PDA

View Full Version : Не мога да запомням дати :(:(:(...



VinIa
03-13-2015, 10:46
Здравейте! Не става дума за тест по история или нещо подобно . По-скоро проблема е в това , че не мога да запомням дати , дори и най-важните дати . Освен кога е основана България нищо друго не мога да запомня , просто трудно ми е много ми е трудно , моля без хейт.. И скоро когато излизахме с приятели , стана дума за това и започнаха да ме питат , а на мен ми стана адски неудобно, защото нищо не можах да кажа . А после ме обиждаха : много си зле , к'ва българка си . Смееха ми се .. След като се прибрах у нас , бях толкова обидена , даже и от мен самата .. И потърсих важните дати за България наизустих ги всички и сега като се опитам да си спомня някоя , немога.. Първите две цифри само и до там... Много ме е срам наистина не знам какво да правя... Не че ще ми помогнете с нещо но искам просто да споделя..

jghgh
03-13-2015, 12:46
запиши си ги на едно листче и всеки ден си ги чети. с практика ще станат нещата

dreamwalker
03-13-2015, 13:22
Първо трябва да си повярваш, че можеш.

CoNviCt
03-13-2015, 14:05
Първо трябва да си повярваш, че можеш.

Между другото, това е един от най-надценените съвети и е абсолютно безполезен. Човек си вярва, когато види резултати. Когато няма резултати, това са просто безполезни думи.

dreamwalker
03-13-2015, 14:29
Между другото, това е един от най-надценените съвети и е абсолютно безполезен. Човек си вярва, когато види резултати. Когато няма резултати, това са просто безполезни думи.

За теб не знам.

Говоря от личен опит.

RapExotic
03-13-2015, 14:31
Започни да мислиш асоциативно. Примерно: "Днес пуснах тема в някъв форум --> днес е петък 13ти --> тази дата носи нещастие според сульо и пульо." Ще видиш, че и след 2 месеца да те попитам ще си запомнила датата, на която си пуснала тази тема. Същото и с историята.

dreamwalker
03-13-2015, 14:33
Започни да мислиш асоциативно. Примерно: "Днес пуснах тема в някъв форум --> днес е петък 13ти --> тази дата носи нещастие според сульо и пульо." Ще видиш, че и след 2 месеца да те попитам ще си запомнила датата, на която си пуснала тази тема. Същото и с историята.

+++

Юлиян
03-14-2015, 09:55
и при мен е така не си единствена

ForYa
03-15-2015, 07:59
Хаха...Познато и за съм така.Eдна по една започни да ги зубриш.Така се научават.:)