PDA

View Full Version : Трябва ми съвет



teenproblem_user
03-12-2015, 18:19
Здравейте.Ще се опитам да ви разкажа как стоят нещата по възможно най-кратък начин.Бяхме група от няколко момичета.Сега съм само с една от тях.Останалите решиха,че тъй като не са ни чули да им казваме(а ние им казахме,просто те бяха твърде заети да се гледат в огледалото),че отиваме някъде сме ги предали и оттогава не ни говорят.Та по тази уникално тъпа причина те ни мразят.Момичето,с което останах го прие доста по-тежко от мен,защото едната от тях беше най-добрата й приятелка.Ще я наричам X.Та оттогава минаха няколко месеца.През тези месеци момичетата и особено г-ца Х разказа каквото имаше за разказване едва ли не на цялото училище и отделно изказа много обиди и подигравки по наш адрес.Мълчахме си.И не защото не ни пука или ни е страх,но защото не искахме да се занимаваме с това,не си струваше.Въпросната Х стана възможно най-отвратителния човек.Развиха се нейните цветущи качества като да ходи по нощните клубове,да се облича достойно за "Най-мразим селски пръчки и леопардови щампи" и да се държи като абсолютна простачка.По най-гнусния и отвращаваш начин.От обиди,подмятания и подигравки до почервеняване от смях(просто защото не се смее като хората,а като някакъв давещ се морж.Буквално.И нарочно.С колкото се може по-отворена уста,колкото се може по-силен смях и разбира се поглед,устремен в нас.Вероятно за да покаже колко й е забавно).Тя и нейните дружки правят някакви супер детински номера,които вече би трябвало да са надраснали,но явно пилешките им мозъци не позволяват.Когато Х е сама е най-тихият човек на Земята.Като изключим обичайното подмазване на всички учители и свалянето й с тези,който могат да й бъдат бащи,както и паразитизма й към хора,които уж не може да понася,е най-незабележимия човек в класа,да не кажа училището.Дойдат ли дружките се започва хиленето на висок глас,подмятанията,погледит е,детските номерца и т.н.На мен лично вече ми писна.По принцип имам адски много търпение,може би повече от всеки друг,но ето,че и то свърши.Съвети като "не й обръщай внимание" не са желателни.Този метод сме го пробвали - не стана.Време е за друго.С удоволствие бих й затворила устата,за предпочитане със сила,за да спре с всичката тази наглост и със самочувствието на някаква богиня.Въпросът е,че не искам да е в училище,защото ще ме изключат.А ако пък е на улицата да речем пак ще има някоя добра душа,която да защити това толкова невинно създанийце.Въпросът ми е как според вас е най-добре да постъпя.

П.С.: Няма да стане да използвам думи.Тя не само,че не разбира,но е тъпа и нагла,и не само,че няма да спре,ами ще започне още повече.Познавам я много добре и знам каква е.Ако я отделя настрана да се опитам да говоря човешки с нея тя ще стои,ще ме гледа,ще слуша,в най-добрия случай няма да казва нищо,после ще отиде при приятелките си,ще им разкаже всичко,после ще го разкаже на целия клас,после на цялото училище и така това ще се превърне в още един повод да ни подмята някакви идиотски неща.Благодаря за вниманието.

П.П.С:А,да,забравих да кажа.Варианта с учители и родители също отпада.Не сме първи клас,за да викаме родители.Скоро завършваме.Именно затова казах,че Х върти точно детски номерца.А за учителите,хм,какво да кажа.Класната ни е най-голямата шматка на света.Въобразява си,че всички ние сме едно голямо семейство и трябва да живеем в мир и хармония с Вселената.Ако й кажем тя само ще изчака,а може и да не дочака,следващия час на класа,за да го каже на всеослушание и едва ли не да ни нареди боси в кръг с някакви ароматни пръчици,и да се опита да ни сдобри.

galen_plamen
03-12-2015, 20:34
в живота ти предстоят много неща, срещи с други хора и такива приятелки е по-добре, че ги загубваш
разумно е да се гледа над нещата и след време като се сетиш ще си кажеш - защо изобщо се замислях за тези глупости.
.
трябва да израствате като възпитани дами.
.
това са глупави ,безсмислени женски интриги,още повече и тийнеджърски
след като завършвате няма да имаш повече срещи с тях

RapExotic
03-13-2015, 15:03
От написаното не виждам вие да сте по-различни от тях. Докато не се научиш да си решаваш проблемите по цивилизован начин винаги ще си заобиколена от подобни хора и ще попадаш в такива ситуации.

teenproblem_user
03-13-2015, 18:10
Това,че използвам сарказъм не ме прави като тях.И между другото никога дори не съм обелвала дума на никого,винаги съм търпяла и съм чакала,докато всичко свърши.Но досега никога не е бил толкова нагъл спрямо мен.Не знам дали си чувал "С лошия човек можеш да се разбереш,но с простия - никога".Ако не е станало ясно от горенаписаното тя не ми дава особено много варианти.А не мисля,че да продължавам да търпя да ме мачкат и да ги чувам как ми подмятат някакви неща зад гърба е разумно решение.

ForYa
03-14-2015, 21:53
И аз познавам една Х.Разбирам те напълно...Аз бих те посъветвала да се опиташ да решиш пробрема ,но не с бой.Намери начин да я накараш да спре да говори за теб.Изглади отношенията си и приятелките и след като тя остане сама ще се кротне.Помни ,че не можеш да я промениш.Гледай да не си около нея ,дори и да сте се помирили.Ако не стане ,намери хора ,които също я мразят и се обединете.Каквото и да стане ти не губиш нищо.Хората ,които те познават добре няма да слушат или дори забелязват обидите.Бъди силна и късмет :)