PDA

View Full Version : Искам да сменя училището.



shashnatiq
03-13-2015, 19:10
Здравейте
Съжалявам за изключително дългия пост и благодаря на всички които си направят труда да го прочетат :)
8-ми клас съм и уча в Природо-Математическа Гимназия, с профилиращи предмети испански, информационни и математика.
Опасявам се, че съм направил грешка в избора на училище, или поне паралелка.
Не харесвам класът си ( Има 4 момичета и 18 момчета, аз съм момче но не съм от онея агресивните гъзарчета и по принцип обичах да си дружа повече с момичета в миналото ми училище. Не съм обратен, просто изобщо не ми допада всичката тази агресия която явно е на мода сред момчетата на моята възраст).
Завърших матурите с 2 петици (Не че е много добре но е достатъчно за мен и не съжалявам), а попаднах в единствената паралелка в моето училище където приемат тройкари, и следователно ми се паднаха най-големите мърши от околността.
Също така, както казах един от профилиращите ми предмети е информационните, аз ходех и ходя по състезание (олимпиади и подобни), а съучениците ми не знаят html css и разни там елементарни нещица които ги научих в 7 клас, и все пак по някаква причина са избрали тази паралелка.
Оценките ми започнаха да падат и бавно усещам как падам на тяхното ниво поради негативното им влияние.
Учителите са подобна история, паднаха ми се някакви комплексари които явно обичат да се филмират.
Учителя ми по испански например, разказва как е някакъв полигот и говори над 10 езика, бил обиколил целия свят (И някак попадна в нашето мизерно даскало с заплата малко по висока от минималната??) и разказва някакви истории как си е гледал хамелеони в Африка и някъв индиец е припаднал от 50 мл вино и почнал да се пеняви и разни такива филмарски истории. Пълни комплексари.
Учителката ми по Български дрънка по цял час колко сме били прости вместо да ни научи на нещо, и явно има дълбоки проблеми с гнева за които трябва да се консултира с терапевт.
Отгоре на всичко сме втора смяна което ми указва още негативни ефекти и не ми остава никакво свободно време освен вечер след 8.
Аз преди си бях едно отнесено момче което никога не учеше, и въпреки това искарвах добри оценки.
Дойдох в това училище което има авторитет на най добро в околността, за да се променя и да стана един сериозен човек.
За жалост не това е картинката, оценките ми се влошават и се чувствам зле емоционално, занимания които преди намирах забавни (игри, спортове) вече ми се струват безразлични и не ми се занива с нищо.
Мисля че това е предостатъчно за смяна на училището, но изникват няколко проблема.
Аз съм в специализирана паралелка тази година и учим испански 18 часа на седмица, поради което не мисля че мога да сменя училището защото дипломата ми за завършен осми клас се дава заедно с тази за девети в 9ти клас.
Ходя на уроци по английски и не си заслужава да губя време в паралелка с този език.
Най-много от всичко ми се иска да ида в немската паралелка в моето училище, там са най-добрите ученици, имам приятели които много ми допадат, и като цяло си е една паралелка мечта за мен. Проблемът е че не мога да вляза в нея тъй като не знам немски.
Наистина имам нужда от смяна но просто не знам какво да правя, моля ви помогнете ми.
В краен случай бих отишъл в английска просто защото изпадам в депресия и не се наслаждавам на живота в тази паралелка, и мисля че ще е по-добре да съм щастлив въпреки че ще науча един език по малко. Само няколко човека от нея са ми приятни, останалите са ташаци които говорят само глупости, както казва господина ми "Да не вземе да ви се образува някоя друга мозъчна гънка" и няква групичка от пълни лайна които си мислят че са първите пичове.
Моля за съвети, помощ и ако някой е имал подобни случки да разкаже какво е станало.
Съжалявам ако има правописни или лексикални грешки, не съм много добър по Български а няма и да стана с тази учителка.

OMGOMG
03-13-2015, 19:51
Късно ,мой човек.Можеш да отидеш само в професионално училище

shashnatiq
03-13-2015, 20:04
Само да попитам, има ли вариант ако запиша например немски за втори език, уча го през 9ти клас и след като се дипломирам да карам приравнителни в 10 клас за да се преместя в немска паралелка, (дори да не е в моето училище)?
Английският смея да твърдя че го знам и то доста добре, бил съм на обменни начела и спокойно общувам с чужденци, а Испански няма къде другате да уча освен в моето училище, но просто не мога да търпя класа си... много са ми противни.
Виждал съм ги да се смеят на това как пребиват от бой кучета, и разни такива извратени истории с убийства и насилие ги намират за забавни и увлекателни.
Говоря за истински клипове, не филми или игри на които дори и аз се наслаждавам.
За едно момче от моя клас разправят че казал че обича боя повече от секса и се възбужда от насилие което просто не мога да го проумея и мисля че е изключително извратено ако е вярно... :(

Юлиян
03-14-2015, 11:19
Ужассссссс

RapExotic
03-14-2015, 23:07
Късно ,мой човек.Можеш да отидеш само в професионално училище

Имаш предвид в непрофилирана?

Аз също след 7ми клас попаднах в шибано училище, което уж имаше авторитет на елитно и едвам се отървах от него. Понеже нямаше как да ме приемат в друго профилирано, защото бях с прием след 7ми клас и бях закъснял с местенето се наложи да отида в непрофилирана паралелка в училище, което по думите на много хора е пропаднало и наркоманско. В крайна сметка, на пук на всичко това уж "долнопробно" училище се оказа едно страхотно място, с печени учители и готини хора. Там завърших, там научих много неща, там намерих много приятели и т.н. След това нямаше никакъв проблем да продължа образованието си в университета, в който исках, понеже имах прилична диплома.
Така, че щом не се чувстваш комфортно там - премести се. Дори да не попаднеш в паралелка с изучаване на нещо специално - учи и се подготвяй за университета. Все пак гимназиалното образование не е последната спирка от развитието ти.