PDA

View Full Version : Само аз ли имам тези проблеми ?



mycel
03-11-2015, 17:07
Значи косата ми е сравнително гъста, тъмнокестенява, дълга под рамото с изравняващи се етажи. Омазнява се на третия ден след измиването и сух шампоан не помага, защото в първия момент изглежда добре, но после сляга адски много. Затова не го ползвам. Мия косата със светлорозовия Елсев, който на първия ден след измиването очевидно прави косата да изглежда много добре - гладка, мека и лъскава. Суша със сешоар с обърната надолу глава в продължение на 20 минути, за да изсъхне напълно. После преминавам със студената струя и ако някъде има влажно, продължавам със сушенето и така докато не изсъхне напълно. Резултатаът е много добър - косата е с много ествествено стоящ обем, който за съжаление обаче никога не се задържа. Пада на няколко фази - половин час след сушенето пада на 40% и остава така до края на деня. Вечерта връзвам косата на високо, но не стегнато кокче, за да си измия лицето. След пускането на кокчето прическата тотално е слегнала, а на сутринта вече положениего е плачевно. Косата е твърда, слегнала и неподдаваща се на каквото и да е оформяне - държа да отбележа, че не е омазнена, просто седи супер безжизнена в корените. До вечерта от слегналостта си вече е малко омазнена, но полагам усилия да не вляза в банята и да я измия, защото на втория ден става твърде често вече.. ;( и така до ден три, който ми преминава с вързана коса, а бога мии, мразя да се връзвам като съм с мръсна коса - просто резултатът е гаден, не ми отива изобщо. И я измивам и целия цикъл се повтаря отново и отново.
Само аз ли имам този проблем ? Друг е въпроса, че ходя при различни фризьорки всеки път в търсене на някоя, която да ме подстриже както аз искам, но все попадам на някакви супер кьопави моми/лелки, които или скъсяват косата твърде много и не мога да я пусна дълга от сто години, или ме стрижат на черта и ми иде да хвана ножиците и да ги острижа аз тях нула номер, задето са с две леви ръце и са се захванали с фризьорската професия . Малко се отплеснах, но се чудя само аз ли имам тези проблеми с косата си?

marilyn
03-11-2015, 20:28
Възможно ли е косата ти да е много тежка? Моята приятелка има подобен проблем. Косата ѝ е много мекичка, ама наистина много. И като понатежи в корените се сплесква и изглежда омазнена, дори без да е. А не е с някаква супер дългата коса, до раменете някъде. Май с това няма оправяне, тя си прави разни вафлички, за да има повече обем. То не, че тия вафлички са решение де, според мен са гадни. Пробвай да си вземеш шампоан за мазна коса, тоя Елсев май не е подходящ.

anonymous708973
03-11-2015, 20:33
Чакай сега, оплакваш се, защото косата ти е мазна на третия ден след измиването?? Че ти колко искаш да ти издържа?

Dollie
03-11-2015, 21:09
Хаха, че на третия ден си е даже добре, аз моята я мия почти през ден. От Wash&Go за мазна коса , най- дълго ми издържа, пробвала съм и други шампоани и резултата е - на следващия ден вече е мазна.

marilyn
03-12-2015, 06:40
Спорее мен се оплаква, че обемът изчезва малко след като се изкъпе, а не толкова, че на третия ден е мазна.

Lourenço
03-12-2015, 11:55
Имах същия проблем с обема, но косата ми е доста дълга и мека, самият косъм е много тънък. Ползвам само шампоани, балсами, спрейове и тн за обем. Любими са ми продуктите на Aussie, пробвай "Aussome volume" шампоана и балсама едновременно.

tori
03-12-2015, 12:07
Пробвай да я поскъсиш с някой друг сантиметър и да я филираш леко, гъстите, тежки коси така правят понякога.

NomNomNom
03-12-2015, 12:16
Ок, когато се къпех с бебешки шампоан ( пенатен или бочко, ако не си намеря пенатен ) + насапунисване 2 пъти - косата ми изкарваше цяла седмица и ми се налагаше да я мия веднъж на 5-6 дни. Също, доста се беше сгъстила. Обемът се запазваше хував до 3ти ден включително, а първи беше бухнала със суха кожа.
Само с бебешки шампоан съм постигала такъв ефект, добавям, че кожата на главата ми е по-скоро нормална към мазна, при суха кожа може да започне да се лющи ( но идеа )

baby_baby
03-12-2015, 12:18
Освен да ползваш шампоани и спрейове за обем друг вариант не виждам

А Това че на 3-тия ден ти се омазнява косата е нормално

BlauMeise
03-12-2015, 13:00
Ха не се бой, мия я почти всеки ден. През ден, когато съм много уморена от работа, тъй де както казах, всеки ден...
Оправия няма. Като бях тийейджър не можех да си харесам косата по никакъв начин. Смених много фризьори. Сега познай. Научих се да се подстригвам сама. Толкова хубава прическа никога не съм имала. Пуснах я ехей стана дълга до закопчалката на сутиена. Етажирана е. Всеки етаж внимателно обмислям преди да подрежа, страхотна е. Сега всички се редят на опашка от семейството да ги подстригвам аз дори капризната ми сестра. Времената са такива, това осъзнах, че колкото повече работи можеш да вършиш, толкова по-добре. Искам да кажа, че никога няма да намериш някой да те подстриже както искаш, защото хората като нас имат особен вкус, а когато косата ти е проблемна като моята и твоята, трябва специално отношение, което не може да го получиш от квартален фризьор - те всички са аматьори.

Съвет. Купи си лак за коса на нивеа - те са хубави, но този за обем. Тупирай и пръскай смело. Става бързо, а трае доста, прикрива несъвършенствата. Непокорната коса се поддава добре на пяна за коса. Мачкай здраво и вържи на кокче, после пусни, резулатът е супер. Успех. Ако имаш въпроси питай.

marilyn
03-12-2015, 13:17
BlauMeise, това, че се подстригваш сама си е твой избор, но си представи, че не всеки може и иска да го прави сам. Изкара всичките фризьори некадърници, което е грубо. Сещам се за поне двама в София, които са наистина много добри и съм страшно доволна от тях, а аз съм си капризна.
Това с тупирането не е добра идея, по-скоро става за краен случай. Много е вредно за косата и след известно време започва да прилича на птиче гнездо.


//Сега се сещам, че в бгмамата хвалеха една маска на Керастаз мисля, че беше densifique. Тази серия е за уплътняване. Не съм ползвала, не знам дали помага, но съм чела позитивни отзиви.

anonymous708973
03-12-2015, 18:38
Ха не се бой, мия я почти всеки ден.

защото хората като нас имат особен вкус
Тупирай и пръскай смело.

:lol: :lol: :lol:

Аз пък от шампоан за обем не съм доволна, изсушава ми косата до зловеща степен, не можех пръсти да прекарам през нея без да се оскубя, а съм с права коса с нормален косъм. Беше на John Frida.

Като препоръка от моя страна - не си мийте косите всеки ден, не използвайте шампоани за мазна коса или мъжки шампоани.

BlauMeise
03-28-2015, 13:25
Ехееее споко бе, ниокй не съм искала да засегна, това че се подстригвам сама в въпрос на личен избор. Мерилин мила, изкарваш ме груба без да съм нагрубила никой. Всеки си решава нали?

tori
03-29-2015, 20:06
мъжки шампоани
Дададададада! Мен точно мъжките шампоани ми изсушиха и без това сухата коса до немай къде.

Sweet_Дони
03-29-2015, 20:29
Аз имам същия проблем и вчера вече много се ядосах след всички шампоани и маски и др..Накрая отидох и говорих с фризьорката си и тя ме посъветва да си мия косата с хума но само хума(малко гнусно но...) -помагала за обема и забавяла омазняването....надявам се да е права аз ще пробвам утре. Дано да съм успяла да помогна (•_•)

strawberry88
03-29-2015, 20:42
Имах същия проблем с обема, но косата ми е доста дълга и мека, самият косъм е много тънък. Ползвам само шампоани, балсами, спрейове и тн за обем. Любими са ми продуктите на Aussie, пробвай "Aussome volume" шампоана и балсама едновременно.

Но в България няма Aussie. ;((((( :D

Hayashi
03-29-2015, 21:24
^ В сайтовете може би ги има.

Иначе гъстите, тежки коси не стоят така. Проблемът с гигантския обем тип Симба почти винаги го имам през първите 1-2 дена. Много е дразнещо, особено ако не я изсуша както трябва става ужасно.
А сестра ми е с гъста мека коса и на нея точно така и пада и ѝ се сплесква след почти веднага след къпане.
Пробвай да ползваш сух шампоан, аз с него си докарвам доста добър обем.

strawberry88
03-29-2015, 22:17
Абе във всички случаи е по-добре да имаш излишен обем, отколкото да ти е вечно залепен корена за главата. :Д

MonnyMonsterr
03-30-2015, 22:28
Ползвай продукти за обем. Също пробвай да я пострижеш на степени. Те придават почти двоен обем (поне по мои наблюдения).