PDA

View Full Version : Много гаден живот.



Yavkata_Marianovvvv14
03-17-2015, 07:38
Здравейте! Аз съм момче на 15 години. Моята история е следната. В моя квартал имам 8-9 връстници и един , който е по-голям от нас , 11 клас е. Не спира да ме тормози. Винаги гледа да ми снижи самочуствието или изложи. По-малките се влияят от него и той ги принуждава да ми се подиграват и обиждат.
Преди време имаше период, през който непрестанно ме наричаше мангал, а аз не съм циганин. Това продължава дори и до днес.
От няколко месеца насам започна да ме унижава като каза на един, че съм бил умствено изостанал и съм имал жълта книжка , че съм учил в Помощно училище и такива подобни. Не разбирам на какво основание говори тези глупости . Аз уча в Природо-математическа гимназия и съм пълен отличник. Може би за него знанията ми не са кой знае какви, но все пак той е в 11 клас. Някой път толкова много ме е дразнил, че съм го обиждал дори ме е бил и ме заплашва , че щял да викне ултраси да ме смажат , ако му се противопоставям . Естествено винаги той е побеждавал , когато му отвърна , всички мои връстници и по-малки му се връзват и те също започват да ме обиждат и унижават. Все пак е 3 години по-голям от мен.
Много често ходи на екскурзии със своите родители и това не ме интересува и грам. Така с времето е обиколил почти цяла България. Започна да ми се подиграва, че не съм излизал от София , защото съм бил мангал. Това не е вярно. Ходил съм и в чужбина и според мен за моята възраст това е напълно достатъчно.
Моля ви, дайте ми някакви съвети! Как да се науча да не обръщам внимание на него и останалите , които се влияят от него?

VinDiesel
03-17-2015, 08:02
Вариант 1, не се събираш повече с тях, втори вариант, потрошваш го от бой.

an7raks
03-17-2015, 09:29
Вторият вариант е за предпочитане, но ако го направиш сам. Ако извикаш още 5 човека да го биете, после ще стане по-лошо.

hheh
03-17-2015, 12:39
Куче което лае, не хапе
Проблема е, че ти е взел страха и ще ти е трудно да успееш да го надвиеш

RapExotic
03-17-2015, 16:42
Намери си нормална копания, с която да се движиш и да е на твоя страна. Не някви дрисльовци, които правят каквото им кажат другите.

espada
03-17-2015, 18:29
Той те маже, а ти се чудиш как да направиш така, че да не чувстваш как ти стъпва отгоре... Вземи се в ръце.

haritov
03-17-2015, 18:32
бгз има и други намери си друга компания пък оня да си лае

darkneesssss
03-19-2015, 18:38
Абе хора бягането не е винаги най лесния начин защо да бяга от проблема . Нали ни казват ,че точно проблемите в живота ни изграждат така наречения житейски опит . Виж ся приятел казвам ти го като на приятел да не ти пука от чуждото мнение и аз имах такъв проблем ,но се промених , лесно е изгради собствен имидж създай си добро самочувствие и го живей за момента да не ти пука от нищо . Като ти кажи циганин или мангал ти ми кажи , то циганина вика аз не съм циганин виж себе си първо , реално го подкопавай не е нужно дори и да му кажеш нещо смей му се викай му мноого си забавен , добре бате продължавай аз съм твой вечен идол реално използвай обидите срещу него кажи му внасям ти респект и т.н.т . Използвай цялата ситуация срещу него реално той търси място където да изпъкне щото не може да изпъкне другаде , мачкали са го и сега е решил той да мачка . Комплексар точно пък от тези да се притесняваш не си създавай комплекси от него , научи се да играеш твърдо и да опонираш не да мълчиш да не ти пука ,че "лае" лай и ти когато той лае , един път ще те победи втори път , но няма как да те побеждава всеки път , реално трябва да събереш кураж и да караш по по лека в живота не е нужно всичко да го взимаш на сериозно .

MonnyMonsterr
03-19-2015, 22:07
Съвета на darkneesssss е много добър. Когато започнеш да му отвръщаш (по-добре е с критика отколкото чиста обида) той след време ще спре и дори няма да ти обръща внимание. Много от нас също са имали подобни проблеми. Аз лично игнорирам хората и те спират просто защото повечето не могат да понесат това, че не са забелязвани. Опитай се да бъдеш по-самоуверен и дори ако трябва да си внушаваш, че си по-добър отколкото те смятат. И да - ти наистина ще бъдеш по-добър по този начин.

А относно по-малките "съюзници" на твоя дразнител - когато пак те обидят ти им отвърни с нещо от рода "Не виждате ли, че той ви подтиква към омраза, не знам как може да му се връзвате. Не си мислете че ви е приятел. Ако застанете срещу него ще се опита да ви мачка защото не може да понесе несъгласието към него. Но и вие сте от стадото, продължавайте да му ходите по г*за.". Таа... ако им кажеш нещо от този род те реално няма с какво да ти отвърнат, затова или ще останат безмълвни, или ще те обидят (което не трябва да те учудва) просто за да отбият номера. Но все пак подобна критика ще ги накара поне малко да се замислят и да се засрамят от себе си. Дори и не заради това че са те обиждали, а че си им казал че са "от стадото", което няма да им хареса.

Успех с това проблемно момче. И ако имаш още въпроси пиши.