи лошо във форума

RosaCalvaria
03-11-2015, 14:16
Всичко е крайно относително според мен.
Темата е позитивна, леко сладникава, но определено изпълнена със смисъл. Въпроса е, че не може всичко да е по начина по който е описано дори и да ни се иска. Има хора, които от добро просто не разбират. Винаги съм се стремяла да помагам и да се отнасям с нужното уважение към отсрещния, защото нито знам през какво е минал, за да стане човека, който е, нито нищо. Но... Да гледам как си избиват комплексите върху някой друг (или мен), карайки го да се чувства зле, сякаш не заслужава да е жив изобщо... Е, съжалявам, но няма да стане. Докато някой не се им се опълчи и не им покаже, че не може само с едностранно уважение и едностранна доброта, не става. Продължават да мачкат и да мачкат, и да мачкат...
А относно това, че Библията е противоречива - да! Тук обаче идва моментът, в който всеки има правото да (не) се ръководи по нея стига да не наранява другите. Който иска да следва „законите“, изписани в нея, нека. Който иска да следва своите собствени „закони“, нека. Simple as that.

102
03-11-2015, 14:20
нека !

VinDiesel
03-11-2015, 15:19
наистина за твоя радост
тука като ни скачат на краката умишлено им чупим техните независимо дали са дизел бензин или брок леснар

Знам, аз затова като карам към летището, минавам през циганския квартал, за да не ми счупи някой нещо......

saskou
03-12-2015, 02:32
Благодаря ви за мненията. Ще имате ли интерес, ако копирам още един библейски стих?

tori
03-12-2015, 05:39
мен пък ме учи първо да преценя дали не са ме настъпили случайно преди да бъда виндизел
А, много ми хареса тва.