PDA

View Full Version : Имам ли право или...?!



per-dead
03-11-2015, 12:47
Пускам си редовно мой снимки в tumblr, ама ся ми пратиха линкче към една фейсбук страничка за блек метъл мацки, където присъства и моята снимка - окей. Няма проблем. Но видях, че няква "мацка" от споделилите снимката си е сложила моята снимка за нейна профилна снимка. Та, въпроса ми е имам ли право да претендирам за права над снимката, след като съм я пуснала свободно из нета или...?

102
03-11-2015, 13:00
не

Dagichka
03-11-2015, 15:39
сложила си е за нейна профилна снимка демек се прави на твой фейк или просто я е изкефила и затова, без да претендира, че е тя на снимката? ако нещо докладвай профила или й пиши лично

hheh
03-11-2015, 15:41
не съм много запознат, но в момента в който качиш снимка във фб до колкото знам, нямаш права над нея
единственото нещо което можеш обаче да направиш е да я докладваш и то не само ти,има някаква определена бройка там,при което я приемат за фейк и я трият
нещо такова

Corb1225
03-11-2015, 15:44
Коя пък ще е тая, дето да си сложа твоя снимка за своя? Аз бих я насочил към специалист.

per-dead
03-11-2015, 17:07
сложила си е за нейна профилна снимка демек се прави на твой фейк или просто я е изкефила и затова, без да претендира, че е тя на снимката? ако нещо докладвай профила или й пиши лично

Не се представя за мен, просто я е изкефила и си я мацнала там. Пък админите на страничката са ми я тафили от tumblr-a. Писах и на лично, но на нея и отива в графа others, защото ме няма в приятели. И още не го видяла. Но за всеки случай, понеже снимките са си мои и държа да си останат не-тафени от когото и да било, забраних десния бутон в блога си. :D

kaRamella
03-12-2015, 18:59
Щом си ги качила веднъж в нета за какво претендираш?

yakuza_
03-13-2015, 17:39
толкова ли не разбирате, че се хвали просто ...