PDA

View Full Version : Изследвания



RosaCalvaria
03-11-2015, 16:26
Амм... Имам нужда от малко разяснение относно изследванията за Хеликобактер пилори и хормоналните такива. Поинтересувах се, четох в интернет преди да пусна темичката тук, но никъде не намерих точни отговори на въпросите ми. Та да, когато си бях в България говорих с козметичката си и ме насочи към това да си пусна съответните изследвания, защото нещо в организма ми явно не е наред. Започнаха да ми избиват някакви пъпчици, менструацията ми не е от най-редовните, т.е дните се разместват много жестоко, а и от скоро започнах да имам проблеми със стомаха.
Има ли някой, който си е пускал изследване за бактерията и/или хормонално изследване? Или поне някой, който е наясно с процедурите и самите изследвания? :D Кога трябва да се правят? Има ли някакви определени условия като например да си ги пусна на гладно, преди/след менструация или нещо подобно?
Ще се радвам на някое друго разяснение, защото не смея да отида на лекар тук, имам чувството, че ще се сблъскам с езиковата бариера и ще има да се чудя после кое и как съм го разбрала. :) Благодаря предварително!

VinDiesel
03-11-2015, 16:31
Kalpazanka е твоя човек, тя е наясно, може да й пишеш лс, предполагам няма да ти откаже помощ.

kalpazanka
03-11-2015, 16:59
Твоят човек е тук.
За хеликобактер могат 1. да ти вземат кръв от вената- IgG качествен тест /положителен или отрицателен/ или количествен /да ти кажат какво количество антитела имаш/, 2. да дадеш *аки* за изследване- 25-29 лева.
Хормони- четеш тук http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/572766-%D0%90%D0%BA%D0%BD%D0%B5

RosaCalvaria
03-11-2015, 17:18
Твоят човек е тук.
За хеликобактер могат 1. да ти вземат кръв от вената- IgG качествен тест /положителен или отрицателен/ или количествен /да ти кажат какво количество антитела имаш/, 2. да дадеш *аки* за изследване- 25-29 лева.
Хормони- четеш тук http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/572766-%D0%90%D0%BA%D0%BD%D0%B5

Ох, златна си! Много ти благодаря :)