PDA

View Full Version : Сериозен проблем с нервите



waitandbleed
03-11-2015, 12:43
Здравейтем,днес ще ви разкажа за моя проблем.Имам проблем с нервите и когато ги изтърва незнам какво правя.Често се случва да ги изтървам дори върху най-близките ми и се е стигало до бой.Тъй като баща ми е малко по-дребен от мен и редовно си имаме проблеми със него , тъй като неговите правила са от неговото време и не се търпи! Когато той ме удари просто си изтървам нервите и незнам какво правя , преди ден се случи да го ударя и да го нарека мухльо и след това като се замислих какво съм направил осъзнавам че проблема е доста голям.Имах проблем със един съученик който беше седнал зад мен и ме дразнеше , изпуснах си нервите и обърнах чина върху него. :( Незнам какво да правя и как да кажа на наще като те ще ми се изсмеят много тежко.Просто на ден се нервя адски много и единственото нещо което ме успокоява е цигарата и музиката.И тъй като не съм много добър ученик , учителите обичат да ме обсъждат пред целия клас и да ме унижават и когато аз се изнервя започвам да им казвам че те са идиоти и т.н. и след като си сложа слушалките всичко се успокоява. Редовно ми се случва да си говоря сам , или да говоря на някой предмет.Чувствам се ужасно

nikolai_777
03-12-2015, 14:50
В никакъв случай вашите няма да ти се изсмеят.Трябва да им споделяш повече,затова си толкова нервен-няма на кой да споделяш.Кажи им за този проблем,пък те ще решат какво да правят.Със сигурност няма да ти се смеят,гарантирам ти го :)

galen_plamen
03-12-2015, 15:01
и психиатър
или успокоителни лекарства

Ivaaaaa
03-12-2015, 17:30
проблемът ти е във възпитанието. сори, родителите ти не са се справили особено добре. как така ще ти се изсмеят? чети книги, ограмоти се. сериозно, не се заяждам.

anonymous908491
03-12-2015, 18:21
Самоубий се, някой ударил баща си не заслужава да живее.

anonymous708973
03-12-2015, 18:32
Защо смяташ, че вашите ще ти се изсмеят? В края на краищата, ударил си баща си, не се ли усещат, че имаш проблем? Даже мисля, че ще го приемат добре - все пак приемаш, че нещо не е наред.

LoadRunner
03-12-2015, 18:59
А представяш ли си ако живееш в Лондон или Америка или да не казвам Китай или Япония и трябваше да пътуваш в претъпкано метро или в задръствания с кола по 2 часа в едната посока за работа или училище, сигурно щеше да се самоубиеш от стрес и нерви.

therichbitch
03-12-2015, 19:24
^ Или да убие досадните хора, които се бутат като говеда на селксия мегдан. Като гледам, агресията му е насочена към другите е не към самия него.
Че има проблем, има, но в днешно време са малко хората, които живеят в розов балон и са в пълна хармония със себе си, вие го пратихте на психиатър. Баща му също го е ударил, защо на никого не му направи впечатление това? Май онази, как ѝ беше името, пълната неприкосновеност на всеки един човек за нищо я нямате. Проблемът може да е в семейството, но не се корени само в нервите на автора.
Това с чина е прекалено, но е повече от нормално да има ответна реакция и то различна от "благодаря" или потупване по рамото.

LoadRunner
03-12-2015, 19:28
^Права си, може и да събере пари от закуски, да си купи пистолет и да убие приятелите си учителите и баща си.
После да си купи бял суичър и да се разхожда под дъжда за да е мокричък.

dreamwalker
03-12-2015, 19:49
^Права си, може и да събере пари от закуски, да си купи пистолет и да убие приятелите си учителите и баща си.
После да си купи бял суичър и да се разхожда под дъжда за да е мокричък.

Забрави русото момиче.

an7raks
03-12-2015, 20:03
Самоубий се, някой ударил баща си не заслужава да живее.

.

espada
03-12-2015, 20:13
Mistakes are always forgivable, if one has the courage to admit them.
-Bruce Lee :)

haritov
03-12-2015, 20:14
мента глог валериан

jghgh
03-12-2015, 23:25
не знам дали темата не е фейк, или просто е нормално да се събират толкова много хейтърски коментари на едно място, но...


потърси професионална помощ наистина;
мисля, че е по-добре да започнеш само с психотерапевт. млад си, умен си, и изглежда, че имаш ресурс да се справиш сам с проблема, щом осъзнаваш, че го имаш. да започваш лекарства не е особено умно, предвид че повечето са особено пристрастяващи.
но не започвай нищо самоцелно. не си ти специалистът все пак... консултирай се с вещо лице - психолог, психотерапевт.
споделяй на вашите. опитай се като се ядосаш да казваш на другите, че си ядосан, за да имат някакво време да реагират и да могат самите те да ти помогнат.



през другото време спортувай, изразходвай енергия.. занимавай се с изкуство..


обикновено прогнозите са добри, когато човек осъзнава проблема си, така че не унивай! и колкото и да си самокритичен и да поемаш отговорност за собствените си действия (добри или лоши), толкова си и припомняй, че е имало нещо, заради което да си станал такъв.
при психологическите проблеми няма вина, но има отговорност, която е поделена между семейството и страдащия.
изобщо много може да се напише, но като за начало просто потърси квалифицирано лице.

waitandbleed
03-13-2015, 12:06
Проблема не е фейк и ще говоря със родителите си за него , ще им разкажа че не е шега и че работата не отива на добре.

AngelBelchev
03-13-2015, 13:52
Търси проблема за нервите първо в себе си. Нали не очакваш като им кажеш "нервен съм" някой да щракне с пръсти и всичко да се оправи. Казваш, че не си добър ученик и даскалицата те ебава. Вашите ли ще ти оправят успеха? Или когато нещо не ти харесва у дома - с мрънкане, тръшкане и нерви мога да те уверя, че ДОРИ и да имаш някакъв напредък, той ще е временен, докато не решиш, че пак нещо не ти харесва и почнеш да се репчиш на хората. Обществото рядко толерира психически нестабилни хора. А замислял ли си се с твоето безхаберие колко изнервяш другите хора? Мой познат изхвърли сина си от къщата ТОЧНО поради причина като твоята - човека в някакъв момент реши, че прави мечешка услуга на това леке и извинявай ама покрив над главата, храна на масата, легло, джобни по всяка вероятност + други благини, осигурено образование, за което очевидно не ти пука много. Искаш ли да ти кажа как бих постъпил аз ако имам такъв син или и ти сам можеш да се поставиш в обувките на всички тия хора които са ти виновни за нещо? Брат ми е същия - нерви, мрънкания, компанията му е утайката на квартала, казина, цигарата и кафето, липса на желание за работа и учене. Засега е постигнал лишаване от наследство. Следващата стъпка ще бъде изгонване да ходи при олигофреничните си приятели, които уж все са до него и които уж все ще му помогнат. Ставай човек докато е време и ся като го четеш това не ми се нерви, а го приеми като градивна критика. Айде със здраве!

CoNviCt
03-13-2015, 14:00
Бой наред, няма да щадиш никой. Проблемът си е техен.

heartshapedbox
03-13-2015, 14:10
Когато усетиш, че се ядосваш, дишай дълбоко и брой до 10. Ако не започнеш да контролираш емоциите си никаква външна намеса няма да ти помогне. Промени си нагласата като цяло, опитвай се да погледнеш нещата и през тяхните очи и да откриеш и разбереш причина за постъпките им, вместо да им скочиш насреща. Насочи енергията в друга, позитивна насока, независимо училище, спорт, изкуство или каквото и да е, вместо да я пропиляваш в нерви.
Лекарства не ти трябват.

skate
03-13-2015, 14:27
Имах подобен проблем преди и го преодолях като се записах на бокс.....може да пробваш,ако ти се занимава

ЖМУВА
03-13-2015, 14:43
Здравейтем,днес ще ви разкажа за моя проблем.Имам проблем с нервите и когато ги изтърва незнам какво правя.Често се случва да ги изтървам дори върху най-близките ми и се е стигало до бой.Тъй като баща ми е малко по-дребен от мен и редовно си имаме проблеми със него , тъй като неговите правила са от неговото време и не се търпи! Когато той ме удари просто си изтървам нервите и незнам какво правя , преди ден се случи да го ударя и да го нарека мухльо и след това като се замислих какво съм направил осъзнавам че проблема е доста голям.Имах проблем със един съученик който беше седнал зад мен и ме дразнеше , изпуснах си нервите и обърнах чина върху него. :( Незнам какво да правя и как да кажа на наще като те ще ми се изсмеят много тежко.Просто на ден се нервя адски много и единственото нещо което ме успокоява е цигарата и музиката.И тъй като не съм много добър ученик , учителите обичат да ме обсъждат пред целия клас и да ме унижават и когато аз се изнервя започвам да им казвам че те са идиоти и т.н. и след като си сложа слушалките всичко се успокоява. Редовно ми се случва да си говоря сам , или да говоря на някой предмет.Чувствам се ужасно


Не знам защо,но усещам че и в написаното пак има гняв от части.
Аз бих те посъветвала да посещаваш психолог,но добър.Ще ти повлияе доста положително.
Отделно започни да четеш книги,те също влияят по някакъв начин и то в добра посока.Също така и проведи сериозен разговор с родителите си и се опитай да се сдържиш максимално. Ако започнат да ти лазят по нервите,просто си помисли за някоя песен и дишай.Казваш си на ум,че това са "дребни" работи и не бива да се тревожиш.
Успех.