PDA

View Full Version : Как да се сближа с нея?



TheDarkLord21
03-14-2015, 20:53
Здравейте, аз съм момче на 15 и от миналата година (15.09.14) съм в нов клас (който вече не е нов :D) и има една момиче, което в началото ми беше напълно безразлично като всички други (научих й името чак 1 месец след като започна учебната година), но от няколко седмици имам чувство, че харесвам това момиче, което е доста странно имайки предвид, че за 6 месеца, откакто я познавам, съм си казал точно 1 изречение с нея и то беше "Реши ли домашното по математика" (дори не я питах на живо, а по ФБ). Искам да кажа, че е странно, защото за 6 месеца - нищо, само 1 изречения сме си казали (точно едно!) и сега изведнъж я харесвам. Иска ми се да я заговоря, да се сбилижим, но мен ме е срам да отида и да говоря с нея. Тя се движи с няколко момичета (4-5), с които са НОН-СТОП заедно. Ако бяха други момичета можех да отида и да говоря с всичките, но не и точно тези. Просто с тях не може да се говори (не мога да обясня защо). Какви съвети ще ми дадете? Искам просто да се сближа с момичето, нищо повече. След това мога и сам. :D

Така като й гледам Фейсбука-а май харесваме еднаква музика и филми (с малки изключения), и тя в момента не е обвързана, не е от момичетата, които са по дискотеки всяка вечер (май никога не ходила на дискотека), почти целия ден прекарва вкъщи и рядко се вижда с приятели/приятелки извън училище, което не е особено хубаво, но пък и аз съм така.

knganchev
03-15-2015, 10:02
Намери причина да я заговориш. След като вече започнете да говорите от там нататък си ти.

Ins0mnia_
03-15-2015, 12:34
Нищо не губиш, ако я заговориш, освен срама си ...
В един клас сте, така че, все ще намериш някаква тема за разговор.

Silviq99
03-15-2015, 15:50
Гледай да седнеш някъде около нея и се сближете. Спечели я с чувство за хумор. Ако седнеш близо до нея ще имаш толкова причини да я заговориш, че ще се чудиш с коя да започнеш.

RapExotic
03-15-2015, 16:43
При твоето положение не е оферта да си хващаш гадже от класа. Все пак ако държиш да се сближите започни да си говориш с приятелките и. Така ще направиш добро впечетление на общителен и приятен човек и може да те хареса.

TheDarkLord21
03-15-2015, 18:26
Утре ще отида да говоря с нейните приятелки (все ще намеря някаква тема да си говорим). Предполагам че и тя ще се включи в разговора. Иначе стоим през един чин.

RapExotic защо мислиш, че "не е оферта да си хващаш гадже от класа"?

RapExotic
03-15-2015, 18:52
RapExotic защо мислиш, че "не е оферта да си хващаш гадже от класа"?

Защото искаш или не искаш още 4 години ще трябва да се виждаш с нея всеки ден. Представи си ако тръгнете и скъсате след това колко неловко ще бъде?

dreamwalker
03-15-2015, 18:54
Защото искаш или не искаш още 4 години ще трябва да се виждаш с нея всеки ден. Представи си ако тръгнете и скъсате след това колко неловко ще бъде?

+

Трябва да бъдат много внимателни и да се разделят с добро.

ADD TO REDUCE REDUCE TO DEDUCE.

TheDarkLord21
03-15-2015, 19:14
Да, така е. И двамата сте прави. Това е единият евентуален проблем, ако нещата се получат (ДАНО!!). Другото, което ме притеснява, е това как ще го приемат другите от класа отново евентуално, ако нещата се получат. Като ги знам какви са клюкари и интриганти (особено момичетата)... :Х

Ins0mnia_
03-16-2015, 08:26
А на теб какво ти пука за другите?В крайна сметка,колкото и клиширано да звучи - живееш своя живот,така както на теб ти харесва.
Имала съм гадже-съученик в клас,където клюките и интригите не спираха.
Просто се абстрахираш от това.Позволиш ли някой друг да се бърка в отношенията ви,тогава става грозно.

SheIsWolf
03-16-2015, 15:20
Ъмм и аз съм била така.Питай я кога ще свърши часът...или как се е справила на някой тест (ако сте правили скоро).Може да попиташ дали обича игри или кой е любимият предмет в училище.Нещо по-обичайно ,което хората често питат другите.Според мен тя ще го приеме нормално.Знам ,че изглежда страшно.Ще те е малко срам ,но поне може да се сближите.

LadyTerrible
03-16-2015, 15:44
При твоето положение не е оферта да си хващаш гадже от класа.
Ама хич-и то в 8-ми клас...не знам,дано си струва цялата схема.Патиланец ти отговаря,знам колко е хубаво в началото,но не винаги е песен,понякога става и непоносимо.. :D но не искам да те отчайвам с моите истории. Положението с приятелките е тъпичко,но ако си кандидат-гадже, за съжаление ще трябва да имаш добри отношения и с тях,дори и да не са ти приятни. Моят съвет е да се държиш възпитано и да не изпростяваш пред нея и дружките й.Бъди отзивчив и мил с нея,започвай някакви супер неглиже разговори колкото да се разприказвате,ако ще да е за времето навън. :D усмихвай й се,нека види,че си в добро настроение,а не си спечен до болка. Ако започнете да се сближавате,просто я покани да излезете,вместо да се вкарваш във фейсбук драми,да се чудиш.маеш,гадаеш и отлагаш. И един важен съвет от мен-докато работата не е изпечена (не тръгнете),гледай да си максимално дискретен пред индивидите от класа(училището) си,за да избегнеш всякаквите подигравки,клюки и интриги. Така и да не се получи работата,няма да се раздухва нагоре-надолу-от опит ти казвам и то не само от моя. ;-)