PDA

View Full Version : Херния, или не.. или две?



sixlettets
03-14-2015, 14:57
Здравейте от мен! Не знам дали ще има кой да ми даде акъл, но... Проблемът ми е следния:
Декември месец тръгнах да правя единички на тяга и получих болки във вътрешната част на бедрата, слабините (при допир усилващи се) и странна тежест в корема. Реших, че съм се претоварил и продължих да тренирам, като спрях да правя тяга и клек, но странното е, че при някои упражнения, като набиране с 30 кг на кръста, имах чувството, че нещо вътре в корема ми се къса, и оставах дълго време с неприятно чувство в корема. Отидох при джи пито, което ме прати на хирург, който ми каза, че нямам никакви подутини и хернии и просто се нуждая от 1-2 седмици почивка. Починах си и продължих да тренирам, без тежести при набиране и беше по-добре, болката понякога се появяваше, но всеки път беше по-слаба, до деня, в който реших да правя клекове. Започнах много слабо - първите 4-5 тренировки с 40 кг, следващата седмица минах на 60 и всичко беше окей. Сметнах, че ми е минало, но реших да не се изхвърлям отведнъж и минах на 80 и след това усещането се върна, дори по-силно от преди. Същата вечер играх футбол и от тогава веднага се появиха силни болки в лявото бедро в областта на адукторите . Ходих пак по лекари, пращаха ме на рентген само да снимам тасобедрената става, която се оказа окей и джи пито ми каза, че нямало нищо, имал съм слаби хрущяли и ми изписа някви прахчета “ДОНА” с които съм щял да укрепна и пак ми каза да почивам. Вече 2 седмици не тренирам и се чувствам по-добре, но когато вдигна нещо с чупка в кръста (както беше и по-рано като вдигам дъмпели от земята винаги усещах дискнфорт в долната част на корема) ... та дори днес вдигах табуретката, да видя дали е по-добре, но пак усещам дисконфорт в корема и болки в слабините. Въпросът ми е как да порцедирам оттук натам - просто да почивам и да чакам да мине, каквото и да е, или да взема да платя един скенер някъде и да видя за какво иде реч?
Още нещо - сега имам чувството, че болката се мести долу - ту отляво, ту отдясно, като се изпъна ми се струва, че ми се обтягат връзките в предната част на бедрото и ме боли. Като съм легнал и си вдигна краката пак усещам болка във вътрешната част на бедрата а и когато съм с по-тясно бельо или дънки често усещам дискомфорт в слабините
на 24 години съм, ако има значение.Направо ми пуква сърчицето, като не тренирам :/